Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Fox

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2442 hozzászólás a témában

#1981
apr

apr

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 567 hozzászólás

van 80-as meg 100-as rl is, lehet venni


Én meg úgy tudom, hogy hivatalosan nem lehet venni, mivel oem. Vagyis csak bontott létezik(?).

#1982
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Érdekelne, hol/hogy vetted. Csak rlt-k meg rlc-k kaphatók, de nekem nem kell semmi csicsa.

A (2005-ös) manual szerint 2cm sag kell egy "freeride push" érzéshez, és 1.5cm a javasolt, ha versenyzõ vagy. Tehát egyértelmûen a 25%-ot vagyis a 2cm-t kell választani, úgy fog mozogni mint a vaj :)

van 80-as meg 100-as rl is, lehet venni
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1983
g'bor

g'bor

    vendég

  • fórumtag
  • 173 hozzászólás
Kössz Endroo.

#1984
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.622 hozzászólás

Érdekelne, hol/hogy vetted. Csak rlt-k meg rlc-k kaphatók, de nekem nem kell semmi csicsa.

A (2005-ös) manual szerint 2cm sag kell egy "freeride push" érzéshez, és 1.5cm a javasolt, ha versenyzõ vagy. Tehát egyértelmûen a 25%-ot vagyis a 2cm-t kell választani, úgy fog mozogni mint a vaj :)


speed-wayben van egy RL , csak annyi vele a gond, hogy 19 cm a nyaka.. ( 110 HUF körül + gondolom némi kedvezmény)

#1985
apr

apr

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 567 hozzászólás

Ma volt a nagy nap:) Megvettem a villát: egy 2007-es F100RL. Remélem csak jót tudok majd mondani róla. Van valami tippetek, hogy mekkora nyomás lenne jó a 70 kilómhoz? (Ha nincs, akkor majd kísérletezgetek.) Owner's manualt majd csak késõbb postázzák...
Sziasztok!:)


Érdekelne, hol/hogy vetted. Csak rlt-k meg rlc-k kaphatók, de nekem nem kell semmi csicsa.

A (2005-ös) manual szerint 2cm sag kell egy "freeride push" érzéshez, és 1.5cm a javasolt, ha versenyzõ vagy. Tehát egyértelmûen a 25%-ot vagyis a 2cm-t kell választani, úgy fog mozogni mint a vaj :)

#1986
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás

Sztem jó lenne ha a véleményét (Endroo) nem privátban írja meg, többeket is érdekelne.

közkivánatra:

volt egy vanilla r-em kb 1 évig, de azért olyan nagyon sokat nem használtam. nagyon finoman indul meg, nincs ilyen letapadós érzés, kis döcenõkre is jól reagál, merevsége közelít egy átütõshöz (elötte boxxerem volt, annál picit rugalmasabb), én 203-as tárcsával használtam 105 kilóval de nem nagyon hatotta meg. ha relatív olcsón tudsz hozzájutni (70-80 körül újonnan), akkor szerintem best buy. most egy revelationom van, aminek hasonlóan szép a mozgása, csak egy nagyon picit rugalmasabb.

remélem segítettem.

#1987
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Dissection: ha nem vidéki vagy, az én 40-emet kipróbálhatod, igaz az R, viszont most, hogy SRT tuningon esett át, nagyon király lett. Meik évjáratú RC2-est nézted? 2005-ösök közül néhány eltört a fékhídnál, 2006-osok zörögnek a hosszú rugó, és a balf*sz nyomórúd miatt, 2007-esben már 3 kisebb rugó van, így ez okés, a 2008-asokban is.

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#1988
g'bor

g'bor

    vendég

  • fórumtag
  • 173 hozzászólás
Sztem jó lenne ha a véleményét (Endroo) nem privátban írja meg, többeket is érdekelne.

#1989
zgyurian

zgyurian

    vendég

  • fórumtag
  • 28 hozzászólás
Köszi, felveszem vele a kapcsolatot.

Oldalunk: Endless ride...


#1990
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Rosszat biztosan nem fognak mondani.:) Endroo barátom nagyon jókat mondott róla. (moderátorok között megtalálod, privátban érdeklõdhetsz nála) Nekem a bátyusa van. Röviden: ETALON villa.:)


#1991
zgyurian

zgyurian

    vendég

  • fórumtag
  • 28 hozzászólás
Aki esetleg használ Vanilla R villát írna róla pár sort, hogy még is milyen?
Elõre is köszi.

