Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Fox

- - - - -

  • Please log in to reply
2442 replies to this topic

#961
gellert12

gellert12

    vendég

  • fórumtag
  • 127 posts
Sziasztok a véleményetekre lennék kíváncsi EnduroForkSeals szimeringekkel kapcsolatban:tartósság, mennyire tapad le tõle a teló...
Én egy duke-ba szánom és fogalmam sincs hogy mit rejt a szép kék külsõ mögött.
köszönöm a válaszokat
Neha osszeszavakat a keverem

#962
GeriMB

GeriMB

    vendég

  • fórumtag
  • 101 posts

Valtozni fog a mozgaskarakterisztikaja is a vaznak, a vazcso szogekrol nem is beszelve. Eleve elszabott otlet, csak gondold vegig. Ertem, hogy segiteni akarsz, de ne igy.


A himbarendszer nem változik (ahoz a vázat kellene áttszabni), a vázcsõ szöge idomul a telóhoz. Kisebb lenne a váz rugóútja kisebb szemtávolságú rugóstaggal, a középrész lejebb kerül, a fejcsõ szög nem sokat változik. A 100mm-t mozgó teló beépítési magassága kb. 40mm-el kisebb, mint a 140mm-t mozgó telóé.
A mozgás karakterisztikáját a rugóstag beálíltása változtatja. A levegõs és spirálrugós rugóstagoknak megvan a maga jellegzetes mozgása.
Ha az Avalanche a Santa Cruz Bullit vázakba a gyári 215-ös helyett 222-es rugóstagot berak, így növelve a váz rugóútját 7"-ról 8"-ra, hozzá valami nagyobb beépítési magasságú és rugóútban illeszkedõ telót ajálanak (180-203mm), akkor mégis tudhat valamit az Avalanche. ;)
Valami bölcs dolgot kéne mondanom, de nem jut eszembe semmi. :D

#963
Buki

Buki

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 870 posts

Kisebb szemtávolságú rugóstaggal kompenzálható a rugóút probléma, vagyis csökkenthetõ a rugóút. Még mindig könyebb kisebb rugóútra csökkenteni a váz rugóútját, mint ilyen 1.5-rõl 1 1/8-ra szükülõ fejes CC vázat találni. ;)


Valtozni fog a mozgaskarakterisztikaja is a vaznak, a vazcso szogekrol nem is beszelve. Eleve elszabott otlet, csak gondold vegig. Ertem, hogy segiteni akarsz, de ne igy.

#964
tesisatis

tesisatis

    újonc

  • fórumtag
  • 2 posts
Kösz szépen az infokat, meg a linkeket is!
minden jót!

#965
GeriMB

GeriMB

    vendég

  • fórumtag
  • 101 posts
Kisebb szemtávolságú rugóstaggal kompenzálható a rugóút probléma, vagyis csökkenthetõ a rugóút. Még mindig könyebb kisebb rugóútra csökkenteni a váz rugóútját, mint ilyen 1.5-rõl 1 1/8-ra szükülõ fejes CC vázat találni. ;)
Valami bölcs dolgot kéne mondanom, de nem jut eszembe semmi. :D

#966
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13,250 posts
  • LocationSvájc
ha a külsõ átmérõ stimmel, jónak kell lennie
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#967
totyvfts

totyvfts

    újonc

  • fórumtag
  • 3 posts
Nem jampa , Big One -om van és annak is 40 mm a becsúszója csak hozzá már igazán nem lehet normális cuccot kapni . Azon gondolkodok hogy a fox rugója bele-e menne ? Ha hosszabb az nem gond , csak az átmérõ a kérdés .

#968
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,320 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Sziasztok! Van Fox Float 32R-em. Kb. 1,5 éve jutottam hozzá, akkor megcsináltam magamnak 1 szimering és olajcserét. Patentül mûködik, mégis azon gondolkozok, hogy elküldöm 1 szervizre, csak hogy átnézze 1 szakember. Kb mennyibe kerülne ez nekem? Legfeljebb olajat kell cserélni, bár nem tudom azt sem, hogy milyen idõközönként szokták:/. Vmi infót tud nekem valaki adni?
Elõre is köszi!
üdv.: Atis


7-8e Ft körül rémlik, hogy sima olajcsere és átnézés annyi volt nekem legutóbb. A gyártó pedig az olajcserét 100 óra használatonként ajánlja, amit természetesen befolyásolhat az, hol és milyen körülmények közt használod. Mindenféle mûszaki és egyéb adatot, szervizelési információkat, olajmennyiségeket stb. itt találsz: WebHelp
Fox Float 32R: FLOAT R

#969
Buki

Buki

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 870 posts

Csak nem nehéz az a 3300 gramm? :D
Gyúrni kell vazze! :D
Edzõtábort tartok, ha van rá igény! Részvételi díj nincs! Kajáról gondoskodjon mindenki maga, sátorhelyet a kertben tudok biztosítani. Programok: alap ásás, betonozás, zsalukõ cipelés, habarcs keverés és hordás, gerenda cipelés és helyre rakás, béléstest cipelés és helyre rakás, betonozás, tégla cipelés, építési törmelés és hulladék ellapátolása. :D
Elõlépek építkezési vállalkozóvá és akkor folyamatos edzõtáborokra lesz lehetõség. :D


Miert tenne egy 100 mm-t mozgo villat egy 140 mm-t mozgo vazba? Nem csak a vaz tomege a sok.

