Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj

Milyen bringát vegyek?

* * * * * 3 szavazat

• Lépj be és szólj hozzá
11782 hozzászólás a témában

ZolkoW

ZolkoW

törzsvendég

• fórumtag
  • 1.447 hozzászólás

B) áprilisban kellett volna megvenni az 500 Fontos London Roadot... az akkor postával lett volna 210 eHUF körül, ehelyett? Építve biztos nem jött ki 300-ból, de nem mertem összeszámolni...

Rabbit, köszi, láttam ezt a Meridát, de ez kicsi lenne, asszem.

Zolkow, te ne magyarázz, te is hibás vagy!!! A bootzipper egyszer már kiesett, mert kb ugyanaz,mintha 650b kerekeket tennék a unitba.

karakoram

karakoram

törzsvendég

• fórumtag
  • 1.252 hozzászólás

végül melyik lett? :)

más:

mivel a gondolataim csak nem állnak meg, hanem forognak a haladósabb, messzebb megyek, talán_nem_lesz_rossz országúti gravel témakörben, megkérdezném a nagyérdeműt, hogy a dekás rc500 helyett/mellett van-e más értelmes alternatíva a 200eFt+/-10%-os sávban? (persze az ennyiért_vegyél_használtat válaszon túl) mert az ötszáz szép is, jó(nak) is (tűnik) ennyiért és belefér nagyobb (akár 650valami ) gumi is. (persze ha nem jön be, eladni nem nagyon fogom tudni... :unsure: )

Köszönöm kérdésed, a racionalitás mellett döntöttem és a "fosadék"  :D  :)  lett a befutó. Egyelőre csak totyog vele de legalább nem a másét veszi el (bringa van a képen, nem off). 

Ben-bringa.jpg

más: tuti nem találsz annyiért használható darabot ami új és gravel.

Hirtelen a PlanetX gépek jutottak az eszembe mert folyamatosan kapom a hírleveleket, de sokkal drágábbak, igaz többet is nyújtanak valószínűleg. 

• Kisherceg és Rabbit kedveli ezt

blash

blash

vendég

• fórumtag
  • 675 hozzászólás

182cm és a "kompakt" méretezést szeretem. M lenne a választott az 500 esetén. Ültem L méretűn, egyértelműen hosszú volt nekem, hiába ez lenne a ajánlott a táblájuk szerint.

Meridaból m vagy m-l lenne, de őszintén szólva nem is tetszik. :)

35-ös stucni kell rá :PP

Blash, végülis rendeltél már?

Nem még :/

Amúgy kinek mi a kifogása a Pinnacle Arkose R2 ellen?

pinnacle-arkose-r2-2019-road-bike-black-

Mongyuk épp most áraztak le a D3-at is, különbség csak a gumiban, hajtóműben (Shimano RS510 50-34 vs. Praxis Alba M30 48-32), felniben (D3-ban valami szélesebb WTB van). Aszem hirtelen ennyi, ami feltűnt. A lila váz szebb.

pinnacle-arkose-d3-2019-adventure-road-b

blash módosította - 2019. december 12. - 20:07

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 6.475 hozzászólás

Biztos kicsi? Nekem L-es van, valamiért úgy emlékszem, hogy Neked kisebb váz kell. A Decásból mekkorát vennél?

182cm és a "kompakt" méretezést szeretem. M lenne a választott az 500 esetén. Ültem L méretűn, egyértelműen hosszú volt nekem, hiába ez lenne a ajánlott a táblájuk szerint.

Meridaból m vagy m-l lenne, de őszintén szólva nem is tetszik. :)
  • Rabbit kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"

Rabbit

Rabbit

törzsvendég

• fórumtag
  • 663 hozzászólás
  • LocationKelenföld

Zolkow, te ne magyarázz, te is hibás vagy!!! A bootzipper egyszer már kiesett, mert kb ugyanaz,mintha 650b kerekeket tennék a unitba.

Biztos kicsi? Nekem L-es van, valamiért úgy emlékszem, hogy Neked kisebb váz kell. A Decásból mekkorát vennél?

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 6.475 hozzászólás
Blash, végülis rendeltél már?

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 6.475 hozzászólás

Zolkow, te ne magyarázz, te is hibás vagy!!! 😁😁😁 A bootzipper egyszer már kiesett, mert kb ugyanaz,mintha 650b kerekeket tennék a unitba. 😎

blash

blash

vendég

• fórumtag
  • 675 hozzászólás

most kb ennyiből jön meg a Bootzipper 650b  :D - igaz, az én értelmezésemben az nem gravel :) ...sőt, nem is tudom, pontosan micsoda..

planetx.co.uk/i/q/CBOOBZ650SX/on-one-bootzipper-650b-sram-sx-mountian-bike

Épp ezt akartam linkelni neki, de vajon a 650-es miért 500 font, míg a 29-es 900?

Nem hinném, hogy ár-teljesítményben újat, garisat, jobbat találsz.

De, mivel tetszik a színe,  :)  ezt azért megmutatom:

bolha.testbike.hu/apro/merida-500-cyclocross-gravel-shimano-105-2x11-m-l-354786

(Szerintem 40-es gumi van most rajta, ez határeset hátul. Ja, a gyári hátsóagy "olcsó", és 15x100-as az elsőagy, ami nem menő már.)

Ez inkább ciklokrosszra való, túl rövid így ránezésre a tengelytáv.

merida-500-cyclocross-gravel-shimano-105

Rabbit

Rabbit

törzsvendég

• fórumtag
  • 663 hozzászólás
  • LocationKelenföld

más:

mivel a gondolataim csak nem állnak meg, hanem forognak a haladósabb, messzebb megyek, talán_nem_lesz_rossz országúti gravel témakörben, megkérdezném a nagyérdeműt, hogy a dekás rc500 helyett/mellett van-e más értelmes alternatíva a 200eFt+/-10%-os sávban? (persze az ennyiért_vegyél_használtat válaszon túl) mert az ötszáz szép is, jó(nak) is (tűnik) ennyiért és belefér nagyobb (akár 650valami ) gumi is. (persze ha nem jön be, eladni nem nagyon fogom tudni... :unsure: )

Nem hinném, hogy ár-teljesítményben újat, garisat, jobbat találsz.

De, mivel tetszik a színe,  :)  ezt azért megmutatom:

https://bolha.testbi...2x11-m-l-354786

(Szerintem 40-es gumi van most rajta, ez határeset hátul. Ja, a gyári hátsóagy "olcsó", és 15x100-as az elsőagy, ami nem menő már.)

Rabbit módosította - 2019. december 12. - 18:34

ZolkoW

ZolkoW

törzsvendég

• fórumtag
  • 1.447 hozzászólás

most kb ennyiből jön meg a Bootzipper 650b  :D - igaz, az én értelmezésemben az nem gravel :) ...sőt, nem is tudom, pontosan micsoda..

https://www.planetx....x-mountian-bike

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 6.475 hozzászólás

Részemről teljesen ok amit írtál. Tisztában vagyok vele, hogy óriási üzlet lett a hülye szülő aki gyereket nevel, de legalább tisztában vagyok vele  :P  :lol:  B) és próbálok nem bedőlni mindennek.

A súlyt azt én is néztem és nagyon fontosnak tartom. Eldöntöm a "fosadék" és a Vitus közül melyik legyen. Mert az utóbbi az még könnyebb és árban nem sokkal több (igaz nincsen fekete már  :angry:). 

más:

karakoram

karakoram

törzsvendég

• fórumtag
  • 1.252 hozzászólás

de nagyon érzem, hogy nem kellene ebbe belemennem....

karakoram, egyetlen kérdést kellene tisztáznod: neked lesz vagy a gyereknek? mert ha neked, akkor nyilván az alley runner kell, ha a gyereknek, akkor teljesen jó lesz a fosadék is, ugyanúgy fogja élvezni. a megmaradt pénzt meg költsd arra, ahol többet számít. pl a következő, pedálos bringájára. :)

(egy kis adalék: van itthon egy fosadék, ezért lemértem, kiskosárral-csengővel 2,6 kg. a másik kettő 3,4+kg. biztosan én vagyok lekvár, de örültem, hogy könnyű, mikor nekem kellett kézben hazahoznom a játszótérről, mert a gyerek inkább sétált már...)

Részemről teljesen ok amit írtál. Tisztában vagyok vele, hogy óriási üzlet lett a hülye szülő aki gyereket nevel, de legalább tisztában vagyok vele  :P  :lol:  B) és próbálok nem bedőlni mindennek.

A súlyt azt én is néztem és nagyon fontosnak tartom. Eldöntöm a "fosadék" és a Vitus közül melyik legyen. Mert az utóbbi az még könnyebb és árban nem sokkal több (igaz nincsen fekete már  :angry:). 

karakoram módosította - 2019. november 29. - 16:47

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 6.475 hozzászólás

de nagyon érzem, hogy nem kellene ebbe belemennem....

karakoram, egyetlen kérdést kellene tisztáznod: neked lesz vagy a gyereknek? mert ha neked, akkor nyilván az alley runner kell, ha a gyereknek, akkor teljesen jó lesz a fosadék is, ugyanúgy fogja élvezni. a megmaradt pénzt meg költsd arra, ahol többet számít. pl a következő, pedálos bringájára. :)

(egy kis adalék: van itthon egy fosadék, ezért lemértem, kiskosárral-csengővel 2,6 kg. a másik kettő 3,4+kg. biztosan én vagyok lekvár, de örültem, hogy könnyű, mikor nekem kellett kézben hazahoznom a játszótérről, mert a gyerek inkább sétált már...)

karakoram

karakoram

törzsvendég

• fórumtag
  • 1.252 hozzászólás

Köszönöm a válaszokat.

vagy a 2 között pl van ilyen (de több márkánál is van csak ez volt kéznél)

lényegesen igényesebb mint  az alap fosadék 10 k-ért  (bár sok gondról azzal sem tudnék csak a szemem bántja :))

https://www.kellysbi...ace-team-p65430

Nekem is az a bajom, hogy tudom jó a "fosadék" mert másnak is volt az ismeretségemben, de engem is zavar az igénytelensége  :).

A gyerekeket tuti nem zavarja még ennyi idősen. 

Bikertigger

Bikertigger

maximus

• fórumtag
  • 20.999 hozzászólás

Fiamnak futóbringákat nézegetek pár hete, ugyan csak 1.5 éves de ma már simán ráült egy 12-es kerekű futóbringára. 

Akinek van tapasztalata attól kérdezem, hogy vegyem az itthon mindenki által használt bringát innen: https://tanulobicikl...ete-futobicikli

vagy van értelme áldozni rendes csapágyakra (kormány és kerék), belsővel rendelkező külsőkre, lényegesen dögösebb kinézetre  :)?

Ez most akciósan 40-ből van itthon, tárolt változat, remélem jó így is a link: 

https://webcache.goo...u&ct=clnk&gl=hu

Ezt egyébként egy ballonosabb külsővel és nagyobb kerékkel lehet nyúzni tovább is, elfér a vázban. 

A csapágyak és a nem műanyag dolgok miatt a drágább nehezebb, 3.4 kg, a "magyar féle" az 2.5 kg. 

A kettő között lenne ez ami már alu és még műanyag is mindene, 1.9 kg, rengeteg jó értékeléssel:

https://www.chainrea...9/rp-prod161502

Ez már nagyobb, de milyen jól néz ki  :D

vagy a 2 között pl van ilyen (de több márkánál is van csak ez volt kéznél)

lényegesen igényesebb mint  az alap fosadék 10 k-ért  (bár sok gondról azzal sem tudnék csak a szemem bántja :))

https://www.kellysbi...ace-team-p65430

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

ZolkoW

ZolkoW

törzsvendég

• fórumtag
  • 1.447 hozzászólás

te tudod, de szerintem ezt hamar kinövi a gyerek, nekünk tökéletesen bevált az első, azóta már rokonok koptatják tovább.. :)

A tömör gumit is én inkább előnynek láttam, és amúgy semmi nem ment tönkre rajta.

