Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Manitou

- - - - -

  • Please log in to reply
3554 replies to this topic

#1721
rmx rider

rmx rider

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,790 posts
hol kotyog pontosan? lazítsd ki a stucnit, húzd rá jól és utána szorítsd be a stucnit.

#1722
daci

daci

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,383 posts
na lenne egy kis probléma
haver megvette a stance flow-t (az én régi telómat)
és elkezdett kotyogni, pedig eleinte jó volt.
mik lehetnek a lehetséges okok?
eleinte a rózsára gyanakodtunk ami a viillanyakban volt mert már nálam is elég szar állapotban volt de nálam soha semmi baj nem volt
viszont ez ki is cserélték.
szervizbõl (moab) kimenet a bicó rendben volt, de kicsit késõbb megint elkezdett kotyogni.
tudom h élõben kellene látni de lövésünk nincs mitõl van.
mik lehtnek a leheséges hibaokok, ami miatt egy teló kotyog?

#1723
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
vidd vissza oda, ahol vetted!
ne is nyúlj bele, a garancia rögtön elvész róla.
pár napon belül megkapod hibátlanul.

#1724
savanya

savanya

    vendég

  • fórumtag
  • 11 posts
Üdv mindenkinek!
Egy kis segitségre lenne szükségem: 2005-ös black super rtwd villámon behalt az útállitó, pedig még 1000km sincs benne. Az állitócsavar kb. másfél fordulat után megszorul és nem lehet tovább tekerni. Szét kéne szednem a villát de nem akartam nekiugrani úgy, hogy még sosem próbáltam. Ha valaki tud, adjon némi technikai tanácsot! Köszönet!

#1725
ViktoRider

ViktoRider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 993 posts

Szevasztok. Most vettem egy manitou stance folw villát(erre volt pénzem) de túl sokat mozog az én umf steel team 1esemben szóval megköszönném ha valaki tudna segíteni hogyan tudnám ezt a villát igazán dirtessé tenni! elõre is kössz.


Csak csere, kisebbé tenni nem lehet gányolás/garivesztés nélkül.

#1726
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11,904 posts

hehe :D

ha látnád a szervizt! szép kék szerszámokkal van tele ;)

nemtom mi legyen. arra is gondoltam, hogy kiveszem a becsuszót, a hatlapfejet befogom satuba csak azt nem tudom a becsuszót mivel fogom meg de azt hiszem rászoritok egy vállat


az Xvert mûanyag csavarját faszán be lehetett fogni egy 30-as Marzo vállal ;)

#1727
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,030 posts
cseréld el egy stance staticra ;)

#1728
Squirrel

Squirrel

    újonc

  • fórumtag
  • 1 posts
Szevasztok. Most vettem egy manitou stance folw villát(erre volt pénzem) de túl sokat mozog az én umf steel team 1esemben szóval megköszönném ha valaki tudna segíteni hogyan tudnám ezt a villát igazán dirtessé tenni! elõre is kössz.

#1729
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts
varesznak van egy célszerszáma levegõs rugóstagok szétszerelésére, olyan fura lasszó szerû, gumiból van. menj be, nézd meg az elvét hogy hogy mûködik, és csinálj egy olyasmit, szeritnem egy használt belsõbõl megoldható.
könnyebb megmutatni mint elmagyarázni :)
az jó lenne megfogni a becsuszót.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1730
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13,250 posts
  • LocationSvájc
igenis uram.akkor mégsem vagyok olyan hülye :D
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#1731
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,125 posts

nemtom mi legyen. arra is gondoltam, hogy kiveszem a becsuszót, a hatlapfejet befogom satuba csak azt nem tudom a becsuszót mivel fogom meg de azt hiszem rászoritok egy vállat


ezt akartam javasolni :) de ne szedd szét, a villát úgy ahogy van be a satuba a kupaknál fogva, oszt tekerd
legközelebb meg zsír a menetre és csak kézi erõvel (csõkulcs rajta) húzd meg a kupakot

#1732
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13,250 posts
  • LocationSvájc
saját vella ;)
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#1733
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár
Remélem a villa tulajdonosa olvassa, hogy mit csinálsz a telójával. :)
Profi szerelõ vagy, megoldod. :)


A sebesség mindent megold.

