Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Manitou

- - - - -

  • Please log in to reply
3554 replies to this topic

#1421
Csuporka

Csuporka

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 608 posts
Hali, szerintem ha valami normálisan mozgo telot akarsz ennyiért akkor inkább nézz körül bikemag aproban, ott 40000ért találhatsz stance szériát (static/flow/blunt), vagy marzocchi drop off-ot, freeridera mindkettö jo, nekem drop off-om volt, 60 kilohoz nagyon szépen mozog, jobban mint a manitou.

#1422
Night

Night

    vendég

  • fórumtag
  • 24 posts
Most akarok összerakni egy Freeride bicajt és, még nem döntöttem el, hogy milyen telót vegyek bele, ezért kérem a segítségeteket. Manitou-t szeretnék. én 60kg vagyok nemtudom h. ez mennyire befolyásolja a választást, max. 40.000Ft-ot tudok rá szánni, kinéztem 1-et: Slate Elite FFD-R 100mm, õróla meg nem tudok semmit. pls help.

#1423
nefraz

nefraz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 821 posts
sajnálattal hallom :(

#1424
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13,250 posts
  • LocationSvájc
tudtommal nem
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#1425
nefraz

nefraz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 821 posts
Az érdekelne hogy nem tudja e valaki hogy a 80mm-es skareb compot ki lehet e húzni 100-ra?

Elõre is köszi

#1426
csuszi

csuszi

    vendég

  • fórumtag
  • 31 posts

durván nyolc, vagy öregebb, mert azt hiszem '99-ben gyártottak utoljára answer manitou pro c teleszkópot.
kb 10 ezret érhet

thommey: ez a neve. manito pro c

köszi :)

#1427
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts

sziasztok, egy manitou answer pro-cartridge durván 6 éves alig (városi használat) használt telót akarnak nekem eladni, kb szerintetek mennyive kerul? thx tudom kicsit off de segg hülye vagyok a telókhoz

durván nyolc, vagy öregebb, mert azt hiszem '99-ben gyártottak utoljára answer manitou pro c teleszkópot.
kb 10 ezret érhet

thommey: ez a neve. manito pro c

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1428
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,344 posts
Valami rendes modell név kellene...mondjuk Skareb, vagy axel, vagy Mars...stb...

#1429
csuszi

csuszi

    vendég

  • fórumtag
  • 31 posts
sziasztok, egy manitou answer pro-cartridge durván 6 éves alig (városi használat) használt telót akarnak nekem eladni, kb szerintetek mennyive kerul? thx tudom kicsit off de segg hülye vagyok a telókhoz

#1430
anthey

anthey

    vendég

  • fórumtag
  • 32 posts

Silver olyan mint a Skareb volt annó.....amennyire ismerlek nem szoktál durvulni...asszem van egy Silver a Marikoo-ba, mennyé' be nézzed meg....a mûanyag belsõt meg már egyszer megbeszéltük msn-en....


Ha már szóbakerült a Skareb akkor annyit hogy abba is van mûanyag belül nem is kevés... de nagyon meg van csinálva, a levegõs rendszer még mmindig majdnem tökéletes egyedül a negatívrúgókkal vannak gondok :) lassan 3. versenyszezonyát tölti be az én páldányom és a KOxon elvéreztek a rúgók 2 rúgó 5 darabra tört. 1 Hónap volt szerezni hozzá és azóta is hibátlanul mûxik a mûanyag cuccoknak meg semmi bajuk se lett benne :D jövõre viszont cserénem kell mivel kinõttem a drágát :) meg nem ízlik neki a 160as XT tárcsafék :P szal vagy csúcs R7 vagy egy Fox 100 RLC majd kiderül mit hoz a sors és menynire lesz keret :D ja az indián nem hagy cserben :)

Life is TOO Short, RIDE HARD
<> GSK <> MATA <> GoFAST <>
Bundáskenyééér :)


#1431
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár
A tora az árához képest jól mozgó, nehéz, merev teleszkóp, a tora szint az ez. A Manitou vs RS egy nehéz kérdés, mert az idei manitouk sokkal jobbak, mint a tavalyiak és kevés velük a tapasztalat, (kicsit olyan ez a kérdés, mint a shimano vs sram). Szerintem teljesen mindegy melyiket veszed.


