Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Critical Mass - 2006. április 22.

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
5013 hozzászólás a témában

#4961
ed13

ed13

    vendég

  • fórumtag
  • 34 hozzászólás
Hello!

Elkezdtem egy ilyen körleveles/továbbküldõs cuccot a WiW-en.
(remélem ismeritek a portált, napi többezren látogatják, és többtízezren regisztráltak)
továbbá ma megírom nekik, hogy tegyék fel a bannert a nyitólapra!!

legyen igazán fasza ápr 22-e!
hejj!

#4962
petracz

petracz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 268 hozzászólás
Sziasztok,

kinyomtam az egyik bannert A4-ben, mellétettem még pár infot (útvonal, stb...), azt osztogatom. A korisok örülnek neki, :) már Szolnokról is kaptam mailt, hogy jönnének :D
Bringásoknak nehezebb osztani, úgy húznak el, mint a csík, van valami tippetek?
Never Knock On Death's Door. Ring The Bell And Run Away. Death Really Hates That.

csibogaras :slimak::slimak::slimak:
mikóleszmánormálisbringám.

#4963
Hápi

Hápi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 952 hozzászólás
Sziasztok!
Vasárnap szortam ki egy párat a Kerepesi úton és folytatásában lévõ kerékpárútra. A Bökényfölditõl Hungária krtig futotta. Kicsik és alig észrevehetõk de aki a pirosnál várakozik az szerintem észreveszi!

#4964
attibike

attibike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 353 hozzászólás
aha ez jó ötlet, de biztos hogy a bringásfelvonulás a kulcsszó, mert valakinek vagy van internete vagy nincs vagy elfelejti mit is kell megnéznie vagy nem szóval az a biztos ha majd rajta áll egyszer hogy mirõl is van szó!! De azért szerintem az átlag ember rájön vagy lealább sejti a dolgot!!
join your life, join your bike

#4965
vendég_SenkiaLfonz_*

vendég_SenkiaLfonz_*
  • vendég

szerintem az a baj avval a papírral amit nyomtatgatunk hogy a LAIKUSOK nem fognak rájönni hogy bringásfelvonulásról van szó!!! Jövõre olyat kell tervezni, meg lehet, hogy akad aki kimegy a Mûjégre (gyalog) és gondolja valami jó kis mûsort lát majd!! Nekem egybõl leesett meg lehet következtetni (útvonal leírás), de higyétek el sokan akik nagyon hobbi bringások nem fogják egybõl levágni!! De tagnap is ragasztottam ki pár helyre!!


hát nemtom...van benne valami, mondjuk én ha a városban adok valakinek, mindig elmondom, hogy felvonulás, sok ezren leszünk, kurva jó hangulat, lezárt útvonal stb...és úgy látom, hogy alapvetõen nagyon tetszik az embereknek:)egyébként a felvonulás elõtt egy héttel már sztem biztos sok helyen lehet róla hallani, biztos sokan megtudják, hogy ez egy tüntetés...én arra gondoltam még, hogy a lapon, amit fénymásolok, minden flyerre ráírom, hogy criticalmass.hu, de csak kézzel tudnám mert nekem nagy falat géppel megcsinálni ezt:D:D

#4966
Kutyanyul

Kutyanyul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 644 hozzászólás
Én azt csináltam, hogy - már a nagyobb formátumcuccot - megszerkesztettem, és melléraktam kétoldalt, hogy criticalmass.hu. De filccel is rá lehet írni, szerintem. Mondjuk a bringás sávó az elején szerinytem kifejezõ.

#4967
attibike

attibike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 353 hozzászólás
szerintem az a baj avval a papírral amit nyomtatgatunk hogy a LAIKUSOK nem fognak rájönni hogy bringásfelvonulásról van szó!!! Jövõre olyat kell tervezni, meg lehet, hogy akad aki kimegy a Mûjégre (gyalog) és gondolja valami jó kis mûsort lát majd!! Nekem egybõl leesett meg lehet következtetni (útvonal leírás), de higyétek el sokan akik nagyon hobbi bringások nem fogják egybõl levágni!! De tagnap is ragasztottam ki pár helyre!!
join your life, join your bike

#4968
vendég_SenkiaLfonz_*

vendég_SenkiaLfonz_*
  • vendég

De, lehetsz szervezõ, menj fel a www.criticalmass.hu-ra, aszt iratkozzá fõfele.Egyébként szintén onnan le lehet tölteni a szórólapot ( sajna pdf, én nem tudom szerkeszteni, mert csak readerem van), felvagdosod, szétosztod, és máris sokat segítettél. Egyébként lehetsz forgalomirányíto-szervezõ is, keresd Küküt az említett oldalon, vagy a hajtaspajtas.hu-n. 1000 HUF a póló, embléma rászitázva, narancssárga, márkájára nézve frútofdelúm.

Annyi a dolog ebben az esetben. hogy keresztezõdéseket kellene biztosítani, na, de Kükü úgyis elmond mindent.


ja a szórólapozást csinálom folyamatosan a városban...rendezõk közé meg már fel vagyok iratkozva, csak nem jön semmi levél, hogy akkor most mi a harci helyzet, meg itt a topicban is olvastam valami utolsó lehetõségrõl, mikor még lehet menni szervezõnek:Dde majd lesz valami:)köszi

#4969
Sonka_Zsuzsi

Sonka_Zsuzsi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.342 hozzászólás
Sajna eddig minden bringás felvonuláson dolgoztam, de erre most tuti elmegyek. Én is rágom majd pár jóbarát fülét.
az észmentes nõnemû...

#4970
Kutyanyul

Kutyanyul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 644 hozzászólás
De, lehetsz szervezõ, menj fel a www.criticalmass.hu-ra, aszt iratkozzá fõfele.Egyébként szintén onnan le lehet tölteni a szórólapot ( sajna pdf, én nem tudom szerkeszteni, mert csak readerem van), felvagdosod, szétosztod, és máris sokat segítettél. Egyébként lehetsz forgalomirányíto-szervezõ is, keresd Küküt az említett oldalon, vagy a hajtaspajtas.hu-n. 1000 HUF a póló, embléma rászitázva, narancssárga, márkájára nézve frútofdelúm.

Annyi a dolog ebben az esetben. hogy keresztezõdéseket kellene biztosítani, na, de Kükü úgyis elmond mindent.

#4971
vendég_SenkiaLfonz_*

vendég_SenkiaLfonz_*
  • vendég

senkialfonz: mi nem megy a banneren? leszeded, felrakod az oldaladra, azt rátolsz egy linket.


az tény, hogy én hülye vagyok alapvetõen ilyen dolgokhoz, de akkor se megy...na mindegy...az lenne a kérdésem, hogy szervezõnek már nem lehet jelentkezni ugye?amúgy én csináltam már nagyon sok flyert, mert szerencsére van itthon fénymásoló meg ilyen kis vágógép is, szóval a vágás, ami gondolom másnak a legnagyobb gond, az nekem nem az...most is van legalább 500, ha valakinek kell, szóljon és csinálok!így bringásoknak szoktam adni mindig a városban, hogy adják tovább...meg nõvérem visz majd be a BGFre és öcsém a gimijébe.amúgy nagyon szkeptikusan állnak hozzá az emberek a dologhoz(mármint a kívülállók), jön mindig a szokásos szöveg, hogy "ezzel is csak rontanak a helyzeten a bringások", meg hogy "minek ez az egész, ettõl úgyse fognak kerózni az autósok" meg hasonlók...de sztem legalább olyan jó lesz, mint a tavalyi:)))))

#4972
attibike

attibike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 353 hozzászólás
Szerintem elég indok van arra hogy demonstráljunk!! Az autósok vezetési stílusa, kerékpáros közlekedés ellehetetlenülése, ....
Ja meg míg azt mondja egy miniszter, hogy azért nincs vagy nem építenek új bringautat, mert nincs elég kerékpáros!! Meg a hogy választási hitegetésre használják fel a kerékpárutak építését szerintem ez undorító!! De ez a demonstráció most nem a politikáról fog szólni, de lesz mondanivalója és érzékelhetõ lesz hogy van bringás a fõvárosban méghozzá rengeteg!!
join your life, join your bike

#4973
petracz

petracz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 268 hozzászólás
no, nem fért ki :)
Never Knock On Death's Door. Ring The Bell And Run Away. Death Really Hates That.

csibogaras :slimak::slimak::slimak:
mikóleszmánormálisbringám.

#4974
Kutyanyul

Kutyanyul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 644 hozzászólás
Figyu!
Errõl van szó:




Értesítünk benneteket, hogy a Városi Biciklizés Barátai, a Zöld Fiatalok Egyesület, a budapesti biciklis futárszolgálatok, és más bringás szervezetek újra óriási kerékpáros felvonulást rendeznek 2004. április 22-én a Föld Napja alkalmából.

A szervezési módszer hasonló a tavalyi 3-4000 fõs akcióhoz, azaz újra többszáz civil szervezetet, egyesületet, bicikliboltot, iskolát kérünk meg arra, hogy szervezzen saját csapatot a felvonulásra, illetve terjessze saját köreiben a felvonulás hírét. Az így összeállt csoportok saját boltjuknál, iskolájuknál, stb. gyülekeznek és indulnak majd 17 óra körül, hogy 18 órára a városligeti Mûjégpályánál egybeolvadjanak, és így kezdõdhessen a nagy felvonulás. Idén már 6-8000 emberre számítunk, de ennek fontos elõfeltétele, hogy a lehetõ legtöbb kerékpároshoz jusson el a felhívásunk. Egy kerékpárboltnak ebben kulcsszerepe lehet.

Úgy gondoljuk, hogy szinte minden biciklibolt körül kialakult egy párszor 10 fõs társaság, akiknek ez újabb felejthetetlen élmény lesz, másrészt így is tovább erõsíthetitek a már kialakult kapcsolatot, ami a boltnak sem válik kárára. Tavaly már a starthoz is 20-30 fõs csapatok érkeztek. Többnyire együtt tekerték végig az 5-6 kilométeres útvonalat, sõt utána további programokat szerveztek estére.

Szeretnénk azt is elérni, hogy a fenti módon létrejöjjön egy olyan civil hálózat, aminek az alszervezetei egy pillanat alatt elérhetik a saját csapatuk tagjait. Így akár pár nap alatt is szervezhetõek lennének hasonló, egyre nagyobb megmozdulások. Az Autómentes Napon (09.22) és a Föld Napján (04.22) minden évben megafelvonulást tartanánk. Amennyiben szeretnél tájékoztatást kapni az aktuális, illetve ezután következõ critical mass felvonulásokról, kérünk keresd fel a

#4975
petracz

petracz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 268 hozzászólás
Hát. Tüntetésnek nem tüntetés. De - és gondolom ezzel nem vagyok egyedül - szeretnénk demonstrálni azt, hogy a budapesti (és városi) bringások bizony nem két ember, hanem több ezer, akik ugyanúgy részei a közlekedésnek, mint az autósok, és megérdemlik a figyelmet.

Másrészt Föld Napja lesz, amikor is illik nem autóba ülni ... :D
Never Knock On Death's Door. Ring The Bell And Run Away. Death Really Hates That.

csibogaras :slimak::slimak::slimak:
mikóleszmánormálisbringám.

#4976
07aszp

07aszp

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 638 hozzászólás
Lehet, hogy csak én vagyok a hülye, hogy nem tudom -pedig végig olvastam a topicot, meg a weboldalt- de miért van ez az egész?
Van valami célunk vele vagy csak buliból?
Tüntetünk vmiért/ellen?
Hull York Medical School
1st Year (Hull Campus)
Anaesthetist wannabe

#4977
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
senkialfonz: mi nem megy a banneren? leszeded, felrakod az oldaladra, azt rátolsz egy linket.

#4978
pbali

pbali

    vendég

  • fórumtag
  • 193 hozzászólás
Sziasztok!

Én is ott lennék akár mint rendezõ, akár mint résztvevõ. Nyomtattam szórólapot, és majd kirakom a fõsulin, meg egy-két bringásboltban. Remélem jó sokan leszünk...
Ízirájder öcsém...

Gyilkos Lódarazsak SE - Killer Hornets

#4979
vendég_SenkiaLfonz_*

vendég_SenkiaLfonz_*
  • vendég
izé...már küldtem íméjlt a criticalmass.hu ról, de ha valaki illetékes olvassa, akkor próbáljátok meg megcsinálni a bannereket a honlapon, mert nem mennek...amúgy fasza nagyon a nyomtatható flyer, csomót osztogattam ma a városban, bringautakon lámpákra kitettem, meg leraktam egy adagot a KSI-s faházban is...tavaly nagyon jó volt, remélem idén még jobb lesz!!úgyhogy TESSÉK JÖNNI MINDENKINEK!!!

#4980
attibike

attibike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 353 hozzászólás
Hát én is nyomtattam meg ragaszgattam és úgy elfogyott minta pinty szóval még nyomtatok és ragasztok!! :):)
join your life, join your bike