Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Dohogó - politikamentesen

- - - - -

  • This topic is locked This topic is locked
2850 replies to this topic

#1401
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts
ilyen szempontból: a multkor pölö a probike-ban kifejezetten szóltak, hogy vigyem be, ne az utcán támasszam le :)

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1402
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11,904 posts
amúgy elfért volna?

#1403
Hotmaat

Hotmaat

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,150 posts
Emberek megtaláltam az elsõ bringaboltot, ahova nem lehet bevinni a bringádat.
Az eteletérhez közel a lábasházakba van.
Elindultam a bringámmal befele, majd megkérdezték, hogy szervizbe viszem e. Én meg mondtam, hogy nem csak nem akartam kinthagyni, nehogy valakinek megtetszen. Erre meg mondták, hogy pedig ha nem szervizbe viszem akkor nem vihetem be. Én meg fogtam magam és othagytam öket, nem muszály nekem pénzthagyni náluk:)
Eddig ez sehol se jelentett problémát, még sehol se szoltak rám, ha bevittem a cangát, hogy bocsi de nem hozhatod be.

Ja és nem is egy pici bolt, és tök üres volt ugyhogy nem hiszem, hogy bárkit zavart volna arra a 2 percre, amig bentvagyok.

#1404
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,811 posts

mai nap folyamán bemutato volt az egyik forgalmazónál(Velo), és a kisebb boltokban, ahol nincs több ember, ott kénytelenek voltak bezárni.
és hétfõ kedd felé egyszemélyes üzletekben délután még elõfordulhat.
amúgy kis kreatívság: mielött utazol több órát, felhívod az üzletet. meg is mondja h van e tényleg, és figyelmeztet is hogy délután zárva van!


kösz az infot, azt hittem, valami valóban mûszaki ok...már tárgytalan, megkérdeztem emailben hogy biztosan lesznek e holnap, és a válaszban elnézést is kértek. nincs ma jó napom...

#1405
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts

tegnap olvastam az aprón, hogy bringabutikban elég jó áron van avid SD7 fékkar. nekem meg pont kell egy pár jófajta fékkar, így hát tegnap este írtam nekik, hogy van e, tudok e menni érte holnap, azaz ma. mondták hogy persze, vagy ha nem, akkor majd írnak. délután bementem, némi keresgélés után meglett a bolt, a következõ cédulával a lakat mellett: "Mûszaki okok miatt 13-17 óra között zárva tartunk".a pontos idõ akkor 15:07 volt....ennek nagyon örültem ám, konkrétan 1,5 órát utaztam a semmiért, és persze nem is írtak semmiféle emailt. ezeket miért nem hidetik a bikemag apron?


mai nap folyamán bemutato volt az egyik forgalmazónál(Velo), és a kisebb boltokban, ahol nincs több ember, ott kénytelenek voltak bezárni.
és hétfõ kedd felé egyszemélyes üzletekben délután még elõfordulhat.
amúgy kis kreatívság: mielött utazol több órát, felhívod az üzletet. meg is mondja h van e tényleg, és figyelmeztet is hogy délután zárva van!

#1406
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,288 posts
...esetleg áramszünet???

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#1407
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,811 posts
tegnap olvastam az aprón, hogy bringabutikban elég jó áron van avid SD7 fékkar. nekem meg pont kell egy pár jófajta fékkar, így hát tegnap este írtam nekik, hogy van e, tudok e menni érte holnap, azaz ma. mondták hogy persze, vagy ha nem, akkor majd írnak. délután bementem, némi keresgélés után meglett a bolt, a következõ cédulával a lakat mellett: "Mûszaki okok miatt 13-17 óra között zárva tartunk".a pontos idõ akkor 15:07 volt....ennek nagyon örültem ám, konkrétan 1,5 órát utaztam a semmiért, és persze nem is írtak semmiféle emailt. ezeket miért nem hidetik a bikemag apron?