Oldalunk: Endless ride...


#1992
Dissection

Dissection

    vendég

  • fórumtag
  • 178 hozzászólás
Sziasztok!

Talán ismerõs leszek a Marzocchi forumból én szenvedek egy vadi új 888 al ami rosszabb mint egy 10 éve használt teló.
Mind1, másról van most szó!
Én szerték egy normális nagy beépítési magassággal és nagy rugóúttal rendelkezõ teleszkópot ami megbízható normális mûködésü és viszonylag kevés hercehurcát igényel (ezért esett választásom a 888 ra ami kb fél óra használatot bírt ki normálisan).
Most ajánlatot kaptam egy Fox 40 re és errõl szeretnék most tõletek infót gyüjteni mert ezután a 888 után már nagyon félek pénzt kiadni telóra, gondolom érthetõ módon, hiszen a nagy bálvány 888 csak bosszúságot hozott.
Szeretném most kikérni errõl a telóról a TI véleményeteket mert most tényleg mielött telót veszek elõször alapos kutatást fogok csinálni mert nem szeretnék még1szer ekkorát szívni mint ezzel a 888-al.
A kérdés tehát: milyen a Fox 40, mik a gyerekbetegségei, mire kell figyelni ennél a telónál (sok helyen olvastam hogy sokat kell vele törõdni).
Amire szükségem van: visszaút csili, kopresszió álltás (nyilván itt most egy Fox 40 RC2 rõl van szó).
Az elvárásom: normálisan zörgés csörgés nélkül mûködjön a teleszkóp ne haljon meg 3 km után, ne kelljen vele megállás nélkül szervízbe rohangálni.
Megfelel az elvárásoknak egy Fox 40 vagy nem ez az én teleszkópom?
Szerintem oltári sokat nem vártam el a 888-tól sem úgy néz ki elvárásaim mégis gigantikus méreteket öltenek.

#1993
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Szerintem 60-65psi körül, a gyári ajánlás talán egy kicsivel több, de úgy messze nem fogja kimozogni az útját (saját tapasztalat), 25%-ot üljön be ha ráülsz. A fox honlapján fent van a manual.


A sebesség mindent megold.

 


#1994
kistakacs

kistakacs

    vendég

  • fórumtag
  • 13 hozzászólás
Ma volt a nagy nap:) Megvettem a villát: egy 2007-es F100RL. Remélem csak jót tudok majd mondani róla. Van valami tippetek, hogy mekkora nyomás lenne jó a 70 kilómhoz? (Ha nincs, akkor majd kísérletezgetek.) Owner's manualt majd csak késõbb postázzák...
Sziasztok!:)

#1995
Haszprus

Haszprus

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Köszi, lehet hogy meghökkentõ, de pont erre voltam kiváncsi. :)

#1996
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Áprilisban ezt szerinted honnan tudjuk?:) Talán nyár végén, kora õsszel, ha tartják magukat az elõzõ évi menetrendhez.


#1997
Haszprus

Haszprus

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Sziasztok!

Kb. mikor várhatók a 2009-es fox rugóstagok megjelenése, vagy legalább a specifikációiké?

Köszönöm!

#1998
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Valamit elnéztél. Kék tekerentyû, alul, jobb oldalon, "lockout threshold." Én csak erre gondoltam, nem a többi karácsonyfa díszre.

elõzõekre volt csak a Tiéden volt legkényelmesebb válsz gombot nyomni a beidézést meg reflexbõl ixelem :)...
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1999
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Valamit elnéztél. Kék tekerentyû, alul, jobb oldalon, "lockout threshold." Én csak erre gondoltam, nem a többi karácsonyfa díszre.


#2000
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Ott az igazság. Mellesleg meg csak rá kell nézni a manual-ra.:)

RLT-nél még nem úgy volt

ott nem lehetett állítani a low speed kompresszíót

szal ott piros rebound, fölötte a lock kar, másik oldalon a szelep, alul meg a lock kioldási küszöb -magyarul floodgate :) -
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való