#970
GeriMB

GeriMB

    vendég

  • fórumtag
  • 101 posts

Sziasztok! Van Fox Float 32R-em. Kb. 1,5 éve jutottam hozzá, akkor megcsináltam magamnak 1 szimering és olajcserét. Patentül mûködik, mégis azon gondolkozok, hogy elküldöm 1 szervizre, csak hogy átnézze 1 szakember. Kb mennyibe kerülne ez nekem? Legfeljebb olajat kell cserélni, bár nem tudom azt sem, hogy milyen idõközönként szokták:/. Vmi infót tud nekem valaki adni?
Elõre is köszi!
üdv.: Atis


Kb. 10ezer Ft-nak max fedezi kell, ha olajat kell csak cserélni benne és átt kell nézni. Ha alkatrész kell bele, akkor az plusz pénz.
Valami bölcs dolgot kéne mondanom, de nem jut eszembe semmi. :D

#971
spyderco

spyderco

    vendég

  • fórumtag
  • 14 posts
Sziasztok!lehet erre a telóra utólag remotot rakni?

Fox Alps w/air spring, rebound, alloy steerer, 100mm travel

Köszi

#972
tesisatis

tesisatis

    újonc

  • fórumtag
  • 2 posts
Sziasztok! Van Fox Float 32R-em. Kb. 1,5 éve jutottam hozzá, akkor megcsináltam magamnak 1 szimering és olajcserét. Patentül mûködik, mégis azon gondolkozok, hogy elküldöm 1 szervizre, csak hogy átnézze 1 szakember. Kb mennyibe kerülne ez nekem? Legfeljebb olajat kell cserélni, bár nem tudom azt sem, hogy milyen idõközönként szokták:/. Vmi infót tud nekem valaki adni?
Elõre is köszi!
üdv.: Atis

#973
GeriMB

GeriMB

    vendég

  • fórumtag
  • 101 posts

Hát a maga 3300 gramjával és a 140mm-es hátsó útjával tényleg nem CC.
Akkor már a Rocky.


Csak nem nehéz az a 3300 gramm? :D
Gyúrni kell vazze! :D
Edzõtábort tartok, ha van rá igény! Részvételi díj nincs! Kajáról gondoskodjon mindenki maga, sátorhelyet a kertben tudok biztosítani. Programok: alap ásás, betonozás, zsalukõ cipelés, habarcs keverés és hordás, gerenda cipelés és helyre rakás, béléstest cipelés és helyre rakás, betonozás, tégla cipelés, építési törmelés és hulladék ellapátolása. :D
Elõlépek építkezési vállalkozóvá és akkor folyamatos edzõtáborokra lesz lehetõség. :D
Valami bölcs dolgot kéne mondanom, de nem jut eszembe semmi. :D

#974
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts
Hát a maga 3300 gramjával és a 140mm-es hátsó útjával tényleg nem CC.
Akkor már a Rocky.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#975
GeriMB

GeriMB

    vendég

  • fórumtag
  • 101 posts

Fox Suspension 32 F100 RL QR15 - 1.5 Taper 2009 | Buy Online | ChainReactionCycles.com

ezt mely cc vázak tudják fogadni?


Nem kifejezetten CC, de ez tudja fogadni a telót:

Fire Eye Kirin Frame (Shock Not Included) 2011 | Buy Online | ChainReactionCycles.com

Ebben nem vagyok biztos, csak a teló nagyon hasonlít arra a Fox-ra,a mit linkeltél és mintha a váz fejcsövének alsó része is vastagabb lenne, mint a felsõ:

Rocky Mountain Element 70 MSL Frame 2011 | Buy Online | ChainReactionCycles.com

Számomra, mivel nem CC téren nyomulok meglepõ újdonság a 15mm-es áttütõtengely és a 1.5"-ról 1 1/8"-ra szükülõ fejcsõ.
Valami bölcs dolgot kéne mondanom, de nem jut eszembe semmi. :D

#976
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13,250 posts
  • LocationSvájc

Sziasztok !

Tudna nekem valaki adatokat a Fox 40 rc2 rugó méreteirõl ? ( hossz , külsõ - belsõ átmérõ..... )


azt ne mond, hogy fox 40 be akarsz rugót csináltatni...
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#977
totyvfts

totyvfts

    újonc

  • fórumtag
  • 3 posts
Sziasztok !

Tudna nekem valaki adatokat a Fox 40 rc2 rugó méreteirõl ? ( hossz , külsõ - belsõ átmérõ..... )

#978
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,622 posts
köszönöm:)

#979
Barador

Barador

    vendég

  • fórumtag
  • 170 posts
megzavart a kép... :D

#980
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,283 posts
kolléga ;)