Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Critical Mass - 2006. április 22.

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
5013 hozzászólás a témában

#3581
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás
Most akkor rájuk jár a rúd, mert egyre nagyobb a nyilvánosság. :D

#3582
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás
Igen, én is erre gondoltam, hogy egy része tulajdonképp már meg is történt, mert az állapotfelmérést megcsináljuk mi magunk (hála nektek, a blog létrehozásáért), erre nem kell külön pénzt fordítania az önkormányzatoknak.

#3583
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás
Stiggs gratula....jó voltál, ez abból is látszott (hallattszott bocs) hogy korántsem kérdeztek beléd annyit a Pikóék mint egyébként szoktak...

Tõkés úr mellébeszélt folyamatosan

Tin :
Ez a karbantartó cégek meg olyan lehet, hogy vszínû a 'pályáztatott" cégek általánydíjas szerzõdés alapján felveszik a havi pízt aztán így csinálják...és nyilván ezért nem szeretik a nyilvánosságot...
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#3584
dori

dori

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 306 hozzászólás

Én valahogy úgy értelmeztem, aztán lehet, hogy tévesen, hogy csak a festésre írnak ki pályázatot, vagy a festésre van megbízás, a karbantartás már más tészta. Meg a folyamatos állapotfelmérés is.
Pedig az lenne a jó, ha mûködne egy csoport, aki folyamatosan felméri a bringautak állapotát, és ha valam rendellenességet talál, akkor szól a megfelelõ csapatnak. (ha belóg a faág, akkor a Fõkertnek, ha kiégett a lámpa, vagy összetört, akkor azoknak, akik a lámpákat tartják karban, ha lekopott a festék, akkor meg a festõknek)


Hát, Tin, vadászeb legyek, ha ki tudom hámozni Tõkés úr levelébõl, hogy akkor most hogy is mûködik ez az egész dolog tulajdonképpen. Nézd, máris mûködik egy csoport, aki felméri az állapotokat és ha hibát talál, publikálja. Ezek vagyunk mi, bringások, Te is, aki küldöd Stiggs-nek a maileket a fotókkal. Teljesen ingyen és a legnagyobb jószándékkal. Ha Tõkés úr megmondja, kikkel kell felvenni a kapcsolatot, nagyon szívesen, ingyen továbbítjuk az infót ezeknek a cégeknek, így megspórolhatjuk azt az idõt, amíg a bürokrácián átcsorog az infó.

#3585
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás
Én valahogy úgy értelmeztem, aztán lehet, hogy tévesen, hogy csak a festésre írnak ki pályázatot, vagy a festésre van megbízás, a karbantartás már más tészta. Meg a folyamatos állapotfelmérés is.
Pedig az lenne a jó, ha mûködne egy csoport, aki folyamatosan felméri a bringautak állapotát, és ha valam rendellenességet talál, akkor szól a megfelelõ csapatnak. (ha belóg a faág, akkor a Fõkertnek, ha kiégett a lámpa, vagy összetört, akkor azoknak, akik a lámpákat tartják karban, ha lekopott a festék, akkor meg a festõknek)

#3586
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás
Ez volt a lényege a mondanivalójának? :-)
Tényleg kíváncsi vagyok.

Nem csodálom, hogy ideges voltál. én egyetlen egyszer beszéltem rádióban, de alig bírtam megszólalni, mert úgy dobogott a szivem. :-) De azért nyertem egy családi belépõt a Csodák Palotájába. :-))

#3587
dori

dori

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 306 hozzászólás

Tin, te is jól beszélsz, meg "Töki"(vajon ha ezt olvassa, akkor mi lesz? :D )
is jól, de én már csak a meglévõ(vagy lehet már rég lekopott) csíkot akarom felújítani no meg néhány plusz bicó-logót a térfelek jobb tisztázása érdekében


