Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Dohogó - politikamentesen

- - - - -

  • This topic is locked This topic is locked
2850 replies to this topic

#2281
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17,297 posts

És lapátokat adni a kezükbe...

..segély helyett.
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#2282
Dagi

Dagi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 posts

pontosan:
nagy város? vegyenek több gépet!
itt érden(ami kb majdnem akkora mint nem egy megyei jogu város) furamód sikerült mindent járhatóvá tenni..
pesten ilyenre nem futja. le kéne cserélni az ezért felelõs embereket.

És lapátokat adni a kezükbe...
Már nem keresek 13-15 centi körül mozgó, könnyû, tekerhetõ össztelós vázat...íme;)

#2283
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
pontosan:
nagy város? vegyenek több gépet!
itt érden(ami kb majdnem akkora mint nem egy megyei jogu város) furamód sikerült mindent járhatóvá tenni..
pesten ilyenre nem futja. le kéne cserélni az ezért felelõs embereket.

#2284
Dagi

Dagi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 posts
Bocs a bénázásért, felb@sztam az agyam ezen a hülyeségen.
De azért a Normafára feljutottam reggel egy jót sífutni...:cool2:
Péter
Már nem keresek 13-15 centi körül mozgó, könnyû, tekerhetõ össztelós vázat...íme;)

#2285
Dagi

Dagi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 posts

fkf reakcióideje egy szar.
érden reggel 6ra az ÖSSZES mellékutca is le volt kotorva.
érted, földutak.
majd kimentem érdrõl és JÉ egyszerüen nem lehetett menni a hatoson, a 15 cm hótól...

Ugyan ez van Budaörsön...az Egérúton tökig ér a latyak, ott meg már a járdát vakerásszák a mellékutcákban...
Lehet mondani, hogy nagy a város, de nem a hóesés alatt nõtt ekkorára. Ha kevés a gép, vegyenek többet. Tavaly is kevés volt. Idén is az. Jövõre is az lesz. Nyugat-Ukrajna.
Péter
Már nem keresek 13-15 centi körül mozgó, könnyû, tekerhetõ össztelós vázat...íme;)

#2286
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
fkf reakcióideje egy szar.
érden reggel 6ra az ÖSSZES mellékutca is le volt kotorva.
érted, földutak.
majd kimentem érdrõl és JÉ egyszerüen nem lehetett menni a hatoson, a 15 cm hótól...
csepel ugyanez.
röhej
esik a hó? kezdjenek hókotorni. ezért fizetik õket, nem reggel 8tól van a munkaidejük délután négyig, hanem hóeséstõl a tiszta utakig.
kurvasok autójuk is van.
ember szintén... azért elképesztõ.
kb olyan szinten van az egész mint maga az útminõség.

#2287
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11,904 posts

Igazából szarom le,hogy nagy a város.Megint nem voltak felkészülve a télre?


4-5 óra alatt nehéz az egész városról ledúrni a HAVat folyamatos hóesésben, ennyi kocsival és emberrel.Ha kicsit belegondolsz sztem te is így fogod látni, csak biztos dühös vagy az esések miatt.
Csak azért mondom amúgy,mert az éjszaka az EW Business Centerbõl láttuk, h hiába megy el óránként 1 hókotró az Astorián, mégis izibe tiszta HAV lesz minden.
Amúgy az FKF reakcióideje nem rossz ahhoz képest, h a szemben lévõ 2 társasház elött még mindig nem hányta el senki a havat, lehet, derogál a lakóknak az ilyesmi...

#2288
RobesPierre

RobesPierre

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 276 posts

RobesPierre, és mit próbáltatok eddig tenni az ügy érdekében? Gondolom hívtátok már ki a jardot?


Eleinte a lakók kihívták a rendõrséget, akik ki is jöttek, de ez a napi gyakoriság miatt a rend õrei gondolom ráunhattak és hanyagolták a kiszállást. Meg ha intézkedtek is fél óra múlva újabb csapat érkezett. 4-5 autóval megérkeznek, 1 pörög a többiek a kocsiba melegedve nézik. Ha megunta, csere. És tényleg nincsennek tekintettel senkire, ha gyalogosan mész arrafelé, nem veszik el a gázt. És nem ám csendes "nyugati" verdákkal, hanem spéci zsigulátorokkal, ami hangjával simán beriasztja a parkoló kocsikat. Nem beszélve arról, hogy a parkoló úgy fel van polírozva, hogy azon ember nem áll meg a talpán. Jó kib@szás lenne, mindíg szárazra túrni a placcot, de manapság a fõutakat sem takarítják.

#2289
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,344 posts

Errefelé egész éjjel esett.A város nagy...
A lakosok legtöbb helyen du.-ra sem hányják el a havat a járdáról, pedig kötelezõ lenne, és ha letapossák, sokkal nehezebb.

Igazából szarom le,hogy nagy a város.Megint nem voltak felkészülve a télre?Februárban?
Egyébként nem valami zuglói kisutcában mentem,hanem a Váci út-Bajcsi-Múzeum krt.-Soroksári-Szabadkikötõ útvonalon,ami nem tekinthetõ alsórendû útnak,és a város fele ezen szeretne közlekedni...

