Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Critical Mass - 2006. április 22.

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
5013 hozzászólás a témában

#2061
Ati001

Ati001

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 329 hozzászólás

Sorry vagyok, de meg nem vagyok jol. Inkabb kipihenem, mint visszaessek a total takonyba.


Okok! Lényeg, hogy meggyógyulj. Én azért kimegyek. Kis esti tekerés ;)
Mondjuk vizibiciklizni nem szeretnék az aszfalton...
Majd mesélek, hogy milyen volt :)
"Van, hogy örülsz, mert minden összejön s van, hogy kiborulsz, mert midnen összejön."

#2062
al01

al01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
Sorry vagyok, de meg nem vagyok jol. Inkabb kipihenem, mint visszaessek a total takonyba.

Enyim Paripa

Excuses are like assholes... Everybody's got one, and they all stink

Let the people speak

#2063
Ati001

Ati001

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 329 hozzászólás
A vetítés ma van este 9 tõl. Azt hogy maga a kiállítás meddig tart, azt nem tudom.
"Van, hogy örülsz, mert minden összejön s van, hogy kiborulsz, mert midnen összejön."

#2064
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás

Nah, jön vki a plakátra?

Brühühü, könyvespolcot szerelek, és cserepet kell pakolnom egy órán belül.. :(
Meddig lesz még plakát? És mikor lesz (volt) az a bizonyos vetítés, és hol?

#2065
Ati001

Ati001

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 329 hozzászólás
Nah, jön vki a plakátra?
"Van, hogy örülsz, mert minden összejön s van, hogy kiborulsz, mert midnen összejön."

#2066
al01

al01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
Talan a bowdenfeszitohoz kene bazi gyorsan hozzanyulni. Es attol fuggoen, hogy fel vagy levalt ki vagy be tekerni egy pincurit :-)

Akkor kéretik nem megdögleni és majd tekerünk egy gyorsat a rakparton jól :D
Kicsit nekem is rendbe kéne tennem a gépet. Vmi nagyon nem stimmel a hátsó váltóval. Hozzá se nyúlok és váltogat mint a hülye. Nah mind1.

Jó éjt!

Ati


Enyim Paripa

Excuses are like assholes... Everybody's got one, and they all stink

Let the people speak

#2067
Ati001

Ati001

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 329 hozzászólás
Akkor kéretik nem megdögleni és majd tekerünk egy gyorsat a rakparton jól :D
Kicsit nekem is rendbe kéne tennem a gépet. Vmi nagyon nem stimmel a hátsó váltóval. Hozzá se nyúlok és váltogat mint a hülye. Nah mind1.

Jó éjt!

Ati
"Van, hogy örülsz, mert minden összejön s van, hogy kiborulsz, mert midnen összejön."

#2068
al01

al01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
Mer egy allat vagy :-) Vasarnapra ha nem doglok meg megse, meg akarmi is lehet. Tekernek mar nagyon. Plane, hogy megjott a brand new specialized lancvilla vedom. Es nekem ez tecc es en ilyet akartam es most nekem jo. :-) Csak le kene takaritanom a kerot mielott felrakom a merida helyett.

Enyim Paripa

Excuses are like assholes... Everybody's got one, and they all stink

Let the people speak

#2069
Ati001

Ati001

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 329 hozzászólás
Juhéé!!! Végre lezárták a budai alsórakpartot. Ma ki is használtam az alkalmat és 40el végig is tekertem rajta. :D Volt két biciklis secus srác, akik úgy néztek ki a gépen, mint majom a köszörûkövön és meg próbáltak eme tettemben megakasztani, de nem sikerült nekik. Al, Te tudod, milyen, amikor kicsit jobban odalépek a pedálnak. Nah, most még láttam is az utat... :D

Stiggs!

Igencsak jól hangzanak az ígértek és remélem, hogy ennek a nyomait is fogjuk látni.

Ha már szombaton nem, vasárnap jön vki a plakátkiállításra?
"Van, hogy örülsz, mert minden összejön s van, hogy kiborulsz, mert midnen összejön."

#2070
al01

al01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
Ma mar nem faj a fejem es a fulem sincs annyira eldugulva. Nem mondott semmit, csak kerdezte meddig irjon ki. (mivel evente max 1x megyek hozza tudja, hogy ha ott vagyok, akkor szarul vagyok tutira) Az antibiotikumot meg nemtom minek valtottam ki, nem szedem be. Soha. Csak gyengitik a szervezetet. A fajdalomcsillapitot szinten csak tartalekba valtottam ki. A kopteto viszont zsir, mara egesz jol felszaggatta, szoval lassan kapok levegot is :-)

Viszont erosen gondolkozom rajta, hogy hetfon meg visszamenjek, igen helyes kiscsaj az aszisztens no ;-)

Túléljük, ugye? :D Egyre hasonlóbban érzem magam. Neked mit mondott a doki?
Én csak vérvételre mentem, a nátháról nem szóltam, és mivel a doktornõ helyettesített, ezért nem tudta, hogy nekem nem ennyire nazális a hangom.


Enyim Paripa

Excuses are like assholes... Everybody's got one, and they all stink

Let the people speak

#2071
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég

Csak úgy fotóztál ??????????????
És akkor az ki ott a brinyiglin :scratchhe


Feltöltött képHint: Két ülés.... a hátsó üres.... hmmm.

Feltöltött képHa kekec vagy: Menyasszonyom fotózta.

#2072
dori

dori

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 306 hozzászólás
[quote name='Stiggs73']És jó hírek, reggelire!!!!!! Forrás www.alleycat.hu

Szerdán Tiba Zsolt fõjegyzõ ...

Na kérem, ez jól hangzik! Remélem, nagyrészt megvalósítják önként, ahogy ígérték!! Lehet hogy mégsem hiába csináltuk a mûsort?? :)

#2073
PR

PR

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.651 hozzászólás
  • LocationRákosmente

Csak úgy fotóztam egy kis kerékpárutat Gödöllõn...
http://pix.bikemag.h...forweb.jpg.html
:-)
Azér' szép.


Csak úgy fotóztál ??????????????

És akkor az ki ott a brinyiglin :scratchhe

Vagy állvány is volt nálad?

És akkor meddig próbálkoztál mire így lekaptad magad?

Vagy sorozatkép?

És akkor akkor akkor....

Aki másokat ismer, okos, aki magát ismeri, bölcs

Aki másokat legyõz, erõs, aki magát legyõzi, hõs

Lao-Ce


#2074
compressor

compressor

    vendég

  • fórumtag
  • 173 hozzászólás
Stiggs,

Ez nagyon klassz!!!:)
Reméljük a legjobbakat!
Bízzunk benne hogy így is lesz.
Addig meg a pankráció...
"Boldogok a heringek...."

#2075
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás

Többiek! Szombati tali? Vagy mindenki kúrálja magát?

Valószínû, hogy a kedves nem lesz biciklizõs állapotban, szóval ha megyünk is max gyalog, de még ez sem biztos..

A betegeknek gyógyulást!

#2076
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás
Juhhééé! :) Jól kezdõdik a nap!
Most már tényleg csak az lenne a jó, ha ez nem választási kampány szerû lenne..

#2077
Tailor

Tailor

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 hozzászólás
Hmmm... ez nagyon jól hangzik. Remélem így is lesz....:icon_bigg

#2078
Stiggs73

Stiggs73

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 335 hozzászólás
És jó hírek, reggelire!!!!!! Forrás www.alleycat.hu

Szerdán Tiba Zsolt fõjegyzõ fogadta a Kerékpárosklubot (VBB, HAjtipajti, mi, stb) a városházán.

A megbeszélés témája az alleycat.hu -n gyûjtött, a hivatalnak júniusban átadott pontjaink, az azzal kapcsolatban hozott döntések, és fõvárosi javaslatok ismertetése volt.

Az eredmények:

Bicikliutak:
21 km bicikliút megépítésére kaptunk ajánlatot, aminek létesítésébe már a tervezés fázisaiban beleszólhatunk. Ezek mindegyike õsztõl tavasz végéig kerülne átadásra, az idén tervezett 3 km-en felül de a jövõ nyári útfelújításokhoz kapcsolódóan még egy adagot várunk a napokban.

Meglévõ bicikliutak:
Kerékpárúthálózat állapotfelmérése, és a balesetveszélyes, vagy nem használható szakaszok kerületekkel is egyeztetett korrekciója, balesetveszélyt okozó lekopott jelek újrafestése. Erre 10 millió most.
A hibabejelentés rendszerének kidolgozása. Számítógépes nyilvántartás.
Köztisztasági rendeletmódosítás, különös tekintettel a bringautak takarítására, a rendszeres nyári növénymetszésre és a téli hóeltakarításra. Az FKF Rt.-nek elõírják ezeket.
A 2006-os BRFK megállapodásba beleveszik a kerékpárútra parkolás fokozott rendõri ellenõrzését.
A Bem rakparti gyalogos-kerékpárút megszüntetése a Jégverem utca és a Margit híd között, és külön kerékpárút építése a fasor túloldalán, részben az autóparkolók helyén.

Kerékpártárolók:
Pályázat kiírása kerékpártárolók telepítésére cégeknek, iskoláknak, áruházaknak. (már ki van írva, határidõ: szeptember 10.)
Ezentúl az útfelújítási munkák során a kerékpáros szervezetekkel egyeztetve kerékpárlekötõhelyeket is (U csõ) telepítenek. Az elsõ kerékbetolós tárolókat elfelejtik.
Felmérik a reklámos tárolók telepítésének feltételeit, elõnyeit és hátrányait, és idén döntenek arról, hogy belevágnak e.
Egyeztetéseket kezdenek a BKV-val és a MÁV-val a nagyobb forgalmú állomásoknál kialakítható "B+R" jellegû kerékpármegõrzõk telepítésérõl.
Olyan szabályozást dolgoznak ki, ami kiköti, hogy milyen épületek, üzletek építésekor, milyen bringás létesítményeket kell kiépíteni. Fõleg, hogy hány bringa lekötésére alkalmas tárolót, de felmerült az irodaházi öltözõ és zuhanyzó, vagy bevásárlóközpont építésénél a bekötõ bicikliutak létesítése is.

Kerékpárszállítás lehetõségeinek bõvítésérõl tárgyalást kezdenek a BKV-val, a nemzetközi tapasztalatok alapján.

50.000 autósoknak, és 25.000 kerékpárosoknak szóló kisokost nyomtatnak, és terjesztenek. Ezt már velünk együtt dolgozták ki, és szerintem elég profi lett.

10 perces bringás oktatófilmet forgatnak a napokban, a javaslataink alapján, amit DVD-n minden iskolába és középiskolába kiküldenek.

Az ORFK-tól, a KSH-tól, és a Fõvárosi Közlekedés Biztonsági Társaságtól folyamatosan statisztikai adatokat kérnek a kerékpáros balesetekrõl.

A budapesti kerékpárúthálózati terveket egyeztetik az agglomerációs településekkel.

Térképes táblák elhelyezése az új bringautaknál.

Nagyobb beruházások esetén kötelezõen vizsgálják a kerékpáros szempontokat (út- és hídfelújítások, M0 híd, Aquincumi híd, 4-es metró felszíni munkái, P+R parkolók, stb...)

Felmerültek újabb ötletek is, aminek a vizsgálatára ígéretet kaptunk, egy ilyen például a biciklibarát munkahelyek, üzletek, bevásárlóközpontok díjazása.

Ezentúl állandó és renszeres egyeztetés a kerékpáros szervezetekkel.

Hát ezeket az ígéreteket kaptuk. Tudnotok kell róluk, hogy számonkérhessétek ha szükséges.

"I have wept in the night for the shortness of sight

that to somebody's need made me blind; But I never

have yet felt a tinge of regret for being a little too kind"

http://bringaut.freeblog.hu


#2079
Stiggs73

Stiggs73

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 335 hozzászólás
És mi a helyzet, a bringaút közelében élõkkel?

http://www.origo.hu/...szmegallok.html

Az kipufogó gáz : szén-monoxidot, nitrogén-oxidokat, 1,3-butadiént, benzént, dioxinokat, benzopirént stb tartalmaz! Nem kéne kiirni ezeket a benzinkutakon?


Stiggs

"I have wept in the night for the shortness of sight

that to somebody's need made me blind; But I never

have yet felt a tinge of regret for being a little too kind"

http://bringaut.freeblog.hu


#2080
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás

En szinte biztosan itthonrol nezem a paradet. A takonytol mar nem is hallok, cserebe az egyensuly erzekem is kivalo lett. Legszivesebben csak fekudnek, ugy szedulok.


Túléljük, ugye? :D Egyre hasonlóbban érzem magam. Neked mit mondott a doki?
Én csak vérvételre mentem, a nátháról nem szóltam, és mivel a doktornõ helyettesített, ezért nem tudta, hogy nekem nem ennyire nazális a hangom.