#1408
Bálna

Bálna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,708 posts

Nálunk itten Dr.Pizza a nyerõ Garantált 35 perc ha nem ér ki annyi idõ alatt ingyér van.
Még sose késett. De volt, hogy 20 perc alatt itten volt.
1 óra alatt éhen halok


Én már ugy számolok elõre... :D

#1409
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,811 posts
Budaörs, Don Pepe pizzéria, Gyár út akárhány...innét szoktam rendelni, elég gyakran, már bennevagyok az adatbázisukban, cím telefonszám semmi ilyesmi nem kell, kérdezik hogy mit kérek. itthonra általában 2-3 sonkáspizzát szoktam kérni, azt olyan 40 perc alatt hozzák ki átlagban, de volt, hogy 2 óra múlva sem jött meg, a futár eltévedt, pedig nem lakunk olyan bonyolult helyen. múltkor a suliban volt egy nagyobb szabású projekt, és hát ugye kajálni is kell valamit, rendeltünk 2 XXL-es pizzát. kicsivel több, mint egy óra alatt kint volt, és a futár még 10 perc várakozás után is lelkesen adta át a pizzánkat.

és ha már dohogó: múltkor a fentebb említett helyrõl rendeltem, a rendelésfelvevõ (nemtudom hogy hívják szakszóval) közölte, hogy várjak egy picit, a másik vonalon épp rendelést bonyolít. miért veszi fel, ha nem tud azonnal rendelést felvenni? fizethetem a várakozás díját.

ez az "egy pici" 10 perc volt, mert a másik vonalon valami nagyon finnyás asszonyság rendelt, és a srácnak el kellett sorolnia mindent, amit rakhatnak a pizzára, és még azt is külön el kellett mondania, hogy az oregánóból mennyit tesznek rá, meg hogy a tonhal milyen, hogy a tésztát mennyire sütik ki, ilyenek. ezt persze én mind tökéletesen hallottam.

az már csak a hab volt a tortán, hogy eközben a "színfalak" mögött zajló cifra beszédet is hallgathattam. kedvencem a -vélhetõen- fõszakács volt, aki a telefontól nagyjából 2 méterre üvöltötte el magát, hogy "bazmeg ,ezt elrontottam, a picsába..."...

#1410
Rave_Ace

Rave_Ace

    Dömdödöm

  • globális moderátor
  • 3,201 posts
Nálunk itten Dr.Pizza a nyerõ Garantált 35 perc ha nem ér ki annyi idõ alatt ingyér van.
Még sose késett. De volt, hogy 20 perc alatt itten volt.
1 óra alatt éhen halok

Az autóvillamosság tök egyszerü:

-ha valami nem szikrázik pedig kellene, akkor kontaktspray

-ha valami szikrázik, pedig nem kellene, akkor szigetelõszalag


#1411
Bálna

Bálna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,708 posts
Na szóval...
Salgótarján az otthonom, ott is nagyjából standard a minumum egy óra, nem gond, de ha azt mondják egy óra, akkor annyi, ugy készülsz...
Otthon viszont nem történt volna soha ilyen, mint itt Sopronban...
Az az alapja a dolognak, hogy ez az egy pizzéria az egyetlen ami tényleg finom. Felhívtam õket, és kiderült, hogy elkeveredett a cím, ill a papír amin az adatok voltak...
Elnézést kértek a telefonba háromszor, a srác amikor kihozta, kétszer. Kicsi pizza helyett nagyot kaptam, ingyen.
De ennek kellene a természetesnek lennie, mégis meglepõdtem...
De ez így teljesen korrekt volt! És megtartottak egy vevõt, meg a jóhírüket...
(az egyetemen gyorsan terjednek a dolgok... :))

#1412
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17,297 posts

Mért van az hogy 2 órája azt mondták a pizzára, hogy max 1 óra, és kihozzák... És ha ezt meg merem említeni, még én leszek lebaszva hogy mit képzelek...
ááááh...


nagyon gyszerû: ne vedd át.
rendelj máshonnan, azt meg ha hozzák, akkor tavasz.
vagy pedig zsíros engedményt alkudj ki.

"te vagy a vevõ"
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#1413
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

Mért van az hogy 2 órája azt mondták a pizzára, hogy max 1 óra, és kihozzák... És ha ezt meg merem említeni, még én leszek lebaszva hogy mit képzelek...
ááááh...

jelzem az 1óra is pofátlanul sok...
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1414
Bálna

Bálna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,708 posts
Mért van az hogy 2 órája azt mondták a pizzára, hogy max 1 óra, és kihozzák... És ha ezt meg merem említeni, még én leszek lebaszva hogy mit képzelek...
ááááh...

#1415
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5,740 posts
Nahhh, valahogy így akartam volna elmondani - és olvassátok a kommenteket is:
http://w.blog.hu/200...18109#more18109
"In idem flumen bis non descendimus"

#1416
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Ez persze nem "veszélyes sport" a tb szempontjából, ugye? :-P

De ilyenek is vannak: (jog) http://index.hu/gazd...r/lakhorr06111/

#1417
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5,740 posts

"Van aki odáig elmegy, hogy családostul kvadra ülnek – elõl apuka a nagy kvadon, mögötte anyuka és a két gyerek kisebb kvadokon - és úgy vonulnak be az erdõbe. Sajnos megtehetik és meg is teszik" – meséli az egyik helybéli.


http://index.hu/poli...ar/motbukk1119/

Olvastam reggel, de akkora lett a fejem, hogy nem fértem be a dolgozószobámba gép közelébe...
Sajnos "dinamikusan növekvõ sport" a kvadozás itt a - szintén védett - Velencei hegységben is.
Nem tudok toleráns lenni: a legradikálisabb eszközökkel fellépni. Lásd: jármû elkobzása ÉS durvanagy bírság, majd jogosítvány VÉGLEGES bevonása. Valamely "szerencsésebb" országban a jelentõs gyorshajtást elkövetõkkel szemben is alkalmazzák.
"In idem flumen bis non descendimus"

#1418
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

Jah a múltkor Budáról jött velünk szembe az Északi összekötõn egy kvados. Tõle zengett a környék. Aztán mikor megpróbált lefordulni a Szúnyog- sziget lejáró felé, hát utána meg a röhögésünktõl, mert a szegényke nem tudta bevenni a hajtûkanyart, és önnön lábára állva kellett visszatolnia a járgányát, hogy be tudjon kanyarodni. Utána stílszerüen tökig húzta a gázt és majdnem fellökött egy kisgyerekével biciklizõ anyukát. A gyerek meg ijedtében sírva fakadt. Csak így tovább.


1ébként én a közúton is szeretem õket.....elég "kultúráltan" tudnak közlekedni.
2-3 darabbal rendszersen találkozom /ugyanazokkal/.....csak ha egyszer véletlen elfelejtek fékezni, mikor bevág elém 20 centire akkor lehet õ fog szarabbul járni....az egyik ráadásul általában bukó nélkül adja elõ...

ja pesze autóval gondoltam
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1419
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,199 posts

az esetek nagy részében nem is irok vissza az imélre, kivéve ha telefonszámot ir.
ha valamit árulok, ami többe kerül mint 10 ezer forint, akkor a vevõnek a 10 ezer mellé legyen már 50 forintja, hogy felhivjon, a legtöbb szolgáltatónál annyiból már kb 2 percet lehet beszélni....


Miért, én pl ha tudok e-mailt írni, mindig azzal kezdem. Ha nem válaszoltak volna, akkor jópár cuccom (és nem 2000 forintosak), meg se lennének.

A másik, hogy mailezni akkor tudok, amikor tudok. Telefonálni sokszor nincs alkalam, pl tárgyalok, vagy hasonló okokból.

Viszont SMS-t sosem írok. A franc akar szüttyögni vele. :)
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#1420
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,125 posts

Jah a múltkor Budáról jött velünk szembe az Északi összekötõn egy kvados. Tõle zengett a környék. Aztán mikor megpróbált lefordulni a Szúnyog- sziget lejáró felé, hát utána meg a röhögésünktõl, mert a szegényke nem tudta bevenni a hajtûkanyart, és önnön lábára állva kellett visszatolnia a járgányát, hogy be tudjon kanyarodni. Utána stílszerüen tökig húzta a gázt és majdnem fellökött egy kisgyerekével biciklizõ anyukát. A gyerek meg ijedtében sírva fakadt. Csak így tovább.


mindezt persze tilosban