Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Teleszkópok - általános eszmecsere #2.

- - - - -

• Lépj be és szólj hozzá
10905 hozzászólás a témában

osi22

osi22

vendég

• fórumtag
  • 90 hozzászólás

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni. Hol lehet RockShox OEM 0w-30 olajat venni itthon? Pike Lower Leg-be kellene 2x 10ml. Sehol nem találtam. 

Ugyanitt kérdés, hogy a Sram Butter az sima szilikon-zsír?

Köszönettel,

Barna

Motorex olaj is tökéletesen megteszi, azt általában boltokban lehet kapni. Ugyanitt sram butter is szerintem lesz.

molbar

molbar

vendég

• fórumtag
  • 22 hozzászólás
  • LocationPilisborosjenő

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni. Hol lehet RockShox OEM 0w-30 olajat venni itthon? Pike Lower Leg-be kellene 2x 10ml. Sehol nem találtam. 

Ugyanitt kérdés, hogy a Sram Butter az sima szilikon-zsír?

Köszönettel,

Barna

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Commencal Meta TR 29 fully 2019 

On-One 456 Carbon HT XC 100mm

Cube Agree Carbon Road Dura Ace

Kellys Phanatic 70 Cross Touring 2017

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 7.084 hozzászólás
  • LocationBécs
Jah az elso, nekem is csak tavaly ota csinalja - lehet esetleg meg a kerek, atuto.

zscs

zscs

bringás

• fórumtag
  • 2.874 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Még a régi vállas, gyenge torziós merevségű van neked?

Nekem az van még, MT8 fékkel 160 és 180-as tárcsát egyaránt használtam, Magura 7.P és 7.R fékpofákat és se rezonancia, se más. Kivéve esőben pár mp-ig, utána elcsendesedett mindig.

---

1. Canyon GrandC CF SL 2016, 1x12 Sram XX1 Eagle AXS

2. Canyon Inflite AL 8.0S - CX/roadbike, SRAM Red eTap, 2014

3. Canyon Ultimate CF SL 9.0s - roadbike, SRAM Red eTap, 2019

https://www.strava.c...thletes/2373507

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 7.084 hozzászólás
  • LocationBécs

engem inkabb az zavar a sc villanal, hogy a fek hangos rajta - legalabbis a csereberekbol mar csak ez marad, mint lehetoseg.

amikkel zajos volt nalam elobb utobb:

m8000 + resin + 180 rt86

m8000 + metal + 180 rt86

m8100 + metal + 160 rt66

meg egy rt66 180as + resin probat csinalok.

zscs

zscs

bringás

• fórumtag
  • 2.874 hozzászólás

Már nagyon rég felírtam ezeket, csak a megosztás elmaradt:

• 2017 Fox 29 Stepcast: Verdrehsteifigkeit   10,5 Nm/°, Bremssteifigkeit   117 Nm/°
  • 2019 Fox 29 Stepcast (új váll): Verdrehsteifigkeit   14 Nm/°, Bremssteifigkeit   168 Nm/°
  • 2019 RS SID 29 WorldCup (karbon váll és nyak): Verdrehsteifigkeit   25 Nm/°, Bremssteifigkeit   153 Nm/° (TorqueCap nélkül!)
  • 2015 RS RS-1 USD 29: Verdrehsteifigkeit 14 Nm/°, Bremssteifigkeit 265,5 Nm/°
  • 2020 Fox 29 SC: VERDREHSTEIFIGKEIT 14,8 Nm/°, BREMSSTEIFIGKEIT 175,7 Nm/°
  • 2020 Lefty Ocho Carbon: VERDREHSTEIFIGKEIT 23,3 Nm/°, BREMSSTEIFIGKEIT 190,4 Nm/°
  • 2020 Rockshox Sid Ultimate Carbon: ERDREHSTEIFIGKEIT 25,9 Nm/°, BREMSSTEIFIGKEIT 166,9 Nm/°

(Na a 2020 SID Ultimate Carbon villámat már legalább tudom, miért olyan a 2018-as Fox 29 Stepcasthoz képest a döntött kanyarokban, mintha sínen mennék!)

