Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Dohogó - politikamentesen

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
2850 hozzászólás a témában

#641
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás

es mennyi melleny jon ki belole?

milyen mellény?

#642
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Mi kaptunk egy tv-t ajándékba (kb. 15 éves Orion :D) de továbbajándékoztuk, mert ugyan mit nézzünk rajta? :) Könyv az rulz, de amióta nem BKV-zom hosszan, azóta kevesebbet olvasom, ez ehh. Vagyis doh.

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#643
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
es mennyi melleny jon ki belole?

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#644
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás

a könyv is drága ;)

Egy 200 rongyos tv árából hány könyv is jön ki? 30?

#645
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
a könyv is drága ;)

#646
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás

Nem kell õt sajnálni. Miért nem tesznek különbséget a 200 ezres nyugdíjat kapó és a létminimumon élõ nyugdíjas, a szoftverfejlesztgetõ és a nagycsaládos diák között?

Azért ha belegondolsz, hogy ki kirándul meg utazik többet (diák vs. dógozó), hát csak a diákok jönnek ki gyõztesen.
Másrészt nem dvd játékokról beszéltem, csak kiemeltem a kirándulást, mint hasznos tevékenységet.

Hát különbséget igenis kellene tenni...
Az meg magyar betegség, hogy telhetetlenek az emberek, és ezért dolgoznak reggeltõl estig feláldozva a családot, a szabadidõt, mindent, csak azért, mert 3 évenként új autó kell, meg plazma, meg laptop, stb...
Nekünk csak sima antenna van a tv-hez, de azt se nézzük, mert vannak könyvek, meg ott vagyunk egymásnak...

#647
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
jaaj ez így olyan komolytalan.
nem a 200-at keresõ nyugdíjasról és torzonborz programozóról van szó, hanem a maradék 98%-ról.
szélsõséges ellenpéldákat mindenre lehet találni.

#648
lacley++

lacley++

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 468 hozzászólás

Nem vagy te egy kicsit pesszimista?
Majd megsajnálom a 3-ad éves progmatos havert, aki suli mellett havi 2 kilóért szoftvereket fejleszt...mert elvették az utazási kedvezményét...


Nem kell õt sajnálni. Miért nem tesznek különbséget a 200 ezres nyugdíjat kapó és a létminimumon élõ nyugdíjas, a szoftverfejlesztgetõ és a nagycsaládos diák között?

Azért ha belegondolsz, hogy ki kirándul meg utazik többet (diák vs. dógozó), hát csak a diákok jönnek ki gyõztesen.
Másrészt nem dvd játékokról beszéltem, csak kiemeltem a kirándulást, mint hasznos tevékenységet.
" Hogy nem kellenek ide nemzetek, Világ gépei, egyesüljetek, A gépnek nincsen múltja, se hiedelmei, Csak alkatrészei vannak neki"
ákos

#649
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
na de:
ugye egyetlen nyugdíjas koru miniszterelnökünk ingyen akart utazni a tömegközeledési jármüvön...
elötte müködött.
most meg nem mükönde?
ha tényleg sz*rban lenne az ország, ezt is be kéne vezetni. sok pénz nem kicsit ez is.
roszsindulatnak is fel lehet fogni, de régen így volt, mûködött, nem morgott senki sem.

#650
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
ez nem hit kérdése.
mindig ezt csinálják. bedobnak egy durva csomagot, aztán ha megy a "rinya", akkor apránként visszavesznek kicsit. és végül ott kötnek ki, ahol eredetileg is lenni akartak.

mert ha majd úgy élek ahogy õk, meg azt kapom az utcán stb, amit õk, akkor egy szót se fogok szólni, dolgozni meg kell. csak nem mind1 mennyiért.

ennek az okait meg nem mindig automatikusan fent kell keresni.
az ország olyan, amilyen emberekbõl áll alapvetõen

#651
N_Vitya

N_Vitya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 519 hozzászólás
ok, hagyjuk a nyugdíjasokat. ebbõl a szempontból. igaz az érzékszerveik már nem a régiek, pöppet figyelmetlenek egyébként. a vázam legnagyobb sérülése is nyugdíjas miatt van. véletlenül meglökte, amikor neki volt támasztva valaminek. véletlenül. értem én, de basszus, qrva csúnyán néz ki, legalább ride közben történt volna. (hozzáteszem nem vagyok a türelmetlen, dolgokat elvbõl utáló típus).

szerintem a mi kedvezmény megszüntetésünket nem lehet "jóléti" társadalmakhoz hasonlítani, mert ha majd úgy élek ahogy õk, meg azt kapom az utcán stb, amit õk, akkor egy szót se fogok szólni, dolgozni meg kell. csak nem mind1 mennyiért.

#652
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás

Persze, nem kell kirándulgatni, várost nézni, jó vagy a seggeden is, nézd a Balázs sót, ott az élet. Majd szavazáskor megyünk érted autóval.
Felnõttként idõd nincs megismerni Magyarországot, diákként meg pénzed ne legyen. Most tervezgetek egy gyalogos kirándulást, kíváncsi vagyok, hányan jönnek el, ha meglátják, hogy mennyi lesz az útiköltség.
Aki meg végigdolgozta az életét, hát tõle igazán nem sajnálom az ingyen utazást. Nem õk fogják csõdbe vinni az országot, hanem a sok ingyenélõ, kiskapukeresõ, naplopó, nullszaldós "vállalkozó". Ennek ellenére Thez respect.
Persze, a reform kell, reformálgassunk, csak utána már legyen jobb, ne szarabb.
Meg lehet kérdezni a szülõket, mi volt pár évvel korábban a szöveg. Most kicsit rosszabb lesz, de utána majd Kánaán. Csak nem a történelem ismétli önmagát?

