Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Biciklisták vs kutyák!!

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
370 hozzászólás a témában

#321
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Valaki írta a sprayt. Ha csak nem életveszélyes a helyzet, és nem állatkínzó az illetõ, akkor ne használja, mert akár vakságot is okozhat. Az állatkertben van egy farka, aki így vakult meg. Még szerencse, hogy a falka összetartása miatt, nem vetették ki és megtanították neki a dolgokat..

A bringa elé rakás meg tényleg mûködik. Munkatársamtól lestem el, amikor kimentünk a cég fölé tekerni.. Ránk támadt egy dög, persze sétáltatták, minden nélkül.. Elõször õ védte ki, majd a következõ rohamnál már messze volt, szóval gyorsan alkalmaztam a technikát.. :)

hát tudod én imádom a kutyákat, de végszükség esetén, azért inkább az õ anyja sírjon mint az enyém....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#322
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás
Valaki írta a sprayt. Ha csak nem életveszélyes a helyzet, és nem állatkínzó az illetõ, akkor ne használja, mert akár vakságot is okozhat. Az állatkertben van egy farka, aki így vakult meg. Még szerencse, hogy a falka összetartása miatt, nem vetették ki és megtanították neki a dolgokat..

A bringa elé rakás meg tényleg mûködik. Munkatársamtól lestem el, amikor kimentünk a cég fölé tekerni.. Ránk támadt egy dög, persze sétáltatták, minden nélkül.. Elõször õ védte ki, majd a következõ rohamnál már messze volt, szóval gyorsan alkalmaztam a technikát.. :)

#323
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

ha itt vhol a környéken megharap egy kutya szabadon annak annyi.ha nem súlyos a sérülésem akkor kutya imádkozhat h ne menjek vissza érte

egyébként szerintem is a bringa a kutya és közém módszer a legjobb. már ha van rá idõ persze...

na ja, csak ez a köcsög az út mellõl, a bokorból ugrott ki ......
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#324
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás
ha itt vhol a környéken megharap egy kutya szabadon annak annyi.ha nem súlyos a sérülésem akkor kutya imádkozhat h ne menjek vissza érte

egyébként szerintem is a bringa a kutya és közém módszer a legjobb. már ha van rá idõ persze...

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#325
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás

én is azt hittem mig egyszer sikerült egy kaukázusit a bokámra akasztani....annak üvölthettél...


Jó persze, nem minden kutya ellen de a hegyen ólálkodó kisköcsögök ellen beválik, nagykutyát orrbarúgni szemennyomni.
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.

#326
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

A legjobb az üvöltés kérdezzétek meg tamaska-t;)

én is azt hittem mig egyszer sikerült egy kaukázusit a bokámra akasztani....annak üvölthettél...
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#327
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás
A legjobb az üvöltés kérdezzétek meg tamaska-t;)
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.

#328
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás

Azért nem ilyen egyszerû.
Mi van, ha meghibásodik valami? Pölö rádõl a villlanykeríítés a rosszulléttõl dülöngélõ öregnénire. Vagy szétszedi a harcitigris a labdáért bemászó 8 éves gyereket. Ilyenkor TE vagy a felelõs. Ezeket a törvényeket nem mindig szegény betõrõk érdekében hozzák. Hanem kivételek MINDIG lehetnek.

ki mondta a gyereknek hogy másszon be?ugyan... ha nem vétesz az ebtartás szabályait illetõen akkor nem köthetnek ezért beléd úgy gondolom.én sokszor a teleszkópos minipumpát használom kutyára,olyan mint a vipera :D

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#329
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
nem akarlak elkeseríteni, de nem ér semmit....maximum Te leszel tõle bátrabb...én is kipróbáltam, aztán visszavittem a boltba, és szó nélkül engedték levásárolni...lehet Õk is tudták mennyire hatásos..
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#330
uromastyx

uromastyx

    vendég

  • fórumtag
  • 146 hozzászólás
Üdv!

Bevágom ide az ultrahangos kutyariasztó ismertetését. Ha van valakinek tapasztalata kíváncsi lennék.
Én nemrég kaptam sógoromtól egyet, (külföldrõl rendelte, az itthon kapható ár töredékéért). Mióta megvan nem találkoztam agresszív kutyával, persze nem mindig van nálam, kicsit körülményes használni. De mondjuk felcsatolható egy övtáskára úgy hogy a gombot be tudd nyomni menet közben. Csak attól tartok egy kicsit, hogy a rázkódástól esetleg letörik a beakasztó pöcke, vagy egyszerûen kiakad és elvesztem. Szal itt van:

ultrahangos kutyariasztó
Kiemelkedõ hatékonyságú eszköz kutyatámadás elhárítására




A készülék 11 éve van forgalomban Magyarországon. A megbízhatóságát, hatékonyságát illetõen ilyen hosszú ideje sok ezer vásárló teszteli és használja mindennap.

