Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Critical Mass - 2006. április 22.

- - - - -

  • This topic is locked This topic is locked
5013 replies to this topic

#3881
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,507 posts

Biztos bennem van a hiba. Én úgy gondoltam hogy ha vki bringára ül, és veszi a fáradtságot hogy 5+ kmt menjen valamerre, annak az nem közlekedési ezköz hanem hobbi/sport.


akkor ha én kocsiba ülök, már rögtön ralliznom is tudni kell? vagy a barátnõmnek letöréstugrania, ha beteker a munkahelyére? igenis van közlekedési eszköz bicó és van sport/hobbi bicó..
mint ahogy anyám szuzukija sem egy sportkocsi, nem is arra használom..üvöltenék is, ha úgy kéne vezetnem, ahogy néha a szar/nemlétezõ bicikliutak miatt kell tekernem...
Van állásom...:bananadan

#3882
Stiggs73

Stiggs73

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 335 posts
Szerncsére a statisztika szerint nem csak bringások olvassák! De ha csak õk, és csak annyi haszna van hogy a veszélyes helyekre felhivjuk a figyelmet, és a kitett helyeken óvatosabban közlekednek már megérte!. Sok levél jön, és sokan tennének is a jobb állapotokért! Akár egy metszõollóval, vödör festékkel, ecsettel, seprüvel!

Stiggs

"I have wept in the night for the shortness of sight

that to somebody's need made me blind; But I never

have yet felt a tinge of regret for being a little too kind"

http://bringaut.freeblog.hu


#3883
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,011 posts

Az a baj hogy olyan ül biciklire aki nem tud biciklizni, és emellé olyan ül autóba aki nem tud vezetni. Innen születnek a bajok. Sétálni jóformán mindenki tud, meg kocsit huzogatni is:D

Azzal hogy lefényképzem miben lesz jobb? De tényleg. Kirakom egy blogra (21. század legnagyobb idiótasága) amit csak bringások néznek, nem érek(ünk) el semmi.

CM után olvasgatva az indexet, stb, azt szûrtem le hogy ... köcsög biciklisek, torlódás, anyátok, letépem az arcotokat, tiltsák be a windowst, tüntetés ...
erre jó ez.

a foci elfogadott, és ha egy réten fociznak akkor az milyen jó, mert egészséges. a füvet kitapossák, hangoskodnak, köpködnek.
ha az erdõben biciklizem akkor anyám, károsítom a természetet, roncsolom az erdõt, az erdész meg letépi az arcom.

nem a bicikliúttal van a baj. azzal van hogy a biciklizés NEM ELFOGADOTT itthon. sajnos lássuk be


FElhívod egy problémára a figyelmet. Mert lehet, hogy azt a néhány részt azért csinálták meg úgy, ahogy (vagy éppen azért nem csinálták meg egyáltalán), mert mindenki csak kussolt, és nem volt semmi visszajelzés. Gondolhatták, nem kell vele foglalkozni, annyian úgysem járnak erre, az a néhány meg, aki igen, kibírja. Pedig sokan járnak arra. De senki nem szól, csendben tûrnek.

Az meg, miért baj, hogy úgy ülnek emberek biciklire, hogy nem tudnak menni? Mért te úgy születtél, hogy ismerted a bringázás összes trükkjét, és a jogsi is a kezedben volt?
Mindkettõt meg kell tanulni, és minden oldalról nagy szükség van jóadag toleranciára, hogy a kezdõk is megszokják, megtanulják, és megmaradjon a kedvük is.

#3884
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,703 posts
ezzel nem tudsz mit csinálni, hidd el. ez így alakult
mint ahogy kanadában teljesen oké hogy minden televan brigásokkal, gondolom ott nem megy annyira a foci, a kézi, vagy a vizilapta

#3885
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts
"nem a bicikliúttal van a baj. azzal van hogy a biciklizés NEM ELFOGADOTT itthon. sajnos lássuk be"

igen és ha csak lapítunk mint a sz@r a fûben, és nem teszünk semmit akkor nem is lesz az még ennyire sem....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#3886
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,703 posts
amúgy nekem a kedvencem a rákos patak mentén vezetõ bringaút újpestre
aztán a rendezõ pályaudvaron vhogy véget ér. mentem át a sineken bakterház mellett, egy akkora drótweiler mint a ház meg majnem megevett egészben. azóta értem hogy a futik miért a hídon mennek át :)

#3887
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,011 posts
Nekem ez a legnagyobb bajom. A minimum amit megyek naponta az 10 km (nem számít, hogy ez sok, vagy kevés) a lényeg, hogy nem tudok úgy végigmenni, hogy folyamatosan haladjak normálisan. Ne azon kelljen gondolkodni, hogy merre is van az út, csak tekerjek. Ha túrázni szeretnék, akkor erdõbe mennék, nem a Határ út felé küzdeném át magamat a bokrokon, ahová a csövesek járnak sz@rni.

#3888
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,703 posts
Az a baj hogy olyan ül biciklire aki nem tud biciklizni, és emellé olyan ül autóba aki nem tud vezetni. Innen születnek a bajok. Sétálni jóformán mindenki tud, meg kocsit huzogatni is:D

Azzal hogy lefényképzem miben lesz jobb? De tényleg. Kirakom egy blogra (21. század legnagyobb idiótasága) amit csak bringások néznek, nem érek(ünk) el semmi.

CM után olvasgatva az indexet, stb, azt szûrtem le hogy ... köcsög biciklisek, torlódás, anyátok, letépem az arcotokat, tiltsák be a windowst, tüntetés ...
erre jó ez.

a foci elfogadott, és ha egy réten fociznak akkor az milyen jó, mert egészséges. a füvet kitapossák, hangoskodnak, köpködnek.
ha az erdõben biciklizem akkor anyám, károsítom a természetet, roncsolom az erdõt, az erdész meg letépi az arcom.

nem a bicikliúttal van a baj. azzal van hogy a biciklizés NEM ELFOGADOTT itthon. sajnos lássuk be

#3889
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 posts
en pont ezzel kezdtem.
nekem a bringa sokszor kozlekedesi eszkoz, mindamellett, hogy szeretem is hasznalni nagyon es hobbi is.
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder

#3890
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,011 posts

Az a baj hogy manapság elég kevés szülõ foglalkozik a gyermekével ilyen szinten.
"Mennyé kisfiam, itt egy 5000es, aztán jáccá, majd jövök este." szint

Nemtudom mi lenne ha a város közepén laknék,furcsa lenne. CMre csak a város közepén lakó teszkóbringások mehetnek?

Azért voltam ott mert bringásnak értem magam. Tán jobban mint az ottlevõk fele. És nekem nem az a bajom hogy szar a bringaút, vagy hiányzik 5m aszfalt, vagy van rajta félig egy virágosláda. Nem. Az a baj hogy ráparkolnak. Az a baj hogy ott sétálnak, boldog-boldogtalan, mindenki. Ott tolják a babakocsit, a piacródsztert. És ha elmegyek mellettük tempósan, akkor én vagyok a huligán, meg ez nem biciklipálya. De. Az a biciklipálya. Amúgy kerékpárút:) Szóval van, de minek.


Nem, nem csak olcsó bicajjal lehet menni, de akik azzal mennek, azok is csak bringázni akarnak mozogni, nem tespednek, és ezt értékelni kell.
Látod, téged az zavar, hogy ráparkolnak, meg sétálnak rajta. A parkoló autókat is ki lehet kerülni, vagy nem? A gyalogosokat is. Tulajdonképpen nem is kell semmit csinálni, mert a blog szerinted hülyeség. Pedig lefényképezhetnéd, hogy felhívd rá a figyelmet. Különben sosem fog történni semmi, maradnak ezek az utak, amit úgy csinálnak, hogy sárgára csíkozzák a járdát.
A CM is erre hívja fel a figyelmet, nem arra, hogy tanuljanak meg biciklizni.

#3891
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,703 posts
Biztos bennem van a hiba. Én úgy gondoltam hogy ha vki bringára ül, és veszi a fáradtságot hogy 5+ kmt menjen valamerre, annak az nem közlekedési ezköz hanem hobbi/sport.

#3892
Oo_TurBO_Atti_oO

Oo_TurBO_Atti_oO

    vendég

  • fórumtag
  • 107 posts
Senki nem spd stopplival a lábán születik. Zolle, ha a kerékpározásról, mint sportról beszélsz, akkor igazad van.
Viszont, ha a kerékpárt közlekedési ezközként tekintjuk, akkor igenis kell bringa út, és igenis jó, hogyha a nay is felül a bicóra meg az unokája is, mer addig sem a levegõt szennezik :)
:klony: Mégtöbb bringát a buliba!:klony:

#3893
Stiggs73

Stiggs73

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 335 posts

apuci anyuci megy mini kölök akkor lemegy a rétre és ott tekernek együtt, nempedig átmennek a városon mert az életveszély


Pesten AZ és ezért is van az oldal! Érdekes Székesfehérváron nem egy család közlekedik igy a nagyihoz a vasárnapi ebédre. Miért? Nem azért mert utálják a gyerekeiket, és igy akarják eltenni õket láb alól, hanem azért mert megvannak a feltételei! Gyorsan biztonságosan leküzdhetik a távot. Délalföldön annyi bringautat láttam hogy elszállt az agyam. kaszaper nevü kis falu, a fõitca mellett táblátol tábláig, fasorral elválasztott bringaút, táblázva, a keresztezõdésben, piros kõvel kirakva, tábla, festés, minden. Egy kis vacak falu 4 km jól megépitett bringaúttal. Még soha sem láttak 180millát, mint amennyibõl nálunk festõdik évente vagy 2 km!

Stiggs

"I have wept in the night for the shortness of sight

that to somebody's need made me blind; But I never

have yet felt a tinge of regret for being a little too kind"

http://bringaut.freeblog.hu


#3894
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,703 posts
Az a baj hogy manapság elég kevés szülõ foglalkozik a gyermekével ilyen szinten.
"Mennyé kisfiam, itt egy 5000es, aztán jáccá, majd jövök este." szint

Nemtudom mi lenne ha a város közepén laknék,furcsa lenne. CMre csak a város közepén lakó teszkóbringások mehetnek?

Azért voltam ott mert bringásnak értem magam. Tán jobban mint az ottlevõk fele. És nekem nem az a bajom hogy szar a bringaút, vagy hiányzik 5m aszfalt, vagy van rajta félig egy virágosláda. Nem. Az a baj hogy ráparkolnak. Az a baj hogy ott sétálnak, boldog-boldogtalan, mindenki. Ott tolják a babakocsit, a piacródsztert. És ha elmegyek mellettük tempósan, akkor én vagyok a huligán, meg ez nem biciklipálya. De. Az a biciklipálya. Amúgy kerékpárút:) Szóval van, de minek.

#3895
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,011 posts

Nem, nincs porontyom, de ha lenne tuti h nem engedném be a városba. Csak akkor ha a kiskölök már tud biciklizni. Tényleg azért vannak életveszélyes körülmények bringásokkal mert csomóan nem tudnak és úgy ülnek rá. A CM-en mellettem egy fószer akkorát borult, hogy nekem fájt, sík aszfalton, nulla akadállyal elõtte. Klipsz volt a lábán. Ez az életveszély, nem pedig 3 méter hiányzó aszfalt a bringaúton.


Most indulj ki abból, hogy bent laksz a város közepén...

Nem is értem minek mentél a CM-re?

#3896
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,703 posts
apuci anyuci megy mini kölök akkor lemegy a rétre és ott tekernek együtt, nempedig átmennek a városon mert az életveszély

#3897
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 posts
pont ez a baj.
idealis esetben el kellene, hogy tudjon ferni az is, aki maskent bringazik, mint az atlag.

es tobbek kozt amiatt jott letre az a weboldal is, hogy felhivja ra a figyelmet, meg aki normalisan akarna bringazni, az sem fer el sehol.
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder

#3898
Stiggs73

Stiggs73

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 335 posts
A kerékpárút az a hely ahol egy család, biztonságosan együtt tud eltekerni a-ból B-be. Ez jelenti az 5 éves kiscsókát a minibicón, Aput anyut a teszkós ösztelóson, és nagyit a parasztbájkon. Erre kell alkalmasnak lennie. Igazábol még padka sem lehetne rajta! nem hogy virágálvány, oszlop, kátyú, és igy tovább.

Stiggs

"I have wept in the night for the shortness of sight

that to somebody's need made me blind; But I never

have yet felt a tinge of regret for being a little too kind"

http://bringaut.freeblog.hu


#3899
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,703 posts
én el szoktam menni a CMre, legalábbis eddig 2n voltam, úgy tudom csak ennyi volt:)
persze az egy másik dolog hogy elfog a rémület amikor 2 kosaras szoknyás néniket látok, veszthájlend terrierrel a karjukban, vagy a bácsi nyakában ülõ kissráccal való kerékpározást, vagy stb. bringázásból ne csináljunk már viccet

#3900
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 posts
oke.
-1 ember a kovetkezo CM-en :]
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder