Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Teleszkópok - általános eszmecsere

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
16970 hozzászólás a témában

#81
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás

egy olyan ábra kellene mint amit te adtál csak az egész telóról

ha rákattintasz erre a linkre, akkor kapsz egy robbantott ábrát, ennél pontosabbat mit szeretnél?

és azt a bizbaszt meg oda rakod ahova mutattam, pontosan arra van, csak az én levegõs telómban nem ott tárolják 100-as állásban, így nem találtam meg elsõre :).

ha meg nagyon lekoppan akkor a legrosszabb esetben töltesz plusz olajat a másik szárba és attól progresszívabb lesz a teló mozgása, ergo nem koppan le.

#82
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás
Ha jól fújod fel, akkor nem koppan. Ha azt akarod, hogy ne keményedjen fel a végén durvábban és nem fújsz bele annyit, mint kéne lekoppan és alapból is jobban beül. Nem kell hozzá net, hogy rájöjjön az ember, hogy hogyan lehet leszabályozni a rugóutat. Szét kell szedni, utána egyértelmû a dolog. Az RSTémhez sem szedtem robbantott képet a netrõl, szerintem nem is találtam volna, csak szétkaptam, lerajzoltam papírra a belsõ dolgokat és legyártottam a megfelelõ kütyüt hozzá. Hogy ne járj úgy mint én, eszedbe ne jusson parafadugóból barkácsolni, mert rövid idõn belül rommá megy. Második nekifutásra repedt gumikalapácsfejbõl gyártmányoltam a leszabályzót, az egyben maradt. A legjobb a mûanyag szerintem.

#83
szaBike

szaBike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 302 hozzászólás
Fél évet vártam-arra hogy legyen netem-mert itt Debrecenben senki sem vágja a témát.
150 psi:12 cm becsúszó lóg ki
0 psi: 1,5 cm lóg ki
12-1.5=10.5 cm ->100mm mert a levegõ nem nyomódhat össze, kell az a fél centi
12-1.5-2=8.5 -> 80 mm legalább
Ha megbütykölöm akkor lesz egy 80 mm-es telóm.
A negatív rugó a bigyó miatt 2cm-rel hosszabb lesz. -> csökken a légkamra V-je
De mivel a bizbaszt a légkamrából veszem ki ezért ott felszabadul a helye így a légkamra térfogata mégsem változi,csak becsúszó 85mm-nél felkoppan.
Gondolom így a teló nem fog annyira felkeményedni mint 100mm-nél az uccsó 4cm.
80 mm-nél nem tud tovább menni(koppan) így ha jól fúlyom fel kimarad a totál felkeményedés az út végén.

#84
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás

kösz a segítséget de ezeket már letöltöttem
egy olyan ábra kellene mint amit te adtál csak az egész telóról mert:
a levegõs szárban a nyomórúd és a szelepes-alumínium sapka között van egy citromsárga színû hengeres gumi a közepénn eggy 3mm átmérõlyû lukkal.Ez kb 2.3 cm hosszú, pont passzol a bexsúszóba és alig összenyomható.Gyárilag a szelep tövéig van nyomva és a nyomva és teljes összenyomódásnál is van még az alja és a nyomórúd között kb 5 cm.Szóval azonkívül hogy pont annyi levegõt szorít ki a légkamrából mint ami a 80 és a 100 mm -es között van más (tartó) szerepe nincs.
Azon gondolkozok már vagy fél éve hogy ez lehet hogy bekéne rakni ahova most javasoltad.ezért lenne ez a kis sárga bizbaz?A így negatív rugó 2.3 cm-rel jobban benyomná a benyomót és igy 100 -> 80 mm lenne azonos nyomáson. Igen ám de ekkor a légkamra hossza 2.3 cm-rel megnõne mivel nincs ott a mûanyag pogácsa, nem szorítja ki azt a 2.3 cm-nyi levegõt (tömör)! Szóval ha a bizbazt berakom a rugó elé akkor a telom 2.3 cm-rel alacsonyabb lessz és semmilyen más paramétere nem változik ,rugóút marad 100. ilyenrõl még nem hallottam, remélem nem én vagyok a hülye. Van fotóm is róla de hogy adjam át? Ha lenne gyári ábrám akkor tudnám hogy mit tegyek a bizbazzal de nélküle nem akarom elcseszni a telóm.Szerinted?


Az a sárga basz a légkamra szûkítés, mivel létezik XC Air csak 80mm-ben is. nekem olyan volt. A légkamrát azért kell leszûkíteni 10centihez, mert különben túl lineáris lenne az út és könnyebben lekoppan a villa. Ha leszabályzod a rugóutat azzal, hogy a nyomórúd feje alá beteszel egy 2centis baszt, akkor a sárga baszt szedd ki a légkamrából. Azt meg nem hiszem, hogy 8centi úthoz tartozó beépítési magasságból kihozod a 10centi utat. Ahhoz 2centit le kellene vágni a becsúszószárak aljából, ami már igen nagy gányolásnak számít szerintem.
Ja, ha berakod a nyomófej alá a cuccot, azzal lényegében 2centivel összenyomtad a villát, vagyis a becsúszószár alja és a külsõszár alja közti táv lecsökkent 2centivel. És 10-2=8cm! Ehhez nem kellett volna fél évet tökölni!

#85
szaBike

szaBike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 302 hozzászólás
kösz a segítséget de ezeket már letöltöttem
egy olyan ábra kellene mint amit te adtál csak az egész telóról mert:
a levegõs szárban a nyomórúd és a szelepes-alumínium sapka között van egy citromsárga színû hengeres gumi a közepénn eggy 3mm átmérõlyû lukkal.Ez kb 2.3 cm hosszú, pont passzol a bexsúszóba és alig összenyomható.Gyárilag a szelep tövéig van nyomva és a nyomva és teljes összenyomódásnál is van még az alja és a nyomórúd között kb 5 cm.Szóval azonkívül hogy pont annyi levegõt szorít ki a légkamrából mint ami a 80 és a 100 mm -es között van más (tartó) szerepe nincs.
Azon gondolkozok már vagy fél éve hogy ez lehet hogy bekéne rakni ahova most javasoltad.ezért lenne ez a kis sárga bizbaz?A így negatív rugó 2.3 cm-rel jobban benyomná a benyomót és igy 100 -> 80 mm lenne azonos nyomáson. Igen ám de ekkor a légkamra hossza 2.3 cm-rel megnõne mivel nincs ott a mûanyag pogácsa, nem szorítja ki azt a 2.3 cm-nyi levegõt (tömör)! Szóval ha a bizbazt berakom a rugó elé akkor a telom 2.3 cm-rel alacsonyabb lessz és semmilyen más paramétere nem változik ,rugóút marad 100. ilyenrõl még nem hallottam, remélem nem én vagyok a hülye. Van fotóm is róla de hogy adjam át? Ha lenne gyári ábrám akkor tudnám hogy mit tegyek a bizbazzal de nélküle nem akarom elcseszni a telóm.Szerinted?

#86
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
mondjuk a gyártó oldalán pont fent van minden, de segítek:

leírások
robbantott ábra

így ránézésre nyomrúd cserével oldják meg az útválasztást, de ha csökkenteni akarsz akkor elég, ha a nyomorúd feje és a negatív rugó közé felhúzol még a nyomórúdra egy megfelelõ vastagású (esetedben 2 centiméteres) mûanyag vagy alu pogácsát. az all traveles telókon spec így oldják meg.

valahova ide:
Feltöltött kép

#87
szaBike

szaBike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 302 hozzászólás
Tudnátok adni egy címket ahonnan letölteni a RockShox Duke XC (Air) részletes leírását? Kellene a tervraja, ábra bármi amirõl eltudnám dönteni hogy honyan lehet az útját 100-ró 80-ra csökkenteni.A gyártó oldalán és Bikemag linkek között található pdf ek ezt nem tartalmazzák. Tudok egy teljes service CD rõl melyen minden megtalálható a RS telókról és még ábrák is vannak benne de ezt sajnos nem tudom megszerezni.Várom a segítségeteket!

#88
adamkg

adamkg

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.715 hozzászólás
Vole: még az elején (amikor szó volt róla, hogy megveszem a villát kérdeztem), egyébként Lcs megcsinálta. Nagyon pöpec lett, bár terepre még sajnos nem jutottam ki. Talán most hétvégén. Azt ígérték, hogy fagy lesz, így nem dzsuvában kell mennem.

#89
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás

most komolyan: azon kívül, hogy senkinek nincs ilyen európában, mitõl jobbak ezek az egzotikus telók?


A White-okat brutál olcsón szokták adni és eléggé szélsõséges véleményeket lehet róla olvasni... most majd kiderül, hogy kinek van igaza !

Bár van ugye Hanebrink villa is itthon aztán jót arról se mondott még senki, viszont tény, hogy egyik se jön szembe az utcán.

Mer' egy állat vagyok !

Three attributes of a good mountaineer are high pain threshold, bad memory, and ... I forget the third.


#90
rocsipeti

rocsipeti

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.770 hozzászólás
az állítás második részét tudom igazolni:)

#91
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
sûrûn fekete szõrös? :) de te már tudhatnád, hogy belülrõl mind rózsaszín

#92
rocsipeti

rocsipeti

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.770 hozzászólás
már ki is mondtad: mert egzotikus. olyan,mint a néger nõ:)

#93
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
persze, dh görgõ. elöl hátul rücskös és magátol teker, csak tépni kell a féket :)

most komolyan: azon kívül, hogy senkinek nincs ilyen európában, mitõl jobbak ezek az egzotikus telók?

#94
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
Te ugy csinalod? Vagy ugy sem? ;)
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#95
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
nem baj vole majd mint a nagyok: szobában, görgõn :)

#96
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
IS_IS -em van itthon, de a 888 -ra olyan kell mint a Boxxira, ami nem lepcsos, hanem csak egy sima alu vagy acel lap, 4 furattal.
De LCs nem csinalta meg neked?
Ha nem, akkor itt az adapter, csak alatetezni kell. ( hozzateszem, csak engem nem kerdeztel meg adapter ugyben amikor kerested ;-) )

Ha jobb ido lesz, akkor megyunk mi is par kort szerintem. Csak ne essen az eso, mert sarba tuti nem megyunk fel.
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#97
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
IS rögzítésû fék tényleg elég ritka már:)

mi a gond? semmi. csak azért szerettem volna egy marzó mozgású villát.
azaz marzót:) de súlyban és méretben ez nyert tehát..:P

#98
adamkg

adamkg

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.715 hozzászólás
Mi a gond a Boxxival Thez? Lecserélem a villám, most meg Salával együtt utánoztok? Ejnye-bejnye?

A villa már beépítve, de hála hó- és dzsuvaanyónak terepen még nem tudtam kipróbálni.

Tudtátok, hogy az egész nyamvadt városban nem lehet 888-hoz IS-IS adaptert kapni? Én erre sajnos csak 6 órányi rohangálás után jöttem rá. Volt , ahol egyenesen kiröhögtek, hogy 4 dugattyús XT-t ma már nem használ senki. Csak Greg Minar Honda prototípusán is ez volt sokáig. Persze én nem megyek úgy mint a gyáriak, de azért röhejes a dolog.

#99
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
Majd szetkapjuk, es kiderul jo vagy sem.

Amugy egyre tobb patronos cumo lesz. ( Fox 40, 36, ha jol emlekszem a Travisek is )
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#100
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
mint minden boxxer tuning.

meg a 40 is, nem?

persze attól lehet szar :D