Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Telikerék

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
6 hozzászólás a témában

#1
yvorl

yvorl

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.030 hozzászólás
amugy idõfutamon felesleges a 9es sor szerintem...mármint a magyar sik terepü idõfutamokon. egy másik láncal szerintem müködne.
amugy meg tényleg inkább ne haszáld és legyen disz a szobában.
www.parkpre-italy.com www.parkpre.com
http://pix.bikemag.hu/album77
TEL.:30/4108066

#2
Krisz_88

Krisz_88

    vendég

  • fórumtag
  • 49 hozzászólás
Országuti cuccos. Az oldalszéllel egyépként számoltam, nem olyan vészes szerintem. A rotorból következtethetni is lehet a korára. 1épként tökéletes állapotban van, de 9fokozatú láncom utálja. Lejtõn lefele 4km-val jobban jöttem mit nélküle, 50 helyett 54, de 40 alatt rémes. 20 éve lehet megállta volna a helyé de most nem :D

#3
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
az kvanehéz...
egy dh kerék alig ennyi....
sztem inkább tedd el emlékbe a falra, másra nem alkalmas(amellett hogy még balesetveszélyes is oldalszélnél....)

mtb cucc amúgy?

#4
Krisz_88

Krisz_88

    vendég

  • fórumtag
  • 49 hozzászólás

a menetesen nincs semmi mechanika, ott a fogsorban van benne a szabadonfutó(csapágy stb)
ezt egyszerûen felcsavarod a menetes részre
a kazettáson pedig a mechanika majdnem a tengely magasságában van... ha láttál már olyan, tudod milyen.
max agycserével oldhatod meg, ha van erre mód...

A kerék oldalán a tengelytõk valamival kijebb vannak imbusz csavarok. mejd ha lesz idpm akkor ezt szétszedem. Köszönöm a segítséget. Ez a kerék 2400gramm, érdemes ezt egyáltalán bütykölgetni? Ilyes súllyal inkább maradjon idõfutamon is a shimano 16 küllõs kerék?

#5
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
a menetesen nincs semmi mechanika, ott a fogsorban van benne a szabadonfutó(csapágy stb)
ezt egyszerûen felcsavarod a menetes részre
a kazettáson pedig a mechanika majdnem a tengely magasságában van... ha láttál már olyan, tudod milyen.
max agycserével oldhatod meg, ha van erre mód...

#6
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
A menetes agyat sosem tudod megcsinalni kazettasra. Teljesen mas az agytest kialakitasa.
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#7
Krisz_88

Krisz_88

    vendég

  • fórumtag
  • 49 hozzászólás
Hali mindenki!

Ugy vettem észre, hogy még nincs ilyen topic :D

Inkább szerlgetõ emberkék tudnának nekem segíteni. Hozzájutottam egy MAVIC CHALLANGER telikerékhez. Sulya 6os menetes rögzítésû fogaskeéksorral, külsõvel valamivel több mint 2kg, de a súly most nem is lényeg.

A 6os menetes rotort szeretném kicserélni 9es kazettásra, esetleg venni egy campangolo vagy shimano agyat és arról lebontani a rotort. Elméletileg lehetséges, vagy van valami olyan brutális különbség a menetes és a kazettás kialakítás között ami ezt megakadályozná? Méréseim szerint a vázba befér rotorcserével is.

Várok véleményeket, 5leteket!