Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Üzenõfal (archív #1)

- - - - -

  • This topic is locked This topic is locked
19790 replies to this topic

#19541
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Egy csodálatos hétvégét töltöttünk fent - mi Happy-sek - a Törökmezõn. Hazafelé sokáig nem volt probléma. Ezért már el is könyveltem, hogy sima útja volt visszafelé mindenkinek. Hát mi nem úsztuk meg a hazajövetelt!

A Szentendrei út 113 szám elõtt (Diego áruház) elcsapta egy autó (rendszáma: BIC-998) szembõl a fiamat! Tudjátok, itt az áruház építkezés miatt többszörösen fel van túrva az úttest. Megint fel van túrva például a kerítés melletti rész, és gondosan rátermelték a földet a kerós útra (Záhony utca).

A Szentendrei úton is - teljes szélességben - felbontották a kerós út járdával közös részét. Annyira, hogy több helyen egyáltalán nincs hely a járdán sem gyalogos közlekedésre, sem pediglen a kerékpározásra. Terelõ utat persze nem lehet kijelölni, mivel nincs hely sehol sem!

Éppen ezért mi is - mint minden arra járó kerékpáros - a forgalommal szemben a szélsõ sávban, kellõen lehúzódva próbáltunk meg áthaladni a veszélyes szakaszon.

Sajnos ez a fiamnak nem sikerült. Ugyanis egy autós elég nagy sebességgel hajtva, ráadásul nagyon az útszéléhez tartva egyszerûen nem hagyott helyett nekünk és a szélesebb kormány miatt a fiam fennakadt a tükrében. Emiatt elesett.

Természetesen hívtam azonnal a rendõröket és a mentõt is. Aztán még egyszer kellett hívnom a rendõrséget, ugyanis a pacák minõsíthetetlen hangnemben a kerósok kiirtását hangoztatta! Erre tanúm az a két Konás srác is, akik ellentétes irányból érkeztek és ott maradtak - kérésemre - tanúnak, ha a pacák tettlegességhez folyamodna. Nevüket fel is vették a rendõrök a jegyzõkönyvbe.

Jól esett nekem és a fiamnak is ez a segítõkészség. Ezért külön is köszönetünket szeretnénk kifejezni nekik!

Miközben a megérkezett rendõrök és a mentõsök is tették a dolgukat több kerós is láttam, amint ugyanígy lekényszerültek az úttestre a forgalommal szemben! Sokan kérdezték, hogy mi történt és a segítségüket is felajánlották. Ez is kellemes volt. Végül is nagyon jó kép alakult ki a kerékpárosokról (a helyszínelõ rendõrök szemében is).

A pacák meg közben szórta az átkot a kerékpárosokra. A rendõrök meg figyelmeztették a stílusa miatt.

Hát így esett, hogy a fiam ismét lesántult - ugyanarra térdére, mint múltkor - és így a Happy Bike Bénák szekciójának megint egy új tagja "keletkezett".

Na és persze - majdnem elfelejtettem, hogy - köszönetet mondjak Roobi-nak és Klárinak azért, mert eljöttek elénk és elszállítottak minket (a fiam ugyanis nagyon nem tudott még sétálni sem).

Holnap megyek be reggel a fiammal a suliba, majd délután megyünk a sebészetre és a röntgent megcsináltatni.

Dióhéjban ennyit tudok írni az esetrõl. Kicsit még ideges vagyok a történtek miatt. Ezért elnézést, ha nem teljesen értelmes és egybefüggõ a szöveg.

#19542
Stormbringer

Stormbringer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,754 posts
Ma volt majdnem egy balesetem, amiben én voltam a hibás, egy futárral szemben, mert nem voltam elég körültenkintõ, és nem voltam tekintettel a mögöttem haladó futárra, és az ütközést csak egy nagy vészfékezéssel lehetett megúszni. Az eset a Margit hídnál történt. Ezúton szeretnéknagyon-nagyon-nagyon bocsánatot kérni!!!!!!! :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[

#19543
jojoba

jojoba

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 337 posts
:-*

#19544
fityisz

fityisz

    kapitány

  • fórumtag
  • 993 posts
Hmmmm, ha ez egy üzenõfal akkor én üzennék,

Jojobának a Kedvesemnek üzenem, hogy Boldog Születésnapot és, hogy nagyon szeretem!!!!!!! :-*

(ma kicsit szentimentális vagyok ::) :) )



#19545
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts
Üzenem a télapónak, hogy egész évben jógyerek voltam. :)

Posted Image

#19546
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13,250 posts
  • LocationSvájc
Foxriderboy-nak és Lord_Leslie-nek üzenném ,hogy ha lehet cseréljék mán le a képüket please!
Nem értem miért kell a másiktól ellopni a dolgokat >:(
Egy kis egyediséget kérnék tõletek!
Ha jól tudom ezen a baszás fox-logón kívûl nincs ugyanolyan kép.Lehet,hogy másokat nem zavar de engem IGEN!
Asszem világos voltam........
köszike
Peace

#19547
vendég__*

vendég__*
  • vendég
A Gázgyári (Záhony utca - GraphiSoft park) bejárónál megszûnt a földhányás a kerós úton. Lehet arra tekerni!

#19548
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Az Árpád-híd északi járdája - bár még nincs hivatalosan átadva - már járható. A deszkákra, építési törmelékekre érdemes vigyázni.

Szerintem ugyanolyan hullámos és "szûk", mint volt, de ezt a véleményemet nem mindenki osztja.

A táblák szerint (AZso mondja) csak kerós út!

#19549
-kisvajda-

-kisvajda-

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,269 posts
na..elmény mehet ;D
becaplatunk a suliba haverokkal, persze egybol talakozok ofovel es kiszurta hogy nem vagyok unneploruciba (mellesleg egy nagymellu bulaj volt a polomon ;D) azonnal hazazavart hogy oltozzek at...
mentegetozesnek nem volt helyes pedig megprobaltam mindent..vegulis haza aztan vissza es pesrez az egesznek semmi ertelme nem volt mert mire visszatertem hon szerettt isokolamba vege lett az unnepsegnek es mehettem haza :Pjol mexivtam ;D

#19550
Stormbringer

Stormbringer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,754 posts
;D ;D

#19551
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11,799 posts
;D ;D ;D Még telik. Pont úgy, mint eddig bármelyik és mégis másképp, mert mindennap más. Ez bölcs volt, ki is merültem tõle. ;D

#19552
Stormbringer

Stormbringer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,754 posts
Ja :-X

Mindegy...

És neked hogyan telt szeptember 1-e?

#19553
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11,799 posts

minden pejorativitás nélkül


Jajj már, oda is írtam, hogy nem azért írom, mindössze érdeklõdtem! ;)

#19554
Stormbringer

Stormbringer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,754 posts
8 osztályosba járok, és ez most a 9. osztály, jó tudom, kevés, meg minden, úgyhogy igazad van... ::) :-X

#19555
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11,799 posts
Storm: minden pejorativitás nélkül, ez most neked a 8. vagy már gimi?

#19556
Stormbringer

Stormbringer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,754 posts
Nah, emberek! Milyen vót az elsõ nap a suliban?

Én szíven szúráson gondolkodom, de ha valakinek van gyorsabb módszere, akkor írhattok, esetleg topik is lehetne belõle ;D ;D

#19557
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,021 posts
2. kerület
Hûvösvölgyi út a János kórháztól a Kelemen László utcáig
aszfalt
járdával közös a kerékpárút

- sok helyen arasznyi keresztirányú repedések
- az egyik lámpás keresztezõdésben megsüllyedve egy kátyú is mintha javítottak is volna ott valamit(vízvezeték ???), de ez úgymaradt (valahol a Budagyöngye elõtt még)
- fõleg a kórház felé sok helyen hosszirányú mélyedés is valamint a sövény sincsen igazából karbantartva így a járda szélén csak a ruha veszélyeztetésével lehet haladni

#19558
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,694 posts


Wow, valami alakul :D

#19559
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Új helyzet.

Sikerült találnom (segítséggel persze) egy olyan személyt, aki megfelelõ posztban ül - csak Budapestrõl van most szó - és kerékpározik, tehát valamennyire szívügye a kerós utak helyzete. Megbeszéltük, hogy ahol lehet, segít nekünk az úthibák eltüntetésében, és még pár más, a napi karbantartáshoz közel álló dologban.


Ezért ismételten segítséget kérek mindenkitõl, aki jóérzésû, szívügye a biztonságos, veszélymentes kerékpáros közlekedés, hogy - elsõre csak - annyi információval lássatok el, hogy hol van a meglévõ kerékpáros utakon olyan hiba, mely azonnali beavatkozást kíván.


Az információkat a következõ rendszerben kérem:
- kerület (sajnos most még csak BP-rõl van szó),
- út, esetleg utca, sarok, vagy út, keresztúttól keresztútig,
- burkolat típusa (aszfalt, dísz, stb.)
- kerós út típusa (teljesen szeparált, süllyesztett, korláttal, vagy csíkkal elválasztott, járdával közös)
- hiba megjelölése (pl. hiányzik pár díszkõ a vörösbõl, luk van az aszfalton, kátyú keletkezett, nem aszfaltozták le az útfelbontást, stb.)


Ide érdemes olyat is beírni, hogy kitörtek egy "babát" (zöld oszlop) és a csonkja veszélyes a kerékpárosokra (kivágja a gumit). Itt konkrétan a Retek utca, Fény utca sarokra gondolok. Ez is a hibalista értékes része lehet.


Segítségeteket elõre is köszönöm!


MankaMTB
Happy Bike

#19560
sezlonyrugo

sezlonyrugo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 302 posts
Kedves Rave Ace

SOHA TÖBBÉ NEM SZEMETELEK. HA ELÕFORDÚL SZÁRADJON LE A KICSIPICINEMISZERVEM, MEG A KEZEM TÕBÕL!! :D :D ;D ;D