Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Teleszkópok - általános eszmecsere #2.

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
10976 hozzászólás a témában

#10741
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

ma nyomogattam egy RST big mountain telót, és meglepõdtem
lockout, és kb -2 fokosan is hibátlanul mozgott, olajat nem köpi(igaz új)
és a többi. szal végre egy olyan olcsó villa, amiben megvan az a tudás, ami egy nagyban, kis súlytöbblettel.


a Rapid Super se lehet rossz. csak annyiért már rendes villát is tudsz venni, nem zsákbamacskát :)
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#10742
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
vole: 07-tol az ossze marzo PM-es lesz. ideje lenne a RS-nek is atallni, az teny.

a revelation azert egy picit olcsobb, egy picit tobb tekeroke van rajta, levegos, es majd fel kiloval konnyebb. Mondjuk a Minute a 32es becsuszoval egesz jo lehet mar, meg blokkolhato TPC van benne, ami jo hir, azt hittem, hogy a legolcsobb FFD-s.

jo lenne, ha meg tudnad nyomkodni mindkettot, esetleg ki is probalni valami gyors kor erejeig, azzal lehet legjobban eldonteni, hogy melyik jon be jobban. Ha meg akkor se tudod eldonteni, akkor RS, mert konnyebb es olcsobb.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#10743
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Egy Manitou Six után nekem minden jól fog mozogni:D

#10744
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

(Nézegettem még a Fox vanilla r-t de nem sokat tud 120 rugóért:()

csak szimplán a legjobban mozgó cc/am villa :)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#10745
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Na de mire oda kerül a sor hogy veszek addigra lehet hogy már nem is lesz belõle mer egyre jobban akciózni fogják. (Nézegettem még a Fox vanilla r-t de nem sokat tud 120 rugóért:()

#10746
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
és ha már a méretet nézzük, ezek a villák nem is egy kis pyxis-be valóak, fõleg nem 130on, fõleg nem állatkodni lefelé...
ehhez kéne egy backcountry váz is hozzá.

#10747
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

No ez az, ezeken vitatkoztunk mi is. Nekem meg remélem nyáron e kettõ közül lesz valamely (adja a jó Isten). CSak még azt nem tom, hogy nem e lesznek nagyok a Pyxis team-embe, bár állítható utas mind2, és nem tetszik se az R7, se a SID, olyan kis girnyó mindkettõ. Ja és jó lehet néha 130mm-rel állatkodni a Bükkbe:D

vegyél egy tavalyi rebát...állatkodni (pixissel)elég a 115-ös, mászni meg sokkal jobb lesz a 85.....
a minute vs revel be meg sztem amig vki ki nem próbálta az új minotut hogy mennyire merev addig RS.....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#10748
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
A Minute -ben szeritnem egyetlen pozitivum a Revelation -hoz kepest, a PM -es fekfelfogatas.
Orulnek ha 2007 -tol minden gyarto atallna erre, de ugysem fognak, bar nemtom miert nem :)
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#10749
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
No ez az, ezeken vitatkoztunk mi is. Nekem meg remélem nyáron e kettõ közül lesz valamely (adja a jó Isten). CSak még azt nem tom, hogy nem e lesznek nagyok a Pyxis team-embe, bár állítható utas mind2, és nem tetszik se az R7, se a SID, olyan kis girnyó mindkettõ. Ja és jó lehet néha 130mm-rel állatkodni a Bükkbe:D

#10750
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
én az uj minute-ot venném, mert 32-esre hizott a becsúszója, biztos jót tesz a merevségnek. :)
de ha a súlyra mennék, akor inkább a rockshoxot.
fene tudja.
tök egyforma villák :)

