Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Manitou

- - - - -

  • Please log in to reply
3554 replies to this topic

#1261
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
szintetikus mesterséges lötyi.

szépen megette volna a villát :)

#1262
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár
A dot-os fékolaj nem is olaj, hanem fékfolyadék. Csak úgy eszembe jutott.


A sebesség mindent megold.

 


#1263
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,699 posts
na jó... higgyétek el, alapesetben máshogy jártam volna el.
csak itt rámjött a "akármilesz, megcsinálom, mostazonnal" és abból dolgoztam ami otthon volt.

kíváncsiság, elkeseredettség :) stb.

egy dolog miatt aggódtam csak: hogy a különbözõ gumi/mûanyag elemek nem maródnak-e meg az olajtól. ezt nem vágom, hogy ásványiolaj/bármilyenolaj hogyan viselkedik a milyen gumikkal szemben...

#1264
koca

koca

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,107 posts
nem is mondta senki h emiat ess abba ;)
csak nem érdemes kísérletezni
-teloolaj
-fékolaj
-motorolaj

3 teljesen más felhasználási terület, 3 különbözö viszkozitás érték....stb sok eltérö tulajdonság..
cseréld le 5w- vagy 7.5w-s vagy 10w-s teloolajra ;)

#1265
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,699 posts
nem esem kétségbe :)

#1266
koca

koca

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,107 posts
ZolkoW: :mybad: nem ma kezdtél el forumozni...öszintén szolva értelmesebbnek hittelek...
kb 500 ft lett volna bele az a pár ml tisztességes teloolaj... :mybad:

#1267
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts
szerintem itt

kipucoltam a telómat, és a kenést motorolajjal váltottam fel.
félve kérdezem: hülyeséget csináltam?


fizikai fajdalmat erzett. aztan pedig kenyszert a gyilkolasra... :D

de aztan SZUUUUUSZAAAAA

es most mar jobban van :)
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1268
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts

na most megpróbálok uralkodni magamon.......

? mi a baj cuncimókus?

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1269
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13,250 posts
  • LocationSvájc
na most megpróbálok uralkodni magamon.......
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#1270
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,699 posts

10w az sae10w
10w40 pedig az, hogy legrosszabb esetben is 40w a tulajdonsága.
egy baj van a motorolajjal, hogy habosodik.
keress 10w teleszkópolajat.


köszi, most így majd használom, aztán meglátjuk mi lesz... csak már tényleg pipa voltam, hogy semmit nem mozog a cucc, ha komolyabb értékek lettek volna veszélyben, akkor elõbb kérdezek :)

tenkjuh.

#1271
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts
10w az sae10w
10w40 pedig az, hogy legrosszabb esetben is 40w a tulajdonsága.
egy baj van a motorolajjal, hogy habosodik.
keress 10w teleszkópolajat.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1272
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,699 posts

Milyen DOT-os olajról beszélsz? Az fékolaj. A telóolajok SAE osztályozásúak.


oh.
hát volt valami 10w30, vagy 10w40 jel, de több flakont is nézegettem... 4 ütemûhöz való motorolaj volt.
világosítsátok fel a tudatlant :anon:

#1273
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9,274 posts

kipucoltam a telómat, és a kenést motorolajjal váltottam fel.
félve kérdezem: hülyeséget csináltam?

elegem volt belõle, hogy már közelebb állt a merevvillához.... így viszont újra mûködik.


kapcsolódó: az gyakori, hogy a csúszóperselyek fel vannak hasítva? azt hittem, az zárt gyûrû... eddig ez a második vella, amit szétszedtem.

a szétbontás felénél, mikor a rugó már nem volt benne, olyan nehezen mozgott a láb a szárakon, hogy ihaj... persze többet kéne karbantartanom.
miután lekentem, akkor egybõl könnyebb lett a mozgása, de akkor is érezhetõen darabos maradt. gondolom egy ilyen kategóriától ez várható.

olaj: hát izé... nem találtam semmiféle DOT-os jelölést, vagy csak béna vagyok. az olaj helytelen megválasztásával tönkretehetem mondjuk a tömítéséket? így utólag hasznos infó ;)

Milyen DOT-os olajról beszélsz? Az fékolaj. A telóolajok SAE osztályozásúak.


#1274
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,699 posts
kipucoltam a telómat, és a kenést motorolajjal váltottam fel.
félve kérdezem: hülyeséget csináltam?

elegem volt belõle, hogy már közelebb állt a merevvillához.... így viszont újra mûködik.


kapcsolódó: az gyakori, hogy a csúszóperselyek fel vannak hasítva? azt hittem, az zárt gyûrû... eddig ez a második vella, amit szétszedtem.

a szétbontás felénél, mikor a rugó már nem volt benne, olyan nehezen mozgott a láb a szárakon, hogy ihaj... persze többet kéne karbantartanom.
miután lekentem, akkor egybõl könnyebb lett a mozgása, de akkor is érezhetõen darabos maradt. gondolom egy ilyen kategóriától ez várható.

olaj: hát izé... nem találtam semmiféle DOT-os jelölést, vagy csak béna vagyok. az olaj helytelen megválasztásával tönkretehetem mondjuk a tömítéséket? így utólag hasznos infó ;)

#1275
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13,250 posts
  • LocationSvájc
nahh maradok manitou-s ugy néz ki :D
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#1276
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár
Csak az spv-seknél dolgozik a levegõ a csillapításnál.


A sebesség mindent megold.

 


#1277
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,388 posts
Erre (a Skareb Comp) is vonatkozik hogy muszi pumpálni bele, mert az a levegõ dolgozik a csillapításnál is?

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#1278
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,344 posts
Nekem R7-van, és jobb, mint a tavalyi. Tavaly is azom volt, de az ez éviben sokkal jobb a tömítés(nem olyan szoros), és más a becsúszó felületkezelése is. Nem tom melyik miatt szebb a mozgása, de szebb, és finomabb. Egyébként hibátlanul mûködik eddig. Már várom a karbon lábast:)

#1279
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,388 posts
szerk: Könnyen indul és lineráis (***om a 15 percbe)?

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#1280
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,388 posts
50-55kg-s hölgynek nézek telót nem drágáért, a jelölt:
Skareb Comp '05 80mm. Ráfújásos, elvileg elég puha lesz, érzékenységnek utánalesek, útállításnak is. Így hogy 2004 utáni késöbb egy 160as BB5öst nyugodtan ráakaszthatok majd vagy inkább nem kéne? (Mert tárcsás aggyal csináltatom a kereket, de ha nem szeresse még a BB5öt sem akkor egy kész sima kerék lesz belõle.)
Olaj/levegõ eresztés a késeikre mennyi volt jellemzõ?
Látok olyat a service manualban hogy van sizer, meg spacer... elképzelhetõ az hogy a megfelelõt kiszedve 100as lesz az út? A rider súlyára való tekintettel merek csak ilyenen gondolkozni; ill az adott vázba inkább illene 100as utas teló mint 80as. A csillapításokról olvastam vhol egy cikket, de nem találom, vkinek ötlet? (Nem tudom hogy a compban az érzékenyebb vagy az érzéketlenebb system van...)
szerk: Megvan, TPC, SPV, SPV Evolve, Snap Valve SPV, TPC+ az esélyes, és elvileg TPC van benne, azaz könnyen megindul és nehéz felütni?
Köszönet elõre is válaszért/útmutatásért! :prosze:

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám