Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

2005.augusztus 6. Gázló 90/130 TT - Veszprém

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
47 hozzászólás a témában

#21
gbr4k

gbr4k

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 275 hozzászólás
Kár, hogy az eleje sáros volt. Kár, hogy olyan kevesen voltak. Kár, hogy... Egyvalami viszont nagyon tetszett, a tavalyihoz képest sokkal jobb volt a pálya kijelölése. Térképanalfabéta létemre sem tudtam volna eltévedni. Egyszóval: Gratula a szervezõknek!

#22
vendég_pier_*

vendég_pier_*
  • vendég
Gratula minden résztvevõnek illetve szervezõnek.
A tavalyi Gázlóhoz képest az volt a legfurcsább , hogy 50 km-en keresztûl nem találkoztunk bringásokkal.
Az eleje nagyon gány volt "pedig nem esett" akkor talán locsolták:), a gázlók az utobbi 4 év legnagyobb vízszintjét produkálták.

#23
kolamaci

kolamaci

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 916 hozzászólás
Most jövök Veszprém mellõl és ott már derül ki az idõ és minden felszáradt. Ott már nem nagyon fog esni holnapig.
Tücske csak neked.. :para:
a jávorszarvas a legjobbfej állat!

#24
vendég_pier_*

vendég_pier_*
  • vendég
Én nem Veszprémben jártam;)A Hódos ér melletti murva szántóföld minõségû.
Péntektõl jó idõ várható , bõven elég , hogy a néhány kritikus rész is járható legyen.

#25
klaresz

klaresz

    vendég

  • fórumtag
  • 62 hozzászólás

Ennek a két órának a nyomait szombaton is fogjuk látni , de jó lenne ha nem lenne az esõnek utánpótlása.

Most mondja a fõszervezõnk, aki veszprémi, hogy ott egy csepp esõ sem esett, sõt a szél már majdnem mindent felszárított. Ez jó hír :)

#26
roobi

roobi

    vendég

  • fórumtag
  • 102 hozzászólás
Ma reggel jöttünk el Bakonybélbõl haza Klaresszal, pont akkor kezdett szemerkélni az esõ. Pesten utolért minket :-)
Azért nem lesz olyan vészes ez az esõ. Tavaly egy hétig esett elötte - emlékeztek - és csak aznap sütött ránk a nap, és így is sem volt nagyon saras a pálya. Most meg olyan szárazság volt, hogy hacsak nem esik 4 napig egyfolytában az esõ, akkor elnyeli a föld. Legalább lesz víz néhány patakmederben, ahol a túráink közben csak száraz medret láttunk.
üdv: roobi
Happy Bike SE. www.happybiketeam.hu

#27
vendég_pier_*

vendég_pier_*
  • vendég
Ma bejárva a legnehezebb részeket (Bakonybél, Kõris) , sikerült egy igazi nagy viharba belekeveredni.Ennek a két órának a nyomait szombaton is fogjuk látni , de jó lenne ha nem lenne az esõnek utánpótlása.

#28
adolf

adolf

    vendég

  • fórumtag
  • 119 hozzászólás
Úgy lesz!
Attila, flagellum Dei, malleus orbis

#29
klaresz

klaresz

    vendég

  • fórumtag
  • 62 hozzászólás
Sziasztok!
Mint Clio írta, valóban a Bakonyban töltöttem éves szabimat. :D Nyönyörû a táj, a terep mindenütt jól járható.

Megpróbálok mindenre válaszolni:
- szalagozás és felfestés csak a pálya néhány részén lesz, és az is csak csütörtök-pénteken (tudjátok, ez egy tt :P
- frissítõpont 2db lesz, egyik 47 km táján Odvaskõ-pusztánál, itt víz és mûzli szelet lesz, a másik Kõris-hegyen (csak 130-on az 57.km körül) ahol tea és mûzli szelet várja a hosszú emelkedõt leküzdõket
- kulacstöltési lehetõség elõször az új EP-nél van 1.14km-nél a szerelem-szigetnél, majd Laczkó-forrás (3,87), Bánd (12,67), stb... pier már elég jól leírta. A rajtnál minden nevezõ kap egy teljesítménylapot és egy itinert(térképpel), aminek az alján fel vannak tüntetve a frissítõponton kívüli vízvételi lehetõségek.
- a terep könnyen tekerhetõ, nincsenek benne technikás szakaszok. Fõleg aszfaltos, murvás és földutak váltakoznak. A dzsumbujról csak annyit, hogy a Bakonyban hihhetetlen buja aljnövényzet van és ez ha esõt kap, be tud indulni :) Igyekszünk a pályát úgy kijelölni, hogy ne nagyon legyenek benne ilyen szakaszok.

és még valami:
A legidõsebb és a legfiatalabb teljesítõ 1 éves BRINGA magazin elõfizetést kap ajándékba!

A hétvégére jó idõt mondanak!!! gyertek bátran, a regisztrációnál találkozunk :)
klaresz

#30
vendég_pier_*

vendég_pier_*
  • vendég
A biztos vízvételi helyek:Fodor-tanya 27 km-nél,új ellenörzõ pont az Odvaskõnél kb 45(?)km, Vinye csárda ,Porva: utcai kút,Bakonybél :utcai kút,Márkó :utcai kút.
Büfé létezik:Vinye:Pokol csárda ill. RO-TI büfé,Porva-Csesznek vasutállomás, Bakonybél.
Tavaly volt tea a Kõrisen, ez idén is elõfordulhat.
Ezekkel az itatópontokkal szvsz két kulaccsal le lehet játszani , pesze ez erõsen tempó és másnaposság függõ:)

#31
clio

clio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.281 hozzászólás
Sziasztok.
Klaresz nevében válaszolok, mivel õ éppen arrafelé nyaral. Felfestés és szalagozás lesz, de nem tudom pontosan megmondani, hogy mit fog takarni a szalagozás. Itiner is lesz. Lesz legalább 1 itatópont, de azt hiszem valahol 40 km táján. A terep azt hiszem nem olyan nehéz. Gázlók csak a 130-as távban vannak.

Vigyázat! Nagyfeszültség! :D
evvagyokén

ParadicsomHáz & TermeszetesTanya
TÉGY!


#32
kolamaci

kolamaci

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 916 hozzászólás

Ez nézõpont kérdése, kinek mire van ideje :-))))
Míg valakinek túlélõtúra egy TT, az másnak egy edzés.
off: Én pl az idén nagyot szívtam a rákóczi TT-n, oda bizony elkelt volna a lámpa, ha végig-nyomtam volna.....reggel hétkor indultam, s du. 4ig csak 60km tettem meg....ott tényleg kemény a terep... de pl az elsõ helyezett már este 7körül beért.
Üdv!


Persze, enni mindig van idõ :)
Ennél milyen nehéz a terep?
Tücske csak neked.. :para:
a jávorszarvas a legjobbfej állat!

#33
Hurka

Hurka

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 279 hozzászólás

Azért kérdeztem, mert elég jó idõt tekerhetnek, ha még ebédre is van idõ meg ilyenek.


Ez nézõpont kérdése, kinek mire van ideje :-))))
Míg valakinek túlélõtúra egy TT, az másnak egy edzés.
off: Én pl az idén nagyot szívtam a rákóczi TT-n, oda bizony elkelt volna a lámpa, ha végig-nyomtam volna.....reggel hétkor indultam, s du. 4ig csak 60km tettem meg....ott tényleg kemény a terep... de pl az elsõ helyezett már este 7körül beért.
Üdv!

#34
kolamaci

kolamaci

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 916 hozzászólás
Azért kérdeztem, mert elég jó idõt tekerhetnek, ha még ebédre is van idõ meg ilyenek.
Tücske csak neked.. :para:
a jávorszarvas a legjobbfej állat!

#35
Hurka

Hurka

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 279 hozzászólás

Ti általában mennyi idõ alatt mentek végig?


Na igen. Megnéztem a tavalyi idõeredményeket (az azért valamennyire fémjelzi, mennyire tekerhetõ/járható az adott útvonal (szerintem)):

http://www.happybike...?action=gazlott

Az eleje téphette a pedált (meg gondolom nagyobb helyismerettel bírtak), de a többiek ráérõsebben kezelték. Amúgy is, ez egy TT. Ilyeneken a terefere bicó megy :-))).

