Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Dohogó - politikamentesen

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
2850 hozzászólás a témában

#2301
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
miért nem ott helyben? jól leordítod a fejét. ha meg kötekszik, hívsz egy rendõrt, alkoholfogysztás köztéren, és veszélyeztetés.
már attól elszalad hogy elõveszed a telefont...

#2302
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Titeket akart már részeg, vén fütyi sörösüveggel leütni a bringáról? A minap velem megpróbálta egy egy öreg ürge és majnem sikerült is neki. De látásból ismerem és ég bennem a bosszúvágy. Ezt még megkeserüli!

#2303
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
én is meg tudom érteni, de pl tényleg ott van mind2 oldalon mind a kerékpárút mind a járda
szerencsére engem sem érint, és én is csak város szélén játszom ilyet....
ill nyáron sárban ahol szintén nincs gyalog:-\

#2304
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
szabálysértés alapesetben, csak
mondjuk szerencsére engem nem érint mert legközelebb Óbudán van ilyen gyorsulgassunk móka, de meg tudom érteni azokat, akik...

#2305
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
egy üres parkoló, mellette mind2 oldalon járdával, és kerékpárúttal.
persze nem szabad meg minden, de mi is a gond vele?

érted.... így gondolkodik az ember aki épp ott ül az autóban.

és van a gyalog, aki véletlenül becsámborgott, és persze jogosan mondja a magáét, hisz törvénysértést történt, veszélyeztetés, etc.

de az emberrel csak addig nem történik semmi amig figyel...

#2306
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
rendben van az érvelés addig, h az ilyen "móka" növelheti a rutint is
de a Városliget a pálya, meg a közút? na neee
ha "extrémkedni" akar vegye a fáradtságot hogy megtalálja ennek a megfelelõ helyet

#2307
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
erre csak annyit lehet mondani hogy figyelni kell, és kinézni a fejbõl

lenst megértem persze, de ez elkerülhetetlen, sõt kifejezetten jó móka
azért mentek oda,mert ott nem veszélyeztetnek senkit, és nem is kell több 10 km-t menni hogy lehessen gyakorolni

és mire is való?
pl arra hgoy már 30al is úgy meg lehet csúszni ilyen utakon, hogy csak rutinból lehet elkerülni egy halálos közúti balesetet, vagy az autó összetörését.


tehát megérte rallizni? meg.
és nincs olyan vezetõ aki...
csak a rutintalanok, akik a leghangosabban szídják azt, aki egy kicsit extrémebben használja az autóját.

miközben csak az egészséges rutint fejleszti, ami bármikor megmentheti a saját, és más életét is.


az egészbõl akkor van probléma mikor egy figyelmetlen gyalogos, civil etc bemegy a "pályára" és ebbõl baleset lesz:(
elkerülhetõ lenne mind2 oldalról, végülis rámondható hogy az autós a hibás, de ha nem lenne figyelmetlen a gyalog, akkor nem történne semmi.
csak óvatosan!

#2308
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás

hiába költõi, azért válaszolok rá..:D
nem, mert ott tudom, hogy elõfordulhatnak veszélyesen közlekedõ kocsik, ráadásul õk nem számítanak rám...ám viszont a fent említett parkolóban simán sétálok, gyaloglok, simán kifuthat a kutyám, stb. érted..
vagy simán elõfordulhatok kocsival pont a baromarcú útjában a városban, mikor épp megcsúszott...

nyilván értem a különbséget egy park mellett levõ parkoló, és egy versenypálya között.
de ha látom, hogy megy a sürgés-forgás, megpróbálom veszélynek nem kitenni magam ;-)

persze megértem Lens-t, hogy megy az úton, talán kicsit nem figyel és egybõl ott van a közepén (kör közepén állok...), és mérges lesz.

én mindenkit megértek :)

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#2309
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Tjah,nem az a problem, h mit csinál a kocsijával, megfelelõ helyen fel is gyújthatja, vagy magára ejtheti egy daruval!
Hanem h mindezt mások veszélyeztetésével teszi...
Akár a fõvárosban, akár máshol, éppenséggel a Bükkben. Az ok,h ott kisebb az esélye annak, h gyalogos tûnik fel, de a túrázok sem épp arra számítanak h egy kocsi fog a következõ kanyar után közéjük rongyolni kontroll nélkül.
Vannak erre kellõen szeparált helyek, ott tessék..

