Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Túrák Magyarországon

- - - - -

  • Please log in to reply
18575 replies to this topic

#181
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1,167 posts

A stráva pontosságáról ennyit: Szezon nyitó második nap együtt tekertünk https://www.strava.c...ities/276023784

 

Miklós Ladányi 77.3km 1967m Strava (telefon)

Fülöp Miklós     74.6km 1882m Strava (telefon)

Csete Sándor   78.1km 1875m Strava (telefon)

Keczkó Zoltán   78.9km 1435m Garmin tactix kerékfordulat mérő, és barometrikus magasság mérő.( A Garmin edge500 is ennyit mért)

 

Hozzávetőlegesen jó, nem? Van valami cucc, ami nem milliókba kerül és méter pontosan megmondja a pontos emelkedést/süllyedést?

 

Én jó néhányszor párhuzamosan futtattam a Stravát és a Sports Tracker. Az ST simán összeszámolta a 2000 m emelkedést, míg a Strava 1000 körülire mondta és utánaszámolva és másik telón futtatva a Stravát hasonló értéket mutatott. Na ezért mondom, hogy pontos.


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#182
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts

Egyébként kérdezni szokták honnét tudom hogy pontos, erre csak azt szoktam mondani hogy ha az emelkedés és a süllyedés között 5-10m a max különbség akkor valószínűleg az (haza érkezéskor).


Edited by zeezoltano, 2015. April 08. - 19:59.

Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#183
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,306 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

A stráva pontosságáról ennyit: Szezon nyitó második nap együtt tekertünk https://www.strava.c...ities/276023784

 

Miklós Ladányi 77.3km 1967m Strava (telefon)

Fülöp Miklós     74.6km 1882m Strava (telefon)

Csete Sándor   78.1km 1875m Strava (telefon)

Keczkó Zoltán   78.9km 1435m Garmin tactix kerékfordulat mérő, és barometrikus magasság mérő.( A Garmin edge500 is ennyit mért)

...és a Strava app még viszonylag pontos! :)

 

Én 800-as Garmint használok. Van úgy, hogy 5000-6000 métert mászok egy héten és sehol nem vagyok vele mondjuk a Strava Hungary csoportban. De ez egy ilyen szakma, én a fair play jegyében hagyom a Garmin által mért dolgokat, elég ha én tudom, hogy nem cheat-elt, ennyi a valós. :)


Edited by zscs, 2015. April 08. - 15:24.


#184
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts

A stráva pontosságáról ennyit: Szezon nyitó második nap együtt tekertünk https://www.strava.c...ities/276023784

 

Miklós Ladányi 77.3km 1967m Strava (telefon)

Fülöp Miklós     74.6km 1882m Strava (telefon)

Csete Sándor   78.1km 1875m Strava (telefon)

Keczkó Zoltán   78.9km 1435m Garmin tactix kerékfordulat mérő, és barometrikus magasság mérő.( A Garmin edge500 is ennyit mért)


Edited by zeezoltano, 2015. April 08. - 13:53.

Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#185
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,259 posts

Én azt tapasztaltam, hogy a Strava egész pontosan mér.

Legalábbis sokkal pontosabban, mint a Sports Tracker.

azt asszem csak 3 x próbáltam, de nekem az is összehozott mindig 600 körüli reálisra + 150-200 at.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#186
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1,167 posts

mindegyik rosszul számolja, a barometrikus órákat kivéve.

 

Én azt tapasztaltam, hogy a Strava egész pontosan mér.

Legalábbis sokkal pontosabban, mint a Sports Tracker.


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#187
Richie

Richie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 914 posts

hejhó,

megint útvonal-járhatóság ügyben... :)

 

virágosnyereg-téglagyári-kövesbérc-kevélynyereg-hosszúhegy és teteje(nemtudommármilyenjelzés)-pilistető.

esetleg onnan visszafelé piliscsaba irányába visz valami dózer ami egy kicsit fenyősebb részre visz vissza. piliscsabától meg a nemtudommilyen árok ami nagykovácsihoz megy fel.

ja és a kevélynyeregből a csobánka északi feléhez vezető (asszem piros) jókislejtő :)

 

ki mit tud ezekről?

előre is köszi

 


"õk nevetnek rajtam mert én más vagyok.én pedig azon vigyorgok mert tudom,hogy õk mind egyformák!"

#188
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,259 posts

mindegyik rosszul számolja, a barometrikus órákat kivéve.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#189
AAkox

AAkox

    újonc

  • fórumtag
  • 2 posts

Hibásan számolta a mászást a Sports-tracker

Igen, sajnos a szint számolás nem az erőssége, pedig a legfrissebb verzió van fönt.



#190
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,306 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Hibásan számolta a mászást a Sports-tracker



#191
AAkox

AAkox

    újonc

  • fórumtag
  • 2 posts

szombat délelőtt vki a környéken(budai hg.) egy 5-6 órásat?

Későn csekkoltam, tegnap én ezt a "lájtos" karikát toltam a Budai-hegység- ben:
http://www.sports-tr...4b0f99c58a5465f
Jöv. hétvégén egy Budai hegyek, vagy Pilis valaki ???



#192
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,306 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

szombat délelőtt vki a környéken(budai hg.) egy 5-6 órásat?

Egy négyórás lett nekem, de nagyon hirtelen jött a szabadidő, nem tudtam időben jelezni.

https://www.strava.c...ities/279061026



#193
Richie

Richie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 914 posts

szombat délelőtt vki a környéken(budai hg.) egy 5-6 órásat?

 


"õk nevetnek rajtam mert én más vagyok.én pedig azon vigyorgok mert tudom,hogy õk mind egyformák!"

#194
peppe

peppe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 312 posts

Én nem a sár miatt aggódnék.

 

http://www.ipolyerdo...atogatas_korlat

Rabbit: köszönöm. Akkor elmaradt, kesobb meg a flu miatt.

 

Leginkabb a NHH-rol delkeleti iranyba vivo vagasok erdekelnek, arra ha jol sejtem az ottmaradt agdaraboktol kell tartani. Persze a turistak szamara jarhato ut nem feltetlenul elvezetes bringaval... Ha eljutok vegre, beszamolok a talajviszonyokrol.


a második p néma!

#195
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,259 posts

világos.. viszont itt is eltűnnek a kedvenc részeink és nem egy elháríthatatlan természeti kár, hanem "csupán" gazdasági érdekek okán.. szomorú, ami felétek történt.. ami nálunk zajlik pedig fölháborító. 

 

on

majd nézd meg a most készülő új erdőtörvényt...


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#196
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,297 posts

világos.. viszont itt is eltűnnek a kedvenc részeink és nem egy elháríthatatlan természeti kár, hanem "csupán" gazdasági érdekek okán.. szomorú, ami felétek történt.. ami nálunk zajlik pedig fölháborító. 

 

on



#197
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts

Ennyit nem. Sajnos itt nem 100 ha nem több ezer teher autónyi fa törzsről és ágról van szó. :(

Az egyik kedvenc ligetes részem teljesen eltűnt, kb 0.3-0.5 négyzetkilométert kellet tarra vágni mert menthetetlen volt és szerintem még több ilyen rész lesz ahol vagy a földig vannak hajolva a fák vagy 5-7 méter magasan derékba törve mint a fogpiszkáló


Edited by zeezoltano, 2015. March 25. - 08:08.

Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#198
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,297 posts

Na ma teljesen felmentem a kilátóhoz. Hát a piros csúcs jelzésen nagyon nem szép az erdő A Nagykopasz környékén több ezer ha nem tízezer tonna fát kell még elszállítani-takarítani. Egy ösvényt nem lehetett használni Nagykopaszról lefelé azonban többi jól tekerhető egy dologra kell nagyon figyelni az pedig a rengeteg ág törmelék.

https://www.strava.c...ities/273370708

szóljunk a mecseki erdészeknek? erre meglehetősen hatékonyan takarítanak el minden fa-nemű anyagot a föld színéről.



#199
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts

Sziasztok!

 

Tud valaki infot a "nagykopasz" környékéről?

A standard út érdekelne. Petneházy-rét-piros-pirosháromszög-aztán nemtudom :) -Nagykovácsi-ésakkor vissza sárga?-Solymár/shellkút/-apatakmellett-és vissza virágosnyereg.

Vagy ha az előbbi útvonal helyett van más azt megköszönném.

Előre is köszi!

Na ma teljesen felmentem a kilátóhoz. Hát a piros csúcs jelzésen nagyon nem szép az erdő A Nagykopasz környékén több ezer ha nem tízezer tonna fát kell még elszállítani-takarítani. Egy ösvényt nem lehetett használni Nagykopaszról lefelé azonban többi jól tekerhető egy dologra kell nagyon figyelni az pedig a rengeteg ág törmelék.

https://www.strava.c...ities/273370708


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#200
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,306 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Köszi mindenkinek az infokat.

Szombaton meg is játszom...egy "kevés" kiegészítéssel :)

Ha kiegészítés kell, a kör végén ezt a kiegészítést ajánlom, én ezt toltam a hétvégén :D

https://www.strava.c...ities/272444413

 

Sajna kimaradt az enduro-pálya az Árpád-kilátónál meg a DH-pálya a Nagy-Hárson, egyedül voltam, így nem mertem bevállalni. Azért a Trinity bent van a Kis-Hársról (3x is), a Yoko (fent nem a chicken-way-el hanem a matekozós gyökeressel:)) meg egy pár finomság. ;)


Edited by zscs, 2015. March 24. - 18:23.