Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Dohogó - politikamentesen

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
2850 hozzászólás a témában

#1561
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

LL:
Take it easy - gondolj már bele, hogy ha ténylegesen lenne ilyen, azzal a BSA itthon kinyírná önmagát. (Másrészt: ha korrekten véded a géped, akkor a kimenõ forgalmad felett is van "némi" kontroll. Ha nem, hát...)


az ilyen dolgokhoz túlzottan nem értek, szal ezt még simán be is kajálnám. tán :)
védve alapvetõen védve a gépem..
most speciel pont van kis problemám e téren...
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#1562
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás
Szexfilmért fizetni? Ámátõõõr...:D:D:D
"In idem flumen bis non descendimus"

#1563
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
másrészt meg, kit érdekel? az összes szexfilmért sms-ben fizettem.:D

#1564
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás
LL:
Take it easy - gondolj már bele, hogy ha ténylegesen lenne ilyen, azzal a BSA itthon kinyírná önmagát. (Másrészt: ha korrekten véded a géped, akkor a kimenõ forgalmad felett is van "némi" kontroll. Ha nem, hát...)
"In idem flumen bis non descendimus"

#1565
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
fúúdejó, hogy nem kattantam rá :D
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#1566
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás
"Figyelik" a gondola.hu szájtot? Vagy konkrétan ezt az egy oldalt?
Ezmekkkora!:scared:
"In idem flumen bis non descendimus"

#1567
vendég_pier_*

vendég_pier_*
  • vendég
Mert az általad belinkelt oldalt figyelik ezerrel...
Persze ha minden frankó a gépeden , meg azokén akik rákattintanak , akkor semmi baj....

#1568
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
nemtom. lehet. miért?

#1569
vendég_pier_*

vendég_pier_*
  • vendég
Izé....
BSA-HUNGARY mond neked vmit??????

#1570
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
http://gondola.hu/hirek/29948

#1571
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás

A fene tudja. Itt osztrákban mintha máshogy menne. Vettünk két teljesen ugyanolyan MP3-as lejátszót, nagyon jó áron (értsd. elég olcsót). Az egyik egy kicsit recsegett, mikor mozgattam a fülhallgató zsinórját, nem mindig, de azért általában. Ugye egy zsebben hordott dolognál ez elég zavaró tud lenni, ha neked kell hallgatnod. Félve vittem vissza a boltba, egy hétvége után. Gyakorlatilag csak azt kérdezték, hogy vissza akorom kapni a pénzem, vagy egy új lejátszót kívánok. Azaz szó nélkül cserélték. Örültem. Legközelebb is majd náluk vásárolok, fööleg ha jó áraik lesznek. :)


Az nem vadkelet, mint mi..
Azért fogok megtanulni németül, ott fogok élni, néha hazajárok sírni.:)
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.

#1572
regent

regent

    vendég

  • fórumtag
  • 233 hozzászólás
A fene tudja. Itt osztrákban mintha máshogy menne. Vettünk két teljesen ugyanolyan MP3-as lejátszót, nagyon jó áron (értsd. elég olcsót). Az egyik egy kicsit recsegett, mikor mozgattam a fülhallgató zsinórját, nem mindig, de azért általában. Ugye egy zsebben hordott dolognál ez elég zavaró tud lenni, ha neked kell hallgatnod. Félve vittem vissza a boltba, egy hétvége után. Gyakorlatilag csak azt kérdezték, hogy vissza akorom kapni a pénzem, vagy egy új lejátszót kívánok. Azaz szó nélkül cserélték. Örültem. Legközelebb is majd náluk vásárolok, fööleg ha jó áraik lesznek. :)

Húha, most látom, hogy ez nem volt dohogás. Azért cserébe kaptok egyet:
Errefelé, valami öörült kinevezte Mountain Bike ösvényeknek, az erdöökben kanyargó sóderes 2.5m széles utakat. Gyakorlatilag dögunalom tekerni rajtuk, még csak egy kátyú, vagy keréknyom sem teszi izgalmasabbá a túrát.
Mellesleg nem értem mi célt szolgálnak, mert erdöögazdálkodás láthatóan nem folyik ezeken a helyeken. (erdöögazdálkodáson, most a magyar viszonylatban szinte általános egész hegyoldalak tarvágását értem. :( ). Szóval, ha az ember izgalomra vágyik, kénytelen a gyalogösvényeken tekerni.

#1573
ProPedalGreg

ProPedalGreg

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 946 hozzászólás
En nem ertem mi a problematok , fogyasztoi tarsadalomban elunk , TESSEK FOGYASZTANI :)
Ja hogy nincs ra keret az mas kerdes , sorry :)
Amcsiban (aze hozom fel ,mert oket koppintja a fel vilag gondolvan ott minden olyan jol mukodik) igy mukodik a gazdasag, vmi elromlik kuka, vesz masikat bagoer.

#1574
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
naja!!!! ezen énis loltam egyet:)
aszimetrikus, hogy szimetrikus legyen.. de a tárcsás ss agy miatt az aszimetria miatt kialakult szimetria mégis aszimetria lesz:) na erre tessék csomót kötni!!!

:)

#1575
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
kijaza jól táplált vigyori kínai a peaty mellett? :D
dohog-dohog... ha SS aggyal használja az ember az SS-hez tervezett P szériát akkor hova lesz az asszimetrikus hátsó részleg elõnye?! :P

#1576
Aty22

Aty22

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 319 hozzászólás
Hát, a Fogyasztóvédelemmel kapcsolatban nekem is van tapasztalatom...
Egy cipõ egy hét alatt elszakadt a varrásnál kb. 2 cm hosszan.
Bolt készséges (látszólag) elküldik megvizsgáltatni... 3 hét múlva megjött határozat Országos Fogyasztóvédelmi Fõfelügyelõségtõl, a cipõt nem rendeltetésszerûen használtam... :o
Vittem cipészhez varrja meg... Mondta cipész miért nem viszem vissza hisz ez egyértelmûen minõségi hiba, hiába varrja meg el fog szakadni. Mondtam neki már megvolt a dolog... Vigyem Megyei FVF-re mondta... szót fogadtam, bebattyogtam vele Megyei FVF-be... megnézték és részvétüket nyilvánították, mondván õk elhiszik hogy igazam van, de az Országos FVF felettes szervük, és ha ott úgy döntöttek és a határozatban azt írták hogy az én hibám, akkor õk nem tudnak semmit sem tenni.
Úgyhogy a boltban tudják hova kell küldeni a cuccot... ez a fogyasztóvédelem Magyarországon... :(

#1577
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás
A jótállás és a garancia között semmi különbség nincs. A szavatosság és a jótállás között van. Jótállás csak tartós fogyasztási cikkekre kötelezõ, fel van sorolva a törvényben, hogy mi számít ebbe a körbe.

A ruhákra, cipõkre a szavatosság vonatkozik. Ez azt jelenti, hogy rendeltetés szerû használat mellett, ha 6 hónapon belül valami baja lesz a terméknek, akkor vélelmezik, hogy a hiba már a vásárlás elõtt keletkezett, tehát hibás a teljesítés. Ennek ellenkezõjét az eladónak kell bizonyítania. 6-24 hónap között ugyanezt neked kell bizonyítanod.

A probléma ott van, hogy mindegy mit bizonyítasz, mert nem köteles elfogadni, õ meg a saját szabóját is megkérdezheti, mert elég a szakirányú végzettség a "véleményhez"..

Fogyasztóvédelemhez meg kár fordulni, mert õk csak akkor léphetnek , ha megtagadja a bolt a jegyzõkönyv felvételét. Ha abba valótlant ír le, azért pl nem. Nekünk a bolt Kermi vizsgálatot írt elõ, de saját maga vizsgálta ki az ügyet. Erre azt mondta a FVF, hogy ez ellen nincs joga fellépni... Gyakorlatilag kivették az F kezébõl a teljes rendszert és úgy adták a kereskedõk kezébe, hogy azok minden gond nélkül el tudják tusolni az ügyet, mert az emberek többsége még békéltetõ testületig sem megy el, nemhogy a bíróságig..

Az F-es is azt mondta, hogy egyedül a bolt jóindulatán múlik az egész. Itthon? Hmm. Jja és ez az egyik legnagyobb magyar sport- és szabadidõ ruha gyártó cég!!!

#1578
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.349 hozzászólás
De, akkor most mi a különbség a jótállás és a garancia között?

#1579
hozé

hozé

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.747 hozzászólás
Akkor én is mesélek egyet, hogy okuljatok.
Történt, hogy a fiamnak vettünk egy edzõcipõt. Elkezdte hordani, majd néhány nap múlva elment benne osztálykirándulni. Mire hazajött, a cipõ szét volt esve, minden baja volt. Visszavittem az eladónak, mire azt mondta, elküldi KERMI vizsgálatra.
Az eredmény meg is jött kb. 2-3 hét múlva, és közölték, hogy nem köteles az eladó kicserélni.
Mondom ilyen nincs. Fogtam a cipõt, irány a Fogyasztóvédelem.
Az eredmény a következõ. Én vagyok a hibás, mert a cipõ teljesen tönkre van menve. Ha az elsõ szakadásra visszaviszem, szó nélkül ki kell hogy cseréljék, de ezt amelyik teljesen szétment már nem.
A cipõ kb. két hetes volt.

"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."


#1580
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás
Garancia-jótállás, egyebek......

Hogyan is néz ki ez ma Magyarországon pl ruhák terén.
Vettem egy nadrágot. Elsõ hordás alkalmával leszakadt egy gombja, mert szar volt a cérna. Mondom belefér, nem gond. Második hordásra leszakadt még egy gomb és a zipzár felett a varrás is elkezdett ereszteni, kb másfél méretet tágult derékben.. Khm, kezdett zavarni, de felvettem egy övet.. Harmadik hordásra már az öv sem segít és amikor beültem az autóba a farzsebérõl úgy szakadt le a gomb, hogy nem a cérna szakadt el, hanem az anyaggal együtt kitépõdött!
Na itt nálam is elpattant a cérna és bár soha nem vittem vissza így semmit, de egy "hetes" hordás után gondoltam nem lehet egy szavuk sem.

És akkor nézzük, hogyan is mûködik ez. A törvények szerint a cégnek kell egy szakértõi véleményt kérnie. Ez akár a saját cége is lehet, mert már nem kötelezõ a Kermihez vinni. Szóval a cég azt mondta szerinte ez így jó. A törvény szerint, ha ez nekem nem felel meg, akkor kérhetek szakvéleményt én is, saját pénzbõl. DE ez nem jelent semmit, mert neki is van egy, meg nekem is. Ekkor elmehetek egy békéltetõ testülethez, ami ha azt mondja, hogy szerinte nekem van igazam, akkor ez a céget NEM kötelezi semmire. Ekkor még elmehetek bíróságra, aminek a kimenetelétõl függõen még lehet, hogy én fizetek ki minden perköltséget és háát valószínû, hogy neki lesznek jobb ügyvédei..

Hmm, valakinek biztos érdekében állt a fogyasztóvédelmi törvényt így átalakítani.....