Nem vagy te egy kicsit pesszimista? Én dolgozom, és van idõm kirándulni, meg bringázni, meg kikapcsolódni...Ma a diákok többsége (egyetem, és tsai) büszke arra, hogy 10 félév alatt végzi el a gépész fõsulit...
Dolgozzon a suli mellett, ha nyaralni akar, meg dvd játékost, más is így keres pénzt....
Majd megsajnálom a 3-ad éves progmatos havert, aki suli mellett havi 2 kilóért szoftvereket fejleszt...mert elvették az utazási kedvezményét...

#653
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
nem rinyál senki sem.
csakhogy:
Mondták hogy megszûnik a kedvezmény, mondom ja, megszorítások, valami más értelmetlen dologra akarják elverni.
mondták megszünik a diák, nyugdíjas, sõt még pár politikusnak sem fog járni.
mondom jó, ez van.

erre gyorsan rájöttek hogy ha a nyugdíjas kedvezményt elveszik, akkor soha többé nem kerülnek be még a parlamentbe sem, így azt nagy kegyesen meghagyták.

ha azt hiszitek hogy bárkit is érdekel ott hogy szerencsétlen nyugdíjas kemény 30 ezer forintból él, akkor igazán naívak vagytok. Hol érdekelt ott bárkit bármilyen emberséges dolog?

#654
lacley++

lacley++

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 468 hozzászólás
Persze, nem kell kirándulgatni, várost nézni, jó vagy a seggeden is, nézd a Balázs sót, ott az élet. Majd szavazáskor megyünk érted autóval.
Felnõttként idõd nincs megismerni Magyarországot, diákként meg pénzed ne legyen. Most tervezgetek egy gyalogos kirándulást, kíváncsi vagyok, hányan jönnek el, ha meglátják, hogy mennyi lesz az útiköltség.
Aki meg végigdolgozta az életét, hát tõle igazán nem sajnálom az ingyen utazást. Nem õk fogják csõdbe vinni az országot, hanem a sok ingyenélõ, kiskapukeresõ, naplopó, nullszaldós "vállalkozó". Ennek ellenére Thez respect.
Persze, a reform kell, reformálgassunk, csak utána már legyen jobb, ne szarabb.
Meg lehet kérdezni a szülõket, mi volt pár évvel korábban a szöveg. Most kicsit rosszabb lesz, de utána majd Kánaán. Csak nem a történelem ismétli önmagát?
" Hogy nem kellenek ide nemzetek, Világ gépei, egyesüljetek, A gépnek nincsen múltja, se hiedelmei, Csak alkatrészei vannak neki"
ákos

#655
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Én is sajnálom, hogy megszûnik a kedvezmény, de szerintem se a nyugdíjasokat szidjátok. Mindkét réteg, õk is, Ti (és én) is KAPTUNK kedvezményt. Most az egyik csoport majd nem kap. Az ok számít? Miért kapnál? Jár? :D Ne nevettessetek...nézzétek meg, hogy Ausztriában vagy Franciaországban mit csinálnak a diákok, s utána rinyáljatok. (kábé 90 %-uk dolgozik) Pedig ezek "jóléti" társadalmak.

Azért szögezzünk le egy objektív tényt. Nem elvesznek tõled, hanem NEM KAPSZ. Iszonyat nagy különbség.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#656
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
:respect Kakukknak. :)

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#657
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
kakukk: 10pont, kb én is így.

#658
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
korlátozni kéne nekik is.


kocsival meg alap... nincs sok ember aki belép az aurádba, nyugi van, lassu de biztos haladás.

#659
Gyalogkakukk

Gyalogkakukk

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.739 hozzászólás

nyugdíjasoknak van jövedelmük, fõleg ha nyugdíj mellett még dolgoznak is vmit.diákoknak van jövedelmük? ja van, ha jut idõ a tanulás mellett...


gondold végig 70 évesen mennyi erõd lesz dolgozni, és most a nagy "tanulás" mellett (tisztelet a kivételnek) mekkora erõbedobást jelentene egy kis munkát vállalni...
a kedvezmény persze kell, mindenkinek, mindenre. Mert ezt szoktuk meg és ez csak így jó. Kell harmincféle adókedvezmény meg visszatérítés, utazási kedvezmény az emberek 90%-ának, ingyenes ellátás mindenkinek, stb. Aztán ha esetleg valakinek eszébe jutna megszüntetni ezeket, akkor meg vészfékhuzogatás van, meg utcáravonulás.
Nem akarok ezzel senkit megbántani, csak az meg az én véleményem.

#660
N_Vitya

N_Vitya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 519 hozzászólás
nyugdíjasoknak van jövedelmük, fõleg ha nyugdíj mellett még dolgoznak is vmit.diákoknak van jövedelmük? ja van, ha jut idõ a tanulás mellett... nem kell elvenni senkitõl a kedvezményt, töredékét meg biztosíthatnák a nagyokosbácsik 1-1 verda, nyaraló stb megspórolásával :)

és tök király, most már olcsóbb verdával járni, benzin ára is lement, ave környezetszennyezés, grat országvezetés! :clap: