Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

29er

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1138 hozzászólás a témában

#21
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás

Oké, nyilván ismerem én is a google-t. :) Csak gondoltam ha van valakinek ilyen irányú tapasztalata, az megoszthatná. De azért köszönöm a hozzászólásokat.

Maradva a német nyelvnél, ezen az oldalon is nagyon sok bringa tesztet találhatsz: http://www.mountainb...o.1184590.2.htm


Marci

#22
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás

Oké, nyilván ismerem én is a google-t. :) Csak gondoltam ha van valakinek ilyen irányú tapasztalata, az megoszthatná. De azért köszönöm a hozzászólásokat.

Nekem párhuzamosan volt Fuel és Anthem,az Anthem jobban tetszett.



#23
Dr. Gonzo

Dr. Gonzo

    vendég

  • fórumtag
  • 61 hozzászólás

Ha esetleg tudsz kicsit németül, itt elég sok tesztet, próbát olvashatsz. http://www.bike-maga...164ca9f68f61bb3

De gúgli neked is a barátod, ő is nagyon sokat segíthet.

Amúgy, ahány ember annyi ízlés. Senki nem fogja megmondani, hogy NEKED mi a jó. Mindenki azt tudja elmondani, NEKI mi tetszett, az ő ízlésével mennyire találkozott valami.

Oké, nyilván ismerem én is a google-t. :) Csak gondoltam ha van valakinek ilyen irányú tapasztalata, az megoszthatná. De azért köszönöm a hozzászólásokat.



#24
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás

Van valakinek összehasonlító tapasztalata 29-es össztelós Al bringákról? A bőség zavara van a piacon, és mivel elég nagy pénzbe kerülnek, próbálok jól utánajárni a dolgoknak. Gondolok itt pl. Giant Anthem 29, Trek Superfly 100 Al Pro, Canyon Nerve, Scott Spark 9404-950, Specialized Epic Comp, Merida. Lehet igazából mindegyik tökéletes a maga nemében. Engem leginkább az érdekel, melyik a legkényelmesebb olyan 100km körül, de azért egy maraton közép/hosszú távra ne legyen túl nehéz. A hátsó tag akkor működjön amikor kell, és jól nyelje el a jó kis kijárt traktor nyomokat, gyökereket, amin egy merevfalúval csak pattogna az ember. Voltam tesztnapon, de annyi idő kevés a döntéshez (bringák nincsenek rám állítva jól stb.). Egész napra meg nem vihetem el őket a kedvenc terepeimre összehasonlítgatni őket. :)

Ha esetleg tudsz kicsit németül, itt elég sok tesztet, próbát olvashatsz. http://www.bike-maga...164ca9f68f61bb3

De gúgli neked is a barátod, ő is nagyon sokat segíthet.

Amúgy, ahány ember annyi ízlés. Senki nem fogja megmondani, hogy NEKED mi a jó. Mindenki azt tudja elmondani, NEKI mi tetszett, az ő ízlésével mennyire találkozott valami.


Marci

#25
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

meridát meg haza is viheted pár napra a tesztcenterekből.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#26
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Mondjuk elbatyogsz az Alpinbike weboldalára és ott szét nézel vannak szervezett túráik többek közt éppen ezért. Ott kipróbálhatod a bringákat.  http://www.alpinbike...ga/index.php/35


zeezoltano módosította - 2014. október 20. - 15:59

Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#27
Dr. Gonzo

Dr. Gonzo

    vendég

  • fórumtag
  • 61 hozzászólás

Van valakinek összehasonlító tapasztalata 29-es össztelós Al bringákról? A bőség zavara van a piacon, és mivel elég nagy pénzbe kerülnek, próbálok jól utánajárni a dolgoknak. Gondolok itt pl. Giant Anthem 29, Trek Superfly 100 Al Pro, Canyon Nerve, Scott Spark 9404-950, Specialized Epic Comp, Merida. Lehet igazából mindegyik tökéletes a maga nemében. Engem leginkább az érdekel, melyik a legkényelmesebb olyan 100km körül, de azért egy maraton közép/hosszú távra ne legyen túl nehéz. A hátsó tag akkor működjön amikor kell, és jól nyelje el a jó kis kijárt traktor nyomokat, gyökereket, amin egy merevfalúval csak pattogna az ember. Voltam tesztnapon, de annyi idő kevés a döntéshez (bringák nincsenek rám állítva jól stb.). Egész napra meg nem vihetem el őket a kedvenc terepeimre összehasonlítgatni őket. :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 



#28
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Van egy ára... :-)

http://www.ebay.de/i...984.m1423.l2649

 

Ezt a villát MGY kolléga figyelmébe ajánlanám, miután megnyerte a lottó 5-öst! :D



#29
fero969

fero969

    fórumtag

  • fórumtag
  • 31 hozzászólás

http://www.ebay.de/i...984.m1423.l2649

 

Ezt a villát MGY kolléga figyelmébe ajánlanám, miután megnyerte a lottó 5-öst! :D

 



#30
juby

juby

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 540 hozzászólás
Hello
Ha valaki bele szalad vagy tud merev villát 510-es beépítési magassággal 9 milis papuccsal,csak tárcsást acélt vagy alut nem horror áron (max 25-30e ) az rúgjon belém legyen szíves.
:D ...Nem,nem tündérke a kívánság,az kívánság. Térdelj csak le szépen!:D

#31
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Indult nemrég egy új fórum (kb. az mtbr kínai karbonos topikjából), amin volt hétvégén egy sorsolás, lehetett nyerni karbon merevvillát (vagy kormányt). Bíztam benne persze... :

 

 

Pedig velem indult a sorsolás, de a végén még kellett volna kb egy kattanás a racsnin az öröm(öm)höz. :D

Szóval továbbra is pénzért lesz villám, már ha lesz. Kíváncsi vagyok, mekkora házi lett volna elmagyarázni a vámosoknak, hogy ez bizony tényleg gift, nem csak kamuból! ;)


mgy módosította - 2014. szeptember 16. - 19:32


#32
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Ha látnátok valahol olcsó, de értelmes minőségű átmenőtengelyes, kúpos nyakú karbon villát, kérem szóljatok! Jó lenne itthon megvenni, de ha nincs más, marad az ebay.

Gondoltam teszek egy próbát...

Próbát inkább úgy szoktak tenni vagy inkább úgy érdemes ha felülsz valaki bicajára akinek ilyen van és kipróbálod.



#33
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás
a félreértés elkerülésére:
ódivatú, alacsony 26-os merevvilla: ami a régi, NEM telóhoz való geometria, tehát 39-40 centi magas.
csökken az árkülönbség: a 26-os merevvillából, különösen ebből a fajtából gondolom egyre kevesebbet gyártanak, tehát drágább lesz.

már 26-oshoz is szopás volt átlagnál magasabb merevet találni.

#34
xclajos

xclajos

    vendég

  • fórumtag
  • 158 hozzászólás

Ja-ja...már csak alig néhány tiz-millió 26os gépet használnak. ;) Várd ki azt a 6-8 (10?) évet, amíg drasztikusan csökkel a számuk és egyből olcsóbb lesz minden.



#35
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

(egyébként vicc, hogy míg egy 26-os ódivatú (alacsony) acél villát 3 ezresért hozzám vágnak újan, addig egy 46 centis tízszer ennyibe kerül külföldről is. mindez gondolom csupán a gyártott darabszámok miatt. ja, de nem gond, az előbbi nemsokára kihal, akkor csökken az árkülönbség is :P)



#36
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

acél is játszik?

persze tapered és 15-ös egyszerre nem tudom, van-e egyáltalán, lehet hogy nem csak a tengelyed kéne adapterezni... 30-tól felfele már akad sima 1 1/8" QR, (bike24.de), de ilyesmi vagy kicsit magasabb árban már lehet, hogy készítenek neked itthon jóféle vázkészítők

Nem nagyon szeretnék rá túl sokat költeni, láttam a on one-t is 150 fontért, az nem kévés. Meg még adapter, hmmm...

Amúgy nem ragaszkodnék én - a próba kedvéért - az átmenő tengelyhez, de ha egyszer csak 15-ös kerekeim vannak, mást nem tehetek. ;)

 

140-150 dollár körül vannak az echte kínai darabok, plusz 10-50 usd posta (egy hónap vs. egy hét). Hogy minőségben van-e különbség közöttük, nem tudom, van pár váz árus, aki szerint az abaygoodsnál (és klónjainál) kapható olcsóbb cuccok fosok. Nem tom, nem látok beléjük.

Arra hajlok, hogy sorbarakom a találati listát ár+szállítás szerint, aztán megveszem a legelsőt. :D :D :D



#37
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Kíváncsi vagyok, zscs-nek bejött... :)

... de miért is kell az a merev villa? Miért vagy rápörögve? F



#38
fero969

fero969

    fórumtag

  • fórumtag
  • 31 hozzászólás

... de miért is kell az a merev villa? Miért vagy rápörögve? F



#39
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Nem nagyon szeretnék rá túl sokat költeni, láttam a on one-t is 150 fontért, az nem kévés. Meg még adapter, hmmm...

Amúgy nem ragaszkodnék én - a próba kedvéért - az átmenő tengelyhez, de ha egyszer csak 15-ös kerekeim vannak, mást nem tehetek. ;)

 

140-150 dollár körül vannak az echte kínai darabok, plusz 10-50 usd posta (egy hónap vs. egy hét). Hogy minőségben van-e különbség közöttük, nem tudom, van pár váz árus, aki szerint az abaygoodsnál (és klónjainál) kapható olcsóbb cuccok fosok. Nem tom, nem látok beléjük.

Arra hajlok, hogy sorbarakom a találati listát ár+szállítás szerint, aztán megveszem a legelsőt. :D :D :D


mgy módosította - 2014. szeptember 11. - 11:02


#40
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Ha látnátok valahol olcsó, de értelmes minőségű átmenőtengelyes, kúpos nyakú karbon villát, kérem szóljatok! Jó lenne itthon megvenni, de ha nincs más, marad az ebay.

Gondoltam teszek egy próbát...

Mennyire szükséges a 15mm QR? Az On-One gyorszárasa nagyon merev például. 15QR agyhoz ezt az adaptert kell csak megvásárolni és működik (ezt használom DT 350-es agyhoz)

Ritchey-Adapter-von-15mm-auf-9mm-fuer-WC

 

...á igen, On-One-nál van egy új merevvilla, nem olyan nyakatekert formájú, mint amilyen az enyém + PM felfogatással, 182 ajróért:

FOMTBCAR29D_P1.jpg

 

http://www.on-one.co...n-mtb-disc-only


zscs módosította - 2014. szeptember 11. - 10:57