Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Salgótarján

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
10143 hozzászólás a témában

#61
kohasz

kohasz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 494 hozzászólás

Kedves GIN30!

 

Örülök az alapvetően jó kedélyű válaszodnak! Amit a régebbi időkről írsz és hiányolsz, az teljesen érthető. Az idő halad, a szereplők életkora is változik és ezzel együtt az életük is. Én a kezdetektől követem a Salgótarjáni HKE életét és bizony nem kis mértékű fluktuáció történt a tagok tekintetében. Nyilván nem mindegy, hogy ki milyen életkorban, életkörülmények között van, de számít a motiváció is. Szóval nagyon-nagyon sok olyan kerékpáros neve ugrik most be, akik rendkívül aktívak voltak, most pedig már különböző okok miatt nem tekernek vagy még a bicajukat is eladták. Azonban nem szabad feladni, mert mindig vannak újak és „visszatérők” is, akik újra fel tudják pezsdíteni a közösségi életet.

 

Az elmúlt években nagy örömmel láttam például az utánpótlás terén látottakat. Rendkívül tehetséges és motivált fiatalok mozognak most az Egyesületben és olyan sokan, amilyen mértéket még nem tapasztaltam.

 

A túra szakágban is vannak mozgolódások, ez természetes. Vannak lemorzsolódóak és újak is. Pont a múlt héten jelezte egy budapesti (!) hölgy, hogy szeretne csatlakozni hozzánk.

 

Ami pedig a szervezést illeti. Még a kilencvenes évek végén volt olyan alkalom, hogy felkértek az Egyesülettől egy aktuális túra vezetésére a Mátrába. A túrára egy (!) kerékpáros jött el (Hirka Zoli), de így is megtartottam az eseményt és rendkívül jól éreztük magunkat. Nyilván a Társaság sokat jelent, de csak annak hiánya miatt nem szabad elveszítenünk a motivációt. Például volt olyan Kohász-kék túra, ahol közel huszan tekertünk, de mindenképpen megemlíteném még a múlt évi erdélyi utunkat is, ahol négy országból voltak résztvevők.

 

Én egyébként az utóbbi években már nem alkalmazom a görgőzést (ami el is hangzott, az unalmassága miatt), inkább járok bringával munkába (igen, a 10 cm hóban is) és nyomom a gyalogtúrákat. Valahogyan a teremsport nekem nem jön be.

 

Továbbra is azt mondom, hogy hátszelet!



#62
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Már csak azért megérte kiírni a legutolsó - ez előtti - gondolatomat, mert erre már legalább válaszoltatok :D ÉS örülök is neki! Nos...sajnos nem vagytok egyedül ezekkel a problémákkal, ezért is merészeltem kiírni, a közös tekerést, hátha másokat is megmozgatnék vele, illetve - az előzőből kifolyólag - legalább nem kéne nekem sem egyedül mennem. Gaboca1 sajnos, mivel egy kerékpárom van, sokszor én is a szobába szorultam a görgővel.... ami hosszabb távon finoman szólva is unalmas... A másik probléma is, amit Kohász írt, valamilyen szinten engem is érint... sokszor úgy kellene elmennem edzenni, hogy x időre otthon legyek. Nyilván, mint Kohász is, ez valamilyen szinten még nekem is megoldható...de nem mindig...

Próbáltuk ezt megoldani más közösségi oldalon is, sajnos azonban - mivel nem azonos felkészülési szakaszban vagyunk - ez nem ment ott sem. Ki erre, ki amarra ment inkább magában, attól függően, kinek mennyi idő/km volt tervezve aznapra....

Nyilván, ha mondjuk Transzporter elment mondjuk Litke felé, én sem mentem fel csak azért S.tarjánba, hogy vele menjek. Tehát érthető Gaboca1 a hozzászólásod, bár nem tudom pontosan hol is laksz... (bocsánat) És nyilván - előre is bocsánat - nem kimondottan rád gondoltam Kohász, ismerve a túrázós szakágat ;-) És mégis! Ez valahogy mégis meg volt oldva cirka úgy 5 évvel ezelőtt, amikor én klub tag lettem. Nagyon jól eső érzés volt annyi ember között "csakúgy" biciklizni, és új élmény is! :-) Csak ezt szerettem volna felpezsdíteni!!! (és tudom, sajnos sokan, sokfelé lakunk és nem könnyű összeegyeztetni a dolgokat)

Még egyszer köszönöm, hogy reagáltatok! (mert legalább reagáltatok) :D

És természetesen nem leszek depressziós, ha nem jön velem senki, megyek magamban is, ahogy eddig! :D Minden jót Nektek is!