• ultio és Kisherceg kedveli ezt

karakoram

karakoram

törzsvendég

• fórumtag
  • 1.252 hozzászólás

Fiamnak futóbringákat nézegetek pár hete, ugyan csak 1.5 éves de ma már simán ráült egy 12-es kerekű futóbringára. 

Akinek van tapasztalata attól kérdezem, hogy vegyem az itthon mindenki által használt bringát innen: https://tanulobicikl...ete-futobicikli

vagy van értelme áldozni rendes csapágyakra (kormány és kerék), belsővel rendelkező külsőkre, lényegesen dögösebb kinézetre  :)?

Ez most akciósan 40-ből van itthon, tárolt változat, remélem jó így is a link: 

https://webcache.goo...u&ct=clnk&gl=hu

Ezt egyébként egy ballonosabb külsővel és nagyobb kerékkel lehet nyúzni tovább is, elfér a vázban. 

A csapágyak és a nem műanyag dolgok miatt a drágább nehezebb, 3.4 kg, a "magyar féle" az 2.5 kg. 

A kettő között lenne ez ami már alu és még műanyag is mindene, 1.9 kg, rengeteg jó értékeléssel:

https://www.chainrea...9/rp-prod161502

Ez már nagyobb, de milyen jól néz ki  :D

T14_B_Moz_4472x.jpg?v=1548076647

marton

marton

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 3.204 hozzászólás

Igen, erről tudtam, de egyrészt nem "hazavihető", másrészt nincs is olyan bringájuk, mint ami érdekelne.

Azt elfogadom hogy nincs neked tetsző bringájuk de amúgy ez egy nagyon jó dolog az Alpinbike-tól. Én voltam ilyen tesztnapon és nagyon nagy lökést adott az új bringám vételéhez. Abból nagy szerencsém volt, hogy a Hármas határ hegy környékén ment a tesztút és én elég jól ismerem arra az utakat, tehát a saját bringámmal már ismert terepen mentünk. Így tényleg könnyebb lehet a helyzet.

Egy időben a MesterBike is adott ki tesztbringákat de most nem látom a honlapjukon. Talán egy hívást megér.

Mást én sem tudok csak a Meridásokat, amit lejjebb írtak.

marton módosította - 2019. július 19. - 21:59

Marci

embé

embé

fórumtag

• fórumtag
  • 78 hozzászólás

hm-hm, ezt megnéztem, mert ugye a Merida az egyik legerősebben képviselt márka itthon:
http://www.meridaconceptstore.hu/
Ahhoz képest, hogy ez a szipi-szupi Merida promóciós központ, az oldaluk egy oldal, plusz a teljesen érdektelen facebook és insta lapjuk. ...és persze teszt központ, de nehogy véletlenül legyen egy pár sor arról, hogy miként és miket is lehet tesztelni (tényleg, csak e-bike tesztelés lehetséges??)...a "termékek" gombra kattinva pedig bejön egy (nekem legalábbis) nem működő Bikefun oldal....csodás, ez remekül indul....

Van több tesztbicaj, külön rész van, ahova ki vannak lógatva. Írj rá facsén Hídvégi Arielre, minden infót elmond. Vagy menj be a boltba, segítőkészek.

A Bikefun oldal most újult meg, egyes böngészőkben (főleg mobilon) szétesős, de működik, szerintem a termékszűrő is jó.

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 6.475 hozzászólás

Az alpinbike-nál is van valami, tekerészhetsz a háromhán pár gianttel: alpinbike.hu/tesztprogram/75/Kerekpar/

Igen, erről tudtam, de egyrészt nem "hazavihető", másrészt nincs is olyan bringájuk, mint ami érdekelne.