Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Manitou

- - - - -

  • Please log in to reply
3554 replies to this topic

#1741
pali kj

pali kj

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,505 posts
boxxer.
durván annyi h a rugót nem zsír, hanem sûrû olaj keni, ami csak úgy van a szárban. finomabb lesz a mozgás. kb ennyi.

:chin: Két kéz, és csak egy száj... ez a probléma az ivással!

http://tiszatavitekerok.hu/:bell:

#1742
ViktoRider

ViktoRider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 993 posts
Csupán kiváncsiságból kérdem, ez a Travis féle Open Bath kenés ez mit takar? Tényleg marzo féle nyílt fürdõ van a csilli oldalon, vagy csak kitaláltak vmi új nevet?:)

#1743
padam

padam

    vendég

  • fórumtag
  • 20 posts

biztos hogy a nyak recseg, és nem valami a kormánycsapágyban?


Helló!

Csak a teló tud recsegni mert kipróbáltuk másik felszereléssel és úgy is recsegett.Egy szervízben azt ajánlották hogy még a kosarat még nézzem meg mert elég könnyen rámegy és lehet hogy az tud mozogni.Majd kiderül.

#1744
elasottegertetem

elasottegertetem

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 956 posts
Helló!
Mit tudtok a 2005ös axel super rtwd-rõl? érdemes megvenni?
Lassan járj, ugyanoda érsz :)

#1745
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts
biztos hogy a nyak recseg, és nem valami a kormánycsapágyban?

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1746
ViktoRider

ViktoRider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 993 posts
Mire használod?
Én ezentúl azt nem tudom mennyire merném használni:/
Amúgy meg cserén kívül nincs más megoldás, ami biztonságos is.

#1747
padam

padam

    vendég

  • fórumtag
  • 20 posts
Szevasztok!

Van egy 2005-ös Black Super RTWD-m aminek recseg a nyaka fékezéskor, de néha akkor is ha simán benyomom.Nem tudtok valami megoldást a felsõ rész cseréjén kívül?

Elõre is köszi.

#1748
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,108 posts
A mostani teló kicsit visszahozta a Manitou-val szemben elvesztett bizalmamat...
Manitou Black Platinum Tárcsás. Jól mozog, nem kicsit, merev, az útállítás is faja, mondjuk én cc-re használom szóval elég a 90 mm, a súlya meg nem érdekel, inkább legyen merev, ellentétben a SID-el ami az én 65-67 kilóm alatt is kolbászol
Szóval ez teccik... Esetleg valaki árat tudna rá mondani, mennyiért osztogatták?Csak a kíváncsiság kedvéér :)
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala

#1749
ViktoRider

ViktoRider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 993 posts
A gari akkor ugrana, ha otthon szétszednéd. De ha csak belenézel h milyen színû rugó van benne, azt sztem nem veszi észre senki:P
Szervízt meg hirtelen nem tudok, nem Bp-en lakom, de Speed-Wayt sokan ajánlják azt hiszem.
Rugót meg általában nem tart készleten senki, de ha van nagykerben, akkor egy-két napon belül bármelyik partnerüzletben megkapod.

#1750
zsbacsi

zsbacsi

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 287 posts
köszönöm az infokat!

akkor elõször rugót kell le csekkolni, és minden valószínûség szerint ezt kell szereznem csak a villába (illetve csere olajat gondolom).

Esetleg valamilyen Budapesti boltot tudnál nekem ajánlani, illetve ha te nem, akkor valaki, ahol lehet rugót is kapni, illetve kicserélik nekem+olajat is tesznek bele?

tényleg ilyenkor a gari ugrik, vagy nem?

