Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Dohogó - politikamentesen

- - - - -

  • This topic is locked This topic is locked
2850 replies to this topic

#2321
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,030 posts
az a gáz, hogy totál nyílt helyen nyomják ahol emberek is vannak nem csak ilyen f.szok. mert ha olyan helyen csinálnák, ahol csak a f.szok vannak, akkor max a f.szokat csapnák el és máris kevesebb f.sz lenne. ez a post már xxx rating :)

#2322
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,703 posts
gigaillegál, sõt
maga a sztrítrészing
be kéne tiltani, de egyre nagyobb tábora van, mert frí
ahelyett hogy bringáznának õk is, mert az sokkal fríbb

#2323
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,944 posts
Aha, szóval akkor ez totál illegál? Hát legközelebb lehet, hogy nem leszek rájuk ilyen tekintettel.
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#2324
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10,884 posts
al és bandája volt tutira, õk az agresszív cruxos bmw-s klán:D
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.

#2325
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,030 posts
ez mindíg elõjön amikor hó van és másnap a hiradóban van benne, hogy szétzzavarták a rendõrök a felvonulási téren randalírozókat :)

#2326
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,944 posts
Hát most nagyon fel vagyok húzva, s nézem, van is ilyen topik, úgyhogy beírok ide.

Szal az történt, hogy megyek most haza - minden csupa hó, de a fõutakon centis sólé lötyög, ezért igyekszem mindenhol a szûzhavon menni.

A Városligetnél - pont ott, ahol a Plakátkiállítás szokott lenni - most kb.15 kocsi rallizott a szûzhavon. Odafele úton még csak hárman voltak, ezért fel se tûntek. Most feltûnt, hogy többen vannak, és hogy mindenki csavarja a kormányt, csúszik ide-oda, de valahogy még ekkor se tûntek föl. Gondoltam elmegyek a szélén, nem zavarok senkit. S nem is nagyon aggódtam, mivel a placc rendesen ki van világítva. Erre hirtelen egy kocsi, hátrafele menetben kanyarodásos farolásból pont elém csúszott be és majdnem elcsapott. Jogos felháborodásomnak hangot adtam, hogy mégis mit képzel, akár el is üthetett volna, mire a csávó elküldött a fenébe.

Szerinte nekem ott semmi keresnivalóm nincs, s teljesen elképesztõnek találta, hogy én oda be mertem menni. "Ha most azonnal nem tûnsz el, áthajtok rajtad és a bringádon".
Ijedelem helyett inkább a düh kapott el, és nekiálltam vele vitatkozni. Végül abban maradtunk, hogy én is hibáztam, õ is hibázott. A gyerek IQ-jához képest szerintem még ez is nagy haladás volt. Mikor elhaladtam a közelben ácsorgó kocsi és bámészkodó bandája mellett, kaptam a beszólásokat.

Mintha függönyt húztak volna föl - hirtelen minden egyes fékezõ, pörgõ, forgó, gyorsító kocsi ott volt a tudatomban, s most már mindegyik potenciális veszélyforrás volt a számomra. Imádkoztam, hogy ne csapjon el valamelyik állat. Szerencsésen megúsztam mindent. Ha akkor lett volna rendõr a közelben, odamentem volna megkérdezni tõle, hogy mégis, ilyenkor mi a fene van, de persze sehol sem volt senki. Ez éjfél után történt valamivel.

Kérdéseim:

-ti találkoztatok-e ilyesmivel???
- Sajnos arra, hogy ott valami "zárt körû" dolog zajlik, csak a srác szövegelése közben jöttem rá, egészen addig bambán, töprengve tekertem. Tevékenységüket se tábla, se más nem jelezte, s a jaszkarizást is csak akkor vettem észre, amikor már ott voltam a parkoló kocsik között, közeledve a Plakát kiállítás helyszínére. Õk most tulajdonképpen illegálisan csinálták, amit csináltak (tehát ezt a csoportos hó-ride-olást) vagy ilyesmit szabad? (mármint valahol összegyûlni és farolgatni, kanyarogni a hóban)
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#2327
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
jah csak ugye van lelki terror, amivel egy annyira nanyon nem határozott embert meg lehet rémíteni, így a helyszinen nem áll ki magáért, és onnantól kezdve már csak a lekezelést kapja...
utólag meg mindenki rájön mit bökött el csak akkor már aláírta hogy nem jelenti fel õket..
amúgy közegekkel pl nekem még csak jó tapasztalataim vannak.
egyszer mondjuk volt egy jogos leszídás, másodszor is, csak akkor aszonták vegyek inkább bonbont barátnõnek a bírság árából.
meg ebben az esetben is semmi köcösgösködés nemvolt..
csak az irodista idióták....

#2328
vendég_galuska_*

vendég_galuska_*
  • vendég

igazából én pusztán kirugnám az összes olyan embert aki irodákban ilyen szarvashibákat elkövet.
(most egy kedves banki alkalmazott fõnökét fogjuk holnap felkeresni) egy kedves hibája miatt.

na tehát...

franc se tudja. azért bõven dühítõ


Elõször is, nem árt (sõt muszáj) tisztában lenni ajogaiddal, hogy a hatalom minél kevesebbet szarozhasson veled. (Ezt kéne tanítani az iskolában, sok egyéb baromság helyett.) Utána nem szabad beparázni tõlük, mert azok az idõk már elmúltak. Végül élni is kell ajogainkkal, ez az amirõl mindig pofázom (itt is). Én pl. már két alkalommal írtam az ombudsmannak visszásságok miatt egyszer országos visszhangot váltott ki a levelem.
Ha hagyod magad, lenyomnak.

#2329
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
igazából én pusztán kirugnám az összes olyan embert aki irodákban ilyen szarvashibákat elkövet.
(most egy kedves banki alkalmazott fõnökét fogjuk holnap felkeresni) egy kedves hibája miatt.

na tehát...

franc se tudja. azért bõven dühítõ

#2330
vendég_galuska_*

vendég_galuska_*
  • vendég

durva.
és ahol ez fel volt vetve, jött még vagy 3-4 ugyanilyen történet.
az egészben ott a hiba hogy az így bevitt embereknek ez bekerül a nyilvántartátása mint elõzetesbe került ember... szal a saját hibájuk miatt majd még csúnyán is nézhetnek az emberre...
ne legyen ilyen sose senkinek!



Vávávvávárrrjjj! Az elsõ 72 óra õrizetbe vétel amihez tulképp bármi elég (gyanús volt a pofája) és ezért legfeljebb elnézést kérnek. Ez semmiféle bûnügyi nyilvántartásba nem kerül be. 72 óra elteltével viszont vagy elrendelik az elõzetes letartóztatást, vagy kiengedik a tagot. Azonban önmagában az elõzetes ténye sem kerül a bûnügyi nyilvántartásba - tehát természeresen kaphat erkölcsit az illetõ. Még egy jogerõs elmarasztaló ítélet sem jelent feltétlenül "priuszt" ilyen értelemben.

Gondoljuk át még egyszer, mi is történt! Rutinellenõrzés során a járõrök azt a visszaigazolást kapják, hogy az adott jogsi lopott/hamis, stb. Nem tehetnek mást, minthogy bekísérik a jogosítvány birtokosát. Eddig az eljárás teljesen szabályszerû s ahogy olvastam, a járõrök korrekt módon intézkedtek.
A központi nyilvántartó tehát – tökmindegy milyen okból – megerõsíti, hogy a jogsi gagyi. (Hordjuk magunknál a jogosítvány átvételét igazoló hivatalos iratot, amelyet az okmányiroda állít ki!) Természetesen nem árt tudnunk, hogy gyanusítottként hallgatnak-e ki – ezt a kihallgatást vezetõ tisztnek egyértelmûen közölnie kell. HA igen, akár egy szót sem kell szólnunk, (ez szuvenír jogunk, ahogy kedvenc alkoholbeteg házmesterünk emlegette mindig) másfelõl nem nekem kell bizonyítanom a jogosítványom hitelességét, hanem a rendõrségnek az ellenkezõjét! Tehát ha valóban bíróságra kerül az ügy és tiszta a jogsi, nincs miért aggódni – valószínûleg elõbb kiderül a házon belüli hamisítás és vádemelésig sem jut el, de legrosszabb esetben egy legálisan szerzett jogsit igazolni nem túl bonyolulut, leginkább idõ kérdése, ehhez még ügyvéd sem kell.
A helyzet az, hogy nagyon úgy tûnik, a rendõrök a jogszabályok szerint jártak el, legfeljebb a stílusuk csiszolandó, de ezért kártérítés nem jár.
Ugyanakkor gondoljuk el, mi történne, ha egy gagyi forgalmis gépkocsit a járõr továbbengedne, s utóbb kiderülne az ügy. Mindenki televonyítaná a világot, hogy a rendõrök milyenek.
A tag, akivel történt a dolog, végülis bennt töltött néhány órát – nem tudjuk, mi lett a történet vége. Nem említi, hogy verték, megalázták volna, de ha átgondoljuk egy rendõrségi kihallgatás lényegét és célját, belátható: ez nem kedélyes kvaterka egy jó pohár bor mellett. De bármennyire hülyén hangzik, még mindig jobb, ha így derül ki egy hamisítás, mintha mondjuk már egy 50 rendbeli csaláshoz/sikkasztáshoz/stb. használták volna fel a jogsit. Szar ügy, ha éppen az emberrel történik meg az ilyesmi, de kizárni nem lehet.



#2331
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
durva.
és ahol ez fel volt vetve, jött még vagy 3-4 ugyanilyen történet.
az egészben ott a hiba hogy az így bevitt embereknek ez bekerül a nyilvántartátása mint elõzetesbe került ember... szal a saját hibájuk miatt majd még csúnyán is nézhetnek az emberre...
ne legyen ilyen sose senkinek!

edit: (úgyhallottam, de erre nem vennék mérget!)

#2332
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,011 posts

:) igaz.
de lehet simán hogy egy idióta irodista állat szúrt el vmit, kétszer adta ki ugyanazt a számot, pechére ellopták, vagy az ellopott jogsi számát adta vagy a nõ kapta meg..
szal ..
kis adminisztrációs hiba, és pár "vallató" rendõr máris játszhat egy kicsit, valszeg az otthon kialakult feszültségeket így vezetik le..
azért durva kicsit.


Nekünk hasonló sztorink volt. Megvettük a nagynénémék öreg Skodáját, mert épp nem volt kocsink, õk meg szabadulni akartak tõle, odaadták bagóért.
El kellett vinni eredetvizsgálatra. Otthagyta a férjem, mondták, hogy egy óra múlva jöjjön vissza, addigra kész lesznek. Mikor visszament, már ott várták a rendõrök, be is vitték szépen a X. kerületik kapitányságra, még mielõtt õrizetbe vették volna, fel tudott hívni, és mondta, hogy a kocsi forgalmiját körözik, mert lopott. Ahogy volt, öltönyben bezsuppolták, reggel nyolctól délután egyig nem szólt hozzá a kutya sem. Én közben beszéltem a nagynénémékkel, és õk megerõsítették, hogy a kocsi papírjai sosem vesztek el, a kocsi már 10 éve náluk van, a lopás meg állítólag 3 éve történt. De a rendõrök nem hívták fel még õket, hogy megkérdezzék, mi volt a problémájuk a kocsival, mint korábbi tulajdonosoknak. Végül valamikor délután 3 körül elengedték a páromat, akkor vezettette a színe elé az ügyeletes tiszt, de közben sem a feljelentést tevõ nõt, sem a rokonaimat, sem a XVI. kerültei kapitányságot (ahol a lopást bejelentették) nem hívták fel. Aláírattak a férjemmel egy papírt, miszerint nem tesz panaszt az intézkedõ rendõrök ellen, pedig nem bántak vele valami szépen, és kimaradt a munkából is egész napra (aláírta, mi a fenét csinálhatott volna, ott volt reggel kilenc óta étlen-szomjan).
A papírokat átküldték a XVI. kerültebe, ahová még egy hónap múlva sem érkeztek meg, mi meg kezdtünk kicsúszni a határidõkbõl, ami az átiratásra van hagyva, az önkormányzat is macerált minket.
Többszöri telefonálás után kiderült, hogy egy egyszerû elírás volt az egész, nem is forgalmit loptak el, hanem egy nõnek a jogosítványát, aminek a száma, valamilyen rejtélyes módon egyezett a nénémék forgalmijának a számával. Pech. Persze elnézést nem kért senki, mikor bement a papírokért.

#2333
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
:) igaz.
de lehet simán hogy egy idióta irodista állat szúrt el vmit, kétszer adta ki ugyanazt a számot, pechére ellopták, vagy az ellopott jogsi számát adta vagy a nõ kapta meg..
szal ..
kis adminisztrációs hiba, és pár "vallató" rendõr máris játszhat egy kicsit, valszeg az otthon kialakult feszültségeket így vezetik le..
azért durva kicsit.

#2334
vendég_galuska_*

vendég_galuska_*
  • vendég
"Húzós" történet, sajna valóban elõfordulhatnak ilyenek. Gond egyfelõl, hogy maguk az állampolgárok is legtöbbször beparáznak és nem tudnak megfeleõen viselkedni ilyen helyzetben, a másik, hogy a pl. a vizsgálótisztek, elõadók gyakran hihetelenül gyatrán képzettek, egyetlen módszerük a "keménykedés" (hátha mindent bevall a gyanusított). Ha jól értettem, a járõrök még viszonylag normálisak voltak.
Egyébként meg ha valóban volt valami kavarás a jogsi körül, ami valóban félrevezet(hette) a rendõröket, akkor legfeljebb a bunkó modort lehet reklamálni, ui. 72 órára gyakorlatilag sanda gyanú alapján is bevarrhatnak. Elképzelhetõ, hogy valami korrupt irodista buherált a jogsival, így az kettõs életet élt. De ebbõl kártérítést aligha lehet hasítani.

Ja, és nehogy az éber moderátorok lecsapjanak rám, egy idézet:

"Az vesse rám az elsõ követ, aki nem fél, hogy szájba vágom!" (asszem Tüskés Vanek, de lehet, hogy Fülig Jimmy volt...)

#2335
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
Carstylingon egyik (onnan)ismerõs vesztette el így a jogsiját.
szal nem kitaláció, hanem most tényleg gyalogkakukk lett szerencsétlen. kicsit durva.

#2336
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9,274 posts
A történet honnan származik?


#2337
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17,297 posts
a srác helyében nemkis pénzt gombolnék le a bíróságon.
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#2338
ZSIROSMACSKA

ZSIROSMACSKA

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,931 posts
ez a nyugati elég sulyos hely. ezis meg a cigányok akik vkinek az aláírásában szerepeltek. hát, köszi.
Too many times your body can't take
Too many times you've made a mistake
Too many times you haven't realized
Too many times your mind became paralyzed

A biciklim. Saját konstrukció.

vmi állást én is keresnék. esetleg ha vki tudna vmi testhezállót, egészen nyugodtan ne fogja vissza magát...

#2339
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
kis okulásképp:

szerintetek ilyen hogyan fordulhat elõ?


2006-01-27, Péntek...avagy hogyan is szolgálnak(?) és védenek(?)
a "mi rendõreink"


Reggel felkeltünk a párommal (MissMilano) boldogan, mit sem sejtve
arról, hogy mi fog történni...
14:00-kor a kedvesemnek találkozója volt egy barátnõjével a WestEnd
City Center parkolójában, hogy onnan menjek egy kis csajos
kávézással összekötött beszélgetésre.
A parkolóhoz közeledve már megpillantottuk a leányzót, mikor is
megállásunk után 3 rendõr odasétál: -"közúti gépjármû ellenõrzés"-,
gondoltam semmi gond,átadtam a papírokat(nem a Mazdával
voltam,hanem egy bérelt H astrával) forgalmi, bérleti szerzõdés,jogsi,
sz.ig, lakcím kártya, majd várom, hogy visszakapjam õket. Ám õ úgy
gondolta, hogy leellenõrzi a hitelességüket...

Semmilyen kifogásom nem volt, tegye csak, hisz ez a dolga, s nem ez
az elsõ eset.

Egészen idáig teljes nyugalomban álltam, és vártam, azonban 2 percen
belül különös fordulatot vettek az események, s a higgadtságom egy
pillanat alatt elillant: A diszpécseres nõ közölte a rádión,hogy az adott
jogosítványszámon egy NÕ van nyilvántartva, ráadásként az említett
iratot, amirõl eddig 8 éve azt "hittem" az enyém, 2002-ben
ellopták tõle. Ráadásként pedig az én nevem nem hogy nem szerepel
az adatbázisukban, de soha semmiféle jogosítvány nincs a
nyilvántartásban, tehát nem rendelkezem/rendelkeztem
vele/velük!!!!!!!!

Kiemelkedõen szimpatikus módon közölték, hogy elõ leszek most
állítva, be kell velük mennem tisztázni,hogy mi is lehet a probléma.
Mondtam rendben van, tisztázzuk a félreértéseket, mert nekem 8 éve
van A,B kategóriás jogosítványom,amit se nem hagytam el, se nem
lopták el, sõõõt, nem is én "gyártottam".

Mondták,hogy hagyjam ott a H astrát, bevisznek õk a jardra. Közöltem,
hogy NEM, jöjjenek velem ha akarnak,de én az opellel megyek! Nem
akadékoskodtak (bár ez volt az egyetlen dolog, amirõl kijelenthetem
ezt), és kaptam felvezetést is...

Beérünk,majd közlik hogy az elõtérben várakozzak egy kicsit mellettem
két fakabáttal!

Akkor még tudtam küldeni a páromnak egy sms-t,hogy ne
aggódjon,nem lesz semmi baj, amint végzek hívom!

Ezt követõen kb. 20p várakozás után beljebb kísértek az elõállító
cellához, motozás,minden ki a zsebbõl,telefon kikapcs,leltár,és be az
elõállítóba,addig amíg nem hallgat ki az ügyeletes tiszt. (hozzá teszem,
az eljárás felületes volt)
Az indok/ vád: HIVATALOS OKIRAT HAMISÍTÁS MEGALAPOZOTT
GYANÚJA!!!!!!!

Köpni-nyelni nem tudtam,nem volt választásom: goo "cella".

2 órát töltöttem egy 2x2-es lyukban,mire a kihallgatásra sorkerült, amit
egy nõ,és egy férfi végzett bilinccsel az
asztalon "fenyítésként", ügyvéd nélkül! Bazzeg mondom ezek most
becsuknak a semmiért!!!

Mondtam,hogy hol és kiknél végeztem az elméleteket és gyakorlati
oktatásokat, mindent hivatalosan, rendezett kereteken belül!
Ennek ellenére nekem estek, hogy "magának soha nem volt
jogosítványa, nem is vizsgázott, és ez az irat hamisítvány,amiért
megüti a bokáját"...stb.stb.stb...
Azt állították, hogy a központi adatbázisban nem szerepelek, ez a jogsi
csak egy kiváló hamisítvány eredeti papírral és bélyegzõvel, mert ez a
sorozatszám egy VIII. kerületi nõ nevén van, akitõl ezt 2002-ben Érden
én elloptam!!

Nem tudtam szóhoz jutni komolyan mondom!!!

Kihallgatás folyamán többször bele akartak zavarni, szerencsére volt
annyi lélekjelenlétem, hogy ez nem sikerült nekik.

Miután kihallgattak egy bõ 2-3 óra alatt, elkobozták a
jogosítványomat, és közölték, hogy bûnjelként elküldik a központi
bûnjelvizsgáló központba kiértékelésre!

Végig cinikusan nevettek,és mondták,hogy tök mindegy mit mondok,ez
akkor is hamis!

Mondtam nekik, hogy kikérem az iskolából és vizsgahelyrõl a komplett
anyagomat, s akkor meglátják kinek lesz igaza! Õket pedig beperelem,
és kártérítést követelek!
Hozzá kell tennem,nagyon nem ugrálhattam,mert ott ezek a szemetek
az "urak"

Errõl a 4 órás procedúráról a következõ határozatot kaptam kézhez:

"Nevezett személy MEGALAPOZOTTAN GYANÚSÍTHATÓ azzal,hogy
2006.január 27-én 15:15 körüli idõben a Bp VI.ker Nyugati pályaudvar
Váci út felöli parkolóban történt igazoltatása során a
J*****sorozatszámú saját nevére kiánlított HAMIS,illetve a
****bünügyi számon az ÉRD városi rendõrkapitányság által
KÖRÖZÖTT �B� kategóriás vezetõi engedéllyel igazolta magát"

Bazzzeg, ujjlenyomatok és "sztár fotók" is készültek!!!!

Nagy nehezen elengedtek, természetesen jogosítvány
nélkül!!

Mikor kijöttem a párom,szegény ott várt engem,akit nem tájékoztattak
semmirõl,csak annyit mondtak neki többszöri erõteljesebb kérésre,
hogy az éjszakát minden bizonnyal bent fogom tölteni. Ez szerencsére
nem következett be...

Már felvettem az ismerõseimmel a kapcsolatot,hétfõn minden anyagom
a kezemben lesz,az eddigi kategóriáim
elvégzésérõl,eredményekrõl,idõpontokról,és a BRFK bûnügyi
osztályvezetõjével ügyvéddel kiegészülve fogok bemenni,
magyarázatot- és a jogosítványom követelni, és a szükséges peres
eljárásokat elindítani!
Természetesen a médiáról sem felejtkeztem meg, õk a következõ
állomás a hétfõi nap után!

Hogyan történhetett ez meg velem,egyszerûen nem tudom felfogni!!!

Az én véleményemet, nem írom ide le, mert azt úgy is moderálnák!!!



#2340
McPherson

McPherson

    vendég

  • fórumtag
  • 135 posts
nekem tetszik
aki csak benéz, annak nyilván hosszabb, eggyel több szintet kell átlépnie, de aki rendesen beül ide, annak tök8 sztem. Arra pedig jó, h ha egy elveszett topicot akarsz újraéleszteni vmi miatt, akkor nem k 3 lap topiclistát átlapoznod, mire megtalálod.
...And Justice For All