#36
Hurka

Hurka

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 279 hozzászólás
Sziasztok!
Köszönöm az érdemi válaszokat, és a tippeket, valamint szem elõtt fogom tartani ezt a vizes témát is, nem szeretnék a zemplén marcihoz hasonlóan "elszomjazni"...
Térképet természetesen viszek, valamint nemrég beújítottam egy kormányra rakható térképtartót is, ami egész használható. Ezt már régóta vadásztam - és sehol nem kaptam, kivéve a nemrég nyílt decathlonban. Az utolsót vettem le az akasztóról :-))
Orby!
Köszi az invitálást! Még nem tudom mikor érek le Veszprémbe, ha összefutunk, akkor csatlakozom hozzátok! Egyébként olyan 8 körül szeretnék nekivágni.
Már csak az esõ miatt izgulok...
Üdv,
Sanyi

#37
kolamaci

kolamaci

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 916 hozzászólás
Ti általában mennyi idõ alatt mentek végig?
Tücske csak neked.. :para:
a jávorszarvas a legjobbfej állat!

#38
orby

orby

    vendég

  • fórumtag
  • 111 hozzászólás

Szia Pier!
Azt szeretném megkérdezni, hogy mennyire követhetõ jól nyomon az útvonal a túrsitajelzések alapján, és mennyire kemény a terep? Esetleg egy-két tippet adhatnál mire figyeljek, hogy ne maradjak nagyon le ;-)! A 130on mennék...


Szia. Én már 5X mentem végig rajta (1X90, 4X130) így van egy kis tapasztalatom. Az induláskor kapott itiner nagyon sokat segít, de aki még soha nem használt ilyet, az jobb ha visz magával térképet is. Talán 2-3 hely van, ahol nagyon el lehet kolbászolni és ott érdemes figyelni. Mi is megyünk a hosszú/rövid távon így csatlakozhatsz hozzánk, ha van kedved.

Sajnos a túra során nem sok vízvételi lehetõség van így arra érdemes nagyon odafigyelni. Vinnyén érdemes a Pokolcsárdában megebédelni és úgy folytatni a túrát. Bakonybél utáni emelkedõ elég szivacs szokott lenni így ott minden csepp víz életet menthet.

#39
vendég_pier_*

vendég_pier_*
  • vendég
Helo!
Szombaton még nem volt kiszalagozva illetve felfestve az útvonal de a tapasztalatok azt mutatják , hogy sok segítséget adnak.Ha elõször próbálkozol , akkor térkép legyen vagy esetleg (de ez csak nagyon vékony tipp) próbálj olyan idõpontot indulásra kiválasztani amikor szinte végig látótávolságban leszel másokkal.Van néhány hely ahol figyelni kell.Szintén tapasztalat , hogy az itiner szinte már túl részletes 130 km-en át nem tudod , de nem is kell figyelni.
A 130-on két igazán ütõs részt találni: a Kõrisre felmászás kb a túra felénél és a Bakonybél utáni rossz minõségû murvás .
Van néhány pihentetõ nagy gurulás:Bakonybél elõtt , ill. Márkó elõtt.Fõleg az utóbbin illik odafigyelni , mert igaz , hogy közút de 70-nél nagyon tud dobálni.
Királykapu utáni rész a legszebb , de szerintem a legveszélyesebb , minden évben találni nyomokat a szakadéknak lefele.:)

#40
Hurka

Hurka

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 279 hozzászólás
Szia Pier!

Látom, nem vagy kezdõ ezen a TT-n:-)! Idén végre én is eljutottam oda, hogy elinduljak kedvenc középhegységem bejárására!
Azt szeretném megkérdezni, hogy mennyire követhetõ jól nyomon az útvonal a túrsitajelzések alapján, és mennyire kemény a terep? Esetleg egy-két tippet adhatnál mire figyeljek, hogy ne maradjak nagyon le ;-)! A 130on mennék...
Szia Klaresz!
OLvastam, hogy pár helyen szalaggal is segítenétek a tájékozódást, illetve a 0,8km dzsumbuj mit takarna? (bár ez nem tûnik vészesnek a rákóczi TT több km-nyi tologatásánál...)
Elõre is köszi a válaszokat!