Semmi gond egyik bocsánat miatt sem, tudom nem rám gondoltál, amúgy meg Szécsény. :)



#63
GIN30

GIN30

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 262 hozzászólás

Már csak azért megérte kiírni a legutolsó - ez előtti - gondolatomat, mert erre már legalább válaszoltatok :D ÉS örülök is neki! Nos...sajnos nem vagytok egyedül ezekkel a problémákkal, ezért is merészeltem kiírni, a közös tekerést, hátha másokat is megmozgatnék vele, illetve - az előzőből kifolyólag - legalább nem kéne nekem sem egyedül mennem. Gaboca1 sajnos, mivel egy kerékpárom van, sokszor én is a szobába szorultam a görgővel.... ami hosszabb távon finoman szólva is unalmas... A másik probléma is, amit Kohász írt, valamilyen szinten engem is érint... sokszor úgy kellene elmennem edzenni, hogy x időre otthon legyek. Nyilván, mint Kohász is, ez valamilyen szinten még nekem is megoldható...de nem mindig...

Próbáltuk ezt megoldani más közösségi oldalon is, sajnos azonban - mivel nem azonos felkészülési szakaszban vagyunk - ez nem ment ott sem. Ki erre, ki amarra ment inkább magában, attól függően, kinek mennyi idő/km volt tervezve aznapra....

Nyilván, ha mondjuk Transzporter elment mondjuk Litke felé, én sem mentem fel csak azért S.tarjánba, hogy vele menjek. Tehát érthető Gaboca1 a hozzászólásod, bár nem tudom pontosan hol is laksz... (bocsánat) És nyilván - előre is bocsánat - nem kimondottan rád gondoltam Kohász, ismerve a túrázós szakágat ;-) És mégis! Ez valahogy mégis meg volt oldva cirka úgy 5 évvel ezelőtt, amikor én klub tag lettem. Nagyon jól eső érzés volt annyi ember között "csakúgy" biciklizni, és új élmény is! :-) Csak ezt szerettem volna felpezsdíteni!!! (és tudom, sajnos sokan, sokfelé lakunk és nem könnyű összeegyeztetni a dolgokat)

Még egyszer köszönöm, hogy reagáltatok! (mert legalább reagáltatok) :D

És természetesen nem leszek depressziós, ha nem jön velem senki, megyek magamban is, ahogy eddig! :D Minden jót Nektek is!


GIN30 módosította - 2014. február 16. - 21:52


#64
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Nem sok embert érdekli a kerékpározás, úgy látom.... :-( :-/

Érdekel, pénteken voltam kint tekerni, három hét görgőzés után érdekesen billegális volt a bicaj! :) Nekem nem éri meg bemenni Tarjánba tekerni közösre, így marad továbbra is a magányos hős image! :D



#65
kohasz

kohasz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 494 hozzászólás

Nem sok embert érdekli a kerékpározás, úgy látom.... :-( :-/

Kedves GIN30!

 

Már hogyne érdekelne a kerékpározás!

Azonban két dolog miatt sem reagáltam.

1. A "közös tekercselésekben" korábban sem vettem részt. Nekem az a tempó túl sok, jobban kedvelem a sportos, de túrázós stílust.

2. Az utóbbi években külön logisztikázást jelent a kerékpározásnak az életembe illesztése, ebből következően nagyon-nagyon ritkán tudok előre lebeszélt időpontra elmenni.

 A héten például úgy voltam ötvenes körön, hogy szinte perces pontossággal volt kiszámolva az indulásom és az érkezésem az egyéb programjaimhoz viszonyítva.

 

Szóval, azért ne add fel! Ha nem jelentkezik senki, attól még nagyszerűeket tekerhetsz. ;-)

 

Hátszelet!



