Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Dohogó - politikamentesen

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
2850 hozzászólás a témában

#621
vendég_pier_*

vendég_pier_*
  • vendég
Minden politika.
Mondjuk a megszorítások lehet , hogy nem...:lol1:

#622
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
ez tényleg nem volt politika :)
volt már itt olyan, el is durvult mindig
érdekes módon viszont egy ideje inkább kellemes eszmecserék vannak

#623
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
ezen mi a politika? ez a kedvezmények miatti dohogás volt.

#624
vendég_pier_*

vendég_pier_*
  • vendég
Kurva politika!!!!

Elbassza a dohogó topikot!
Pedig az vagyon odaírva-"politikamentesen"

De ezt lehet csak én látom a modok meg nem!:confused:

#625
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Szerintem helikopter.

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#626
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
najo csak a megszorítás célja az ami... (kedvezménycsökkentés:D)
pont ezt titkolják el:)

#627
Rave_Ace

Rave_Ace

    Dömdödöm

  • globális moderátor
  • 3.201 hozzászólás
hogyis mondta a Bokros:
Jó ez a megszorítás, mindenki morog.
Ha lenne akinek jó lenne nem lenne megszorítás.

Az autóvillamosság tök egyszerü:

-ha valami nem szikrázik pedig kellene, akkor kontaktspray

-ha valami szikrázik, pedig nem kellene, akkor szigetelõszalag


#628
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
csak bután fejböl kinézés van.
midneki az emelés ellen van, a nyugdíjasok meg örülnek maguknak, így igazából szerencsére semmi ilyen nincsen...

#629
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás
A társadalmi rétegek összeugrasztása külön mûveszet... Amíg egymással marakodnak, addig a hátuk mögött több dolgot lehet végrehajtani.

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#630
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.622 hozzászólás
Nyugdíjasokról röviden: Nagymamám 64 éves nyugdíjas viszot felnevelt 4 gyermeket emellett dolgozott... Most nyugdíja ötvenegynéhányezer körül van ..
Gyógyszerek, meg rezsi mellett elhihetitek számára sem leányálom...:(
És járnák még páran ebben a cipõben.

Másik nyug. csoport: nyugdíjkorhatár fölött még kényelmes állása van 3 évente autót cserél, garázst épít még 80évre:D.. Ill. mindkét vagy több gyerekének õ épül fel----ja és ebben az a legdühítõbb , hogy õk kapják a több kedvezményt.

itt van a dolog elhibázva!!!

#631
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.349 hozzászólás
Jaja.
-Az tud megélni egyetem mellett, aki tojásfestõ-szakra jár(van mellette ideje dolgozni) vagy pedig szülei tudják fizetni.
-Mikor utazzon az ember, ha nem diák korában...

Kicsit szánalmas, hogy kb mindenki azt a réteget szidja, attól venné el a támogatást amelyikbe õ nem tartozik.
Kedvenceim:
-nem kötelezõ egyetemre járni, úgyis csak buli meg lógás....(nem jártak egyetemre vagy jártak, és õk is kihasználták a kedvezményeket de a mostani diákokba kár vagy szarják a pénzt)

-buzi nyugdíjasok: sokan vannak, öregek, betegek(és ráadásul a vizitdíjat is igyekeznek lecsalni a rohadékok), leülnek elõtted a buszon, neked nem marad hely...ja és most már azt is megtudhattuk, hogy tõlük ment csõdbe az ország...(ezt srácok nem fogjátok megúszni, vagy idõelõtt megdögletek vagy ti is hasonlók lesztek egy idõ után, így megy ez. 20-30 évesen lehet õket szidni nyugodtan, én is szoktam.)

Ha én még ki tudom fizetni a "reformokat" akkor a rendszer jó. Aki nem tudja, az biztos lusta, életképtelen stb. Mi a faszt jár a szája, úgy kell neki. Nehogy már én tartsam el, az Én munkámból...

#632
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás

Hát különbséget igenis kellene tenni...
Az meg magyar betegség, hogy telhetetlenek az emberek, és ezért dolgoznak reggeltõl estig feláldozva a családot, a szabadidõt, mindent, csak azért, mert 3 évenként új autó kell, meg plazma, meg laptop, stb...


Telhetetlenek? Leszrom, az õ bajuk. Ha én a kis pénzembõl egyetemistaként kb. vegetálásra futja. Jó, benne vagyok, hogy így alakult. De, ha a jövõben akár elmennék moziba, vagy akár elkerüljem azt, hogy ne 1 hétig legyen lekváros kenyér a menü, dógozni kell. Meg ne csak havi egyszer tehessem meg azt a luxust, hogy hazautazom. Tiszta sor. S mikor? Ha utánaszámolok, napi 8-10 órát jelent, emellett tanuljak, járjak suliba? Gáz helyzet. Qrvára örülnék, ha az a pénz, amibõl normálisan meg tudnék élni (kolesz, jó esetben albi a haverokkal, kaja, pia, némi mental food stb.), ahhoz ne napi 8 órát kelljen dolgoznom, hanem 4-6-ot.

