Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Dohogó - politikamentesen

- - - - -

  • This topic is locked This topic is locked
2850 replies to this topic

#2341
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,030 posts
3 : 11.627 :)

#2342
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11,904 posts
ugyan kicsit többen jelezték , hogy volt már ennél sokkal jobb koncepciójú átalakítás is,de végülis igaz,h érdemi változás hiányában az ember nem tud mit tenni, lenyeli és fórumozik tovább

#2343
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,811 posts
eleinte nekem is furcsa volt a tech topik, és még most sem tetszik...régebben én is gyakran látogattam, de mostmár nem találom fel magam...ez a szín annyira nem jön be, valami sötétkékes jobban tetszene...dehát ez van, ezt kell szeretni...

#2344
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts
én meg a vezérlõpultról látogatom a témákat, szóval a változás szinte egyáltalán nem érint. amilyen aktiv vagyok, szinte minden témához hozzászóltam már legalább egyszer igy a témakövetés beállítódik, én meg nem veszem le..

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#2345
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
miért is baj?
van fékes topik ezen belül ez meg az.
van vázas ezen belül ez meg az
full átlátható, 5 perc megszokni.

nekem már a szín se tünik fel.
eddigi sárgára (az volt? már elfelejtettem - ennyi jelentõsége van) is fújolt elõször mindneki, most meg hiányolják...

#2346
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,030 posts
akkor eddig úgy állunk, hogy 1 : 11.629 még valaki?

nekem errõl az a véleményem hogy az aktív fórumozók 10%-ának nem tetszik (ennek hangot ad), 10%-ának tetszik (ennek hangot ad), a többi 80%-ot meg pont nem érdekli, hogy néz ki a fórum és boldogan írkál továbbra is.

#2347
Jankó

Jankó

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,030 posts
Akkor itt dohogok...

A "Tech" alfórum nagyon unszimpatikus ebben az átszerkesztett formában. Arra lettem figyelmes, hogy mostanság szinte egyeltalán nem látogatom, pedig régebben rendszeresen megjelentem ott. Nem lehetne visszacsinálni?

Ez a zöld pedig tényleg nagyon ronda!

#2348
vendég_galuska_*

vendég_galuska_*
  • vendég
A következõkben néhány hasznos tanáccsal szeretnék szolgálni, hogy mások elkerülhessék a garanciális problémákkal járó mizériákat . . .

A legfontosabb, hogy amikor valamilyen garis gond adódik és visszaviszed a gépet a szervizbe/üzletbe, ott ki kell állítani a panaszfelvételrõl egy jegyzõkönyvet. Ez nem egy kockás papírra firkantott néhány sor, hanem jogszabályban meghatározott formájú irat. (letölthetõ: innen) Legjobb, ha viszel magaddal egyet és kikerülhetõ, hogy „épp nincs ilyen nyomtatványunk” címû trükkökkel próbálkozzanak. Félreértések elkerülése végett: Ez a forgalmazónak kötelessége, kérés nélkül kell(ene) kiállítania.

A jogszabály alapján (ami kivételesen egy érthetõ szövegû, rövid, világos rendelet, letölthetõ: innen ) úgy 15 napon belül el kell intézniük a panaszodat. (kijavítás, csere, elállás)

Fontos hangsúlyozni, hogy az üzlet nem hivatkozhat arra, hogy a forgalmazó/nagyker/importõr sem tud szállítani, stb. Neked, a vevõnek semmi köze ezekhez, csakis és kizárólag azzal a céggel vagy jogviszonyban, ahol az adott kerékpárt vetted. Az üzletek ilyen jellegû próbálkozásait csírájában kell elfojtani.

Sajnos Magyarországon még nagyon alacsony a fogyasztói öntudat, a vevõkkel szemben túl sok mindent megengednek maguknak a forgalmazók. Ha mi nem kényszerítjük õket, maguktól nehezen mozdulnak és pofátlan dolgokat engednek meg maguknak. (pl. törött dirt váz/villa esetén a garancia megtagadása „nem rendeltetésszerû használat” miatt. (Ami mondjuk egy olyan villa esetében, ami nevében is dirt jump, meglehetõsen furcsa.)



Még egy gondolat, bár talán már volt ilyen régebbi Bikemag számokban… A rengeteg teszt közt szívesen olvasnék olyat, amikor is „álruhás” újságírók (vagy megbízottjaik, hiszen õket nyilván ismerik) tesztelnek üzleteket. Milyen a kiszolgálás, udvariasság, hozzáértés, ügyintézés, stb.) Továbbá, van még aljasabb teszt is, autó és motorszervizekkel szokták megcsinálni. Bevisznek egy gépet, amin szándékosan elõidéznek néhány hibát: kiégett izzótól kezdve megnyúlt láncon át kopott csapágyakig sok mindent elhelyeznek, ezeket dokumentálják és valami hasonló szöveggel adják at javításra: „most vásároltam haszáltan, nézzék át alaposan és javítsák/cseréljék, ami szükséges” vagy „hosszú út/túra elõtt vagyunk, kérek egy alapos karbantartást, szerelést” stb. Természetesen az elvégzett, kifizetett munka után ellenõrzik, mennyire lelkiismeretesen, indokoltan dolgoztak, esetleg végeztek-e felesleges cseréket.

Az ilyen tesztek többet árulnak el a cégekrõl, mint a szuperlatívuszokkal zsúfolt hirdetéseik és sokkal jobban szolgálják a fogyasztók/olvasók érdekeit.

Persze hogy van-e ennyire tökös a Bikemag, azt nem tudom… Bár ezért már kaptam egyszer, nem vagyok biztos benne, hogy ujjat lehet-e (mernének-e) ily módon húzni a hirdetõkkel.

#2349
vendég_galuska_*

vendég_galuska_*
  • vendég
Még ma sincsen biciklim . . . B*****k meg!!!! Jelenleg "elvárható idõn belül" kell cserélni, ez a gyakorlatban 2 hét. Perelni meg nem nagyon lehet rögvest, elõször az ún. Békéltetõ Testülethez kerül az ügy.

Én persze szívesebben szétütném a fejüket egy ládanyitó vassal, de ez van.
Addig még járkálok a kisszamárral...

#2350
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11,904 posts
pedig Galuskával nem yó packázni,legalábbis az alapján,amit idáig róla olvashattunk:)
pereld le a gatyájukat és nem mellesleg 1 kis könnyû testi sértés a garis ügyek intézõjével szemben ;)

#2351
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17,297 posts

Mivel a bringabolt topicot bezárta Jorus mester, ide dühöngök . . . Tudja-e valaki, hogy hogy a redves f***szba telik a MALI Kft.-nek hónapokba a garanciás bringámba megszerezni végre egy kb. 2000 Ft értékû alkatrészt? (A telómon ezt tekergethetném,ha jó lennne, persze így legalább nem jövök zavarba, hogy hogyan állítsam be...)

KB. 3 hónapja nincs meg ez az alkatrész. Kb. 3 hete a rugóstag adta fel, de azzal is csak az idõt húzzák. Azt találták, ki, hogy a kereskedõm (tehát a bolt, ahol vettem) ne csak a tagot külön, hanem az egész vasat is vigye be, hogy megnézzék a vazban is, hogy mér nem mûxik(!) Ez nyilvánvaló faszság. Ha egy tagon csak tekergethetem az elõfeszítést de semmi nem változik, akkor az nyilván szar. Persze ha tényleg segíteni akarnának, már berakták volna egy másik vázba és kész.) A gép 288 000 Ft volt és most a kb. 20 000 Ft-os Fox tag miatt nem tudom használni már 3 hete. Azt persze b***k bevallani, hogy nincs cserealkatrész, ahhoz meg nyilván nem fûlik a foguk, hogy kiszedjék egy komplett gépbõl.
Hogy dögöjjenek meg!
Ott lakom a MALI bolt mellet, gondolkodom, hogy rájuk gyújtom, aztán ráfogják valami arabra . . .
K****ra ideges vagyok! Nnnnnaa!


van erre valami törvény/rendelet, hogy ha x idõ alatt nem tudják kijavítani a hibát, akkor _kötelesek_ kicserélni azt. nem?

