Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Critical Mass - 2006. április 22.

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
5013 hozzászólás a témában

#4641
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Ezt a Nicolai-os faszit én is láttam magam mellett,ezek szerint Dig volt?

Most komolyan 10,000-en voltunk??? Az nagyon durva, és akkor tényleg elértük a Critical Mass-t!

A felvonulásban több volt a pozitivum mint a negativum szerintem. Igaz, hogy irtó lassan haladtunk, volt pár összetûzés kocsis-bringás, bringás-kocsis közt, de szerintem jóval kevesebb ilyen történt, mint ami egy ekkora tömegnél megtörténhetett volna, mind a szervezõk, mind a rendõrök jó munkát végeztek, és többé-kevésbé kézben tartották a dolgokat. Volt ugyan néhány nagyon bunkó ember, de azt hiszem ezek kevés galibát tudtak okozni (legalábbis arrafelé, ahol én jártam).
A hangulat pedig klassz volt, és tényleg sok autós mosolygott, emberek integettek nekünk az utcákon, házakból. Egy vicces momentum: egyik bérház ablakán sörösüveget markolászó, ápolatlan sörhasú faszi kiabált nekünk kifelé: "Hajrá magyarok".

A másik pozitivum: a póló nagyon klassz nemcsak minõségileg, de design-ilag is. Gratula érte, ezt szívesen hordja az ember, nem úgy mint sok más pólot (pl.egyes maratonosat)

És persze gratula a szervezésért is, nem lehetett kis meló.
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#4642
csgy

csgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás
Dig ez ugye Te vagy?
http://nova.uw.hu/Ph...ss/IMG_2357.jpg

#4643
Mohus

Mohus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.156 hozzászólás
Azuper volt a tegnapi. Néha tényleg idegesítõ volt a csoszogás, de 10.000 ember + 10.000 bicajnak hely kell, ez van. Persze egy csomó hasznos tapasztalattal gazdagabb lettem. Pl. már tudom, hogy a pécsiek nagyon tudnak egykerekezni, és Dig a feje fölé tudja emelni a tankját....akár 3x is:D

#4644
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

Jó volt a tandemes dobos meg a csörgõse.De jó volt az óriáskerekû is.Képek valakinek?

eddig ezekezn a cimeken talaltam, tegnapi kritikalmesszel kapcsoltan:



#4645
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

[...] Bezzeg hogy a parasztok kolbászt zabálnak a felvonulási téren azt órákig mutogatták.
Legközelebb mi is traktorral vonuljunk fel! :]
[...] Minden elismerésem a szevezõké!
Remélem szeptemberben még többen leszünk, énmeg pedál hajtásos traktorral megyek hogy komolyan vegyenek... ;))


Ez ma' majdnem traktor:

nova.uw.hu/Photos/CriticalMass/IMG_2363.jpg

nova.uw.hu/Photos/CriticalMass/IMG_2364.jpg

nova.uw.hu/Photos/CriticalMass/IMG_2365.jpg

#4646
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

Ittvan néhány kép, nem a legjobbak, nem a legtöbb, de.
(http://johnmalkovich...u/criticalmass/)

klassz trikó

harminc... haromsza'eze vagy nemtuoom

Nem tudtuk eldonteni rola, hogy tenyleg ilyen vagy csak Szalacsi imitator Feltöltött kép

Szerintem csak veletlenul, munkabol hazamenet botlott ebbe a nehany bicsajos felvonulaba :)

#4647
netam

netam

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Naggyon király volt! Hát ha ez nem kritikus tömeg...
Azért vicces hogy figyeltem a híreket (híradókat) és volt amelyikben benne sem voltunk, de ha igen akkor meg csak egy 20 másodperces blokkocska erejéig... Azért ez ennél komolyabb volt...
Bezzeg hogy a parasztok kolbászt zabálnak a felvonulási téren azt órákig mutogatták.
Legközelebb mi is traktorral vonuljunk fel! :]

Nem vagy te paranoiás Dig? Mert ennek egy jól ismert jele az hogy ha valahol röhögést hall az ember, akkor azt hiszi hogy rajta nevetnek! ;) Egyébként én a bringádat látva inkább sírni akartam! :]

Az index szerint amikor az eleje felért a margit hídra, a vége még az erzsébet hídon volt!!!
http://index.hu/kult...tmod/bring0422/

Minden elismerésem a szevezõké!
Remélem szeptemberben még többen leszünk, énmeg pedál hajtásos traktorral megyek hogy komolyan vegyenek... ;))

t

#4648
Cyborg.

Cyborg.

    vendég

  • fórumtag
  • 20 hozzászólás
Helloo

Hát ez baromi jó volt :) Ugyan azzal a szerkezettel amivel voltam, kicsit kemények voltak emelkedõk, de azért jó volt :D Az idõ nagyon jó volt. Nem volt vészesen hideg se, de meleg se, és esõ se volt. Szóval minden megvolt, ami kell. Szervezés is nagyon jó volt, bár a sebeség valóban nem volt nagy, de szerintem ez nem is baj! Ha gyorsan végigmegyünk az egész úton, annak semmi értelme...

Hát örültem, hogy ottlehettem, találkozunk (legkésöbb) 09.22-én!

Ja, ha vkinek vannak képei, és fel tudja tenni vhova, akkor címet pls írja meg :)

Csáócsáóó

#4649
gbr4k

gbr4k

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 275 hozzászólás
Megvolt a kritikus tömeg? Nem tudjátok circa hány résztvevõ volt?

#4650
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Sziasztok,
1 idõ után meg lehetett szokni a rollerezést,én voltam a hüjjje,h SPDbe mentem:)És így tényleg nem okoztunk akkora torlódást,bár igaz,h múlt évben élmény volt,h TEKERNI is lehetett:)Azt sajnos nem vettem észre,h többen lettünk volna,igaz,most szinte végig ugyanazon részén haladtunk a sornak,és, ha az okosok azt mondják..:)Mindenesetre az is szép,h ennyien Lmentünk kicsit tekerészni egy közös célért,és sikerült az egészet kultúrált módon intézni.
A tömegbõl a legérdekesebb mazsolák most sztem az 1kereküsek voltak,volt a óriáskerekes srátz meg a Velocipédes,aki ha fenn ült a gépén,mindig kilátszott a tömegbõl.
Zsuzsi: a "megmászlak" srátz cécós volt.
Dig:a népszerûség átka,oda se neki.Ennyi szöveggel,mint amit te adsz le itt fórumon,más már miniszterelnök lenne,és a fél ország utálná,a másik fele meg leborulna elötte.

#4651
csgy

csgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás
Lehet olvasgatni:http://index.hu/kult...tmod/bring0422/
Jó volt, nagyon tetszett a tandemes dobos csapat, de a tempó tényleg csiga volt.

#4652
KüküCM2005

KüküCM2005

    vendég

  • fórumtag
  • 26 hozzászólás
Szerintem a rendõri felvezetés profi volt. A sebessége is. Ha szétszakad a mezõny, sokkal nagyobb a dugó, és nehéz olyan autóst visszatartaniuk a keresztezõdésben, aki azt látja, hogy már éppen csak egyesével jönnek a bringások.
Ha az eleje rendes tempóban végigtekert volna, találkozott volna a Hõsök terén az elindulókkal (40 perc). Nem lett volna profi. Annyi tanulság van azért, hogy nem szabad kis utcákba vinni, mert azon lehetetlen 10.000 embernek gyorsan áthaladni (Rottenbiller vége 1 sáv, és Attila út egy része). Ez simply fizika.
Ez a dolog egyébként nem annyira a lendületrõl, inkább a hangulatról, és a közlekedéspolitika csõdjérõl szól. Ez egy tiltakozás. Állhattunk volna egyhelyben a Városligetben, de azt észre sem veszi senki.
Évi 60-70.000 bringát vásárolnak Budapesten. Csak az áfája 500.000.000, amibõl 0 km bringaút épül. Egyszer viszont elkezdik kitolni az utcára a bringákat az emberek, mert közlekedni szeretnénk.
Én sajnálom az autósokat ma, hogy belecsöppentek ebbe, bár mindent megtettünk a tájékoztatás terén. Érdeksérelemmel járt, de hosszú távon az érdekeink közösek. Egy átjárható és mindenki számára élhetõ nagyváros. Ezért vonultunk fel ma.

egy szervezõ

#4653
zsolti22

zsolti22

    vendég

  • fórumtag
  • 57 hozzászólás
jó volt :)

jófej bringás arcok, és szebbnél szebb lányok :)

jeee
ZSOLTi

#4654
mittu

mittu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 334 hozzászólás

Mittu! országútis volt a gyerek a soknyelvû poloban? :D


A kormány alapján nemhiszem, de azis lehet, h álcázta magát :)
de g*cijó trikója volt :D

Jövõre elõre megyek, és lassan le-lemaradozok, h fotózhassak is. Vagy tekerünk, vagy fotózunk...
The Sensual Woman

#4655
Sonka_Zsuzsi

Sonka_Zsuzsi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.342 hozzászólás
Mittu! országútis volt a gyerek a soknyelvû poloban? :D
az észmentes nõnemû...

#4656
Sonka_Zsuzsi

Sonka_Zsuzsi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.342 hozzászólás
ááááááááááááááá!!!!!!!!!! Issszonyat jó volt! Én nem voltam még ilyenen, mert mindig dolgoztam, de ez!!!!!! Sok jóbarát mindenfelé, néha rollerozás :) én nem is igyekeztem annyira. Jó volt a spontán bringaemelés a Nyugatinál :D az sikongatások, mikor vki nekikezdte és ahogy végigment a tömegen :D a Moszkvától beálltunk 1 zenedobozt szállító egység mögé és tök jó volt a hangulat végig.
Csak 1 idõs bácsival találkoztam, aki elküldött minket a fenébe. Sok integetõ, gratuláló, mosolygós ember! Bárcsak így lenne egész évben!
Nem tudom bátyóm hogyan csinálta, de defektelt...

És volt szerencsém 1 autóst visszaparancsolni, aki be akart hajtani a tömegbe a Rákóczin 1 kis utcából. Vagyis befékeztem elé, aztán picit nekem jött, de semmi para. Aztán magyaráztam neki, h itten sehovase jön. Vissza is tolatott. És a "kedvenc" sportom "nagyágyúját" kaptam ki: Lothár Matthausz bácsi :D csodaszép A6ban. Még szerencse, h tisztel más sportágat is. Eddig se kedveltem, ezek után...

Még sok ilyet! Hajrá bringások! Hajrá Föld!
az észmentes nõnemû...

#4657
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás

Jó volt a sok ember.
Viszont tele volt fikázódó emberrel a tömeg:/ kiröhögtek stbstb
És baromi lassú volt..
Ilyen alapon végigtolhattuk volna pesten a briungákat
Persze tudom a gyerekek meg az öregek de ez azért..
Szóval nekem több volt a negatívum jóval..
A szokásos fikázós magyar virtus maximálisan jelen volt.
Ja és az autósokat ezel soha nem fogjuk meggyõzni..
A felvonulás végén jól bekiabáltak nekünk.


A fikázáson kívül (én nem hallottam ilyesmit meg engem ki se röhögtek) sajnos teljesen egyet kell értsek.
Embrek ! Ez biciklifelvonulás volt, ugye ? Akkó' mi lett volna ha TEKERTÜK is volna a bringákat ?!

Mer' egy állat vagyok !

Three attributes of a good mountaineer are high pain threshold, bad memory, and ... I forget the third.


#4658
DooM1A1

DooM1A1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 333 hozzászólás
Naggyon király volt !

nagyon sokan voltunk, sok jófej bringás....

a tempó engem is idegesített a végén... nem azt mondom, hogy 20-30cal kell nyomni, de ez az egyensúlyozgatás, már majdnem triál volt:D

aztán este még felmentünk fogasozni...... lámpa nélkül... érdekes volt :)
Már kétszer levágtunk a fejcsövembõl, de még mindig rövid... :D
http://www.kepfeltol...ltoltes.hu_.jpg
http://www.kepfeltol...ltoltes.hu_.jpg

#4659
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás
Jó volt a sok ember.
Viszont tele volt fikázódó emberrel a tömeg:/ kiröhögtek stbstb
És baromi lassú volt..
Ilyen alapon végigtolhattuk volna pesten a briungákat
Persze tudom a gyerekek meg az öregek de ez azért..
Szóval nekem több volt a negatívum jóval..
A szokásos fikázós magyar virtus maximálisan jelen volt.
Ja és az autósokat ezel soha nem fogjuk meggyõzni..
A felvonulás végén jól bekiabáltak nekünk.
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.

#4660
mittu

mittu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 334 hozzászólás
Ittvan néhány kép, nem a legjobbak, nem a legtöbb, de.
(http://johnmalkovich...u/criticalmass/)

klassz trikó
The Sensual Woman