#2290
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11,904 posts

Én viszont ma a fõkefe rt-t emlegettem ma reggel...fõleg a rokonait...
3x estem el,mert nem volt takarítva az út:(

Nati:mért nem a téli bringával jársz ilyenkor?Annak mindegy,hogy koszos lesz e...


Errefelé egész éjjel esett.A város nagy...
A lakosok legtöbb helyen du.-ra sem hányják el a havat a járdáról, pedig kötelezõ lenne, és ha letapossák, sokkal nehezebb.

#2291
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,703 posts
off: Fõkefe RT-ben van papírzsepi automata:D

#2292
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,344 posts
Én viszont ma a fõkefe rt-t emlegettem ma reggel...fõleg a rokonait...
3x estem el,mert nem volt takarítva az út:(

Nati:mért nem a téli bringával jársz ilyenkor?Annak mindegy,hogy koszos lesz e...

#2293
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,944 posts

remélem több ilyen attrocitás nem fog érni téged sem, és senkit!
aki meg ilyet akar csinálni az menjen ki egy olyan helyre ahol tényleg nem zavar senkit.


Oké, oké. Nem is rád vagyok mérges. Hanem arra a tényre, hogy olyan helyrõl akartak elzavarni, ahol én ugyanannyi joggal tartózkodtam, mint õk. De tényleg tanultam az esetbõl.

Mert legközelebb spéci fémátütõs fegyverrel megyek vissza...most igy, a harmadik "Halálos Fegyver" után. :D


Egyébként szerintem ez az ügy is azért fordulhatott elõ , mert nincsenek ilyesmi aktivitásra kijelölt helyek a városban. Mi lenne, ha minden kerületnek lenne egy nagy pályája ilyesmire, ahol hóban, esõben lehetne menni jaszkarizni. A pálya lehetne egy focipálya méretû hely, s akkor még több helyük is lenne, mint pl.ott a Városligetnél. Szerintem egybõl leapadna az ilyen jellegû attrocitások száma. Sõt nemcsak hogy legális lenne, de még ajánlott is mindenkinek, hogy gyakorolhassák a csúszós idõben való vezetést.
Tehát nem az újabb plázákat vagy bevásárlóközpontokat kéne nyomatni szerteszét, hanem pl.az ilyen jellegû oktatópályákat.

Ismét csak a párhuzamot látom a bringával: a montit is tiltják az erdõben, mindenki hõzöng, de ugye megoldást senki se ajánl, igy hát kénytelenek vagyunk mi keresni magunknak - és ez sajna sokakból ellenszenvet vált ki!

A tiltás tiltakozást és dacot, az ellenségeskedés agressziót vált ki.
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#2294
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,944 posts

Thez: Ha megkérdeznéd a zsigulis kölköket, akikrõl írtam, õk is azt mondanák, hogy nem zavarnak senkit. Akit meg mégis, az meg túlérzékeny.


Másik felem akár meg is érti õket, pont a fent említett dolgok miatt. Hisz ez ugyanolyan, mint amikor a Dh-s kiscsávók nagyembernek képzelik magukat és letolják a szerencsétlen gyalogokat az ösvényrõl.
Vagy ugyanaz, mint amikor a városban bringázol, és direkt nekimész egy embernek, aki a bringaúton lépdel, pedig még van 2 méter mellette, hogy elférj és egyébként sehol senki. Az a szerencsétlen se biztos, hogy tudatában van annak, hogy ott ki és mi van, vagy mi fog jönni. Ráadásul az egy kijelölt terület.

RobesPierre, és mit próbáltatok eddig tenni az ügy érdekében? Gondolom hívtátok már ki a jardot?
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#2295
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
nem ellened írtam, hanem általánosságban, és ebben igazad is van.

csak a "ahol a plakátkiállítás volt" szónál ragadtam le, hisz ott a dózsa(így hívják?) és a parkoló között van egy út.
de persze jogos, este mész töküres város, mi a frászért menj 2 korlát között, mikor ott az egész liget.

szal nem is erre írtam konkrétan, hanem hogy nem kell annyira nekiesni az összes olyan embernek, aki egy kicsit játszik ilyen téren(nem is Te mondtad, szal ez sem a Te írásodra ment!)

remélem több ilyen attrocitás nem fog érni téged sem, és senkit!
aki meg ilyet akar csinálni az menjen ki egy olyan helyre ahol tényleg nem zavar senkit.

#2296
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,944 posts

egy üres parkoló, mellette mind2 oldalon járdával, és kerékpárúttal.
persze nem szabad meg minden, de mi is a gond vele?

érted.... így gondolkodik az ember aki épp ott ül az autóban.

és van a gyalog, aki véletlenül becsámborgott, és persze jogosan mondja a magáét, hisz törvénysértést történt, veszélyeztetés, etc.

de az emberrel csak addig nem történik semmi amig figyel...