• dzsonhee kedveli ezt

---

sala

sala

Telóguru

• fórumtag
  • 13.066 hozzászólás
  • LocationSvájc

Csak hogy védjem a mundér becsületét.

Nekik vannak előírások amiket biza be kell tartani, dehát ezért hivatalos szerviz és nem Gergő vagy én vagy bárki más.

az hogy ennyibe kerül egy csillapitás, ennyi. Egy komolyabb Fox 400ezer forint és a csillapitás a lelke

szerintem

Eloszor veluk beszeltem. Az volt a valasz, hogy ha csillapitassal van gond, akkor cserelik az egeszet, nem szedik szet a csillapitast. 70-110 rongy kozotti osszeg, bevizsgalas utan kiderul. 

Azota vettem egy szervizelheto telot, ha lesz idom elkuldom Gergonek a Foxot gatyaba razni, aztan eladom. Nalam a rokas cuccok leszerepeltek, az itthoni hivatalos szervizukkel egyutt...

Ja es nem az arral van a bajom, hanem a hozzaallassal, ha valami nem szervizelheto, akkor minek ra szerviz, ha pedig megis az, akkor meg nagyobb a baj...

fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

Paul Vitti

Paul Vitti

fróumfggüõ

• fórumtag
  • 2.025 hozzászólás

Hülye kérdés, miért nem a hivatalos szervíz?

Eloszor veluk beszeltem. Az volt a valasz, hogy ha csillapitassal van gond, akkor cserelik az egeszet, nem szedik szet a csillapitast. 70-110 rongy kozotti osszeg, bevizsgalas utan kiderul. 

Azota vettem egy szervizelheto telot, ha lesz idom elkuldom Gergonek a Foxot gatyaba razni, aztan eladom. Nalam a rokas cuccok leszerepeltek, az itthoni hivatalos szervizukkel egyutt...

Ja es nem az arral van a bajom, hanem a hozzaallassal, ha valami nem szervizelheto, akkor minek ra szerviz, ha pedig megis az, akkor meg nagyobb a baj...

Paul Vitti módosította - 2020. május 16. - 22:27

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 7.084 hozzászólás
  • LocationBécs

gyanitom az arak miatt, mongy akit en kerdeztem gyorben, o speciel talan meg dragabban csinalta volna :D

sala

sala

Telóguru

• fórumtag
  • 13.066 hozzászólás
  • LocationSvájc

Hülye kérdés, miért nem a hivatalos szervíz?

Fox szervizelésre tudtok ajánlani szakit, aki nem bécsi árakon dolgozik? Csillapítás megadta magát... 2013 Float 32 DRCV

fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

blash

blash

vendég

• fórumtag
  • 771 hozzászólás

Köszi, ő szervizelte eddig is, csak megszűnt a bolt a Borároson.

Esetleg Hajdú Pista bá? Budakalászon lakik.

Paul Vitti

Paul Vitti

fróumfggüõ

• fórumtag
  • 2.025 hozzászólás

Erdélyi Gergő 30/504-46-83

Köszi, ő szervizelte eddig is, csak megszűnt a bolt a Borároson.

gaboca1

gaboca1

törzsvendég

• fórumtag
  • 2.343 hozzászólás

Fox szervizelésre tudtok ajánlani szakit, aki nem bécsi árakon dolgozik? Csillapítás megadta magát... 2013 Float 32 DRCV

Erdélyi Gergő 30/504-46-83

• Paul Vitti kedveli ezt

Paul Vitti

Paul Vitti

fróumfggüõ

• fórumtag
  • 2.025 hozzászólás

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 7.084 hozzászólás
  • LocationBécs

a 2020as villak jobbak lettek nem? merevebbek.

zscs

zscs

bringás

• fórumtag
  • 2.874 hozzászólás

Több színben, 29-es, FIT4/Kashima coat-os Fox Step-cast factory villák viszonylag jó áron, 1200-1300 helyett ~700 EUR körül a Bike-Discounton. 3-ból 1 KaBolt tengellyel, 2 normállal (boost mindegyik). Például: https://www.bike-dis...t-remote-957235