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#10751
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Egy sráccal vitatkoztam, hogy vajon a RS Revelation vagy a Manitou Minute 2:00 éri meg jobban a 100-120 ezret. Szerintetek melyik. Elfogult véleményt is szívesen veszek és tapasztalatokat is.:D THX

a minute azt mondják iszonyat hajlik....bár idén már 32-es becsúszókat kapott, azt meg sztem még senki nem próbálta....mint ahogy a rev-et se sokan, de ugy annak az "apukája" a reba ami meg igen eltalált cucc...sza sztem rs....és a minute 2,0 asszem nem is állítható utas...vagy az idei pont igen ? (vagy tavalyi minuteról van szó?
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#10752
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
gondold el, a kerék ahol a talajhoz ér, pont a becsúszó alatt van. lassan nem ugrik fel kavics, gyorsan pedig csak az alsócsõ, és monoblokkházhoz tud menni, a becsúszóhoz fizikailag képtelenség.
kiálló kõnek neki tudna verõdni, de ezért vannak a mûanyag protektorok a becsúszók elött, amik védik azokat.
rendes villára nem szükséges semmilyen védõ.
de igény szerint tehetõ, ha úgy jólesik.

#10753
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás
USD villákon van fender és így azokkal sincs gáz!
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.

#10754
latnat

latnat

    vendég

  • fórumtag
  • 168 hozzászólás
Nah még egy bocs:)
de ez upside down annál sem? mert azér ott ha egy kavixcso úton mész és felpattognak a kavicsok akkor szerintem le tudja ütni. Igaz nekem szerencsére még becsúszókon nicns karc pedig lizzard sincs:D

nah már télleg On

és szerintem minute de csak azér mer manitou práti vagyok (vagy inkább marzó mint rs) bár a rock shoxok sem rosszak...:)
Csak a hülyék tartanak rendet...
a zsenik átlátják a káoszt

#10755
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Egy sráccal vitatkoztam, hogy vajon a RS Revelation vagy a Manitou Minute 2:00 éri meg jobban a 100-120 ezret. Szerintetek melyik. Elfogult véleményt is szívesen veszek és tapasztalatokat is.:D THX

#10756
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
tudom, énse:)
karcot kõ még csak akkor okozott becsúszón, mikor eldõlt a bringa, akkor sikerült rendesen megkaristolnia egy telóm becsúszóját. felverõdõ kõ nem tudja elkapni, csak a fogasban és egyéb helyen tárolástól tud komolyan megnyekkenni.

na de on:)

#10757
latnat

latnat

    vendég

  • fórumtag
  • 168 hozzászólás
Én is mechanikai sérülésekre gondoltam (kisebb kavicsok stb)
de mondom nem kötkedni akrtam:D
Csak a hülyék tartanak rendet...
a zsenik átlátják a káoszt

#10758
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
a nagy mechanikai sérülésektõl lehet megvédi(bár ha tényleg nagyot kap, akkor úgyis mind1), de ha nem mosod naponta poros idõben, akkor szépen lepolírozza a felületkezelését a telóról...
és húsevõ írására válaszoltam ezzel.

#10759
latnat

latnat

    vendég

  • fórumtag
  • 168 hozzászólás
Bocs, hoyg így beleszólok de szerintem Oliver Dee-Lux nka cska azér kell a lizard hogy a karcolásoktól megvédje a becsúszót. Mert egy Big Ego azér szerintem eléggé mai villa:) (nem kötekedni akarok félreértés ne essék:D)

a mai technologiához teljesen felesleges mind a lizard és a gumiharang is
100%ig

de amíg az olcsóbb villákon még a múlt század gyártási menetét alkalmazzák, vacak gumigyûrûvel szimering néven, addig azokra a villákra hasznos lenne

de egyszerübb lenne egy rendes szimeringet beletenni, és örökre elfelejteni ezt az irtó ronda eszközt.



Csak a hülyék tartanak rendet...
a zsenik átlátják a káoszt

#10760
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
a mai technologiához teljesen felesleges mind a lizard és a gumiharang is
100%ig

de amíg az olcsóbb villákon még a múlt század gyártási menetét alkalmazzák, vacak gumigyûrûvel szimering néven, addig azokra a villákra hasznos lenne

de egyszerübb lenne egy rendes szimeringet beletenni, és örökre elfelejteni ezt az irtó ronda eszközt.


Ja.
ma nyomogattam egy RST big mountain telót, és meglepõdtem
lockout, és kb -2 fokosan is hibátlanul mozgott, olajat nem köpi(igaz új)
és a többi. szal végre egy olyan olcsó villa, amiben megvan az a tudás, ami egy nagyban, kis súlytöbblettel.