 


#1734
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13,250 posts
  • LocationSvájc
hehe :D

ha látnád a szervizt! szép kék szerszámokkal van tele ;)

nemtom mi legyen. arra is gondoltam, hogy kiveszem a becsuszót, a hatlapfejet befogom satuba csak azt nem tudom a becsuszót mivel fogom meg de azt hiszem rászoritok egy vállat
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#1735
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts
addig reszelni a csavart amig 21-es nem lesz, kiszedni, venni ujat majd utána minõségi szerszámokat használni?

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1736
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13,250 posts
  • LocationSvájc
Na gépész kollegák és kolleginák:

a becsuszó tetején nagyon meghuztam a rugót bentartó kupakot(alu) amin egy 22-es 6lapfejû csavart kellene meglazitani

sajnos kezd nyalódni a hatlapfej.
1 5let: leköszörülni egy 22 dugókulcsot hogy minnél nagyobb részen felfeküdjön a csavarra

sok sok menetlazitó?
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#1737
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts
black super rtwd amirõl beszélünk most?
azt teljesen lecsavarva a villa ugy funkcionál, mintha 90-es lenne, ennek megfelelõ a beépítési magassága is. ezt még simán elviseli a vázad. a plusz egy centi rugóút nagyjából fél fok fejcsõszög változást eredményez, meg 3-5mm középcsapágyház emelkedést.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1738
Striker SX

Striker SX

    újonc

  • fórumtag
  • 2 posts
Köszi Rob. Az igazat megvallva most elég jó áron van a Black Super webáruházban. És nagyon jókat írtak róla a testbike.hu-n. Merev vázba kéne, amiben most egy 8cm-t rugózó villa van. Próbáltam már 10-est és tetszett. De csak egy túra erejéig. A vázam egyébként egy Merida Striker 2002-bõl. Ehhez a 12cm maximális út sok. De a 9 és 10 optimális. Milyen jó lenne, ha mondjuk nem 9-rõl, hanem 8-ról indulna...

#1739
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts
jó lesz a black.
a levegõ rugózássl amugy az utóbbi években már semmi probléma nincsen, nekem is a villa és a rugóstag is levegõs, mikor korábban el se tudtam volna képzelni ilyesmit.
a "butitás"nak nem látom értelmét egy rtwd villán, mikor azt mindig oda állítod ahova éppen akarod. bár ezt az egész dolgot nem értem, de majd elmondod.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1740
Striker SX

Striker SX

    újonc

  • fórumtag
  • 2 posts
Sziasztok!

Segitsetek, Black Super 2006-os telot vennek webaruhazbol ujonnan. De a Manitou-rol nagyon sok helyrol nagyon sok rosszat hallottam. Olaj eresztestol kezdve a merevsegre eleg sok mindent dolgot. S azt is mondtak hogy az utobbi evekben igencsak lenient a villak minosege. En jelenleg egy 2000-es SX-et hasznalok, de ez mar nagyon oreg. S egy nyak-becsuszo cseren is atesett. Szinte epp hogy rugozik. Egyszer probaltam kb. egy vele egy evjaratra X-Vert-et (szimpla vall) ami nagyon tetszett. Azt gazdaja mar nagyon regota hasznalja, meg dh palyan is volt vele, nem is beszelve az ugratasrol. Ezert is lepodtem meg hogy szidjak a Manitou-t. Mi felenk a Rock Shox-ot dicserik. Csak a Manitou sulyban jobb, enyhen durvulos xc-re hasznalnam a magam 85 kg-j6val. Nern is beszelve hogy a Rock Shox legrugos tavalyi Recon 327 Solo Air-et tudom magamnak penzben megengedni. Nines tapasztalatom a legrugos villak teren. Tovabba, a 10cm ratu Black Comp-ot le lehet butitani 8-ra. Lehetseges volna-e lebutitani a Super-t is, megtartva a ut allithatosagot. Hogy a vegso irthossz ne 12 harem kevesebb legyen?