Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Critical Mass - 2006. április 22.

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
5013 hozzászólás a témában

#2101
Tailor

Tailor

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 hozzászólás

Aha, nekünk a Rómain való hekkezés ilyen.. :) Sajnos nem egy nagy táv, és teljesen sík odáig..


Oszt ilyenkor te is Bibic....?:beer:

Hamarosan talán sikerül feltennem Õrségi képeket a tar.hu-ra. Aztán jól megnézheted...ha kiváncsi vagy rá.;)

#2102
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás

Mostanában én is inkább csak város. Sajnos. Hétvégén mennék én is , csak a páromat nem akarom mindig ezzel nyüstölni. Megaztán ottvan a telek hétvégére ..stb,stb.
Könnyed terepezés nekem is bejönne, igaz van most 1 kis baj a telommal.
Én mindig bringával járok melozni. Úgy vagyok ezzel, ha jó idõre várok , nem tudom mikor tekernék megint. Inkább esõben is azzal jövök.

Csobánka felé szoktunk kimenni, :lick: az Oszolynál kajálunk 1 nagyott, aztán vissza.
Vagy amerre kedvünk van.

A hétvége nekem is mindig be van tervezve, oszt nem lesz belõle sokszor semmi.. :(
Az én gépemre is ráférne egy-két javítás, de még ahhoz sincs sok idõm, hogy levigyem a szervízig.. Talán egy pár hét múlva..
A munkába járásban igazad van. Nekem ez azért nehéz, mert sokszor van olyan váratlan a munkámban, hogy oda kell mennem egy-egy céghez, így elég nehéz bicóval menni..
Aha, nekünk a Rómain való hekkezés ilyen.. :) Sajnos nem egy nagy táv, és teljesen sík odáig..

#2103
Tailor

Tailor

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 hozzászólás

Egyébként általában, sajnos csak a városban tekergek, mert nem sok mindenkit tudok rávenni még egy könnyed terepezésre sem. (Nekem a nehéz nem is menne.. :) ) Szóval marad a város, de a belsõ részeket messze kerülöm így is, ha tudom..


Mostanában én is inkább csak város. Sajnos. Hétvégén mennék én is , csak a páromat nem akarom mindig ezzel nyüstölni. Megaztán ottvan a telek hétvégére ..stb,stb.
Könnyed terepezés nekem is bejönne, igaz van most 1 kis baj a telommal.
Én mindig bringával járok melozni. Úgy vagyok ezzel, ha jó idõre várok , nem tudom mikor tekernék megint. Inkább esõben is azzal jövök.

Csobánka felé szoktunk kimenni, :lick: az Oszolynál kajálunk 1 nagyott, aztán vissza.
Vagy amerre kedvünk van.

#2104
Tailor

Tailor

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 hozzászólás

De-de.. :) Viszont esõben nem jönnék dolgozni vele.. Esõben inkább valami hobbiszerû tekerést csinálnék, és nem egyedül, az úgy buli.. :) Jól szétázni, sárral telíteni minden porcikád, és a végén lerogyni, "hogy na ez is megvolt".. :)



Hmmm, eez jól hangzik:usmiech_o

#2105
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás
Egyébként általában, sajnos csak a városban tekergek, mert nem sok mindenkit tudok rávenni még egy könnyed terepezésre sem. (Nekem a nehéz nem is menne.. :) ) Szóval marad a város, de a belsõ részeket messze kerülöm így is, ha tudom..

#2106
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás

A városban nem cangázól?:)

De-de.. :) Viszont esõben nem jönnék dolgozni vele.. Esõben inkább valami hobbiszerû tekerést csinálnék, és nem egyedül, az úgy buli.. :) Jól szétázni, sárral telíteni minden porcikád, és a végén lerogyni, "hogy na ez is megvolt".. :)

#2107
Tailor

Tailor

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 hozzászólás
A városban nem cangázól?:)

#2108
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás

:deszcz: teljesen jó volt reggel esõben bringázni. Nektek is ajánlom:air:

Ha nem a városba invitálnál, akkor mennék is.. :)

#2109
Tailor

Tailor

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 hozzászólás
:deszcz: teljesen jó volt reggel esõben bringázni. Nektek is ajánlom:air:

#2110
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás

Szekszárdi dombságban van Sötétvölgy, és "dombosabb" mint a Zselic. Jó fej mestered lehetett, jól meggyötörhetett benneteket!!

