Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Ellopták? Hogyan NE szerezd vissza!

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
154 hozzászólás a témában

#81
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
Én múlkor este olyan 10körül ahogy tekertem haza, arra lettem figyelmes hogy a buszmegállóban ~4-5 srác ül a földön egy körbe. (röpködtek a -fokok csodálkoztamis, aztán rájöttem, hogy péntek van (bulinap))
elhaladok mellettük erre az egyik srác felpattan
hééé te biciklis, te biciklis
és elkezd futni utánam..
dehát ugye nehéz futva utolérni egy bringát, és erre hálisten elég hamar rájött.
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#82
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
egész fórumon kb 2 emberrel történt eddig valami komolyabb.
valaki leszólít az út szélén, az semminek sem számít...
minek ez a harci készültség?
komolyan.... még a 8ker közepén is szoktam este 10kor mászkálni... beleröhögök a strihhelõ nénik, és a futtatóik pofájába, és sétálok tovább....
le sem szarnak. bicóval szintúgy....


másik meg hogy mernéd is használni? vagy lenne e lehetõséged rá.

#83
Trueman

Trueman

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.302 hozzászólás
A gas-spray mennyire hatasos?:) Lehet kapni vadaszboltban, vagy meg mindig engedely kell hozza?

#84
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás
Jaj mennyi sztori:)
Én tutira ledrótoltatnám az összes boltos itthon ha kell még fizetnék is érte de terjedjen el a hír hogy figyeljen ki látja a bringám.
az a baj hogy hiába tartom a lakásban a szobámban a bringám de akkor is féltem.
A tárolóba meg egyszer hagytam lent egy órát de végig ezen járt az agyam hogy mi lehet vele..
Szóval para ez nagyon.
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.

#85
Trueman

Trueman

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.302 hozzászólás
ooo. Ez a kolykos, ciganysoros eleg eros:)
Nem egy hejdenagy otlet de ha esetleg Te+a bringad egy datummal ellatott fenykepen?:) Meg persze a dogcedula is jo, de nem a vazba. Mint Ti is mondtatok, azt kidobjak...
Vagy a dogcedulara visszaterve, mint a regi komfort oregekbringajan az elso agyra szerelt bileta:)

#86
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Hogy még hogyan lehet visszaszerezni...egyszer már asszem leírtam, de most ide illik. Még régebben, mikor otthon laktam és sokat tekertünk a haverokkal,akkor jött divatba a bringalopás. Havernak is elloptág a gépét. olyan 60 ért, de akkoriban 20-at kerestünk. Fél év múlva feltûnt a gép egy drapp kiadású faszi alatt a kocsma elõtt. Át volt festve, de a JD rugós stucni, meg a kerekek...szal mi messzirõl is felismertük a bringát. Odamentünk emberünkhöz,és közöltük a tényállást, hogy vagy visszadja magától, vagy zsaruk. Azt mondta hogy itt meg ott vette (pofon numero uno), majd csendesre vette a figurát, de egy pillanatban meg akart lépni. (pofon numero due). Ekkora már lassan ki is értek a zsaruk, nekik meg elõadta, hogy mi le akarjuk nyúlni a gépét, meg megvertük...stb. Mivel felén drappbarát zsaruk vannak:D mondták neki, hogy kussoljon, és kérdezték mivel tudjuk bizonyítani. Erre mondta a tulajsrác, hogy ha meg mondja mi van az ülésvázcsõben,akkor viheti a gépet...
Ez nálunk bevett szokás volt, hogy a csõbe egy adatainkat tartalmazó leleaminált lapot raktunk. Persze fingja nem volt...akkor már csak arról szólt a sztorija, hogy egy haverjáé a gép (akirõl kiderült a nyomozás során, hogy a hever lépcsõházában lakik), és õ csak "kölcsön" kapta tõle. A bringát fél!!! évvel késõbb átvehette a haver az örsön:D
Másik hasonló felismeréses esetnél simán rúgtuk le a menekülõ tulajt a géprõl, aki még be is perelt minket, de késõbb "meggyõzés" tipikus esete állt fenn:D
De a miénk kis város, szal hamarabb megvan a gép.
Volt olyan, amelyik estére meg lett,mert kint bringáztak a félmillás FR géppel a cigánysoron a kölykök.....

#87
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
igen, erre gondolok

mutasson egy blokkot, amin rajta van a szám, és az õ nevére szól. hisz használt vásárláskor nem kell blokkot is átadni, föleg ha már nem garanciális... vagyis kéne, de ki nézi ezt...:-\

#88
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Nekem cd táras kocsiba való cuccal volt problémám, hogy odajött a csávó, hogy ez az övé...nekem sem volt papírom (mert hát...öööö:)) de mondtam,hogy mutassa a gyári számot, és akkor én is megmutatom az enyémet. Nem stimmeltek...innen már nagy lett a pofám:D

#89
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
de, megkeresni az eladót, péppé verni, kárpótoltani vele magunkat, és spórolni egy sokkal jobb biciklire.
miért a tulajdonos dolga bizonyítani?
mármint odajön a cimbi, mondja övé.
modnom he? bizonyítsd.
ha mutat papírt, akkor kárpótlás fejében.... de én mindig bizonyítsam hogy az enyém... õ bizonyítsa, hogy nem az enyém!
ha tudja, akkor viszont kellemetlen:\

#90
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
szerintem debrecen a civis város. (valami rémlik, de lehethogy tévedek)


Az a para, hogy nekem aztán tényleg semmi cuccomról semmi papírom nincs. Ha most odajönne hozzám valaki, hogy igazoljam már, hogy a gép valóban az én tulajdonomat képezi, hát igen bajban lennék. :P hiába van itthon egy papírra felírva a vázszám, mit bizonyítok vele?

