Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Teleszkópok - általános eszmecsere #2.

- - - - -

• Lépj be és szólj hozzá
10827 hozzászólás a témában

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 5.820 hozzászólás

tegnap vált bizonyossá, hogy valami mégiscsak lehet a telómmal (RS Recon Gold RL), nem csak képzeltem. a tünetek:

erősebb fékezés után (csak ekkor) a következő bemozgásnál jön egy fura hang, amolyan "klang" (mint mikor a rugó nekiütődik a becsúszó falának), vagy néha inkább amolyan tüsszentéssel egybekötött fújás és egy tompa koppanás keveréke. mintha a fékezés után "felakadna" benne valami szelep, ami aztán elenged. mindene működik amúgy és csak fékezés után csinálja, akkor sem mindig... szét fogom szedni (előbb vagy utóbb), de kérdezem a nagyérdeműt, hogy van-e esetleg valami tipp, mit kell keresnem/néznem?

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 5.820 hozzászólás

egész jó árban van, kérdés, hogy vajon jó is...

https://www.bike-com...017-OEM-p61616/

zscs

zscs

bringás

• fórumtag
  • 2.520 hozzászólás

https://www.bike24.c...age=5;orderby=3

Mennyire számit ez jó vételnek?Egyáltalán milyenek ezek mai RS teleszkópok(régen volt Rebám,én nagyon szerettem)?

Egészen jó ár egy SID-ért szerintem.

A régi DualAir RS villákat jobban csíptem valahogy (páromnak van 1 ilyen 2017-es SID-em 29er méretben, próbáltam én is). De ez szubjektív. Arra figyelj, hogy BOOST-os, azaz 110mm-es tengelyhez való első kerék kell bele. Ha nem ilyened van, akkor adaptert kell még vásárolnod az első kerekedhez.

• TheKop kedveli ezt

---

1. Canyon Lux CF 2018
2. Canyon GrandC CF SL 2016, 1x11

3. Canyon Inflite AL 8.0S - CX/roadbike, SRAM Red eTap, 2014

https://www.strava.c...thletes/2373507

TheKop

TheKop

törzsvendég

• fórumtag
  • 272 hozzászólás

https://www.bike24.c...age=5;orderby=3

Mennyire számit ez jó vételnek?Egyáltalán milyenek ezek mai RS teleszkópok(régen volt Rebám,én nagyon szerettem)?

You'll never walk alone!
„A fájdalom elmúlik, a gyõzelem örökké megmarad."

ny zoli

ny zoli

fórumtag

• fórumtag
  • 32 hozzászólás

Köszi a segítséget Kisherceg,de sajnos nem jó.Minimum 230mm hosszút keresek.22"váz 160mm fejcső...

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 5.820 hozzászólás

26-os villa 230mm nyakhosszal nincs sajnos.

van két darab v-fékes, 26-os merevvillám a garázs falához támasztva, 19,5cm és 20cm hosszal, ha esetleg...

• Procolus kedveli ezt

marton

marton

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 3.024 hozzászólás

Sziasztok!

Régi telóm kikotyogósodott.Már nem szeretném megjavíttatni,merev villának használnám ezek után.Hogy lehetne azt megoldani hogy ne kotyogjon?

A haverom nem tréfált: Simán átfúrta és belerakott egy nagy csavart. 100 kg feletti a fickó és keményen vele lefelé is. Bírta a villa.

Marci

ny zoli

ny zoli

fórumtag

• fórumtag
  • 32 hozzászólás

26-os villa 230mm nyakhosszal nincs sajnos.

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 5.820 hozzászólás
Veszel helyette egy merevvillát... :)

ny zoli

ny zoli

fórumtag

• fórumtag
  • 32 hozzászólás

Sziasztok!

Régi telóm kikotyogósodott.Már nem szeretném megjavíttatni,merev villának használnám ezek után.Hogy lehetne azt megoldani hogy ne kotyogjon?

Roberth

Roberth

újonc

• fórumtag
  • 3 hozzászólás

Ezeket az adatokat mind nagyon pontosan meg fogod találni a sram.com  vagy a Goggle segítségével.

Mikor nekünk kellett percek alatt meglettek az adatok.

Érdemes kikeresni, mert ha hülyeséget mond itt valaki - lehet hogy tök jóindulattal - akkor meg túl kevés olaj lesz a villádban.

Pl havernak is, nekem is Reba telónk volt csak 2-3 év különbséggel. Az övébe sokkal több olaj kellett a lábba mint az enyémbe. Pedig azt gondolnám, mindbe ugyanannyi kell.