Ati, olvastam a választ, amit Tõkés úrtól kaptál és felvet bennem néhány gondolatot. Elõször is azt, hogy miért most, anno domini 2005-ben kell "hivatalos és mûködõ rendszere" kialakuljon a dolognak. Én azt gondoltam, hogy létezik ilyen.
Másik ötletem, hogy ha megvan a kerékpárút-karbantartásnak illetve építésnek a felelõs szervezete, ha vannak cégek, akik felelõsek a jelenlegi állapotokért, akkor hadd tudjuk meg, kik ezek a személyek, cégek. Sajnálatos, hogy nem jut el hozzájuk az információ, szerintem, ha õk felelõsek a kerékpárutakért, nekik maguknak kéne kimenni és begyûjteni az információt. Azért vannak, nem??
Ha Tõkés Balázs úgy tudja, hogy a kerékpárút karbantartás rendszere döcög, akkor tájékoztathatná végre valaki, hogy csak az tud döcögni, aki valamilyen szinten legalább halad... De ha tudomása van valakinek arról, hogy az elmúlt idõszakban voltak kerékpárút-felújítások, kérem, fotókkal illusztrálva küldje el a bringaút szégyenfalra. Mi fogunk a legjobban örülni, hogy a gyász képek mellé kitehetjük a "hurrá, megcsinálták" postokat.
Nagyon sajnálatos, hogy hivatalosan nem támogatják az "sajátkezû nyesegetést", itt térek vissza az elején említett kéréshez, miszerint tájékoztassanak minket, konkrétan ki a felelõse a kerékpárutakra belógó ágaknak, fáknak: kin, kiken lehet számonkérni a tüskés bokrok szaggatta bõrt és mezt, ne adj isten kivert szemet. A kerékpárút-kátyúk felelõse is érdekelne, mert egy-egy nagyobb esés után bekövetkezõ kerékpár- és csonttörés is sokba kerül. A rosszul megtervezett és kivitelezett kerékpárutak felelõsének a nevét is kérjük, hogy tájékoztathassuk a konkrét balesetveszélyrõl, ha magától nem tudta volna, hogy pl. a buszállomás kijáratát kerékpárúttal kombinálni enyhén szólva is veszélyes, vagy a "köszönjük" kategóriás, harminc centi "széles" kerékpárútról. Nem azért akarunk kerékpárút-felfestést renoválni, hogy törvényt szegjünk, hanem azért, hogy a gyalogos is, bringás is lássa, merre hány óra. Díjaznám, aki elsõre megmondja hogy pl. a Hungárián egyes helyeken hol a bringasáv és hol mehet a gyalogkakukk, annyira le van kopva; kész balesetveszély az egész. Tõkés úr emleget a levelében szinte már misztikus cégeket, akik "elvileg" felelõsek. Lépjenek ki a nyilvánosság elé és vállalják magukat: ugyanis a kerékpárutak nem szívességbõl épülnek, és nem szívességbõl kell karbantartani õket, hanem adóforintokból.

#3588
Stiggs73

Stiggs73

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 335 hozzászólás

Nagyon rákoncentráltam a 8.50-re, és a korábbi részrõl lemaradtam, amikor Tõkés Balázzsal beszéltek. Csak a végét hallottam.
De neked nagy gratula! :-))

Köszönöm szépen, az egész hétvégén paráztam mint állat az interju miatt, irtam egy csomó mindent, aztán bele sem néztem... Megvan a Tõkés féle nem én tehetek róla monológ is...

Stiggs

"I have wept in the night for the shortness of sight

that to somebody's need made me blind; But I never

have yet felt a tinge of regret for being a little too kind"

http://bringaut.freeblog.hu


#3589
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás
Nagyon rákoncentráltam a 8.50-re, és a korábbi részrõl lemaradtam, amikor Tõkés Balázzsal beszéltek. Csak a végét hallottam.
De neked nagy gratula! :-))

#3590
Stiggs73

Stiggs73

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 335 hozzászólás
NA hát megvolt az interju. Lehetett volna jobb is, de engem sem hivnak naponta a rádiók hogy beszéljek rólatok, rólunk. MOndjuk legalább nem dadogtam. Az anyag megvan digizve, szerzek neki valami tárhelyet és fellinkelem az oldalra.

Stiggs

"I have wept in the night for the shortness of sight

that to somebody's need made me blind; But I never

have yet felt a tinge of regret for being a little too kind"

http://bringaut.freeblog.hu


#3591
Oo_TurBO_Atti_oO

Oo_TurBO_Atti_oO

    vendég

  • fórumtag
  • 107 hozzászólás
Bringára fel Békásmegyer!2005. június 27. 08:00
Ezt a címet adta a HÉV felújítássalfoglalkozó cikkének az M1 híradója.

-Hát nem csodálatos?? (közlekedési alternatívaként tartják számon a bicót)

http://www.hirado.hu/cikk.php?id=46451
:klony: Mégtöbb bringát a buliba!:klony:

#3592
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás
Szia!
Hogy törted össze? HOl? Mikor?

A rádiós dolog a bringautakkal kapcsolatos, a Klub rádión lesz hétfõn reggel 8.50-kor. Stiggs is megszólal majd.

#3593
AGA

AGA

    AGA

  • fórumtag
  • 2.353 hozzászólás
No sajnos visszajöttem, jól össze is törtem magam :) Mi ez a rádiós dolog? MIkor van lesz pontosan? Megyek én is anyázni a demszkit ;) Meg a sok kecsege politikust :)

Ride everywhere.

.


#3594
Oo_TurBO_Atti_oO

Oo_TurBO_Atti_oO

    vendég

  • fórumtag
  • 107 hozzászólás
Tin, te is jól beszélsz, meg "Töki"(vajon ha ezt olvassa, akkor mi lesz? :D )
is jól, de én már csak a meglévõ(vagy lehet már rég lekopott) csíkot akarom felújítani no meg néhány plusz bicó-logót a térfelek jobb tisztázása érdekében
:klony: Mégtöbb bringát a buliba!:klony:

#3595
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás

Akkor illegálba kell vonulnunk!!! 15 év alatt egy métert nem festettek újra. Ha meg meg akarjuk csinálni akkor ránkhivják a rendörséget! LFS-ükbe!!! Legalább lesz még egy téma amirõl beszélhetek a rádióban!!!

Stiggs

Én azért valahol megértem õket, mert ha bárki festegethetne, akkor a blogban látható "vigyáz autó" felirat is lehetne érvényes. Érted mire gondolok. Nem értek teljesen egyet azzal, amit hivatalos állásfoglalásként kaptunk, de azt értem, hogy miért kellett ezt mondania.

#3596
Oo_TurBO_Atti_oO

Oo_TurBO_Atti_oO

    vendég

  • fórumtag
  • 107 hozzászólás
nem hinném, hogy "töki" haverja festene (bár kituggya), de biztos ilyen is áll a dolog mögött

nekem is ilyen gondolataim támadnak mindíg ezen a korrupt magyarországon
:klony: Mégtöbb bringát a buliba!:klony:

#3597
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

"Töki" :) sem úgy gondolta, hogy mindenképpen a rendõrségen végezzük, csak hát mégis egy félhivatalos állás pontot kellett megfogalmaznia.

aha , meg nem lehet a haver cégének kiadni kilóméterenként 3 milláért a festés felújítást......vagy csak én vagyok ilyen rosszindalatú hogy ilyet feltételezek...
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#3598
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

telefonos segitseget kernek?

szepen, nyugisan, mindenfele indulattol mentesen, "tenyfeltaroan" es kicsit szomoruan a kialakult helyzet miatt...
mar bocs a tanacsert :)

de tenyleg, mit fogsz mondani?
monnyon le!! ? :)

irjak neked beszedet? meg tolunk majd ala a hatterbe kulonbozo effekteket, csorompolo bicikli, ahogy athajt rajta egy Zil,
tompa puffanasok, ahogy a szemeteslapattal uti 3 autos egy bringas hatat
... a belobbano napalm hangja, melle keverve Demszkye, amint mondja eppen: nincs szukseg bicikliutakra.
meg effelek.

ausztriaban foghato a klub radio?

osztrákiában csak neten tudod hallgatni...bp 70 km körzet vmint kecskemét és gyönyös körzete,,,
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#3599
Oo_TurBO_Atti_oO

Oo_TurBO_Atti_oO

    vendég

  • fórumtag
  • 107 hozzászólás
"Töki" :) sem úgy gondolta, hogy mindenképpen a rendõrségen végezzük, csak hát mégis egy félhivatalos állás pontot kellett megfogalmaznia.
:klony: Mégtöbb bringát a buliba!:klony:

#3600
Stiggs73

Stiggs73

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 335 hozzászólás
Akkor illegálba kell vonulnunk!!! 15 év alatt egy métert nem festettek újra. Ha meg meg akarjuk csinálni akkor ránkhivják a rendörséget! LFS-ükbe!!! Legalább lesz még egy téma amirõl beszélhetek a rádióban!!!

Stiggs

"I have wept in the night for the shortness of sight

that to somebody's need made me blind; But I never

have yet felt a tinge of regret for being a little too kind"

http://bringaut.freeblog.hu