Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Manitou

- - - - -

  • Please log in to reply
3554 replies to this topic

#901
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts

-180as travist nem lehet 1 1/8 ados nyakkal kapni
- nem útállítós

az elsõt cáfolom. úgy helyes, hogy szimplavállasban nem lehet kapni 180mm-ereset, mert a duplavállas van 180-as és 200-as is. ;)
a másodikat meg nem értem. 180 mm-nél minek az útállítás? enduro villáknál még csak-csak oké, de ez már bõven nem az a kategória.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#902
Kann Matti

Kann Matti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,458 posts
viva la Manitu black comppal kezdtem...jött az r7 és most jön a 130-s relic super még soha nem csalódtam egyikben sem jó a hátterük és megbízhatók...
Kill the Hill:szok: vagy fordítva?
www.kannmatti.kepeim.hu

#903
jocek03

jocek03

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,125 posts
majdnem Travis lett amugy 66 helyett
volt pár okaom amiért nem!
-180as travist nem lehet 1 1/8 ados nyakkal kapni
- nem útállítós
-tengely rögzités (ezt orvosoltam volna 5 perc alatt)

amugy nincs vele bajom,van itthon egy goldlabel (2006)
teszi a dolgát,nem bántam meg!



#904
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
tudom, ezért sem írom tovább :-)

nekem tetszik, ez illik a bringámba.

#905
málna

málna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,117 posts
thez: nincs ezzel semmi baj, de még akkor sem lesz számomra hiteles ha egy velos áradozik a manitoukról, ha történetesen igaz. ne haragudj, az én beidegzõdésem. ne vedd magadra

rocsi: mondjuk asszem szimplavállnál ez nem feltétlenül hátrány (ha nem totál lineáris), de értem mire gondolsz. én elviselnék egy kicsit több progresszivitást a travisben (persze ez csak 15 centis). az új travisek már maxxle szerûek, nem?

#906
rocsipeti

rocsipeti

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,770 posts
nekem elhiheted, mert ha valaki, akkor én szoptam eleget manitouval.
tengelyrögzítés: maxle az etalon, ahhoz képest nagyon messze van.
marzo: más érzés. a travis inrinsic inkább versenyteló szvsz. de külföldi fórumokon is ezt szokták mondani. marzot nem tudsz olyan líneárisra állítani, mint ezt

#907
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
nem értem a célzást:P
marzó árban vettem a villát, önként :)
de nem csipogok bele.

#908
málna

málna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,117 posts

nekem intinsices van. az isten jelzõ kevés:) de csak menet közben jön elõ a tudása. nyomogatásra valóban kicsit nehezebben indul meg, mint a tpc-s, de menet közben azt csinálja, amit kell. rc2 marzo nyomába sem ér. és ezt egy rc2 tulaj mondta....

persze van szokásos buta dolog a manitoun. tengelyrögzítés.


vicces szerintem meg pont jó a tengelyrögzítés, csak nem a manual szerint kell használni :D
neked elhiszem, hogy jó a travis, nem dolgozol a velonál (ha jól tudom...:D)
menet közben valóban nem próbáltam.
de akkor mi értelme van marzót venni?

#909
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
naja. én pl mindig egy csavar minuszban vagyok, pedig folyton kapok .- mindig más bolttól egyet :D De a mozgása számomra bejön. Marzó emlegetése meg itt szentségtörés :P

#910
rocsipeti

rocsipeti

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,770 posts

szerintem pont hogy a travis combosabb.
ha travis, én csak tpcset vennék (ha nem lenne elég ez az egy :P ), a többit bár csak nyomogattam, de nem gyõztek meg. klasszikus manitou ragadás. persze nem kizárt, hogy szerencsétlen véletlen ;)


nekem intinsices van. az isten jelzõ kevés:) de csak menet közben jön elõ a tudása. nyomogatásra valóban kicsit nehezebben indul meg, mint a tpc-s, de menet közben azt csinálja, amit kell. rc2 marzo nyomába sem ér. és ezt egy rc2 tulaj mondta....

persze van szokásos buta dolog a manitoun. tengelyrögzítés.

#911
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13,250 posts
  • LocationSvájc

sala: és áruld már el pls nekem h most akkor ez miért is lesz neked jó? :)
állítólag eddig is jól mozgott a villád. miért mahináltad akkor át?


eddig istenien mozgott. MOstantól nem fog :D

igazábol csak kiváncsiság, hogy a mérhetetlen nagy szakmai tudásommal mit tudok belõl ekihozni.
Jahh meg 3 kiló alatt lesz :D

holnap....
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#912
Konaman08

Konaman08

    vendég

  • fórumtag
  • 160 posts

valamikor járok sashegyen úgyis, ha jól látom te is, nyomogasd meg a 2007-es travist... nekem jobban bejön mint a marzó. És nem hazabeszélek,árában volt.



Marzo 66-ot már volt szerencsém nyomogatni de travist még sajnos nem :S nekem is jobban bejön a manitou design a hátsó híddal :chin: 1ébként csak 180-asba van travis? Nekem nagyon tetszik a manitou csillapítás pedig az enyémnek köze sincs a travishez :D sajnos... meg majd természetesen fully vázba lesz ha arra kerül a sor.

RIDE OR DIE! :scared:


#913
koca

koca

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,107 posts

Áj hev mór eeer in tö fork


sala: és áruld már el pls nekem h most akkor ez miért is lesz neked jó? :)
állítólag eddig is jól mozgott a villád. miért mahináltad akkor át?

#914
jocek03

jocek03

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,125 posts

kussol
Manitou-k szebbek


Láttál már egyáltalán marzocchi teleszkópot élõben?:D



#915
DéBé

DéBé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,716 posts

kussol
Manitou-k szebbek


De a marzók jobban mozognak:D
(kivéve a '08 rcv abból 3at próbálta de...)

#916
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13,250 posts
  • LocationSvájc
kussol
Manitou-k szebbek
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#917
jocek03

jocek03

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,125 posts

de szerintem élõben nagyon rondák a 2008as marzók...



Háborúúúúúúúúúú:wtf:



#918
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13,250 posts
  • LocationSvájc

akkor majd hozd ki hegyre ;)

travis felsõrészt (mennyiért) lehet külön szerezni? becsusszanó+váll+nyak? az arany becsúszó jobban passzolna a váz színéhez :D


ride: bármikor

váll: szerintem arany árban van :D
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#919
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts
igy látatlanban nehéz megmondani, lehet hogy csak egy filléres tömítés szállt el.
vidd vissza a boltba ahol vetted, vagy akikkel jóban vagy, és szerintem elõbb-utóbb a veloban lyukad ki, ahol Vargánya mester kezelésbe veszi.
biztos pénzbe fog kerülni, de szerintem vállalható összeg.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#920
Lacee

Lacee

    újonc

  • fórumtag
  • 2 posts
Helló technikai kérdésem lenne: Van nekem egy Nixon telóm és ne kérdzzétek hogyan (csunya esés volt gyökeres csörösböl indítva) de egyszer csak egy durranó hang kíséretében elszállt a csillapítás rajt (jobb láb balban levegö) mind ki mind be és elfojt az összes olaj . Ez lehet azért mert elszállt egy tömítés vagy egyébb filléres dolog vagy a teljes csilli csere? egyébként igy ugy mozog mint az álom csak kifele ne csattanna :-)