Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Manitou

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
3554 hozzászólás a témában

#1761
ltsoma

ltsoma

    vendég

  • fórumtag
  • 85 hozzászólás
Azért fordul el könnyen, mert a rugó nem feszíti meg eléggé a nyomórudat és a csavarral együtt elforog.Próbáld meg úgy meghúzni, hogy betekered az elõfeszítést.Ha nem megy, akkor nyomd össze kicsit a villát (tartsd meg) és úgy próbáld.
Ha kiveszed a csavart, akkor kifolyik az olaj és a láb kirugózáskor lerepül a becsúszókról.(+ eltörik a másik oldalon a csillapítás)
Ha nem akarod szétszedni, akkor inkább tekerd be teljesen.

#1762
Zoomstag

Zoomstag

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.046 hozzászólás
ltsoma!
Köszönöm a választ.Az enyémen mindkét irányba könnyen el lehet fordítani.Érdemes teljesen becsavarni?És ha kicsavarnám folyna ki belõle valami(nem tervezem szétszedni)?

#1763
ltsoma

ltsoma

    vendég

  • fórumtag
  • 85 hozzászólás

Sziasztok!
Az a kérdéssem lenne, hogy a 2002-es Manitou Black Comp bal lábán(lent) van egy hatlapfejû csavar: az mire való?
A válaszotokat elõre is köszönöm.


Az tartja egyben a villát.(a lábat és a nyomórudat köti össze)
Ha nem akarod szétkapni, ne piszkáld.

#1764
Zoomstag

Zoomstag

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.046 hozzászólás
Sziasztok!
Az a kérdéssem lenne, hogy a 2002-es Manitou Black Comp bal lábán(lent) van egy hatlapfejû csavar: az mire való?
A válaszotokat elõre is köszönöm.

#1765
JaniKirály

JaniKirály

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 250 hozzászólás
Huhh köszönöm, ez sokat segített!
Van ilyen frankó leírás 06os drop off triple-hez is? :P
Jani

#1766
ltsoma

ltsoma

    vendég

  • fórumtag
  • 85 hozzászólás

Nem tudtuk :(
De ennek ellenére, ha nincs benne semmi is
lehetetlenül nehézkes, a becsúszók "mozgatása".

Hát kenés nélkül tényleg elég nehezen mozoghat.
Ez talán segít a szerelésnél(szimeringeket nem kell kivenni;8-21. lépés kimarad):
http://www.endurofor...n_flick_web.pdf

#1767
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
lehet venni nyak-váll-becsúszó kombót. van is a nagykerben.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1768
Facs

Facs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 488 hozzászólás
Ha a kormányszár alsó csavarja még fogja a villanyakat sztem nyugodtan meg lehet toldani házilag. Én is csináltam már ilyet. Csak olyan embert keress aki jól tud hegeszteni. (apám :D )

#1769
sierra77

sierra77

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Köszi,majd megoldom vhogy!

#1770
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.108 hozzászólás

Vettem egy alig használt Manitou Skareb comp-ot,de egy nagyon picivel rövidebb a villanyak,mint amekkora kéne.Tudna nekem valaki tanácsot adni,hogy lehetne egy pindurit beletoldani a csõbe,vagy kell egy új villanyváll,oder lehet e a villacsövet külön cserélni?Köszi


Hát igen, vagy kormánycsapágyat cserélsz (bár ha integrált van akkor nagyon nem tudsz rövidebbet venni) vagy pedig komplett becsúszó-váll-nyak kombót, mert a nyak a skarebnél ragasztott... Házilagos toldását nem nagyon javaslom, a nyaknak elég sok mindent ki kell bírnia...

Arcsiba no.1:Inkább rebát vegyél ha azt akarod hogy mozogjon a telód :D 2006-os R7-et semmiképpen se, elvileg 2007-ben már levakarják róla azt a gyönyörû feka becsúszó-felületkezelést és mozogni is fog (javítsatok ki ha nem igaz, valahol mintha olvastam volna) Vagy vegyél Pace villát, ott is van választék... Eddig 3 manitoum volt, mind3 meghalt 1 éven belül...
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala

#1771
JaniKirály

JaniKirály

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 250 hozzászólás
Nem tudtuk :(
De ennek ellenére, ha nincs benne semmi is
lehetetlenül nehézkes, a becsúszók "mozgatása".
Jani