Nna, most már ezt is tudom.. :) Egyébként tényleg meggyötört, de egyrészt nem is azért mentem, hogy ne tegye, másrészt meg valamilyen szinten mazoista vagyok (voltam).. Alatta nem élveztem, de amikor vége lett és tudtam, hogy min, akkor eszméletlen érzés volt, hogy sikerült leküzdeni. :)
Egyébként, ha Királyrét környékét ismered, akkor az volt a másik hely. Van az út elején egy sport szállás. A mögött van egy hegygerinc, amire felvisz egy "lankás" út, az tökjül biciklizhetõ. Ott mi soha nem mentünk fel gyalog, egy kicsit arrébb viszont, ahol szinte négykézlább kell menni, ott igen.. :D És hogy ne legyen legalább bicikli-off. Minden DH-snak ajánlom, még természetes ugrató is van rjat.. :D

#2111
dori

dori

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 306 hozzászólás

Na jó, a bükkivel biztos nem vetekedhet még a "farönkös" rész sem.. :) Egyébként az is lehet, hogy csúnyán "félreemlékszem", és Sötétvölgy már inkább a Mecsekhez tartozik? :confused:
Másrészt ahol "normális" ember a völgyben biciklizik és a "lankáson" megy fel, ott nekünk a mester áldásos tevékenységének következtében a kellemes utakra merõlegesen kellett haladnunk, ami a vízszinteshez képest is majdnem ekkora szöget zárt be.. :D


Szekszárdi dombságban van Sötétvölgy, és "dombosabb" mint a Zselic. Jó fej mestered lehetett, jól meggyötörhetett benneteket!! ;)

#2112
Tailor

Tailor

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 hozzászólás

Reméltem, hogy nem fogod megbánni.. :)
Úgy értem az elsõre félnéket, hogy a nõcével együtt. Mint ahogy írtam is, ahol én az Õrségben voltam, ott az autók is megszenvedtek a fölfelékkel.. :) Szóval az a rész, elsõre nem biztos, hogy nyerõ lenne.. Nekem mindegy, max szétszakadok, de az tökjó.. :)


Mi délebbre voltunk Kerkafalván, onnan mentünk szanaszéjjel. Az a rész teljesen lájtos , nem is nagyon tetszet. Na aztán a másik irányba mikor mentünk, Vadása-tó és környéke, aaz gyönyörû. Igaz dombosabb is.
Akkora gombák vannak az erdõben , hogy csak na. És körívben nõnek .
Biztos, hogy megint megyünk majd vissza, muszály....:rolleyes: mert jó, mert klassz, mert széééép.

#2113
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás

Negyven kilós farönkkel a hátamon nem próbáltam, de a bükki bicózás után igenis lankás volt! Meg a mecsekhez képest is lankás. Ha pedig gyaloglábas túráról van szó, amúgy is kedvelen a meredekebb hegyeket, szóval nézõpont kérdése az egész. Ami azt illeti, néprajzoztunk mi is rendesen (kocsmától kocsmáig kétkeréken a Zselicbe', hehe), lehet hogy attól volt annyira kanyargós az út??

Na jó, a bükkivel biztos nem vetekedhet még a "farönkös" rész sem.. :) Egyébként az is lehet, hogy csúnyán "félreemlékszem", és Sötétvölgy már inkább a Mecsekhez tartozik? :confused:
Másrészt ahol "normális" ember a völgyben biciklizik és a "lankáson" megy fel, ott nekünk a mester áldásos tevékenységének következtében a kellemes utakra merõlegesen kellett haladnunk, ami a vízszinteshez képest is majdnem ekkora szöget zárt be.. :D

#2114
Tailor

Tailor

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 hozzászólás

Hát ja, a fáradtság nagyon rossz tud lenni. Velem is elõfordult, hogy elbambultam és legurultam az úttestrõl a csalánosba. Nem durván, épp csak egy kicsit, de az pont elég volt. Engem nem hagynak lustulni :) , Bibic szerintem már csak szeptemberben lesz, addig lesz idõd rábeszélni párodat!