Az meg Lens, hogy visszavetted tõle, hát nemtudom. A lopott autót is annak adják vissza, akitõl lefoglalták. A meglopott embert meg kárpótoltatják a tolvajjal. Ezt hívják a jóhiszemûség védelmének, hisz aki a tolvajtól vette, nem tudhatta 100%-ra hogy honnan van a cumó. Téged is meg lehet érteni, meg szörnyü érzés, amikor ellopnak valamit, és nagyon kevés az esélye hogy viszontlátod, és ah aigy lesz, akkor világos, hogy mindent megteszel, hogy visszaszerezd, de így a srác lett "átverve". Mindegy, ebbõl a helyzetbõl azt hiszem nem lehet jól kijönni. :P
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#91
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
de egy mozót többre értékelnek mert hû de nagy, mint egy jó kis rs sid, psylo, vagy oldsuli marzó.
szal ez is csak a szín, meg a méret....

na de ON

#92
themo

themo

    vendég

  • fórumtag
  • 34 hozzászólás
Szerintem 2 dolog (én legalábbis ezt láttam másoknál) amit soknak szoktak nézni: teló, de még jobban a tárcsafék :(

Van egy full fekete bicót "800-as" tárcsával, már "hûûû ez biztos drágaaaa

#93
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
ha kapok egy jó ajánlatot egy alkatérszre, menjek elötte a rendõrségre? még szép hogy nem:-)
ami egyedül gyanús, az a nagyon olcsó egész bicikli.
minden mással szabad a vásár.

#94
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás

Ahha, mert színes. Az enyém matt fekete, arra azt mondják, hogy nem látszik rajta, hogy ennyibe került...



Ez valóban így van! Egy 50 ezres megfelelõ borítással rendelkezõ gépet egy laikus könnyen drágábbnak nézhet egy fullfekete pénznyelõnél...Nemhiába legtöbb futár ill. városi tekergélõ mókus feketére fújatja a gépét,h ezzel is csökkentse az Ltulajdonítás esélyét.
Noch dazu;nagyon sok Mber nem tudja,h lopott árut vesz!velük szemben elnézõnek kell lenni,hiszen akaratlanul voltak részesei egy bûncselekménynek.
Akik viszont tudják,h honnan yön a cucc,vagy maguk dolgoztatják az enyves kezû csibészeket; "Die,motherfuckers,die!" :rocketman

#95
themo

themo

    vendég

  • fórumtag
  • 34 hozzászólás
Ok Thez, megbeszéltük :)

Egyébként télleg nem nagyon tudják hova rakni már a 100-at sem, én is ezt vettem észre.

#96
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
félreértettél.
saját biciklimbõl idnultam ki, más gépe és hogy honnan van nem érdekel, eszembe sem jut h érdekeljen.
és legtöbbet a kalaúzokra gondolok.
nemtudom mennyit keresnek, de minimálbérnél többet nem nagyon hiszem, és õk kérdezik a legtöbbet.
van mikor 50et modnok, azt megértik. a 100nál már vakarják a fejüket, a 300nál meg le kell ülniük.:\
erre értettem!
és akik lopnak így lopnak
max 100ra értékelik...
abból meg aki épp egy pl nagy dh gépet akar lopni(határozott márka) az kevés van, és így max 1 tünik el ha kell.
de az utána drágán cserél gazdát.

#97
themo

themo

    vendég

  • fórumtag
  • 34 hozzászólás

és ezért adnak el 50 ezerért egy fél milliós bringát
mert laikusnak már az is rengeteg pénz, és komolyan el nem tudja gondolni hogy hogyan kerülhet többe.
ha már 100ezret mond rá a tulaj, majdnem összeesik ott állva.
(ált szegényebbek kérdik, nekik kb fél éves fizetésük egy 300e-s bringa...)
szal:\


Thez te szerintem azt gondolod, hogy én zsebbõl kifizetem, vagy a szüleim megveszik, mert villogni szeretnék vele.
Mert ha ezt az utolsó sort ezért írtad, akkor nagyon tévedsz. És azt is kifejtem hogy miért. Bár remélem nincs szükség rá és félreértettelek.

üdv:

**themo**

#98
Zap

Zap

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.961 hozzászólás
Ahha, mert színes. Az enyém matt fekete, arra azt mondják, hogy nem látszik rajta, hogy ennyibe került... :D

Aktuális civil


#99
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
és ezért adnak el 50 ezerért egy fél milliós bringát
mert laikusnak már az is rengeteg pénz, és komolyan el nem tudja gondolni hogy hogyan kerülhet többe.
ha már 100ezret mond rá a tulaj, majdnem összeesik ott állva.
(ált szegényebbek kérdik, nekik kb fél éves fizetésük egy 300e-s bringa...)
szal:\

#100
themo

themo

    vendég

  • fórumtag
  • 34 hozzászólás
Én ilyen okokból kifolyólag direkt megkérdeztem néhány full laikust, és azt mondták sokan, hogy az ilyen bicókon bizony látszik, hogy nem 2 forint volt. Nem tudni, hogy miért, vagy mibõl látszik, csak látszik.
Egy gyönyörû bicó szép meg tök jó "feeling", viszont vonzza a szemet, és azoknak a szemét is, akikrõl nem beszélhetünk (LOL ez a "Falu beszólás" nekem nagyon bejön :D) ...és ez kicsiny dicsõ országunkban nem elõnyös. Egy valamit tehetsz: bízol a sebességedben meg a sorsodban :(

üdv:

**themo**