Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Critical Mass - 2006. április 22.

- - - - -

  • This topic is locked This topic is locked
5013 replies to this topic

#4081
vendég_fac€_*

vendég_fac€_*
  • vendég
igaza van Stiggsnek a lényeg a figylemfelhívás és a látványosság.

arra gondoltam. hogyha egy kiskerékre, mint a bevásárlókocsiké ( van rajtuk ehy keret amire fel lehet erõsíten bármit pl:bevásárlókocsit:) ) felfúrnánk egy botot anak a végére kötnénk az ecsetet akkor be tudnánk mártani a bödönbe és gyorsan lehetne viszonylag egyenes vonalat húzni.
remélem rthetõ

lehet orvoshoz kéne mennem ???

#4082
Stiggs73

Stiggs73

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 335 posts

kommunsita szombat?
nemígyhívták?
régen tényleg volt ilyen közmunkás dolog:)

de szerintem lehet eszkábálni "gépet" amivel az egyeneseket gyorsan lehet húzni:)

Ma is létezik, két évig voltam a vezetõje egy ilyennek. Úgy hivták GE ELFUN, egy bazinagy cég dolgozói önkéntes munkát végeztek a szabadidejükben, persze ingyen, és jó volt. PL veresi medvefarm rendberakása, és hasonlók. Innen a tapasztalat:-)

Stiggs

#4083
Stiggs73

Stiggs73

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 335 posts

es egyaltalan mennyit tervezunk megcsinalni?
merhogy azert ne az legyen a vege, hogy 500 meter lefestve egy oldalon, aztan hali, mert az inkabb viccnek tunne, mint komolynak.


Forgalmas, sokak által járt területet keresünk, ahol kevés befektetéssel is látványos, szép eredményt lehet elérni.

De mondjuk én beállok szponzornak, meg körülnézek még a környezetemben, de azért csodákat nem tudunk véghezvinni. Ennek gesztusértékünek kell lennie, a lehetõ legnagyobb publicitással. Mert ugye a problémát elsõsorban nem nekünk kellene megoldani.:-)

A végén mondunk egy számot hogy 40 rugó 10 ember, 2 óra, nektek meg 3 milla 3 hét és 120 ember ebbõl 119 tanácsadó.... aztán lehet gondolkodni a városházán.

Stiggs

#4084
vendég_fac€_*

vendég_fac€_*
  • vendég

Dehogynem... :D


najó igazad van:D

de mi lenne ha mondjuk átalakítanánk egy olyan kerekes vázat szatyrot( amilyeneket a mamák húznak magukután) csak rögzítünk a végére egy ecsetet és akkor lehet gyorsan sok egyenes vonalat húzni:)
az ecset "festékesítésére" kéne még vmit kitalálni.

#4085
vendég_fac€_*

vendég_fac€_*
  • vendég
kommunsita szombat?
nemígyhívták?
régen tényleg volt ilyen közmunkás dolog:)

de szerintem lehet eszkábálni "gépet" amivel az egyeneseket gyorsan lehet húzni:)

#4086
Andrew Wolf

Andrew Wolf

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,844 posts

egyenes vonalat meg egy kifeszített spárga mentén nem nagy kunszt húzni:)


Dehogynem... :D

#4087
Andrew Wolf

Andrew Wolf

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,844 posts
Mint a régi szépidõkben... Idõnként megállunk egy Szabad Nép félórára :D Egyébként viccet félretéve, a szüleim annak idején társadalmi munkában festegették a pécsi vidámpark játékait (mondjuk olyan is lett, de legalább felújitódott)

#4088
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 posts
es egyaltalan mennyit tervezunk megcsinalni?
merhogy azert ne az legyen a vege, hogy 500 meter lefestve egy oldalon, aztan hali, mert az inkabb viccnek tunne, mint komolynak.
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder

#4089
vendég_fac€_*

vendég_fac€_*
  • vendég
egyenes vonalat meg egy kifeszített spárga mentén nem nagy kunszt húzni:)

#4090
vendég_fac€_*

vendég_fac€_*
  • vendég
valami szponzorral nem megoldható?
vagy önkormányzat?
ha bennelesza médiában akkor nekik is érdeke, hogy legalább enyit segítsen,d e ütõsebb lenne önerõböl:)

#4091
Andrew Wolf

Andrew Wolf

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,844 posts
Az egyedi jelek azok jó ötlet lenne, és személy szerint én is benne lennék a festékvásárlásban, festésben nem, mert ahhoz béna vagyok. Egyenes vonalat se birok húzni, de sört bontogatni azt tudok :D