#66
GIN30

GIN30

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 262 hozzászólás

Nem sok embert érdekli a kerékpározás, úgy látom.... :-( :-/

 



#67
GIN30

GIN30

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 262 hozzászólás

Emberek! Itt a jó idő :D Nem akarunk olyan közös tekercséleseket elkövetni, mint régen (10-15 fővel)???? ;-)



#68
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Bringás társak ! Az idén is lessz Salz . maraton ! De most annyival több hogy itt és ekkor lessz a MTB master EB aminek a távja a férfiaknál megegyezik a korábbi B távval ! Tehát felteetően lényegesen többen lesznek mint korábban !! illetve a limitált létszámok miatt a helyek várhatóan hamarabb megtelnek .

A szállás miatt javaslom az érdeklődőknek hogy február elejéig döntés kell hozni a résvételről hogy időben tudjak szállást foglalni,  gondolom a megszokott szocreál hely megfelel !

Tehát akit érdekel kérem február 15 ig jelezzen illetve január 30ig nevezzen !

Nevezve és fizetve, szállás ok, Anikó és én.



#69
mjanos

mjanos

    vendég

  • fórumtag
  • 231 hozzászólás

Bringás társak ! Az idén is lessz Salz . maraton ! De most annyival több hogy itt és ekkor lessz a MTB master EB aminek a távja a férfiaknál megegyezik a korábbi B távval ! Tehát felteetően lényegesen többen lesznek mint korábban !! illetve a limitált létszámok miatt a helyek várhatóan hamarabb megtelnek .

A szállás miatt javaslom az érdeklődőknek hogy február elejéig döntés kell hozni a résvételről hogy időben tudjak szállást foglalni,  gondolom a megszokott szocreál hely megfelel !

Tehát akit érdekel kérem február 15 ig jelezzen illetve január 30ig nevezzen !



#70
GIN30

GIN30

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 262 hozzászólás

Boldog Új Évet mindenkinek és jó sok kilométert :D



#71
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Tále...

 

Arra számítottam bokáig érő vizes hókásában fogunk síelni, Fis versenyt lehetne rendezni olyan kemény a pálya! :)



#72
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Kíváncsi vagyok a teljes filmre! :)

Hunyd be a szemed és pörgesd le, ott van az már a tekervényekben! :)

 

Holnap és elsején is Tálén síelünk ha valaki úgy gondolja még...



#73
Gerispeci

Gerispeci

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 579 hozzászólás

Kíváncsi vagyok a teljes filmre! :)



#74
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Az érintetteknek! http://www.youtube.c...eature=youtu.be



#75
GIN30

GIN30

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 262 hozzászólás

Kellemes Karácsonyt emberek! :D



#76
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

gratulálok a Velotech-nek! lásd hír a velo.hu oldalon.


"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#77
K.Gyuri

K.Gyuri

    vendég

  • fórumtag
  • 39 hozzászólás

Talált, süllyedt. :)



#78
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

 

Na bakker, így beállni ezt a topikot még nem láttam.
Ha már én vagyok a legaktívabb, akkor valami állati nagy gáz van.
Valami katasztrófa történhetett a virtuális térben.
Talán a szerver beleszaladt egy nullával való osztásba és törlődött majdnem minden avartar.
A maradéknak kell a virtuális teret újra benépesíteni? 
OK, de akkor legyen már legalább egy női túlélő is... 
Hahó!... Van itt valaki?  Is there anybody out there ??

 

Pink Floyd The Wall



#79
K.Gyuri

K.Gyuri

    vendég

  • fórumtag
  • 39 hozzászólás

... tudom, "avatar", csak kettőt ütöttem egy csapásra...



#80
K.Gyuri

K.Gyuri

    vendég

  • fórumtag
  • 39 hozzászólás
Na bakker, így beállni ezt a topikot még nem láttam.
Ha már én vagyok a legaktívabb, akkor valami állati nagy gáz van.
Valami katasztrófa történhetett a virtuális térben.
Talán a szerver beleszaladt egy nullával való osztásba és törlődött majdnem minden avartar.
A maradéknak kell a virtuális teret újra benépesíteni? 
OK, de akkor legyen már legalább egy női túlélő is... 
Hahó!... Van itt valaki?  Is there anybody out there ??