#2310
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás

csak mint egy költõi kérdés:

ha a hungaroringen nem lennének korlátok, akkor besétálnál a pályára, bukótérbe, hogy jobban lásd a kocsikat?

hiába költõi, azért válaszolok rá..:D
nem, mert ott tudom, hogy elõfordulhatnak veszélyesen közlekedõ kocsik, ráadásul õk nem számítanak rám...ám viszont a fent említett parkolóban simán sétálok, gyaloglok, simán kifuthat a kutyám, stb. érted..
vagy simán elõfordulhatok kocsival pont a baromarcú útjában a városban, mikor épp megcsúszott...
Van állásom...:bananadan

#2311
Zed

Zed

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.693 hozzászólás
Szerintem sem azzal van gond, hogy csinálják, jó móka. Csak az nem jut eszébe a tirpáknak, hogy nincs egyedül, és, hogy bármi van, õ a hibás, mert neki nem volt kontrolja a verda felett. És ha valakin majdnem átmegy, utánna csak egy valamit kérhet - elnézést. Na, majd kinézünk a srácokhoz Kamazzal :D
Ausztria, Kenguruk földje!

#2312
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
csak mint egy költõi kérdés:

ha a hungaroringen nem lennének korlátok, akkor besétálnál a pályára, bukótérbe, hogy jobban lásd a kocsikat?

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#2313
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
persze, lehet kivételeket sorolni, de alapvetõen az ilyesmi nem való olyan helyre, ahol más is lehet..nem ahol más is van, hanem ahova besétálhatok, bebicózhatok, beszaladhat a kutyám, stb..
Van állásom...:bananadan

#2314
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Én azért nem lennék ilyen szigorú...
Én is csinálom/tam ezt.Kimentünk este a parkolóba,raktunk le lopott bójákat,és gyakoroltunk.Bár arra nem járt senki,és nem házak között volt.Nem a jaszkarizás volt a cél,hanem a vezetés megtanulása,és mindenkit köteleznék erre!
A városban is volt hogy "megcsúszott" az autó,és megállított a rendõr.Nem veszélyeztettem semmit,és amúgy is csak "véletlenül" csúszott meg,és csak a lélekjelenlétemnek köszönhetõen uraltam a kocsit:)
Nem tudott mit mondani.Vezessek óvatosabban.
Jártam ki a Bükkbe is Mályinka-Szentlélek szakaszon. Ott lenulláztam az egyik kocsimat 3 oldalról.De ott is csak magamat veszélyeztettem.Tehát nem kellene álltalánosítani.
Ha ilyen parkolós yaszkarikat látok nem megyek arra,mert õk vannak többen.Rendõrt hívni lehet,de a fene fog jegyzõkönyveket diktálni:(
Ahogy már máshol is írtam: nem azért élek még,mert fényvisszaverõ mellényt hordok a városban,hanem mert körültekintõen közlekedek.
Üdv:Thy

#2315
yola

yola

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.555 hozzászólás
ez van amikor a hülyeség szorgalommal párosul!!!
...a legrosszabb, ha a hülyeség szorgalommal párosul!!!

#2316
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

fúú, de utálom az ilyeneket...sok barom, a dunába kéne lövetni õket...
de azokat is , akik ész nélkül közlekednek a városban...

1-et értek...
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2317
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
fúú, de utálom az ilyeneket...sok barom, a dunába kéne lövetni õket...
de azokat is , akik ész nélkül közlekednek a városban...
Van állásom...:bananadan

#2318
RobesPierre

RobesPierre

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 276 hozzászólás

-ti találkoztatok-e ilyesmivel???


Miaz hogy! Én már jópár éve vagyok kénytelen eltûrni a helyi zsigulátoros csapat ilyen jellegû szórakozásait, mivel lakásunktól kb. 100 m-re van egy nagy parkoló, amin közút vezet át. Állandóan megy a forgatás! Ha hó van azért, ha esik az esõ azért, ha felszáradt a beton azért. Én szeretem a technikai sportokat, de egyszerûen nem értem minek kell erõltetni a f*stalicskákat. Idegesítõ tud lenni, amokor hajnali 3-kor arra kelek, hogy valaki nem bír magával. Továbbá háziversenyeket rendeznek éjszakánként egy szerpentines szakaszon, amikor elcsitul a forgalom. Ha elkapja õket a hév, nincsennek senkire sem tekintettel. Évekkel ezelõtt egyik ismerõsöm épp vitte volna kocsiát eladni (felpolírozva meg ilyesmi), amikor pont itt egy zsigulis belecsattant. Nem hiszem el, hogy nem tudnak leszokni róla. Szal a hülyeség önmagát generálja. De nem kicsit.

#2319
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás
Nati én rendõrt hívtam volna a helyedben, miután ott hagytad õket.

:love: I Love Kolim!!!!!!!


Tüzes Paripám


#2320
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás
eccer ilyen téli estén, beültem cimbi mellé a csíkosba.....csak itt a faluban, 3 parkolóban (ahol ugye a Kresz szabályai érvényesek) cirka fél óra alatt 20 rugó zsebbe és 3 feljelentés.....egyébként közúti közl. veszélyeztetése vagy vmi ilyesmi címszó......legalább fizettek belépõdíjat a jaszkari srácok....:)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való