#1751
ViktoRider

ViktoRider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 993 posts
Kék, piros, sárga, fekete a sorrend, a kék a legpuhább rugó. Azt h mi van benne, passz, eltérõ lehet(pl. 05ös stance-kék, 06-os-piros). A csilli gyorsasága függ az olaj viszkozitásától is, és a rugó keménységétõl is, ha vennél bele egy puhább rugót, már lehet h jó lenne.
Ha nem cserélsz rugót, akkor igen, 7.5essel lassabb lenne.
Mondjuk én FFD-nél is érzek változást ha állítom, maxra tekerve alig jön vissza a 05-ös, épp ezért kap most 2.5-es olajat, mint ahogy a sajátom is, ami sajna már nem állítható...:(

#1752
zsbacsi

zsbacsi

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 287 posts
Hello Emberek!

Nekem egy újabb Manitou Black Elite 2006-hoz tartozó kérdésem lenne, illetve 2.

Az egyik, hogy lehet-e ebbe a gyári rugónál egy kicsit puhábbat kapni, mert érzésem szerint egy kicsit mintha még a gyári is túl kemény lenne nekem. Ezt onnan sejtem, hogy teljesen bepuhítva is csak nagyon nagy durvulásokkor jön ki, kb 10cm mozgás a 12cm úthosszból.

A másik kérdés, hogy a csillapítás szeritem gyárilag egy kicsit mintha fos lenne (bocs moderátorok:)). Összehasonlítva több ismerõsöm Black telójával (igaz azok TPC-sek). Ez abban nyilvánul meg, hogy míg nekem a maximális és minimális csillapítás közt nemsok különbség van..épp hogy csillapít valamit max-on, addig az ismerõseim villát ha max csillapításra tekerem szinte alig jön vissza a teló. nyilván nincs szükségem ilyen brutál lassulásra a mozgásban, de ha tegyük fel a gyári 5W-s olaj helyett, kapna a villa 7,5W-s olajat, elvileg jobbnak kéne lennie a csillapításnak nem?
Amugy ez normális hogy ennyire gyatra a gyári 5W-s olajjal a csillapítás?

Ja a villa szinte vadi új, sztem még 1000km sincs benne..

#1753
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,613 posts
07-es r7 supert már több helyen is árulják, kérdezni is akartam, hogy nyomkodta e valaki, sikerült e vajon javítani a mozgásán tavaly óta, ami elég tapadós volt (bár csak bolti körülmények között nyomogattam, de tulajdonostól is hallottam sajna ilyen véleményt...)

#1754
ltsoma

ltsoma

    vendég

  • fórumtag
  • 85 posts
Nem tudja véletlenül valaki, hogy mikor érkeznek meg a '07es manitou telók?

#1755
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
és nem szakszerü felhasználás esetén garanciális ügyintézés is bukik... (a felhasználást ránézésre meg lehet mondani)

#1756
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9,274 posts

szerintetek a Kelly's Magic-ben lévõ MANITOU Slate Comp FFD (130mm, coil / FFD) jól bírja az ugratásokat??

Módjával, mert
- nem erre tervezték
- nem átütõs
- 30-s becsúszói vannak


#1757
szjani

szjani

    vendég

  • fórumtag
  • 23 posts
szerintetek a Kelly's Magic-ben lévõ MANITOU Slate Comp FFD (130mm, coil / FFD) jól bírja az ugratásokat??

#1758
JaniKirály

JaniKirály

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 250 posts
Sikerült!
Szétbontottam a blunt-ot, teleraktam olajjal/zsírral, az alját is olajjal
a leírás alapján, összetettem, és helyben kimozog 14et és nem akadozik,
hanem csak úgy siklik!!
Köszi Itsoma!! :)
Jani

#1759
ltsoma

ltsoma

    vendég

  • fórumtag
  • 85 posts
Csak akkor tört volna el, ha úgy jön szét (2 darabra) a villa,hogy nem tekered ki a csillapítást az alsó szárból.
Mivel nem jött szét,ezért nem törhetett el.

#1760
Zoomstag

Zoomstag

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,046 posts
Köszi megint a választ.Tegnap egy kicsit csavartam rajta, de semmi változás(nem lehet se meglazítani, se meghúzni), de akkor inkább nem zavarom a lelkét. Azt meg nem vettem észre, hogy valami eltört volna, tehát hülyeséget nem csináltam... : )