Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Fox

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2442 hozzászólás a témában

#2001
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

Az a kék tekerõ alul nem a lockout kioldási küszöbét állítja, mint a floodgate? Rlc-nél sztem úgy van.

Ott az igazság. Mellesleg meg csak rá kell nézni a manual-ra.:)


#2002
g'bor

g'bor

    vendég

  • fórumtag
  • 173 hozzászólás
Az a kék tekerõ alul nem a lockout kioldási küszöbét állítja, mint a floodgate? Rlc-nél sztem úgy van.

#2003
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Nekem RL-em (rebound, lockout) van, nálam alul nincs semmi és a piros tekerõ a visszaútcsili, elég tág határok közt állítható.


A sebesség mindent megold.

 


#2004
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Tudja a fene, ezen annyi ketyere van :) A jobb száron alul található kék kezelõszervre gondoltam. A kompresszió nem a lock-out felett/mellett található piros "tekerentyû"? A bal száron meg a szelep.
Szép lesz, ha eddig nem voltam tisztában a teleszkópommal, szóval szívesen fogadom a helyesbítést.
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#2005
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
A visszaút helyett nem kompressziót akartál írni?


A sebesség mindent megold.

 


#2006
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
RLT-m van 2006-os (akkor még RLT és nem RLC). Valóban pontosan, egyéni igény szerint állítható a visszaút, de ha nem lett volna rajta a szép kék tekerentyû az alján eszembe nem jutott volna állítgatni a visszaút keménységét. Egy szó, mint száz simán elég az RL :) Én személy szerint X-et nem vennék, had döntsem már el én, hogy akarok el lock-olni vagy sem :)
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#2007
kistakacs

kistakacs

    vendég

  • fórumtag
  • 13 hozzászólás
Nagyon szépen köszönöm, mostmár minden világos!
Maratonozni szoktam, de általában nem a dobogóért hajtok:)
Mégegyszer köszi a gyors választ!

Üdv: Gábor

#2008
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Az RLC az Rebound Lockout Compression, az RL-ben nincsen kompresszió csillapítás.
A Rebound a visszaút (kirugózás) csillapítása, a Compression a benyomódás csillapítása. Tudod állítani, hogy mennyire legyen lineáris a villa mozgása. Jó dolog az, ha van, ha komolyan tekersz. Túrázáshoz szükségtelen.
Üdv:Thy

#2009
kistakacs

kistakacs

    vendég

  • fórumtag
  • 13 hozzászólás
köszi az infokat!

Volt nálam pár napig egy 2006os F100-as (már nem tudom, hogy RL, vagy RLC) és az tetszett. Most viszont a 2007-eseket szemeltem ki magamnak, de nem tudom, hogy X vagy RL legyen. Sajnos a környezetemben senkinek nincs ilyen villája.
Lehet, hogy nagyon amatõr kérdés, de valaki elmagyarázná még, hogy mi az az alacsony sebességû kompreszió, és miért jó? Vagyis mennyivel jobb egy RLC az RL-nél

G

#2010
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás

Sziasztok!

Ha esetleg van valakinek terralogicos Fox telója, írja meg légyszi a tapasztalatait:D Nem ront az érzékenységen?
De bármilyen infót szívesen fogadnék az F szériáról. Pl. mi az az alacsony sebességû kompresszió? (az RLC változatban van csak)
Elõre is köszönöm!

További szép napot!
Gábor


Én mentem F100X-el, és nekem nem tetszett. Akárhogy állítottam az elsõ ütést mindig beszívtam. Utánna már szépen mozog, de akkor sem tetszett. Az RLC-nek gyönyörû volt a mozgása, de pl az új 32-sem tetszik mozgásra.
Legjobb, ha keresel valakit, akinek van, és kipróbálod.
Üdv:Thy

#2011
kistakacs

kistakacs

    vendég

  • fórumtag
  • 13 hozzászólás
Sziasztok!

Ha esetleg van valakinek terralogicos Fox telója, írja meg légyszi a tapasztalatait:D Nem ront az érzékenységen?
De bármilyen infót szívesen fogadnék az F szériáról. Pl. mi az az alacsony sebességû kompresszió? (az RLC változatban van csak)
Elõre is köszönöm!

További szép napot!
Gábor

#2012
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Szerintetek megér egy százast egy idei zsír új Talas R ?
szerintem igen...

simán
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2013
h0o2a7j6

h0o2a7j6

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 279 hozzászólás
Szerintetek megér egy százast egy idei zsír új Talas R ?
szerintem igen...

#2014
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Magura-ban csak a Wotan átütõs, de az meg nehéz, mint a kõ.


#2015
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
igen o a kivalasztott. csak mivel nem birok szerezni sehonnan, ezert elkezdtem nezelodni alternativak utan. A Marzo 55 megjobban kavics, a RS meg nem jott ra hogy a 2step rendszert le kene osztani a Pike-Revelation-Reba vonalra is, mert a U-turn az nem egy olyan dolog amit menetkozben akarsz allitgatni. A pace draga es nem is utallitos, magurat meg szerintem nem akarok. bar lehet neznem kene azt is


de ez itt off ;)

szal csitulok :)
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#2016
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Minute Elite Absolute IT:)


#2017
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
najo, akkor nem egy kilo

de a minit ezerhaccaz valamennyi

na es igy
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#2018
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
2300 gramm a 36-os Tálas. Mien villát szeretnél te 1200 grammból? :)

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#2019
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Így mindjárt más a leányzó fekvése.:)


#2020
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
de nekem 20mm-s a kerekem. szoval ilyen villa kell. de a 36 az kb egy kiloval a fajdalomkuszobom folott van. meg a levegos is. es nekem talas-os kell
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F