Ok,köszi! Már nézegettem az oldalt,csak nem tudom hogy az enyém milyen tipus ?) sima solo air-es,TK, RL vagy mi!

marton

marton

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 3.024 hozzászólás

Ezeket az adatokat mind nagyon pontosan meg fogod találni a sram.com  vagy a Goggle segítségével.

Mikor nekünk kellett percek alatt meglettek az adatok.

Érdemes kikeresni, mert ha hülyeséget mond itt valaki - lehet hogy tök jóindulattal - akkor meg túl kevés olaj lesz a villádban.

Pl havernak is, nekem is Reba telónk volt csak 2-3 év különbséggel. Az övébe sokkal több olaj kellett a lábba mint az enyémbe. Pedig azt gondolnám, mindbe ugyanannyi kell.

• Roberth kedveli ezt
Marci

Roberth

Roberth

újonc

• fórumtag
  • 3 hozzászólás

Sziasztok!

Van egy Rock Shox 327-es Recon-om,nem rég vettem,olajat szeretnék benne cserélni,a szimeringek már meg vannak,az olaj mennyiség + sűrűség érdekelne,hogy milyet vegyek bele!Az teló évjáratát nem tudom,felül csak a levegő szelep van,+ a láb alján állítható,más állíthatóság nincs rajta! 32-es a becsúszók mérete! Köszönöm szépen ! Üdv

zscs

zscs

bringás

• fórumtag
  • 2.520 hozzászólás

Suntour XCR-t nézegetem,ez is rosszul mozog?Használtból melyikre gondolsz,kb 30e a keret rá.

+1 apróhirdető

egy régi, de jó állapotú Rock Shox Reba vagy hasonló néha fel-felbukkan 25-30-ért is akár. Majd' 1 kilóval könnyebbek annál a Suntournál és nagyon szépen mozognak, sőt, tartósak!

Youtube-on vannak videók, ahol megnézheted, hogy kell ellenőrizni, mennyire kotyog egy villa. Elég azt megnézni - bár én akár bele is néznék, hogy a porlehúzók alatt nincsen-e a beszúszókról levásva az anodizálás. Könnyű a lábat lehúzni ehhez, szintén sok videó van a neten róla.

---

1. Canyon Lux CF 2018
2. Canyon GrandC CF SL 2016, 1x11

3. Canyon Inflite AL 8.0S - CX/roadbike, SRAM Red eTap, 2014

https://www.strava.c...thletes/2373507

retrofan

retrofan

újonc

• fórumtag
  • 16 hozzászólás

Suntour XCR-t nézegetem,ez is rosszul mozog?Használtból melyikre gondolsz,kb 30e a keret rá.

Bikertigger

Bikertigger

maximus

• fórumtag
  • 20.815 hozzászólás

Sziasztok!

26-os V-fékes telót tudnátok ajánlani,városi használatra?

ha újat szeretnél akkor kb bírsz válogatni valami alsó kategóriás suntourt. szarul mozog, de legalább kő nehéz. és  jó hamar kotyogni fog. ha valami nívósabb darab akkor apróból használt.

Bikertigger módosította - 2018. március 03. - 19:29

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

retrofan

retrofan

újonc

• fórumtag
  • 16 hozzászólás

Sziasztok!

26-os V-fékes telót tudnátok ajánlani,városi használatra?

talpfa

talpfa

vendég

• fórumtag
  • 174 hozzászólás

Sziasztok!

Teleszkóphoz milyen zsírok a legmegfelelőbbek (szilikon tartalmúak)?

Nézegettem a hazai webshopokat, Manitou prep zsír a leggyakoribb, amit kifejezetten erre ajánlanak.

Más, kevésbé "márkás" zsír ami szintén jó teleszkóphoz? Mit ajánlotok, ki mit használ?

A teleszkópon spórolni nem szeretnék, csak nincs tapasztalatom a teleszkóphoz való zsírok között.

Köszi.

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 5.820 hozzászólás
Jól látom, hogy acélrugós kivitelben már csak a belépő/alsó kategoriában lehet kapni telót? 120-150 mm között valami jófajta útállítós megoldás, mint az RS régi u-turn cucca, nincs már?

Alex007

Alex007

vendég

• fórumtag
  • 114 hozzászólás

Némi közepes műszaki érzékem van, és ehhez nagy lelkesedés. :) Mindig szervízbe járok, viszont szívesen tanulnék új dolgokat másoktól, akik jobban értenek hozzá. Ha valaki érzi a lendületet szóljon, komoly alkoholos italokkal tudom megháláni :)