De a legdurvább az egészben, hogy én, és a hozzám hasonló cipõben járok is, qrva szerencsésnek mondhatjuk magunkat.
Légy optimista! Ha citrommal kínál meg az élet, kérj hozzá Martinit!
Race, no Rest!

#633
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás
Még emlékszem amikor a nyugdíjasoknak ingyenes repülést ígértek a Malév járatokon. Meg is volt a hatása, de persze semmi sem lett a dologból. Az utazási kedvezményekrõl meg csak annyit, hogy mindenkinek van egy keret amit arra szándékozik elkölteni. Ha megszûnik a kedvezmény akkor egy része nem fog utazni, másik kevesebbet, a harmadik meg ugyanannyit. Ha növekedik a kedvezményt, akkor pedig újabb utazók jönnek, a másik része meg ugyanannyit költ. Azt kell megtalálni, hogy hol van az egyensúly a gazdaságosság és társadalom tûrõképessége között.

Sajnos az emberek memóriája szelektív és gyorsan felejtenek. Nehezen látják meg az összefüggéseket és gyakran beidegzõdések alapján gondolkodnak. Az X-et én írom!

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#634
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
a nyugdíjasok 90%-a ilyen olyan indokkal a vizitdíj alól is mentesül....

amit írsz, az pedig kemény, de jórészt sajnos nagyon igaz.

#635
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Én is sajnálom, hogy megszûnik a kedvezmény, de szerintem se a nyugdíjasokat szidjátok. Mindkét réteg, õk is, Ti (és én) is KAPTUNK kedvezményt. Most az egyik csoport majd nem kap. Az ok számít? Miért kapnál? Jár? :D Ne nevettessetek...nézzétek meg, hogy Ausztriában vagy Franciaországban mit csinálnak a diákok, s utána rinyáljatok. (kábé 90 %-uk dolgozik) Pedig ezek "jóléti" társadalmak.

Azért szögezzünk le egy objektív tényt. Nem elvesznek tõled, hanem NEM KAPSZ. Iszonyat nagy különbség.


Ausztria és Franciaország sem jóléti társadalom, jóléti társadalmonak maximum a skandináv országokat lehet nevezni, de onnan is inkább Svédországot (ebben a félévben tanultam). Nézzük meg, hogy a svédeknél mit csinálnak a diákok. Ne akarjunk Ausztriára vagy Franciaországra hasonlítani, náluk rosszul müködik a rendszer, a mai liberális demokráciák úgyis halálra vannak ítélve. A diákkedvezményt meg elveszik, mert jár ez egy szociális juttatás.
A nyugdíjasokra meg azért haragszom, mert tele van velük az összes tömegközlekedést szolgáló jármû és még azt sem engedik , hogy elõre engedjem õket, hanem fel akarnak lökni (persze az nálam lehetetlen) úgy rohannak elõre meg persze büdösek. Ja és nagyrészük alig dolgozott az elõzõ rendszerben, 5-en végezték egy ember dolgát (tisztelet a kivételenek), és elköltötték a felvett hiteleket a 80-as évekeben , még mindig azt fizetjük és mindig mondják, hogy milyen jó volt a szocializmus, igen tönkre tették az országot. Õk csak annyit dolgoztak, hogy ennyi nyugdíj jár nekik, persze kicsit túlzok és itt is vannak kivételek. A nyugdíj rendszer legkésõbb 2015-re összeomlik és az állami nyugdíj nagyon alacsony lesz, vagy addig tolják a nyugdíj korhatárt, hogy hamarabb meghalnak az emberek, mint nyugdíjba mehetnének. Visszatérve a témához (ami itt nincs) a nyugdíjaosoknak 90%os kedvezményt adnék és máris feleannyian lennének a buszokon, mint most és még az állam is jól járna, a vizit díjnak is ez a célja, hogy a nyugdíjas vénasszonyok ne beszélgetni járjanak az orvoshoz.
mod:

a nyugdíjasok 90%-a ilyen olyan indokkal a vizitdíj alól is mentesül....

sajnos


A sebesség mindent megold.

 


#636
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.622 hozzászólás
Matektanárok mehetnek csicsikálni... DOH tegyenek meg elötte egy szivésséget... kis k.cs.g

#637
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég

Az meg magyar betegség, hogy telhetetlenek az emberek, és ezért dolgoznak reggeltõl estig feláldozva a családot, a szabadidõt, mindent, csak azért, mert 3 évenként új autó kell, meg plazma, meg laptop, stb


Sokaknak viszont az alap megélhetés miatt kell ugyanígy.

#638
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Azt nemtom, lor írta. :)

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#639
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás

Mi kaptunk egy tv-t ajándékba (kb. 15 éves Orion ) de továbbajándékoztuk, mert ugyan mit nézzünk rajta? :) Könyv az rulz, de amióta nem BKV-zom hosszan, azóta kevesebbet olvasom, ez ehh. Vagyis doh.

Egyébként én is szeressek buszon olvasni, mert kikapcsolom magam körül a sok barmot...van rá napi 2x1 órám:)
És hogy jön ide a láthatósági mellény?Le vagyok lassulva:D

#640
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Láthatósági.

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"