Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Manitou

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
3554 hozzászólás a témában

#1401
koca

koca

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.107 hozzászólás

Merev vázam van: Merida matts SE, "16, de jó az FR-ra is mert erõs a váz.


off: hát én már itt leakadtam, de te tudod.
matts váz nem FR váz :mybad:

#1402
daci

daci

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.383 hozzászólás
sztem ne ilyet nézzél, inkább gyûjts egy kicsit
a dart asszem a judy sorozat utódja az nem fr és nem dirtstreet teló, kb rst szint..
sztem ha 40 ezred van akkor stance static és az van enyiért újonnan.

#1403
Night

Night

    vendég

  • fórumtag
  • 24 hozzászólás
Merev vázam van: Merida matts SE, "16, de jó az FR-ra is mert erõs a váz.
Szegedi vok tehát nem nagyon használnám ki a 150mm-s telót. Most néztem: pl.: Rock Shox Dart 3-as Avid BB7-es tárcsával? Kezdõ freeridehoz?
kb. 2 évig szeretném használni, és nem õrült mutatványokhoz. Mit szóltok?
:)

#1404
Norb

Norb

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás
Sztem legyen stance flow gyönyörûen mozog állítható az útja, tehát ha merev váz akkor abba is jó lesz... picit nehéz, dehát ennyiért az ember ne akarjon könnyû jól mozgó mégis erõs villát venni:D

#1405
daci

daci

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.383 hozzászólás
hol irta h merev váz?

#1406
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Jó állapotú psylo-t már nem igazán lehet kapni, különben is a pike és a psylo nem fr villa.
Egyébként ez a manitou topic.


A sebesség mindent megold.

 


#1407
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
150-es villa merevvázba?:)

#1408
andrew_m

andrew_m

    vendég

  • fórumtag
  • 198 hozzászólás
sõt, szerintem érdemes benézni néhány kerékpárboltba, hátha akad nekik a raktár mélyén egy-egy régebbi modell(psylo, stb) biztos nem az eredeti áron.

#1409
rmx rider

rmx rider

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.790 hozzászólás
Rockshox psylo-pike ? használtba 50körül

#1410
daci

daci

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.383 hozzászólás
akkro inkább maradj a capa-nál még egy ideig és gyûjts egy 150es dropoffra meg egy bb7-re
az jó lesz sztem
vagy az elõbb linkelt teló, bár az kicsit nehéz.

#1411
Night

Night

    vendég

  • fórumtag
  • 24 hozzászólás
lol, ez nehezebb ügy lesz, mint amire számítottam. most a telóval, vagy a tárcsával van a baj? Mert a teló tom, hogy nem egy nagy legenda, de nagyon kevés lehetõség van, most pillanatnyilag RST capa T6-om van ami egy boltbajárós dolog, és bírja, de félek hogy nem sokáig húzza.

#1412
andrew_m

andrew_m

    vendég

  • fórumtag
  • 198 hozzászólás
freeride-ra semmilyen...
edit:
http://ebike.hu/term...mplavallas/5167
(remélem nem számít reklámnak)
40 alatt van, és garantáltan bírja a kiképzést

#1413
Night

Night

    vendég

  • fórumtag
  • 24 hozzászólás
da a dropoff, nagyon drága, én meg 40eig tudok elmenni és mindenféleképp új telót szeretnék venni. Ha meg tárcsát akarnék rá rakni akkor. lehet, hogy Rock Shox Dart 3 as+ 2008-as Avid BB7-es tárcsával. Ez a kombináció milyen?

#1414
daci

daci

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.383 hozzászólás
ez nem fr inkább street
sztem akkor ha könnyebb vagy akkor dropoff 130as apróban vannak fillérekért 2,4 kiló mért dögnehéz? stance nehezebb a dropoffnál más meg nem naon van max tora de az meg nem is fr-dirt street teló. bár v fékesben csak ez az egy megoldás van.
sztem duro-t felejtsd el, havernak volt és egy hulladék.
tárcsafék meg sztem alap fr-nél elõre

dropoff-hoz
igen eleinte a visszaút nekem is szar volt de aztán be lett állítva
130asnál ezen nem lehet segíteni az enyémnél lehetett. most szinte tökéletes a mozgása, ezért is ragaszkodnék így a marzohoz.

#1415
Night

Night

    vendég

  • fórumtag
  • 24 hozzászólás
thx a válaszokat, mondjuk én "gyenge" fr-ra gondoltam, még kezdõ vok, 16 éves, egyenlõre csak alaptrükkökre kellene pl.: Bunny, manual, table top... ilyesmire. Nem ragazkodok a Manitouhoz, végül is csak bírja a kiválasztott teló. esetleg egy SR Suntour Duro-E 130mm-hoz ti mit szólnátok? mindenféle képpen V-fékes kivitel kellene, Marzocchi-t meg azért nem szeretnék, mert dögnehéz az ilyen célra kifejlesztett telója.

#1416
Norb

Norb

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás
Jólvan majd vmikor hegyre mehetünk ha lesz elsõ fékem:D Most lett összehúzva stance nyomóruddal 110mm-re most kicsit fura, de ahogy az útja úgy a mozgása is változott kicsit lassabb dirtre így lesz jobb:) Bár igaz a nixon meg a drop off más árkategória.Próbáltam drop off-ot és tényleg szinte a legszebb az útja befelé. Na de kifelé...:S Az is leeht, hogy csak az volt olyan.

#1417
daci

daci

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.383 hozzászólás
hát annyit tudok h a stance nem volt rossz, csak egyszerûen a marzo jobban bejött mozgásra, jobban be tudom lõni a súlyomhoz.
egyébként majd ha sikerül elintéznem gariban (remélem igen) és a következõ ilyen dropoff is eddig bírja, akkor tényleg szar ez a dropoff.. addig lehet simán anyaghiba, rengeteg törött pike boxxerrõl is hallottam.
egyébként 2,4 kiló a villa kb

egyébként szívesen megnézném ezek után h mozog a nixon-od

#1418
Norb

Norb

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás

mért pont manitou?
sztem inkább marzo, kezdésnek jó pl a 130 v 150es dropoff csak ne ugrálj vele csõrösöket.


Nem tudom mért kell ennyire isteníteni ezt a marzót fõleg, hogy most repedt el fél év után a tied pedig van benne anyag mennyi is 2,5 kiló fölött van? Amikor a MANITOU nixonom már 2 éves kapott dh-t dirt-öt fr-t ami kell csõröst is nagyletörésekbõl (kb. 2m ) ja és emellett 1,9 kilo és simán bírja:air: És 3. tulaj vagyok 65-70kilóval volt használva mindig.

#1419
ViktoRider

ViktoRider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 993 hozzászólás
Ennyiért sztem is használtan, csak jol nézd meg mit veszel..ujonnan ennyibõl sajna nem jön ki fr teló.
Amugy sztem is stance(a króm becsúszós, tehát 06 v 07), vagy dropoff..most ebbe nem akarok megint belemenni, elõbbi nekem sokkal jobban bejön, másoknak pedig inkább a DO..

#1420
daci

daci

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.383 hozzászólás
mért pont manitou?
sztem inkább marzo, kezdésnek jó pl a 130 v 150es dropoff csak ne ugrálj vele csõrösöket.