A DAZER amerikai importtermék. Kiterjedt kutatásokon alapuló fejlesztés eredménye, amelyet amerikai audiológiai és egyetemi szakemberek végeztek. A kutatásokat egy olyan audiológiai szakember kezdeményezte, aki közvetlen hozzátartozója révén tapasztalatot szerzett a megvadult kutyák okozta sérülésekrõl.


A készüléket úgy specifikálták, hogy az csak a támadó, tehát az embernek sérülést okozható állat elriasztására legyen alkalmas. A szelíd vagy passzív állatot a berendezés nem bántja, nem vált ki náluk különösebb reakciót, kivéve ha idomításra használjuk. A süket kutyákra pedig hatástalan, miután azok nem hallják az ultrahangot.


A készülék ezt a szelektálást úgy tudja elvégezni, hogy az állatban lévõ passzív vagy negatív feszültséget megemeli majdnem az epilepsziás szintig, amit az állat nem tud elviselni, és elmenekül a helyszínrõl. Saját állatra nem célszerû használni, mert a pozitív feszültséggel teli - gazdáját örömmel fogadó - állatot összezavarja. A saját kutya büntetésként éli meg a készülék által kiváltott feszültség növekedést, ezért jól lehet használni idomításra is, ha van olyan tulajdonsága, amirõl le akarjuk szoktatni. Ha az állat olyan magatartásminták szerint viselkedik, ami nem elfogadható gazdája számára, akkor ezekrõl le lehet szoktatni a Dazer segítségével. A szóbeli parancs kiadása után használjuk rövid 1 mp-es idõtartamra a Dazert úgy, hogy a kutya lehetõleg ne lássa a kezünkben. Néhány ismétlés után kialakul a kutyában a reflex az adott parancshoz, érzékeli az ultrahangot és késõbb az ultrahang nélkül is, pusztán a szóbeli parancs kiadása után is végrehajtja a feladatot.


A közterületen lévõ elszabadult vagy kóbor állatok 75-80%-a az idegen kutyák támadásától tartva - miután folyamatosan érzik idegen állatok szagát - védekezésre vagy támadásra alkalmas feszült állapotban vannak és nagyon kevés dolog kell ahhoz, hogy az embert megtámadják, pl.: ha saját kutyát tartanak a lakásban vagy udvaron, a ruházaton érzik a kóbor állatok az idegen kutya szagát és ez támadásra ingerelheti õket. A postásokat azért támadják meg többször, mert házról-házra járva a kapufélfához, ajtóhoz hozzáérve a ruházatukra tapadó idegen kutya szaganyagokat "képviselik", amely támadási reakciót válthat ki a kóbor állatokból. A készülék alapvetõen ennek a kategóriának az elriasztására készült.



A kutyák másik nagy csoportját, a passzív állatokat, - amelyek 20-25%-os arányt képviselnek - a készülék nem bántja. A passzív kutya a DAZER hangjára csupán elfordítja a fejét - ezt azért teszi, mert így tudja meghatározni a hang irányát - és végzi a dolgát tovább. A fejfordítás nagyon fontos jelenség! Ez azt jelenti, hogy a kutya hallotta a készülék hangját, de azért nem menekül el, mert nincs benne támadási feszültség, amit a készülék az epilepsziás szint közelébe felemelhetett volna, és így nem vált ki az állatból menekülés reakciót.

0-2%-ra tehetõ a süket kutyák aránya a közterületen, amelyre a készülék hatástalan. Ezek az állatok a készülék használatakor nem fordítják el fejüket, hanem mereven néznek az emberre, figyelve a mozgást. Célszerû õket kikerülni, és tartani a biztonságos távolságot.

A készülék egy tenyérben elférõ, ütésálló mûanyagházzal ellátott, 9V-os tartóselemmel mûködõ, 12,2 dkg súlyú, 11,5 cm hosszú, 5,5 cm széles és 3 cm vastagságú, amely övre, nadrágzsebre is akasztható.

Kettõs védelemmel tartja távol a támadó kutyát. Az egyik az ultrahang feszültségnövelõ hatása, a másik a készülék hangnyomása, amely olyan mértékû, hogy ember esetében akkut, halláskárosodást okozhat, ezért bekapcsolt állapotban közvetlen közelrõl nem szabad emberre fordítani.

A DAZER-t úgy kell használni, mint a TV távirányítóját. Ügyelni kell arra, hogy a készülék kövesse az állatot. Hatótávolsága elérheti a 20-25 m-t is, amely függ az állatban lévõ feszültségtõl. Minél ingerültebb az állat, annál nagyobb távolságból hatásos a készülék. Használhatják idõsek, gyerekek, sportolók, kerékpárosok, közszolgálati alkalmazottak, rendészeti szervezetek, polgárõrök, díjbeszedõk, postások, stb...

A készülék tesztelése megtörtént magyar szakemberek bevonásával is. Az emberre gyakorolt hatását a Munkavédelmi Tudományos Kutatóintézet, az állatra gyakorolt hatását a Vakvezetõ-kutyakiképzõ Iskola Neurológiai Laboratóriuma vizsgálta. A két vizsgálati anyag eredményeként a KERMI 6149/94. szám alatt kiadta a készülék forgalmazási engedélyét.