#1772
ltsoma

ltsoma

    vendég

  • fórumtag
  • 85 hozzászólás

Sziasztok

Haveromnak van 2005ös Manitou Stance Blunt 150mm-es teleszkópja.
Nahmostan a probléma az, hogy porrá szedtük, kipucoltuk,beletettük az olajos oldalba az igencsak híg w2,5-ös motorexet, összetettük, de a probléma nem szünt meg.
Méghozzá az, hogy marha lassú befele, és kifele is...
teljes testsúllya rátehánkedik az ember, akkor hajlandó szép éassan egy 10-est becsusszanni.
Valami megoldás vagy ötlet ennek az orvoslására?
Gondolkoztunk, hogy a másik oldalt zsírzósról olajosra alakítani...
De nemhiszem hogy csupán emiatt lenne ennyire lassú.
Olyan mintha tapadnának a szimeringek, mert mikor szét volt szedve,
és csal beletettem a 2 becsúszót, rohadt neház volt ki-be huzogatni.
Elõre is köszönöm
üdv

Én rengeteg különbséget éreztem olaj és zsír között.
Szerintem próbáljátok meg.
Azt ugye tudjátok, hogy a manitounál külön van a csillapításra való olaj(jobb felsõ szár) és a kenés(alsó szárak).

#1773
zsbacsi

zsbacsi

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 287 hozzászólás

Vettem egy alig használt Manitou Skareb comp-ot,de egy nagyon picivel rövidebb a villanyak,mint amekkora kéne.Tudna nekem valaki tanácsot adni,hogy lehetne egy pindurit beletoldani a csõbe,vagy kell egy új villanyváll,oder lehet e a villacsövet külön cserélni?Köszi


vagy próbálj meg egy kicsit keskenyebb kormánycsapágyat szerezni, talán az a legegyszerûbb megoldás.

#1774
sierra77

sierra77

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Vettem egy alig használt Manitou Skareb comp-ot,de egy nagyon picivel rövidebb a villanyak,mint amekkora kéne.Tudna nekem valaki tanácsot adni,hogy lehetne egy pindurit beletoldani a csõbe,vagy kell egy új villanyváll,oder lehet e a villacsövet külön cserélni?Köszi

#1775
arcsiba no.1

arcsiba no.1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 602 hozzászólás
Hali!

Mi a véleményetek a 2006-os r7 super click it lockout-os telóról. Fõleg a megbízhatósága érdekelne, és hogy hogyan viselkedik 160-as tárcsánál. ja és 63 kg vagyok, akkor ez a 1,45 kg-os teló gondolom jó lesz. Most még marzo mx comp eta van, ami hibátlan 3 éve, de nehéz.

#1776
JaniKirály

JaniKirály

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 250 hozzászólás
Sziasztok

Haveromnak van 2005ös Manitou Stance Blunt 150mm-es teleszkópja.
Nahmostan a probléma az, hogy porrá szedtük, kipucoltuk, beletettük az olajos oldalba az igencsak híg w2,5-ös motorexet, összetettük, de a probléma nem szünt meg.
Méghozzá az, hogy marha lassú befele, és kifele is...
teljes testsúllya rátehánkedik az ember, akkor hajlandó szép éassan egy 10-est becsusszanni.
Valami megoldás vagy ötlet ennek az orvoslására?
Gondolkoztunk, hogy a másik oldalt zsírzósról olajosra alakítani...
De nemhiszem hogy csupán emiatt lenne ennyire lassú.
Olyan mintha tapadnának a szimeringek, mert mikor szét volt szedve,
és csal beletettem a 2 becsúszót, rohadt neház volt ki-be huzogatni.
Elõre is köszönöm
üdv
Jani

#1777
sanzi

sanzi

    vendég

  • fórumtag
  • 59 hozzászólás
Nem tud vki nekem 2006-os Stance Flow robbantott rajzot adni???

#1778
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
amelyik elasztomert birod beletenni, az lesz jo bele. nem kell semmi speci hozza. vagy rugot is tehetsz bele. csak a hosszuk jo legyen
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1779
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
szerintem soha nem létezett "standard" méretû elasztomer.
mindenki csinált akkorát, amekkorához épp kedve volt.
van egy ismerõsöm, 3 vagy 4 ilyen M2-t birtokol, de szerintem még õ sem tudna segiteni neked. marad a próbálkozás.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1780
gemmmate

gemmmate

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás
És standard méretû elasztomer való bele, vagy kezdhetek futkározni egy kifejezetten bele való után?