Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Budai felfedezo tura utvonal kerestetik

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
10 hozzászólás a témában

#1
orka

orka

    vendég

  • fórumtag
  • 35 hozzászólás
pedig nem ártana a témát feléleszteni, mert nem sok leírás van a neten és érdekelne- valaki segítsen köszi

#2
boca

boca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.078 hozzászólás
höhö :) ezt kegyetlenül benéztem:wallbange
" A Cube el van vetve! "

#3
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
:) boca, olvastad mikori a hozzászólás? :)


A sebesség mindent megold.

 


#4
assasinbug

assasinbug

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 893 hozzászólás
2004-09-09-én jött a hsz;)

#5
boca

boca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.078 hozzászólás
[quote name='dnl']S.O.S segitsetek S.O.S videki paraszt feljott a nagyvarosba S.O.S


Most szombaton vegre raerek, igy tervezek delelottre egy turat, de mivel nem ismerem abszolut a budat (illetve a fovarsot sem), igy orulnek ha tudnatok ajanlani fasza utvonalakat/helyeket/osvenyeket.
Elsosorban erdore gondoltam, esetleg kisebb nagyobb aszfalt szakaszokkal.
Ketten dual gepekkel lennenk, duci gumikkal, ketten viszont Tesco bike-al,



dnl honnan indulnál? Egyébként esni fog, lehet, sõt bizti, hogy saras lesz a pálya
" A Cube el van vetve! "

#6
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás
Köszönöm! Továbbítani fogom a leírásotokat (has)pókember és assasinbug. Hurkáét nem merem, kifejezetten kérte, hogy a legrövidebb úton szeretne eltûnni az autók közül. Sajnos nem csak jó példával tudtam neki szolgálni, hanem rosszal is, ugyanis tudja, hogy engem is kivasaltak már. Egyébként nem vicc volt a kérdés, lehet szégyen, de tényleg nem jártam még arrafelé. Na jó a Hûvösvölgyin már igen autóval :(. Remélem valóban nem nagyok az emelkedõk, mert nem szeretném eltenni láb alól :), szerintem utoljára 57 éve ült bringán :D.


#7
assasinbug

assasinbug

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 893 hozzászólás

Ne viccelj már, voti, az ismerõsöd benne lakik a tutiban. Ha nem akar felmászni a Szépjuhásznéhoz, akkor annyit kell tennie, hogy átgurul a Hûvösvölgyi út másik oldalára, és a Páfrány út végénél becsatlakozik az erdõbe. Kb. 5 perc sincs, és máris kirándul. A reptér felé van egy mászás, de ott ki lehet menni aszfaltra, és utána már kb. szintben lehet mozogni a Vöröskõvár körül, aztán vissza például a Görgényi útra, és onnan egy rövid lejtõzéssel bezárja a hurkot. Ez kb. 5 km, jórészt földút vagy jelzett turistaút, a legtechnikásabb rész kis túlzással a villamossín keresztezése :-)
... megnéztem a pedometerben, 9.5km, de ennek 80%-a a zöldben...
http://www.gmap-pedo...r.com/?r=794404
A rövid mászás kb. a 4-ik km elõtt van, ha nem bírja tekerni, nyugodtan leszállhat, kb. 100m az egész. Fordított irányban a Szalonka út elég határozott emelkedõ.


Haspóknak igaza van, jó helyen laiki az ismerõsöd:-) és gyakorlatilag lehetetlen elkerülni az emelkedõket lévén, hogy az egyiknek szinte a tetején lakik, így hazafelé komoly tolás lesz felfelé. Én az egyik útvonalam lerövidített részét mutatom, ami javarészt aszfaltos. Komoly emelkedõ csak a Szerb Antal utca, amin elindul lefelé;-) és az erdõben 3 egymás utáni kisebb emelkedõ van, amin szintén lehet tolni.
http://www.gmap-pedo...r.com/?r=794492
hidegkút kisebb utcáin vezet, kék jelezést követve helyenként.

#8
Hurka

Hurka

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 279 hozzászólás
Szia Voti!
Én a helyében Páty felé felé venném az utam. Budakeszit elhagyva falusiassá szelidül az autóforgalom. Pátyon Telki felé egy jobbossal vissza lehet fordulni Budakeszire.
De akár lehet egyre nagyobb köröket is tenni, akár egészen Tarjánig :). Dimbes dombos terep, de nem durva. Mondjuk visszamászni a budakeszi úton nem egy leányálom. Elképzelhetõ, hogy el lehet valahogy kerülni, én még azt nem fedeztem fel.
Terepet nem merek ajánlani. A kerékpárutakat elnagyoltan ismerem (meg nem is szeretem... :( ).

#9
(has)Pókember

(has)Pókember

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 486 hozzászólás
Ne viccelj már, voti, az ismerõsöd benne lakik a tutiban. Ha nem akar felmászni a Szépjuhásznéhoz, akkor annyit kell tennie, hogy átgurul a Hûvösvölgyi út másik oldalára, és a Páfrány út végénél becsatlakozik az erdõbe. Kb. 5 perc sincs, és máris kirándul. A reptér felé van egy mászás, de ott ki lehet menni aszfaltra, és utána már kb. szintben lehet mozogni a Vöröskõvár körül, aztán vissza például a Görgényi útra, és onnan egy rövid lejtõzéssel bezárja a hurkot. Ez kb. 5 km, jórészt földút vagy jelzett turistaút, a legtechnikásabb rész kis túlzással a villamossín keresztezése :-)
... megnéztem a pedometerben, 9.5km, de ennek 80%-a a zöldben...
http://www.gmap-pedo...r.com/?r=794404
A rövid mászás kb. a 4-ik km elõtt van, ha nem bírja tekerni, nyugodtan leszállhat, kb. 100m az egész. Fordított irányban a Szalonka út elég határozott emelkedõ.

#10
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás
Szépen lassan sikerül megfertõznöm a környezetemben élõket a kerékpározás szeretetével :). Most éppen egy 67 éves ismerõsöm tett olyan kijelentést, hogy ha mondok neki olyan útvonalat, ami viszonylag autómentesen kivezet a zöldbe és nincsenek benne nagy emelkedõk, akkor elkezdene bringázni. Õ a II. ker Kuruclesi és Széher utak közti Gyémántos lépcsõnél lakik. Abszolút nem ismerem a helyet, de gondolom innen nem a kijutás a nehéz, hanem az emelkedõk elkerülése. Légyszi segítsen aki ismerõs errefelé, gondolom kezdetnek elég lenne egy oda-vissza 5-8 km-es út, aztán ha bejön a dolog a többit már felfedezi õ maga.

Fogjuk szaván az urat! ;)


#11
dnl

dnl

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 688 hozzászólás

S.O.S segitsetek S.O.S videki paraszt feljott a nagyvarosba S.O.S


Most szombaton vegre raerek, igy tervezek delelottre egy turat, de mivel nem ismerem abszolut a budat (illetve a fovarsot sem), igy orulnek ha tudnatok ajanlani fasza utvonalakat/helyeket/osvenyeket.
Elsosorban erdore gondoltam, esetleg kisebb nagyobb aszfalt szakaszokkal.
Ketten dual gepekkel lennenk, duci gumikkal, ketten viszont Tesco bike-al, ami a riderek felkeszultsegere is kovetkeztetni enged.

Esetleg szivesen csatlakoznank vkikhez.

S.O.S ajanljatok mar valamit pls.