Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Dohogó - politikamentesen

- - - - -

  • This topic is locked This topic is locked
2850 replies to this topic

#2781
Stiggs73

Stiggs73

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 335 posts
Én a Gergely utca elején egy 300m-es szakaszon mindig szembe megyek az egyirányúban. Ha nem ezt tenném 600m-t kéne kerülnöm. Ehhez legtöbbször nincs kedvem. Ugyanakkor, csak néha néznek rám csúnyán az autósok, mondjuk nem is sokan járnak arra.

Közben találtam egy ilyet is:
"Járdán csak akkor kerékpározhatunk, ha az úttest kerékpározásra alkalmatlan

Ezt a fajta alkalmatlanságot - a KRESZ „értelmezésekkel” ellentétben - a kerékpározó veszélyeztetettsége alapján kell mérlegelni! Tehát ebben a végsõ döntést magának a kerékpárosnak van joga meghozni! Mégpedig annak az elvnek az alapján, hogy kerékpár, mint jármû használata hol okoz kisebb balesetveszélyt: a forgalmas és keskeny úttesten, vagy a járdán, ahol kicsi a gyalogosforgalom.
Ezért fontos betartani az alábbi elõírást:
A járdán legfeljebb 10 km/h sebességgel hajthatunk és a gyalogosokat a legcsekélyebb mértékben sem zavarhatjuk."

Magyarul TE döntöd el, a zsernyák meg mond amit akar...

Egyébként ma nem utálom az idõjárást mert 6 ig itt kell ülnöm... Igy nem sajnálom annyira hogy nem tudok tekerni egy jót...

Stiggs

"I have wept in the night for the shortness of sight

that to somebody's need made me blind; But I never

have yet felt a tinge of regret for being a little too kind"

http://bringaut.freeblog.hu


#2782
Kutyanyul

Kutyanyul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 644 posts
Ha eszembe jut, hogy ma este, ha befejezem ezt a gyászt, mehetek trolival.... VÁÁÁÚÚÚÚÚÚ.
Egy barátságos varacskosdisznó vagyok tulajdonképpen.
És teljesen Bogaras is.:brum:

#2783
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 posts
en sokszor direkt szembemegyek a forgalommal.
ugy legalabb hatulrol nem lephetnek meg.
hm. ertitek... :)

eso meg monnyon le!
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder

#2784
Kutyanyul

Kutyanyul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 644 posts
Igen. Kétségkívül felemelõ látvány, ahogy a sok buta plázanõcske caccog, meg siet, metr jaj,a frizum, nemá, lécci, mosméresik.

Legszívesebben kimennék a hegyre és jól összesaraznám magam, aztán bemennék a Plázába enni egy valamit:)
Egy barátságos varacskosdisznó vagyok tulajdonképpen.
És teljesen Bogaras is.:brum:

#2785
vendég_fac€_*

vendég_fac€_*
  • vendég
akkor mehetsz szabályosan ha ki van rakva a behajtani tilos táblára egy kis kiegészítõtábla, hogy "kivéve kerékpákosok" vagy valami hasonló szöveg,
de mia nyavaját zavarja õket, mikor kevesebb hejen elfér egy rider és nem okoz dugót, meg hasonló...
idegesítõ, hogy ez megy a médiákban is.
De ilyen szép nap ne idegeskedjünk, nézzük inkább a borús idõt és a szakadó essõt :D

#2786
Kutyanyul

Kutyanyul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 644 posts
Olyan szép idõ van máma, hogy még, egyébként is , mehetek szembe, ha nem zavarom a forgalmat, nem? Majd a végén az is baj lesz, ha nem vigyorgok a bringán, és nem a megfelelõ szögben van a kezem a kormányon? Teljes mértékben egyetértek Agával, csak annyit tennék hozzá, leginkább a mekkorakirályvagyokaz optikaituningossuzukimban fosõrök kaphatják bé.

Maradok tisztelettel.
Egy barátságos varacskosdisznó vagyok tulajdonképpen.
És teljesen Bogaras is.:brum:

#2787
kulak

kulak

    vendég

  • fórumtag
  • 103 posts
Ma reggel 8.15-25 körül, valamelyik pesti v. országos rádió (buszon hallottam) a fekete tekerés kapcsán kiemelte hogy a városi biciklisek legfõbb ismérve, hogy egyirányú utcában szemben tekernek. Megszólaltattak valami redõr mukit is, aki szintén elmondta hogy ez nem helyes. A mûsorvezetõ továbbmegy: mivan akkor, ha õ az egyirányú utcában szabályosan közlekedve elüt egy szabálytalan biciklist? Rendõr válaszol.
Mûsorvezetõ levonja a konzekvenciát: hát igen, rendet kéne már tenni a kerékpárosok fejében.
Én: "az anyád vasporos picsájában tegyél te rendet, faszfej!"
Elnézést.
Aki esetleg tudja melyik rádióról van szó, legyen kedves postázzon egy levélbombát részükre. Állom a költségeket.

#2788
AGA

AGA

    AGA

  • fórumtag
  • 2,353 posts

Nem kell jól bringázni hogy szarba se vehesselek ha okot adsz rá;)
De azért kapd be tövig:D

Te Dig, kezdessz egyre szimpatikusabb lenni, a hozzáállás
sokat számít úgyhogy ahogy írtad: "szarom le" :)
Ha már mindenki bekapta akkor most aki kimaradt nyaljon be :D

Ride everywhere.

.


#2789
Pitechus

Pitechus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 660 posts
Hû de elszabadultak itt az indulatok.
Mi is eza fórum tulképpen?
Terápia lenézzettek és kisemmizettek számára, vagy olyasmi mint az anonim alkeszek klubja?
Mondjuk az ego-val itt senkinek sincsenek gondjai.

#2790
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10,884 posts

Gondoltam dohogok :) Különben nincs hócipõm, de néha tele van a tököm :)
JA, és csalódtam sok fórumozóban akik nagyra tartják magukat, de videókból, és a régebbi hozzászólásukból látszik az amatõrségük, és a hozzánemértésük. Ilyenek ne nézzenek le!!!
De azért písz, és aki kimaradt kapja be!


Nem kell jól bringázni hogy szarba se vehesselek ha okot adsz rá;)
De azért kapd be tövig:D
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.

#2791
AGA

AGA

    AGA

  • fórumtag
  • 2,353 posts
Gondoltam dohogok :) Különben nincs hócipõm, de néha tele van a tököm :)
JA, és csalódtam sok fórumozóban akik nagyra tartják magukat, de videókból, és a régebbi hozzászólásukból látszik az amatõrségük, és a hozzánemértésük. Ilyenek ne nézzenek le!!!
De azért písz, és aki kimaradt kapja be! :D :D

Ride everywhere.

.


#2792
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9,274 posts
Látom, nagyon tele van a hócipõd.


#2793
AGA

AGA

    AGA

  • fórumtag
  • 2,353 posts
Rohadék fõnököm, meg a sok urálós nemválaszolós fasz akik olyan primitívek, hogy élõben nem is nézném embernek, nyomulni is csak feleannyira tudnak mint én kipihenten de mégis lenéznek, mert azt hiszik jobbak pedig csak az arc létezik, meg a lóvé!
No ez jól esett :)
Ja és akit kihagytam az kapja be :D :D :D

Ride everywhere.

.


#2794
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9,274 posts

Nem azt mondta, hogy erre szükség van, mert helyes, hanem azt, hogy a helyes erdõgazdálkodásra szükség van. ami így is van. kár, hogy szarik rá mindenki, hogy mi is lenne az...

A pontos megfogalmazás szerintem inkább a következõ lenne: "Hogy mi is lenne az, arra sok egyébhez hasonlóan szarik mindenki."


#2795
ProPedalGreg

ProPedalGreg

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 946 posts
A "helyes" erdogazdalkodas Mo.-on az hogy csinalnak helyet :)))

#2796
Zap

Zap

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,961 posts
Nem azt mondta, hogy erre szükség van, mert helyes, hanem azt, hogy a helyes erdõgazdálkodásra szükség van. ami így is van. kár, hogy szarik rá mindenki, hogy mi is lenne az...

Aktuális civil


#2797
ezustbulla

ezustbulla

    vendég

  • fórumtag
  • 10 posts
1 pont Piernek!
Tyler Durden says:
"The things you own end up owning you"

#2798
vendég_pier_*

vendég_pier_*
  • vendég
Te biztos tudod mi a helyes.....
Ismeretség van az erdészetnél?Pár hektár fenyves , esetleg?
A villanydrótókban frankón otthon vagy!

#2799
ZSIROSMACSKA

ZSIROSMACSKA

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,931 posts
Stilo! ugye mindenkinek eszébe jutott "akinek nem mondjuk ki a nevét"? csak, hogy ne felejtkezzünk el szivünk csücskérõl...

az elõzõhöz meg annyit, helyes erdõgazdálkodásra szükség van. mondom helyes
Too many times your body can't take
Too many times you've made a mistake
Too many times you haven't realized
Too many times your mind became paralyzed

A biciklim. Saját konstrukció.

vmi állást én is keresnék. esetleg ha vki tudna vmi testhezállót, egészen nyugodtan ne fogja vissza magát...

#2800
vendég_pier_*

vendég_pier_*
  • vendég

A drótok sajnos az emberek miatt vannak ott!Mert vannak olyan bunkók akik nem tisztelik a természetet sem a saját környezetüket!Úgy gondolja a bunkó,hogy inkább eldobja a szemetet mint keressen egy szemetest vagy csak egyszerûen jól esik neki ha kitörhet egy fa csemetét,esetleg szöget üt a fa törzsébe!Sajnos vannak ilyen emberek!Nemhogy örülnének ennek a kis természetnek ami van!
Védd a természetet!

Ezek a drótok nem a természeti értéket védik , hanem a faanyagot.Ahol én a Bakonyban bringázok ott nem találsz szemetet mert a hozzám hasonlóak nem dobálják el .Egyébként is távol van minden kocatúrista által látogatott területtõl.
Az újgazdag csavargók rátenyereltek az erdõre és kisajátitották.
Ezért van körbekerítve , védi , azért , hogy kivágja.
Ez errõl szól nem a romantikáról.
Szerintem...