Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Fox

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2442 hozzászólás a témában

#1961
apr

apr

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 567 hozzászólás
Köszönjük a linket, minden látszik :)

Bocs a 20-15-ért, úgy tûnik nem értek a témához, csöndben kellet volna maradni.

Mikortól rendelhetõk ezek a cuccok a magyarországi forgalamzótól?

Létezik olyan átalakító amivel a hagyományos gyorszáras agyat be lehet egy ilyen 15-ös telóba paszírozni?

#1962
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

nem látszik ;)


Te mit nézel?:D
Pld.
2009 Fox 32 F100 RL Remote Lockout Fork - Currently out of stock. Estimated arrival date: 5/20/08
2009 Fox 32 F100 RLC 15QR Fork - raktáron
2009 Fox 32 F100 RLC Fork - disc változat raktáron, V-fékes: available 7/15/08


#1963
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

Csak rá kell kattintani a "purchase" feliratra, és látható hogy van, nincs, mikor érkezik.

nem látszik ;)

amugy a 20-as és a 15-ös agy szélessége egyforma, ergo aki olyan agyat gyárt, ami már most is átalakitható 20-ról 9-re, az szerintem meg fogja oldani, hogy 15-re is átalakitható legyen.
a wtb tuti fog kereket csinálni, de hogy mikor, az kérdés. a shimano kerekek jó szokásukhoz híven szerintem július-augusztus körül érkeznek.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1964
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Csak rá kell kattintani a "purchase" feliratra, és látható hogy van, nincs, mikor érkezik. Az meg nem igazán érdekel, hogy van e agy vagy kerék a 15-s rendszerhez. Egyrészt nem csak olyan teleszkópok készültek, másrészt egy általános hírt közöltem.
20-15 átalakítót minden további nélkül lehet csinálni például olyan!!! 20-s agyakhoz, ahol a tengelyvég nem fix, hanem külön gyûrûként lehet felhelyezni. Ezekhez általában alapból jár vagy külön megvásárolható konverziós kit gyorszáras átalakításhoz.


#1965
apr

apr

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 567 hozzászólás

Piacon a 2009-s telók: http://www.competiti...ID=&INTRO_COPY=


Biztos hogy ezek kaphatók (az usa-ban), vagy csak felrakták, szállítás meg Isten tudja mikor. Kaphatók már hozzá agyak, kerékszettek? Anélkül nem ér semmit.

Úgy tûnik 15mm agy -> gyorszáras átalakító lesz (bikemag cikk-ben látható).
20 -> 15 átalakító viszont hogy lehetne(?), a 15-ös agy és villa keskenyebb mint a 20-as agy és villa (nem fér bele az agy)
15 -> 20 lehetséges, de mi lenne az értelme?

#1966
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

ez most mit is jelent tulajdonképpen? mondjuk a 32-es vanilla R milyen aggyal lesz vajon kompatibilis? 20 mm kilõve, akkor 15 átütõ vagy gyorszár?

Ha tudod, miért kérdezed?:D 15-s és gyorszáras is van belõle.


#1967
madve

madve

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 537 hozzászólás
ez most mit is jelent tulajdonképpen? mondjuk a 32-es vanilla R milyen aggyal lesz vajon kompatibilis? 20 mm kilõve, akkor 15 átütõ vagy gyorszár?

#1968
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Javítottam a hozzászólásomban, ezért javallott ismételten átolvasni.
Ne feledd, hogy azok USA árak. Mi még kapunk rá szállítást, vámot, ÁFA-t.


#1969
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.622 hozzászólás
nem gyenge, május eleje van:D

#1970
madve

madve

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 537 hozzászólás
ÁÁÁH köszi VV!
ez szuper, fõleg ha az általad linkelt oldalon szereplõ árak élnek majd itthon is!

#1971
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Drága barátom! Láss, ne csak nézz!:D
Minden le van írva. Vagyis van 15-s átütõ tengely, melyhez "állítólag" csak a Shimano gyárt agyat (kérdés, hogy ennek mennyi a valóságtartalma, mert "állítólag" arról volt szó, hogy csak a Fox gyárt az új szabványhoz telót, aztán mégis csak van Marzo 44:), illetve mikor adják át másoknak a szabványt a gyártáshoz). A "quick release axle" a 36 2008-s szériájával jött ki. Hasonló, mint a Maxle vagy a QR20, vagyis szerszám nélkül használható, 20mm-s átütõ tengely. A link alatt szereplõ 32-s Vanilla RLC és R telókhoz hibásan, a 36 VAN képe van beillesztve. A 20-s szériából nincs 20mm-s, átütõ tengelyes változat.

És sufni tunningal problémás lesz megoldani 20-15 tengely kérdést. Valószínûleg elöbb vagy utóbb lesz hozzá is konverziós kit.

Van még újdonság azért ezen kívül is. 1.5 straight vagy taper fejcsõ a 36-nál és 1.5 taper a 32-s szériánál.
- 1.5 straight - szokványos 1.5 fejcsõ
- 1.5 taper - fent 1 1/8 alul 1.5 (lásd Speci és Trek)


#1972
madve

madve

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 537 hozzászólás

Piacon a 2009-s telók: http://www.competiti...ID=&INTRO_COPY=


nagyon komolyak, szóval a 32 vanilla az új 15 mm-es tengellyel jön?
vajon a régi elsõagyamhoz ha csináltatok új tengelyvéget /nem t'om a pontos megnevezését/ akkor ehhez is jó lesz? /DT 440 FR/ bár õk biztos csinálnak hozzá conversion kit-et...nem:confused: vagy most ez hogy is van az új szabvány le van védve és nem csinálhat akárki ilyet egy darabig?mekkora a sarutávolság a 15 mm-es tengelynél 110, mint a 20asnál?

jajaj most nézem mintha a 32 vanilla R rendes 20mm-es tengellyel lenne szerelve...???
a quick-release axle, az mi is tulajdonképpen azt nem tudom...ez csak a tengely befogatás módja?

#1973
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás
A hivatalos FOX forgalmazó biztosan megtudja csinálni, de valószínöleg nem lesz olcsó.

Mer' egy állat vagyok !

Three attributes of a good mountaineer are high pain threshold, bad memory, and ... I forget the third.


#1974
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Piacon a 2009-s telók: http://www.competiti...ID=&INTRO_COPY=


#1975
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
esetleg sala?;)

#1976
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
lehet itthon is, de...
Grazban van egy szervíz, akik eléggé értenek ehhez.
az istenért sem találom meg a linket. olvass vissza, emlegettem itt a topicban

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#1977
apr

apr

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 567 hozzászólás

ettõl független lehet kapni

tavaly jött be egy adag oem 80RL. meg talas RL meg X-es ,azok vannak még . a 100 as nálunk is konából bontott


2008-as érdekelt volna (postmountos), inkább megszervizeltetem a mostani rl-emet, és megvárom a 15mm-es átütõs változatokat.

Hol lehet nagyszervizeltetni a fox telókat, kicsit már "lötyög" a telóm. Tehát nem csak olaj csere lenne (becsúszó szimering csere?, nem tudom hogy hívják)?

#1978
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
nekem is RL van. még 2006os. az is bontott volt szerintem

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#1979
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Tigrincs: vmikor megnyomkodhatnád a telóm, kíváncsi lennék, hova sorolod a listádon. :)

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#1980
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Én meg úgy tudom, hogy hivatalosan nem lehet venni, mivel oem. Vagyis csak bontott létezik(?).

ettõl független lehet kapni

tavaly jött be egy adag oem 80RL. meg talas RL meg X-es ,azok vannak még . a 100 as nálunk is konából bontott
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való