Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Critical Mass - 2006. április 22.

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
5013 hozzászólás a témában

#1021
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
én rögtön feljejentem... dudát csak vészhelyzetben szabad használni.
városon belül.

seggarcok
még jo hogy az ilyeneket könnyü utolérni, és kiszedni a kocsijából
no mind1.

#1022
al01

al01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
De duhongok. Nem regisztralok azert, hogy leirjam amit akarok. De eme sorok irojanak azert uzennek itt. A jo kurva anyadra dudalj ra es a lampanal utolerlek, a tukrod is lerugom, meg a buta arcod is ha megis ram dudalsz.
Dogolj meg a dugoval egyutt, amit Te okozol. Majom.

"Senkhy sze. 20. 10:30
Nemcsak az Andrássy út lesz lezárva a biciklisek miatt: http://criticalmass....-utvonallal.jpg
Egy hónapig dudáljunk rá minden biciklisre!
(Egy autós a dugóból)"


Nyugodtan moderaljatok ki. Jol esett leirni.

Enyim Paripa

Excuses are like assholes... Everybody's got one, and they all stink

Let the people speak

#1023
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás

Eszerint egy híján valamennyi a Hivatalhoz eljuttatott javaslatunk a kivitelezés során megvalósításra kerül. Köszönjük.
:cool2:


Ezek tényleg jó hírek! Ügyesek vagytok! :-)

#1024
Stiggs73

Stiggs73

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 335 hozzászólás
Ne dühöngjetek, ime egy jó hír: :bananadan

Bajcsy projekt kapcsán a következõ bejelentés hangzott el a Hivatal részérõl:



A kerékpárút és a gyalogos közlekedésre szolgáló járdarész elválasztása egymástól szintbeli eltolással és színes aszfalt, valamint fordított U korlát egyidejû alkalmazásával történik. Az így kialakított forgalomtechnikai megoldás a KRESZ szerint – elválasztott rendszerû – Gyalog- és kerékpárút jelzõtáblákkal lesz ellátva.

Az elválasztó-korlátok és kerékpártámaszok helyének kijelölésében a Magyar Kerékpárosklub aktívan részt vesz mind a tervezés, mind a kivitelezés során.
A gyalogos és a kerékpáros forgalom biztonságos elválasztása érdekében a gyalogátkelõhelyek felfestése a kerékpárúton is megtörténik, egyidejûleg a gyalogosok részére pufferszigetek is kialakításra kerülnek a kerékpárút és a forgalmi sávok közötti területen.

Várhatóan egy-két éven belül a Szt. István tér burkolatával megegyezõ burkolattal lesz ellátva a Bazilika Bajcsy felõli oldala, emiatt – érthetõ költségmegtakarítási okokból - ezen a szakaszon a kerékpárút még nem a végleges állapotában kerül kivitelezésre.


Remélem, hogy a bejelentés egyetlen pontját sem hagytam ki. J. Eszerint egy híján valamennyi a Hivatalhoz eljuttatott javaslatunk a kivitelezés során megvalósításra kerül. Köszönjük.
:cool2:

"I have wept in the night for the shortness of sight

that to somebody's need made me blind; But I never

have yet felt a tinge of regret for being a little too kind"

http://bringaut.freeblog.hu


#1025
al01

al01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
"Nagyjából 200 rendezõ a vonuló tömeg bal oldalán halad, 20 méter távolságra követve egymást, figyelve arra, hogy a felezõvonalat senki ne lépje át, mert a szemközti sáv már nem a miénk. Rendes szembejövõ forgalom lesz rajta (kivéve a csütörtökön is lezárt Andrássy utat). A rendõrök egyébként mindenkit feljelentenek, aki átteker a túloldalra, teljes joggal(ezt külön kiemelték!). Ennek ellenére elsõként nektek kell szólni a szabálytalanul haladóknak."

Es verjetek is pofan azt aki ennek ellenere atmegy. Csinaljuk rendesen.

Enyim Paripa

Excuses are like assholes... Everybody's got one, and they all stink

Let the people speak

#1026
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás

ott külön bringaút nincs...hogy ilyen ott vezettük kitettünk két táblát van-e azt nem tudom..


A legtöbb helyen így van. Kirakják a zöld táblákat a bringásoknak, meg a pirosszegélyû biciklisták jelenlétére figyelmeztetõ táblát, és ezzel elintézettnek tekinthetõ a bicikliút. :-(

#1027
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Én sokáig azt hittem, hogy csak rosszul emlékszem, de Anyu megerõsítette, hogy nagycsoportba már egyedül jártam. Oviba!! Mi pont egyidõsek vagyunk, akkor még azért lehetett ilyeneket csinálni. A fiamat 3.-os koráig nem mertem egyedül hazaengedni a suliból, pedig még úttesten sem kell átmenni, de a parkoló kocsik is veszélyesek voltak.

a biciklis dologgal egyetértek. Ha tényleg van ott bringaút, akkor meg ugye nem ráfogás

ott külön bringaút nincs...hogy ilyen ott vezettük kitettünk két táblát van-e azt nem tudom..
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1028
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás
Itt a fõvárosban én sem engedném, de ettõl még nem lennék akkora bunkó, hogy ráfogom másokra, ha én vagyok hülye! Hagyjon elég idõt reggel, hogy oda érjen és ne ott tetverésszen. Ha meg ezt teszi, akkor a minimum, hogy nem keres bûnbakot.. Senki nem fog belehalni, ha kicsit sétál. Nem véletlenül nem lehet ott megállni.

#1029
Ati001

Ati001

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 329 hozzászólás
Itt Pomázon az egyik sulinál a buszmegálló az ellentétes oldalon van és rohadt forgalmas úton kell átmenni. Régebben nem volt még lámpa, úgyhogy baszott megállni az autós a zebránál. Kirendeltek egy yardot reggel 7tõl fél 9ig és délután fél 1 tõl a napközi végéig. Most lámpa van ott, de az is idõszakosan mûködik. Nem tudom, hogy miért nem lehetne ott is egy olyat megoldani. Mondjuk akkor nem lehetne anyázni...
"Van, hogy örülsz, mert minden összejön s van, hogy kiborulsz, mert midnen összejön."

#1030
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás

De pont ezért mocsok dolog ráfogni a biciklisekre!!

Egyébként nekem 2-3 km kellett sétálnom általános iskolába, amikor még Gödöllõn laktunk. Ehhez át kellett kelnem a hév síneken. Emlékszem, hogy vittek néha a szüleim, de az esetek többségében nem. Megmutatták többször az utat gyalog és felhívták a figyelmem, hogy hol van veszély és érdekes módon tudtam 6-7 évesen egyedül is hazamenni..


Én sokáig azt hittem, hogy csak rosszul emlékszem, de Anyu megerõsítette, hogy nagycsoportba már egyedül jártam. Oviba!! Mi pont egyidõsek vagyunk, akkor még azért lehetett ilyeneket csinálni. A fiamat 3.-os koráig nem mertem egyedül hazaengedni a suliból, pedig még úttesten sem kell átmenni, de a parkoló kocsik is veszélyesek voltak.

a biciklis dologgal egyetértek. Ha tényleg van ott bringaút, akkor meg ugye nem ráfogás

#1031
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás
De pont ezért mocsok dolog ráfogni a biciklisekre!!

Egyébként nekem 2-3 km kellett sétálnom általános iskolába, amikor még Gödöllõn laktunk. Ehhez át kellett kelnem a hév síneken. Emlékszem, hogy vittek néha a szüleim, de az esetek többségében nem. Megmutatták többször az utat gyalog és felhívták a figyelmem, hogy hol van veszély és érdekes módon tudtam 6-7 évesen egyedül is hazamenni..

#1032
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás

00 1


Köszköszkösz!

#1033
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Abban igazad van, hogy miért veszélyes, ha ott állnak meg (átfutó gyerek). A rózsadombon durvább a helyzet. Ott nem csak a két oldalt parkolják le, hanem ha már nincs hova, akkor megáll az útközepén. Az, hogy reggel amúgy is nagyon forgalmas az út, az senkit nem zavar.

A lényeg viszont nem itt van. Hanem ott, hogy ráfogja valaki a biciklisekre! Miközben lehet, hogy nem is járnak arra biciklisek! Ha az út szélén parkol, akkor miért zavarná õket. Ha viszont ott van egy bicikli út, akkor még jó, hogy nem lehet rajta megállni!

Ki ismeri esetleg a környéket?

ha jól sejtem, akkor az tényleg egy aránylag szûk utza, párhuzamos a 2.essel....
azt nem tudom felfogni, basszus hogy a gyereknek, vagy anyukának rohad le, a lába ha sétál 200 métert.....én is jártam 8 évet ált. iskolába, 8még ha nem is látszik rajtam)kb 1 kezemen +tudom számolni a 8 év alatt hányszor hoztak-vittek autóval ,,,,valami nagyon el van itt b....va
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1034
Ati001

Ati001

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 329 hozzászólás


Off:
Fel kellene hívnom egy kanadai mobilszámot, nem tudjátok mit kell elé tárcsázni?
00 01, vagy 00 1?
On


00 1
"Van, hogy örülsz, mert minden összejön s van, hogy kiborulsz, mert midnen összejön."

#1035
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás
Abban igazad van, hogy miért veszélyes, ha ott állnak meg (átfutó gyerek). A rózsadombon durvább a helyzet. Ott nem csak a két oldalt parkolják le, hanem ha már nincs hova, akkor megáll az útközepén. Az, hogy reggel amúgy is nagyon forgalmas az út, az senkit nem zavar.

A lényeg viszont nem itt van. Hanem ott, hogy ráfogja valaki a biciklisekre! Miközben lehet, hogy nem is járnak arra biciklisek! Ha az út szélén parkol, akkor miért zavarná õket. Ha viszont ott van egy bicikli út, akkor még jó, hogy nem lehet rajta megállni!

Ki ismeri esetleg a környéket?

#1036
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás

Már megint van mit ránk fogni!
http://index.hu/homa...1&c=1&tb=1&pb=1


Nem lehet, hogy tábla engedi, hogy szembe hajtsanak a forgalommal?
A másik meg, mi a fenéért nem lehet a saroktól vinni a gyereket, vagy ott kitenni? Miért kell pontosan a bejárat elõtt megállni? Ha egyszer megállni tilos, akkor az és kész, annak is, akinek oda jár a gyereke. A parkoló autók közül elõbukkanó gyerkõcök szerintem sokkal nagyobb veszélynek vannak kitéve, mintha üres járdaszegélyrõl szalad le az útra.

Itt is ez volt, mindkét irányból behajtani tilos tábla van körben a lakótelepen, a telep közepén az iskola. A szülõk meg rendeszeresen befurakodtak kocsival a bejárat elé. A legjobb télen volt, mert akkor Apu a kocsiban maradt, nehogy kihûljön, amíg Anyu megvárta, hogy a gyerek lenyelje az utolsó falatot is, és felöltözzön. Azóta minden reggel áll egy rendõr-polgárõr kombó a bejárat elõtt, és most már nem jönnek be.

Off:
Fel kellene hívnom egy kanadai mobilszámot, nem tudjátok mit kell elé tárcsázni?
00 01, vagy 00 1?
On

#1037
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás
Már megint van mit ránk fogni!
http://index.hu/homa...1&c=1&tb=1&pb=1

#1038
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás

kevesen hallgatják és sokan utálják õket. Most még kevesebben és még többen :D

Jorus: köszi



pontosan
eddig csak a zene miatt nemszerettem
most már a barmok miatt sem, és dupla tagadás most nem +, hanem utálat.
pfujj.

#1039
Ati001

Ati001

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 329 hozzászólás

úgy látszik nekik kellet mert biztos kevesen hallgatják õket autózás közbe és ezért mondtak ilyeneket. egyébbként ezzel a kijelentésükkel lehet hogy évekkel visszavetik az eddig elért dolgokat.


kevesen hallgatják és sokan utálják õket. Most még kevesebben és még többen :D

Jorus: köszi
"Van, hogy örülsz, mert minden összejön s van, hogy kiborulsz, mert midnen összejön."

#1040
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
100.8 MHz

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"