A sebesség mindent megold.

 


#1432
N_Vitya

N_Vitya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 519 posts
Ákos kíváncsi vagyok a "sokaság" véleményére is, nem mintha a tiédre nem adnék, de rájöttem sok embert meg kell kérdezni. És még továbbra is fogok.

Súly 2,2tõl azért ne legyen több úgy vagyok vele. Kb Tora szint mit jelent? A két márka közül mégis melyik lehet jobb?

Sliver szimpatikusabb volt a 2 Manitou közül, levegõ, és a becsúszók miatt, és persze a súlya is tetszett attól függetlenül, h nem kifejezetten arra gyúrok. Nagyon remélem, h mihamarabb lesz teszt róla, rendszeresen olvasom Bikemag-t. A 28,6-os becsúszók elég merevséget adnak neki? Végülis könnyû is vagyok, tényleg nem durvulok, de késõbb lehet tárcsa is kerülne rá.

#1433
imee

imee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 684 posts

asszem van egy Silver a Marikoo-ba, mennyé' be nézzed meg....


pont ma néztük még tekerés elõtt, azért kérdezi, hogy milyen, mert tetszett neki...:)

#1434
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13,648 posts
Silver olyan mint a Skareb volt annó.....amennyire ismerlek nem szoktál durvulni...asszem van egy Silver a Marikoo-ba, mennyé' be nézzed meg....a mûanyag belsõt meg már egyszer megbeszéltük msn-en....

#1435
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts
súly mennyire meghatározó?
bikemagot olvasol? szerintem lesz benne sliver teszt ;)
ha nem számt a suly, akkor a slate nagyon jó, 100 mm, és van tpc+ lockout is, legjobb manitou belsõ ami létezik. 30-as acél becsuszók, kb tora szint.
a sliver az 28,6-os alu becsúszókkal jön, sokkal inkább cc-sebb villa.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1436
N_Vitya

N_Vitya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 519 posts
Villavásárlást tervezek. Ma kaptam 2 ajánlatot, ezekrõl szeretnék kérdezni.

Az egyik a Sliver, a másik a Slate.
80-100 körül kellene nekem az út, könnyû vagyok (<60), és az alap modellek okosságai kielégítik az igényeimet. Mit tudtok mondani róluk?

Vagy egyáltalán a Manitouról. Egyik szervízes ismerõsöm: "Ne vegyél, mert mûanyag a belseje." Ez a gyakrolatban milyen negatívumot jelent?

Egyéb lehetõségként felvetõdött egy még meghatározatlan Tora. Viszont arról azt mondta más szervízes ismerõsöm, hogy õ soha nem venne RS-t. Próbálom megtalálni az arany igazságot, e 2 márka közt nyûglõdöm, és a 40e-t fogcsikorgatva szeretném csak túllépni vagy webshopban, vagy nem.

#1437
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13,648 posts
csak egy hosszabb csövel végig kellett volna ütni a nyakon, alul kiesett volt, és vett volna új rózsát kb. 250ft-ért

#1438
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár
Én is erre gondoltam, attól, hogy ferdén lett beleütve még simán ki lehetett volna szedni, a nyakat hülyeség volt kiütni.


A sebesség mindent megold.

 


#1439
Def Jam

Def Jam

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 658 posts

Azt megkérdezhetem, hogy mit értesz azalatt hogy elbarmolta a nyakat?


Hát azt írták Bikemag aprón is hogy rosszul lett a rózsa beütve! :D
Az gáz!:D
De azt akkor is kilehet szedni szerintem, nem kell attól új nyak.

#1440
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár
Azt megkérdezhetem, hogy mit értesz azalatt hogy elbarmolta a nyakat?


A sebesség mindent megold.