#4092
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 posts

Piktor Festéküzlet
1089
Budapest
Kálvária u. 28. 1/333-8982

Piktor Festéküzlet
1135
Budapest
Tatai u. 12 1/270-9060

Piktor Festéküzlet
1024
Budapest
Retek u. 5. 1/316-0408


Neve: Viatex, literes 9349 HUF, másfél nap alatt megrendelik, elõleg kell, 1liter/8négyzetméter, VAGY 20 literes 37355, a többi ugyan az, mindhárom boltban elérhetõ, de raktáron nincs, csak rendelésre. Nem csillog,, de sárga, hivatalos útjelzésfestõ festék, beonra, és aszfaltra. Ha szétdobjuk, fejenként egy ezres, az 4 sör a Bíbicben... meg az ecset.



tobb azert am az...
20 liter az szinte semmi.
4 darab 5 literes mini soroshordo egymas mellett. csak, hogy konnyebben el tudd kepzelni... :))
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder

#4093
Kutyanyul

Kutyanyul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 644 posts
De. De én már így is egy droid vagyok...ctrlc, ctrlv
Egy barátságos varacskosdisznó vagyok tulajdonképpen.
És teljesen Bogaras is.:brum:

#4094
Stiggs73

Stiggs73

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 335 posts
1 liter festéket állok! az úgy 40 méterre elég!

Stiggs

#4095
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 posts

Sztem ha odáig jut a dolog lesz sablon is.
Bár a kézzel festett ábrákban lenne valami egyedi, személyes, emberi. :)
Megmutathatnád az ismerôseidnek, családnak, barátoknak: látjátok ezt én festettem. :)


en biztosra veszem, hogy ha ez igy tenyleg lesz, akkor ott a sablon ellenere is lesz nehany megdobbento megoldas :)
egyebkent ezekhez a csikozasokhoz nem valami gepet szoktak hasznalni?
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder

#4096
Kutyanyul

Kutyanyul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 644 posts
Piktor Festéküzlet
1089
Budapest
Kálvária u. 28. 1/333-8982

Piktor Festéküzlet
1135
Budapest
Tatai u. 12 1/270-9060

Piktor Festéküzlet
1024
Budapest
Retek u. 5. 1/316-0408


Neve: Viatex, literes 9349 HUF, másfél nap alatt megrendelik, elõleg kell, 1liter/8négyzetméter, VAGY 20 literes 37355, a többi ugyan az, mindhárom boltban elérhetõ, de raktáron nincs, csak rendelésre. Nem csillog,, de sárga, hivatalos útjelzésfestõ festék, beonra, és aszfaltra. Ha szétdobjuk, fejenként egy ezres, az 4 sör a Bíbicben... meg az ecset.
Egy barátságos varacskosdisznó vagyok tulajdonképpen.
És teljesen Bogaras is.:brum:

#4097
Stiggs73

Stiggs73

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 335 posts
Nem nagyon ugrálhat az önkormányzat, mert az õ feladata lenne a karbantartás, amit erre-arra hivatkozva nem lát el. És ezért is kell egyeztetni velük. A sablont a festéshez, meg szépen meg lehet oldani kartonból. nem kell azt kézzel:-))) Bár tényleg egyéni lenne. Ugyanakkor magunknak is festhetnénk jelzéseket a zürösebb szakaszokra. Lassits, meg vigyázz gyalogosok, hepe hupás út, padka, stb. Ami szintén emelné a szinvonalat.

Kutyanyúl, köszi elõre is a nyomozást,

Stiggs

#4098
sztyopa

sztyopa

    vendég

  • fórumtag
  • 156 posts
Sztem ha odáig jut a dolog lesz sablon is.
Bár a kézzel festett ábrákban lenne valami egyedi, személyes, emberi. :)
Megmutathatnád az ismerôseidnek, családnak, barátoknak: látjátok ezt én festettem. :)

#4099
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 posts

Az önkormányzat ugathat azért, hoyg a bringások festik a csíkokat? Mondván, hogy közterület?


szerintem erre nincsen semmi jogszabaly, vagy torveny.
kozvagyon rongalas esetleg, vagy garazdasag, vagy effele, dehat...
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder

#4100
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 posts
es nekilatunk kezzel vonalakat pingalni, meg biciklis/gyalogos piktogramokat n+1 meterenkent?
az bizarr lesz ;)
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder