Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Manitou

- - - - -

  • Please log in to reply
3554 replies to this topic

#981
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts
a lábban a két kis csavart nem szabad mindig ütközésig huzni, mert eltörik, és az nem garis hiba elvileg...
az ujabb villákon van is ott egy müanyag alátét, hogy megakadályozza a teljes összehúzást.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#982
ViktoRider

ViktoRider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 993 posts
Az nem gond ha ott picit kilóg sztem mindenkinek így van, haver is 2 éve igy használja..
engem az zavar h egyszerûen nem szorítja rá a papucsot a tengelyre, a probléma továbrra is fennáll, namost ez odáig fajult, h ráhuztam, és beletört az egyik csavar, szerencsére ki tudtam a maradékot könnyen szedni..
Amúgy sherman-nél nem valószínû h el fog törni mert ott a csavarok mellett még van egy kis anyag ami azért tartja..

mod: menet jó ötlet végülis, csak az a baj h nálam igy áll be a kerék, ha a láb jobb oldalát teljesen az agyig tolom akkor kicsit akadozva fog mozogni..de akkor sztem az lesz h távtartó+menet a tengelybe..
thx a tippet!

#983
jocek03

jocek03

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,125 posts

sziasztok! olvastam feljebb is ezt a problémát. hogy a manitounál az átütötengely problémás. szóval nekem is az a gond ha behuzom azt a csavart ami a tengelybe van akkor kilóg a nagy hatlapszögletü fél centit. elvileg sokan használják igy. mos tvagy igy használom, vagypedig teszek a tárcsa oldalára a tegelyre a láb és az agy közé egy alátétet vagy pedig amit fent leirtak hogy elõször rögzittem ugy hogy jó legyen a nagy hatlapos cucc és utána tengelycsavar és tárcsarögzités de mondju kettõl félnék 360nál ilyesmi. de ha pl az agy hézagolói nem ér össze a teló két lábával az nagy para lenne az a fél centi. ja és hogy a kis csavarokat mennyire kell meghuzni, nehogy letörjön a fül de azért fogjon is valamit. válaszotokat elõre is köszönöm. légyszi irjatok ki hogy használja ilyesmi. az a lényeg agressziv dirtre kell a cucc és hogy birja. linkelek képet ha tudok róla.

szabolcska

a legjobb megoldás,ha vágsz a tengelybe menetet,és belehajtasz egy csavart alátéttel kivülröl!igy tuti nem fog elmozdulni,mivel igyrendesen mindkét oldalrol feltámaszkodik!és a kiscsavarokat sem kell agyontépni!
az én goldlabaelem is igy van megoldva!kb 5 perces munka,és a büdös életban nem csuszik el a tengely!!!



#984
szabolcska

szabolcska

    vendég

  • fórumtag
  • 110 posts
sziasztok! olvastam feljebb is ezt a problémát. hogy a manitounál az átütötengely problémás. szóval nekem is az a gond ha behuzom azt a csavart ami a tengelybe van akkor kilóg a nagy hatlapszögletü fél centit. elvileg sokan használják igy. mos tvagy igy használom, vagypedig teszek a tárcsa oldalára a tegelyre a láb és az agy közé egy alátétet vagy pedig amit fent leirtak hogy elõször rögzittem ugy hogy jó legyen a nagy hatlapos cucc és utána tengelycsavar és tárcsarögzités de mondju kettõl félnék 360nál ilyesmi. de ha pl az agy hézagolói nem ér össze a teló két lábával az nagy para lenne az a fél centi. ja és hogy a kis csavarokat mennyire kell meghuzni, nehogy letörjön a fül de azért fogjon is valamit. válaszotokat elõre is köszönöm. légyszi irjatok ki hogy használja ilyesmi. az a lényeg agressziv dirtre kell a cucc és hogy birja. linkelek képet ha tudok róla.

szabolcska


Feltöltött kép


agy

[IMG]http://http://kepfeltoltes.hu/080305/bal_www.kepfeltoltes.hu_.jpg[/IMG]

bal

[IMG]http://kepfeltoltes.hu/080305/jobb_www.kepfeltoltes.hu_.jpg[/IMG]

jobb

[IMG]http://kepfeltoltes.hu/080305/tengely_www.kepfeltoltes.hu_.jpg[/IMG]

tengely

#985
Kann Matti

Kann Matti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,458 posts
Köszi, megtettem holnap megy a velohoz..
Kill the Hill:szok: vagy fordítva?
www.kannmatti.kepeim.hu

#986
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts

Sziasztok!

Kotyogni kezdett az R7 comp villám ,mit lehet vele csinálni? kb. 1 éves és féléve tárcsával használom.

Ja 100-as

valószinüleg perselyt kell cserélni benne.
vidd el egy jó szervizbe.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#987
Kann Matti

Kann Matti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,458 posts
Sziasztok!

Kotyogni kezdett az R7 comp villám ,mit lehet vele csinálni? kb. 1 éves és féléve tárcsával használom.

Ja 100-as
Kill the Hill:szok: vagy fordítva?
www.kannmatti.kepeim.hu

#988
g'bor

g'bor

    vendég

  • fórumtag
  • 173 posts

sziasztok most elbizonytalanodtam. nekem van egy sherman jumperom. azt mondják rá hogy százas. pedig 100 látszik ki a becszuszóból és szerintem 80at mozog. most néztem pinkbikeon is és 100asakat irnak. most akkor nemtudom hogy hogy mérik :S. de tutti nem azt hogy mennyi látszik ki :S

köszike
üdv: szabolcska


hy, sztem rakj rá gyorskötözõt, az a biztos módszer. Amugy meg többnek kell kilátszódnia mint amennyit mozog, kb 1 cm plusz szokott lenni.

#989
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13,250 posts
  • LocationSvájc

van valami különbség a travis 150es fekete meg a "rendes" becsúszós között?

az ujak jobbak.
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#990
szabolcska

szabolcska

    vendég

  • fórumtag
  • 110 posts
sziasztok most elbizonytalanodtam. nekem van egy sherman jumperom. azt mondják rá hogy százas. pedig 100 látszik ki a becszuszóból és szerintem 80at mozog. most néztem pinkbikeon is és 100asakat irnak. most akkor nemtudom hogy hogy mérik :S. de tutti nem azt hogy mennyi látszik ki :S

köszike
üdv: szabolcska

#991
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts
a fekete szerintem sz*rabbul mozog.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#992
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8,749 posts
  • LocationPécs
van valami különbség a travis 150es fekete meg a "rendes" becsúszós között?

Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..

BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz! 


#993
ViktoRider

ViktoRider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 993 posts
Okés köszi a tippet, ha ezután is elmozdul, megpróba úgy.
Tengelyre gondolom zsírt nem kell tenni, max ahol csapágyak felfekszenek rá igaz?

#994
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
ahogy én csinálom:
tengely berak. a nem csavaros oldalon hogy kicsit ki is lógjon a tengely, meghúzom kellõképp a 2 csavart.
másik odlalt megtépem a nagy csavart. majd ha ez megvan, azt az oldalt is fixálom.

és még nem mozgott el így :)

#995
ViktoRider

ViktoRider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 993 posts
Na most már tényleg teljesen ráhúztam, ha ezek után is elmozdul akkor írok megint de nemtom ezzel mit lehet akkor csinálni, az alátéteket kivenni nem akarom:S

#996
ViktoRider

ViktoRider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 993 posts
Én nem tudok arról h lehetne állítani..

na akkor manitou szakértõk help!
Adott egy átütõs stance static, vadiuj lábbal.
Kerékberakás: Tengely berak, párszor megnyomkodom h beálljon, tengelyrögzítõ meghúz, majd utána 4 pici csavar meghúz és kész.
namost tapasztalt már vki olyat h jobb oldalon csúszkál a láb a tengelyen? mivel ugye ott a 2 pici csavar rögzíti csak. Az alátétig húztam meg a kis csavarokat, ennél jobban kb nem is lehet, és már 3szor mozdult el a láb..
Kivenni meg nem akarom õket, mert eltörni sem akarom:/

#997
vendég_Sugárfertõzött Oposszum_*

vendég_Sugárfertõzött Oposszum_*
  • vendég
Na, közben én meg már régen szétszedtem a folyós gold label-t és megoperáltam. Ez az O-gyûrû volt nagyon durván szétrohadva (sry, mobilos képek, digigép nem volt otthon :():
http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg
Szal kicseréltem és igen, jelentem az operáció sikeres volt, egy csepp sem jött ki azóta, szóval köszi mindenkinek mégegyszer... :clap:


Más: ha jól tudom, a 2007-es Gold Label II-ben a rugóút belülrõl állítható...hol és hogyan? :chin:

#998
Zip

Zip

    vendég

  • fórumtag
  • 239 posts

http://ebike.hu/term...eleszkop-pumpa/ ;)


Köszi. közben én is megtaláltam...
A keró legyen veletek!

#999
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,030 posts
http://ebike.hu/term...eleszkop-pumpa/ ;)

#1000
Zip

Zip

    vendég

  • fórumtag
  • 239 posts
Hol találtad az ebike-on a pumpát? Néztem mindenütt az egyébben meg az alkatrészek között de sehol nem találom...
A keró legyen veletek!