Szeptemberig biztos lesz idõ rá. Rábeszélni.

#2115
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás

Vettem. Thule. Szállító+csomagtartó hozzá. Interneten megrendeltem ezért kedvezményt is kaptam az árból.
Persze azóta többször is használtam, szerintem teljesen jó. Így utólag nem bánom, hogy vettem.

Azt nem értem, hogy az Õrségtõl félnél elsõre ?

Reméltem, hogy nem fogod megbánni.. :)
Úgy értem az elsõre félnéket, hogy a nõcével együtt. Mint ahogy írtam is, ahol én az Õrségben voltam, ott az autók is megszenvedtek a fölfelékkel.. :) Szóval az a rész, elsõre nem biztos, hogy nyerõ lenne.. Nekem mindegy, max szétszakadok, de az tökjó.. :)

#2116
dori

dori

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 306 hozzászólás

Szereti amúgy, csak ellustult a lelkem. Birja ám. Nemrég voltunk az Õrségben, ott is tekertünk sokat, csak a földuton lefelé két vizmosás között félt a fáradság miatt, de ez természetes.

A Bibicet megbeszélem vele is...


Hát ja, a fáradtság nagyon rossz tud lenni. Velem is elõfordult, hogy elbambultam és legurultam az úttestrõl a csalánosba. Nem durván, épp csak egy kicsit, de az pont elég volt. Engem nem hagynak lustulni :) , Bibic szerintem már csak szeptemberben lesz, addig lesz idõd rábeszélni párodat!

#2117
dori

dori

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 306 hozzászólás

A város tényleg aranyos, ember léptékû. Egy ismerõsöm ott kelt egybe a párjával.
A táj is nagyon szép, bár nekem más emlékeim vannak.. Onnan nem olyan nagyon messze voltunk többször is edzõtáborban. Háát, nekem nem tûntek olyan lankásnak azok a dombok.. :) Pláne nem egy 40 kilós farönk alatt..
Nna jó, a kocsmáig szinte egyenes volt az út..


Negyven kilós farönkkel a hátamon nem próbáltam, de a bükki bicózás után igenis lankás volt! ;) Meg a mecsekhez képest is lankás. :) Ha pedig gyaloglábas túráról van szó, amúgy is kedvelen a meredekebb hegyeket, szóval nézõpont kérdése az egész. Ami azt illeti, néprajzoztunk mi is rendesen (kocsmától kocsmáig kétkeréken a Zselicbe', hehe), lehet hogy attól volt annyira kanyargós az út?? :scared:

#2118
Tailor

Tailor

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 hozzászólás

Tényleg, végül vettél bicikli tartót, vagy kölcsönöztél?
Az Õrségtõl kicsit félnék elsõre. Legalábbis amerre én jártam, ott még gyalog is durva volt a sok, meredek föl-le.. :)


Vettem. Thule. Szállító+csomagtartó hozzá. Interneten megrendeltem ezért kedvezményt is kaptam az árból.
Persze azóta többször is használtam, szerintem teljesen jó. Így utólag nem bánom, hogy vettem.

Azt nem értem, hogy az Õrségtõl félnél elsõre ?

#2119
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás

Szereti amúgy, csak ellustult a lelkem. Birja ám. Nemrég voltunk az Õrségben, ott is tekertünk sokat, csak a földuton lefelé két vizmosás között félt a fáradság miatt, de ez természetes.

A Bibicet megbeszélem vele is...

Tényleg, végül vettél bicikli tartót, vagy kölcsönöztél?
Az Õrségtõl kicsit félnék elsõre. Legalábbis amerre én jártam, ott még gyalog is durva volt a sok, meredek föl-le.. :)

#2120
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás

Meg tudom érteni. Miután elütött az autó, nem voltam hajlandó vezetni vagy két hónapig. Bringázni jártam, de vezetni féltem.

Sajnos nem a félelem miatt. Az esés és a mûtét kb 16 éve volt. Nem nagyon figyeltek oda az orvosok a rehabilitációra, így azóta is fáj a térde egy erõsebb terheléstõl. :(