Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Cruiser bringák

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1576 hozzászólás a témában

#1561
billike

billike

    vendég

  • fórumtag
  • 194 hozzászólás

erre egy tanult kollega azt mondta, hogy ez fórum, nem levelezõ lista.

a city bringák, arra vannak, hogy nyúzzad menjél vele a városban esõben, koszban...
a Cruiser arra, hogy menj el a parkba és a napsütés átható fényében kényelmesen elhajts vele fél órát.. (krúzolj)


ezt azzal egésziteném ki hogy egy cruiser bringa csak pázbicó amolyan csajozós a city pedig használati. egyébként még 30 nap és elkezdjük épiteni a chopper bicot:D
már szereztem láncot (duplasoros pontosan 3x szélesebb mint egy norm bico lánc, nagyapa tán valami konbájnrol szerezte még anno), meg fogaskereket hozzá csak aza baj hogy 14 fogas vagyos 28 mer 14X2. 32fogas kéne vagy 38as vagyis 64es vagy 76os. azt nem tudom honnan szerzek majd meg újonnan drága.

#1562
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

Felvilágosítana mailben vki?? rainman@vipmail.hu


erre egy tanult kollega azt mondta, hogy ez fórum, nem levelezõ lista.

a city bringák, arra vannak, hogy nyúzzad menjél vele a városban esõben, koszban...
a Cruiser arra, hogy menj el a parkba és a napsütés átható fényében kényelmesen elhajts vele fél órát.. (krúzolj)

#1563
vendég_rainman_*

vendég_rainman_*
  • vendég
hello! megnéztem a schwinn oldalán h milyen egy cruiser bike. hát nem tom mi a különbség a city és e közt. meg azt sem értem h bmx-bõl hogy lesz ilyen city hasonmás... sztem vmit nagyon félreértettem! Felvilágosítana mailben vki?? rainman@vipmail.hu

#1564
billike

billike

    vendég

  • fórumtag
  • 194 hozzászólás

apám olyan hibalehetõségre világított rá, hogy esetleg szétégetjük az anyagot az ív hegesztéssel. vagyis a 6 éves Schwinn csepel bmx-em olyan vékony csõbõl készült, hogy esetleg nem fogja bírni a hegesztést.


az is meglehet! akkor szerezetek egy csõhajlitót és gyártsatok vázat! :D nézz be a Kustombike... -ba ott leírtam én hogy gondoltam!

#1565
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
apám olyan hibalehetõségre világított rá, hogy esetleg szétégetjük az anyagot az ív hegesztéssel. vagyis a 6 éves Schwinn csepel bmx-em olyan vékony csõbõl készült, hogy esetleg nem fogja bírni a hegesztést.

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#1566
billike

billike

    vendég

  • fórumtag
  • 194 hozzászólás

Hegesztett már valaki otthon ilyen chopperos vázat? Ma gyõzködtem apámat, hogy a régi bmx-emet új életpályára kellene állítanunk. Szerintem fog segíteni, már nem küldött el a francba egybõl, hanem csak szépen, óvatosan próbál lebeszélni róla.
A hegesztést csak sima „mezei” hegesztõvel tudnánk megcsinálni, nem CO-val. A csöveket toldani egyszerû vízvezetékcsõvel gondoltam, mert csak az van itthon. Szerintetek életképes lenne ez az ötlet?


hát nekünk is csak ívpálcál hegesztõ van, nem CO-s de szerintem azzal is meglehet erõsre hegeszteni. én csak a hátsó kerékkel nem tudok dõlõre jutni! agyváltó vagy SS.

#1567
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
Hegesztett már valaki otthon ilyen chopperos vázat? Ma gyõzködtem apámat, hogy a régi bmx-emet új életpályára kellene állítanunk. Szerintem fog segíteni, már nem küldött el a francba egybõl, hanem csak szépen, óvatosan próbál lebeszélni róla.
A hegesztést csak sima „mezei” hegesztõvel tudnánk megcsinálni, nem CO-val. A csöveket toldani egyszerû vízvezetékcsõvel gondoltam, mert csak az van itthon. Szerintetek életképes lenne ez az ötlet?

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#1568
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás

A cruiser bringa az az amit baluu linkelt, vagy a chopper bike-ok? (pölö:http://www.vanboxel-...hopperbike1.JPG)

mer engem ezek a cruiser brinyák inditanak be! de egyenlõre nincs keret iylenre:(

Na itt van egy futárarc aki ilyesmivel nyomja. A gyerek a bringához megfelelõen visszafogott: medicinlabda méretû afro séró (á lá dzsimi hendrix), plusz diszkókirály napszemdzsó a '80-as évekbõl:)
Mindig fetrengek mikor látom... :afro:
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#1569
billike

billike

    vendég

  • fórumtag
  • 194 hozzászólás
A cruiser bringa az az amit baluu linkelt, vagy a chopper bike-ok? (pölö:http://www.vanboxel-...hopperbike1.JPG)

mer engem ezek a cruiser brinyák inditanak be! de egyenlõre nincs keret iylenre:(

#1570
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
1, vagy 1.1/8?

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#1571
Phonok

Phonok

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás
Csátok!

Vettem egy Neuzer cruisert, 50é, lehánytam róla a fém sárhányókat, fotelt kicseréltem normális nyeregre, a hipergagyi markolatok kuka, matricék le. Így egy k*b* jo városi bicajt kaptam. NADE! a nagy kormány állandoan lehajlik, a stucniba elfordul. Lehet e kapni oly stucnit ami rendesen megfogja és stilusos, ill erõsebb de ugyanolyan széles kormánycsövet. (Hiába nem tom megállni hogy ne bunnyzzak 1 kerék stb vele :) )

#1572
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

A cruiser alapvetõen 26"-os, a lowriderekben szoktak kisebb kerekeket használni, mindenféle hajlított villával. A Lunogoban van egy rakás cruiser, lehet, hogy hajlandóak szétszedni a kedvedért.


aha. én ezzel az aprósággal nem foglalkoztam. nem igazán gondoltam bele, hogy a cruiserhez valójában milyen kép is társul. én úgy 20" -os kereket raknék, akármilyen "lassú jármûvet" is építenék. cseszett széles felnivel és gumival. van egy régi BMX-em, azt gondoltam majd egyszer áthegeszteni.
veszprémben a sétálóutcán az egyik bolt kirakatában láttam egy low-rider bicót. húúúúú hát az naggyon gyönyörû volt. volt vagy 10 centi széles hátul a felnije...
ha még arra járok, és kint lesz, akkor fényképezek.

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#1573
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
de a schwinn árul is mindenféle vázat, köztük ezt a krúzert is, fillérekért.

a cruiser meg 26' általában...

#1574
gimp

gimp

    vendég

  • fórumtag
  • 65 hozzászólás
A cruiser alapvetõen 26"-os, a lowriderekben szoktak kisebb kerekeket használni, mindenféle hajlított villával. A Lunogoban van egy rakás cruiser, lehet, hogy hajlandóak szétszedni a kedvedért.

#1575
Baluu

Baluu

    vendég

  • fórumtag
  • 125 hozzászólás
Én valami hasonlót akarok összedobni:
http://www.schwinnbi...tail.php?id=665
Ezen a leírás szerint 26-os kerekek vannak.
Tegnap befizettem egy reinkarnációs tanfolyamra. Rohadt drága volt, dehát egyszer élünk.

"k.rvára megy a pénz!" - mondogatta apám is, anyám is, csak más- máshangsúllyal...

#1576
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
26 col-os kerékkel akarod? az nagy leszen!

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#1577
Baluu

Baluu

    vendég

  • fórumtag
  • 125 hozzászólás
Halihó mindenkinek!

Tervezem egy Cruiser bringa építését.
A kerekek, fékek, hátsóváltó, hajtókar, monoblokk megvannak, csak váz, villa kellene hozzá.
Tud valaki olyan boltot Pesten ahol Shwinn vázakat árulnak lehetõleg villával együtt. Keresnék még olyan fehér oldalfalú gumit is. Az elsõ kerék egy WTB dualduty FR kerék lenne, amit újrafûzetnék radiálisan. Ezzel kapcsoltban valakinek valami tapasztalata? A hátsó váltó egy 7 sebességes shimano agyváltó lenne.
Köszi minden információt és segítséget.
Tegnap befizettem egy reinkarnációs tanfolyamra. Rohadt drága volt, dehát egyszer élünk.

"k.rvára megy a pénz!" - mondogatta apám is, anyám is, csak más- máshangsúllyal...