539063_4441340.jpg

538269_4438924.jpg

539083_4441465.jpg

zscs módosította - 2020. január 24. - 17:15

• arn kedveli ezt

---

steveadorjan

steveadorjan

vendég

• fórumtag
  • 102 hozzászólás

Egy 2012-es Fox 29 Evo 100mm-es villat cserelnek 51mm offsetes SID-re (szinten 100mm). A vazam fejcsove 71,5 fokos. Nagyon ideges lesz a kormanyzas igy? Azt sajnos nem tudom, hogy a regi Fox milyen offset (kb. sehol nem talalok adatot neten)

Mars

Mars

vendég

• fórumtag
  • 362 hozzászólás

Ha a "szabványokról" van szó, a SRAM-ot sem kell félteni - jelen esetben a RockShox teleszkópokat.

Álljon itt pár hasznos infó, aki új villa vásárlásán törné a fejét és a RockShox is szóba kerülne.

A 15x100 után jött a BOOST alatt kitalált agyrém, 15x110mm-es tengellyel, majd eltűntek a 20mm-es tengelyek egészen a DH vonalig, már az Enduro villák is 15x110 BOOST szabványúak. Plusz, Torque Cap komatibilisek.

Márpedig, az utóbbi 3 év RockShox átütős, BOOST villái Torque Cap kompatibilis lábbal jönnek ki a gyárból, még az XC vonal villái is, mint a Reba és a SID.

De! Aki azt hinné, hogy ez egyezik, a RockShox RS-1 villánál kitalált Predictive Steering "szabvánnyal", milyen meglepő, de bizony téved. Ugyanis, hiába mindkettő 15x110mm, a Predictive Steering agyak oldalsó kupakja körben fűrészfog mintázatú, míg a Torque Cap felületkezelése sík.

Továbbá, míg egy Torque Cap-es agy fékfelfogatásának távolsága 10.5mm a Torque Cap síkjától, addig egy Predictive Steering agy ezen értéke 12.5mm. Alátételezéssel még úgy-ahogy orvosolható, és ha nagyon muszáj, így egy PS aggyal bíró kerék betehető egy Torque Cap-kompatibilis RS villába - csak a fűrészfogazás miatt szépen belemar majd a lábba.

Tipikusan egy Torque Cap, mely kapható SRAM, Syntace, DT, stb. agyakhoz egyaránt:

p4pb15752885.jpg

...és íme, egy Predictive Steering-kompatibilis agy:

LHA6S.jpg

Egy hasznos tipp:

Azok, akiknek normál 15x110mm BOOST első kerekük van, biztosan szembesültek már azzal, mennyire macerás egy Torque Cap-kompatibilis RS villába tenni az első kereket. Erre itt a megoldás, magam is próbáltam, nagyon szépen működik és filléres tétel csak: https://r2-bike.com/...ue-Cap-Drop-Out

A tárcsának a pozíciója elég érthetetlen. Gondolom, amikor az R1-hez kitalálták a PS-t, akkor még a TC nem volt sehol, aztán mikor meg a TC-t találták ki, akkor már optimálisabb volt odatenni ahol most van. Pesszimistább hozzáállással mondhatnám, hogy mindenképpen az volt a cél, hogy ne legyenek kompatibilisek, de házon belül ez nem lenne túl bölcs dolog, bár ki tudja. 

Viszont a recés kupakot valahol értem, ha az a szerepe, hogy kicsit jobban ellenáll így ott a kapcsolódási pontnál a csavaró erőknek. Csavaró erőből az R1 esetében úgyis halmozottan sok van. 

Megjegyzem, hogyha ez a recés kialakítás javít a stabilitáson, akkor az a reba/sid stb variációkra is simán ráférne. Bár egy kereket betenni ezzel a recézéssel még nehezebb lehet, pont úgy kell az agyra rácsúsztatni a villát, hogy a fogak összeüljenek. 

Egyébként az R1, mint olyan, technikailag nagyon megkapó szerkezet, én szívesen kipróbálnám, hogy milyen lehet. Van aki próbálta esetleg, van vele valamilyen tapasztalat? Így vagyok amúgy pl a lefty-vel is, csak mindig elriasztanak ezek a semmivel sem kompatibilis, totál egyedi szabványok, és végül sosem vágok bele.  

zscs

zscs

bringás

• fórumtag
  • 2.874 hozzászólás

Ha a "szabványokról" van szó, a SRAM-ot sem kell félteni - jelen esetben a RockShox teleszkópokat.

Álljon itt pár hasznos infó, aki új villa vásárlásán törné a fejét és a RockShox is szóba kerülne.

A 15x100 után jött a BOOST alatt kitalált agyrém, 15x110mm-es tengellyel, majd eltűntek a 20mm-es tengelyek egészen a DH vonalig, már az Enduro villák is 15x110 BOOST szabványúak. Plusz, Torque Cap komatibilisek.

Márpedig, az utóbbi 3 év RockShox átütős, BOOST villái Torque Cap kompatibilis lábbal jönnek ki a gyárból, még az XC vonal villái is, mint a Reba és a SID.

De! Aki azt hinné, hogy ez egyezik, a RockShox RS-1 villánál kitalált Predictive Steering "szabvánnyal", milyen meglepő, de bizony téved. Ugyanis, hiába mindkettő 15x110mm, a Predictive Steering agyak oldalsó kupakja körben fűrészfog mintázatú, míg a Torque Cap felületkezelése sík.

Továbbá, míg egy Torque Cap-es agy fékfelfogatásának távolsága 10.5mm a Torque Cap síkjától, addig egy Predictive Steering agy ezen értéke 12.5mm. Alátételezéssel még úgy-ahogy orvosolható, és ha nagyon muszáj, így egy PS aggyal bíró kerék betehető egy Torque Cap-kompatibilis RS villába - csak a fűrészfogazás miatt szépen belemar majd a lábba.

Tipikusan egy Torque Cap, mely kapható SRAM, Syntace, DT, stb. agyakhoz egyaránt:

p4pb15752885.jpg

...és íme, egy Predictive Steering-kompatibilis agy:

LHA6S.jpg

Egy hasznos tipp:

Azok, akiknek normál 15x110mm BOOST első kerekük van, biztosan szembesültek már azzal, mennyire macerás egy Torque Cap-kompatibilis RS villába tenni az első kereket. Erre itt a megoldás, magam is próbáltam, nagyon szépen működik és filléres tétel csak: https://r2-bike.com/...ue-Cap-Drop-Out

newmen-tc-adapter-for-forks-with-torque-

zscs módosította - 2020. január 08. - 15:23

---

rob

rob

Executor-class Star Destroyer

• globális moderátor
  • 16.876 hozzászólás

Ha az olajcsere nem segített, nekem volna még 1-2 ötletem, amit meg lehet tenni annak érdekében, hogy szebben mozogjon a villa:

- Nekem volt 2db olyan RS solo air-es villám (régebbi típusú solo air, aminél a rugóút hosszát hézagolókkal lehetett állítani), a levegő leengedése, és újra felfújása után érezhetően rosszabbul mozgott. Ez azért volt, mert a nyomórúd tetején lévő dugattyú nem engedte át a negatív kamrába a levegőt, hanem csak a pozitív kamrában volt nyomás. Ezt úgy lehetett kiküszöbölni, hogy a felfújás után a teleszkóp hídját megfogva  egy határozott mozdulattal megrántva lefelé, a dugattyú nyitott, és átengedte a nyomást a negatív kamrába is, és így a villa, érezhetően finomabban mozgott ezután.

- Olajcsere alkalmával a lábat úgy érdemes visszatolni a becsúszókra, hogy a levegő oldali, és a csillapító oldali nyomórúd is be legyen nyomva, így a lábban nem reked meg annyi levegő, ami befolyásolná a mozgást. A Fox is hasonló okokból tett a 40-es lábára levegő leengedő szelepeket.

- A biciklit érdemes fejre állítva tárolni, vagy csak időnként fejre állítani (pl. tekerés előtt 1 fél órára), hogy az olaj visszafolyjon a felső perselyekhez.

a Fox azért tett szelepet a 40-es lábára, mert sokszor a DH pálya teteje és alja között a szint 1000m is lehet, ahol észrevehető nyomáskülönbség van. versenyen ennek a kiegyenlítése egy fontos feladat és ezzel a szeleppel így egyszerű is lett.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.