#2352
vendég_galuska_*

vendég_galuska_*
  • vendég
Mivel a bringabolt topicot bezárta Jorus mester, ide dühöngök . . . Tudja-e valaki, hogy hogy a redves f***szba telik a MALI Kft.-nek hónapokba a garanciás bringámba megszerezni végre egy kb. 2000 Ft értékû alkatrészt? (A telómon ezt tekergethetném,ha jó lennne, persze így legalább nem jövök zavarba, hogy hogyan állítsam be...)

KB. 3 hónapja nincs meg ez az alkatrész. Kb. 3 hete a rugóstag adta fel, de azzal is csak az idõt húzzák. Azt találták, ki, hogy a kereskedõm (tehát a bolt, ahol vettem) ne csak a tagot külön, hanem az egész vasat is vigye be, hogy megnézzék a vazban is, hogy mér nem mûxik(!) Ez nyilvánvaló faszság. Ha egy tagon csak tekergethetem az elõfeszítést de semmi nem változik, akkor az nyilván szar. Persze ha tényleg segíteni akarnának, már berakták volna egy másik vázba és kész.) A gép 288 000 Ft volt és most a kb. 20 000 Ft-os Fox tag miatt nem tudom használni már 3 hete. Azt persze b***k bevallani, hogy nincs cserealkatrész, ahhoz meg nyilván nem fûlik a foguk, hogy kiszedjék egy komplett gépbõl.
Hogy dögöjjenek meg!
Ott lakom a MALI bolt mellet, gondolkodom, hogy rájuk gyújtom, aztán ráfogják valami arabra . . .
K****ra ideges vagyok! Nnnnnaa!

#2353
AGA

AGA

    AGA

  • fórumtag
  • 2,353 posts
Formás csöcs! Az az igazi, a nagy legtöbbször lóg a kicsi meg...kicsi :)
Ha a családom összes tagja dohányzik/dohányzott (keresztanyám csak néha de a kivétel erõsítia...) szerintem mélyen beleivódott a génünkbe -vagy valami ilyesmi- úgyhogy nem kell basztatni miatta! Különben is leszarom, ha olyanom van kólázom, sörözöm, cigizem de keppi ájsz frútot ne! Ennyi pénzért már eszem egy jó zsíros húsdarabot és megiszok mellé egy liter vizet!
Amúgy ritkán károsítom magam, bár a biciklizésem sem túl egészséges (még mindig fáj a vállam).
A dohánygyárak és a DU Pont meg kapják be!
:mad: :mad:

Ride everywhere.

.


#2354
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10,884 posts

én a kis csöcst szeretem.


Mert látens homoszexuális vagy.:P
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.

#2355
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,703 posts
én a kis csöcst szeretem.

#2356
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10,884 posts
Ugyan, nekem már nincsenek igényeim.
Csak legyen nagy a csöcse meg borotválja a pináját.
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.

#2357
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,703 posts
az se baj
csak ne legyen csúnya
és szorítson, ugye?:)

#2358
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10,884 posts
Sok a jó csaj, de aztán fél év múlva lesz kettõ, mert a többi nem is olyan jó csak átlagos.
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.

#2359
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,703 posts
hülyeség szerénykedni ha egyszer igaz :D:D:D

#2360
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,011 posts

örök igazság hogy bárhova megyek, ott én vagyok a legjóképûbb :)


És a legszerényebb. :)