A készülék használatakor figyelni kell arra, hogy az állatnak mindig legyen menekülési útvonala. Szûk udvarban, vagy lakásban, ha nem tud elmenekülni támadásba is fordulhat. Ha megtehetõ, ne keressük a bajt, kerüljük el a veszélyes állatot! Csak az agresszív kutyák támadása ellen, védekezésre célszerû használni.



#331
Ati001

Ati001

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 329 hozzászólás

és még én offolok bazzeg, igen meg. ;)
olyat csináltam a sajátommal, meg is tanulta hogy nem gumicsont a gazdi keze.


Utána meddig szedegetted a szõrt a szádból? :)

#332
vendég_fac€_*

vendég_fac€_*
  • vendég
:D:D
szegény kutya biztos nagy lelki trauma érte :D

Endroo kemény vagy vazzeFeltöltött kép
elmehetnél falkavezérnek valamelyik vadasparkba

#333
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás

KV elõtt, tehát akkor az elsõ szarás már megvolt ? :chin:

és még én offolok bazzeg, igen meg. ;)

Nem, akkor vagy egálban ha megharapod a kutyát

olyat csináltam a sajátommal, meg is tanulta hogy nem gumicsont a gazdi keze.

#334
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás

:D hiába KV elött még egy kicsit morcos vagyok. bele is rúgtam gyorsan a kutyába. a rohadák már megint a bringám mellé feküdt és ott aludt édesdeden. aztán szart is egyet az utcán, de az már egy másik hasonlóan épületes topic. :P


KV elõtt, tehát akkor az elsõ szarás már megvolt ? :chin:

Mer' egy állat vagyok !

Three attributes of a good mountaineer are high pain threshold, bad memory, and ... I forget the third.


#335
vendég_fac€_*

vendég_fac€_*
  • vendég
Szerintem ez így igazságtalan, habár a jog meg az igazság csak néha találkoznak, de ha már megtamádnak akkor ne én legyek a hibás hogy esetleg késsel védem meg magam egy 2m es alaktól, mert ugye ha boxvan akkor meg neki van elõnye barominagy.
ahh!:mad:

hülyseég!? hogy lehet ilyen a jog!?

Én sose másztam be sehova, mert elég korán felfedeztem a csengõt meg, hogy a kutyának szép kis fogsora van. :D

#336
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
ha nalad durvabb fegyver van akkor te leszel a hibas.
nemtom mi a sorrend.
de vmi boxer, kes, esetleg vipera, lofegyver
de meg akkor is bizonyitanod kell nagy esellyel az o szandekat!

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#337
Kutyanyul

Kutyanyul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 644 hozzászólás
Ez tényleg elég gáz, ha valaki nekem jön egy bajonettel, és van pisztolyom, hát fejbelövöm a picsába. Mondjuk 6 centi fölött már fegyvernek számít a kés is, akkor lehet?
Az unoikaöcsémet akarták megverni vagy hárman, azok, akikrõl nem beszélünk, mert be volt rúgva. Csak közbe meg kb 15 éve csinál ilyen fura nevû kiabálós harcmûvészeteket, és naggggyon elverte õket. Szerinted? Majdnem lecsukták, mert hogy feljelentették õt a támadók, hogy beléjük kötött. Az, hogy a haverját péppé verték, az nem számított, vaz, majnem bíróság lett.
Egy barátságos varacskosdisznó vagyok tulajdonképpen.
És teljesen Bogaras is.:brum:

#338
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
ez igy van!
de ha lattam, hoyg nagyobb kutya van bennt akkor nem mentem be a focimert.
meg ha oda volt irva a konektorhoz, hogy agyon fog b@szni az aram akkor nem probalkoztam.
ez csak a mostani nevelesu ygerekeknek jon ki, hoyg mi lenne ha bele pisilnek.

amugy megjegyzem mi meg viszonylag jol is allunk.
mert nyugatabbra mar kevesebbert is peperelhetnek szvsz.
amit eddig egy jo karomkodassal elinteztek azt most akar birosagra is vihetik
mert miert ne.

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#339
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Azért nem ilyen egyszerû.
Mi van, ha meghibásodik valami? Pölö rádõl a villlanykeríítés a rosszulléttõl dülöngélõ öregnénire. Vagy szétszedi a harcitigris a labdáért bemászó 8 éves gyereket. Ilyenkor TE vagy a felelõs. Ezeket a törvényeket nem mindig szegény betõrõk érdekében hozzák. Hanem kivételek MINDIG lehetnek.

#340
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
nem fognak felkotni de nagy esellyel nem fognak neked orulni.
es a kutyat lehet elaltatjak.
pl ha keritesbe aramot vezetsz es vki be akar torni, majd pedig meghal akkor sem mondjak, hogy ugyes volt kollega. valszeg birosag es egyebek
vmi olyasmit kell elkepzelni, hogy egyenlo eselyt kell nekik is adni.
tehat ha mar bejon esetleg kirabolni vagy lemeszarolni a csaladot akkor ne legyenek mar nehezsegei.

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...