Látom, forró a hangulat, ahogy kell. Ez jó is, mert odakint viszont jó hideg van ... és zuhog a hó ... és gondolom utálatom tárgyai megint ott vannak, ma is.

De azért a fentiekhez nekem is lenne megjegyzésem.

Elõszöris, mit értesz azalatt, hogy mindkét oldalon van bringaút??? Hol? Ott nincs bringaút, amerre nekem kellett menni. Én a Dohány u-ba akartam eljutni a lehetõ legrövidebb úton, és már elhagytam a múzeumokat. Utam a parkolón át vezetett, annak nincs az oldalán se járda, se bringaút, vagy ha volt is valamiféle gyalogoknak kitaposott hely az nem látszott a nagy hótól. Már több mint egy évtizede járok arra éjjel is. Nem véletlenül csámborogtam arra (ráadásul nem is gyalog), az egy jól bevett, megszokott útvonalam, mert nem kell a nagy forgalomban menni, és nem kell kerülõt tennem azon a bringaúton, amely a park fõutcáján megy a Stefánia felé. Igaz, hóban még nem tekertem arra, de akkor mért nem tesznek ki egy táblát, hogy ilyenkor tilos arra járni?

Másodszor: tegnap éjjelre az összes nagyobb út annyira fel volt sózva, hogy centis latyak borította, fõleg a szélüket és semmi kedvem nem volt kedvenc bringámat befedni ilyen mocsokkal. Szerintem érthetõ, hogy a fehér szûzhavat választottam, ti se tettetek volna másképp.

Három: Sajnos nekem fel se tûnt, hogy ott mi zajlik egészen addig, amig már a közelbe nem értem, de akkor meg naívan azt gondoltam, hogy mivel a szélén megyek és fény van, csak tudnak várni egy percet, amíg átmegyek. Persze, a srác se szántszándékkal tepert majdnem maga alá, hiszen szegényke alatt csak elszabadult a kocsi, és tehetetlenül csúszott hátrafelé.


Szóval nem, sajnos ez a dolog elkerülhetetlen volt, mivel eszembe se jutott, hogy ilyesmibe egyáltalán belekeveredhetek. S hogy vannak olyan emberek, akik igy állnak hozzá! Persze most már más a helyzet, hiszen most már én is lenyeltem a keserû pirulát...
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#2297
RobesPierre

RobesPierre

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 276 posts
Thez: Ha megkérdeznéd a zsigulis kölköket, akikrõl írtam, õk is azt mondanák, hogy nem zavarnak senkit. Akit meg mégis, az meg túlérzékeny. Õk egyrészt veszélyeztetik az arra közlekedõket és zavarják az ottlakó többszáz emert, akik csupán pihenni, aludni szeretnének. Ha kinézek az ablakon sötétedés után csak a forgó autók lámpáit látom, késõbb meg ha már lekapcsolom a tv-t, zenét órákon át még hallagthatom az erõlködésüket. Én úgy gondolom, ha én nem zavarok senkit, akkor más se zavarjon engem. De nem vagyunk egyformák. És döntõ többségben sajnos nem vagyunk egyformák...

#2298
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
rutintalan versenyzõk, ja, leesik egy kis hó, és rögtön ripityára törik magukat. hétvégi vezetõk, és észtelenül menõk sorsa.
de van a kettõ között is valami, ami nagyon nagyon tág továbbra is.


amúgy igaz: ezt írom énis, olyan helyet keresni, ahol nem zavarja a forgalmat, ésnem is veszélyeztet senkit. az a természetes, ott viszont már nyugodtan lehet mókázni.
parkolók, piacok stb..

#2299
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

egy üres parkoló, mellette mind2 oldalon járdával, és kerékpárúttal.
persze nem szabad meg minden, de mi is a gond vele?

érted.... így gondolkodik az ember aki épp ott ül az autóban.

és van a gyalog, aki véletlenül becsámborgott, és persze jogosan mondja a magáét, hisz törvénysértést történt, veszélyeztetés, etc.

de az emberrel csak addig nem történik semmi amig figyel...

azért ha ismeri vki itt a falunkban a surányi cuki elõtti parkolót, ami ráadásul kicsi is akkor sztem ott este 7 kor nem olyan jó móka jaszkarizni,,,olyankor ott még gyerekek is elõfordulnak....

amúgy ma a szentendrei úton sok tehetséges versenyzõ törte össze magát.....2 - terepjáró keresztben (összetörve) 1 autó a bringaút felé lecsúszva, 1 beesve a cora elõtti körforgalomnál az árokba....épp a tûzoltók húzták ki...és mindez este kb 2óra termése
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2300
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13,648 posts
Na okéé,de vidéken, ahol rendõr is csak ünnepnapkon jár, de akkor is piásan. Városon más a helyzet de itt. Pedig igazán csendes, rendes falu csak van egy pár kötekedõ piás. Volt, hogy jöttem haza a boltból és úgy hesegettem él egyet, hogy fejenkúrtam egy kefírrel (Nagy dobozos Kaukázusi, tiszta pazarlás), mert csak ez volt kéznél. Pedig nem vagyok agresszív típus.:D