Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Manitou

- - - - -

  • Please log in to reply
3554 replies to this topic

#761
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,125 posts

Az mit takar az az Absolute Platform vagy mi?


a gyártó szerint: ez az abszolut tökéletes kompresszió állítás :), mert a teljesen nyitott-, gyors bemozgástól a teljesen zárt állapotig állítható 5 lépésben.

#762
ViktoRider

ViktoRider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 993 posts
www.enduroforkseals.com-on találsz részletes szétszedést, képekkel. Ja és meglepõ módon a gyártó honlapján is:)

amúgy ahogy én szoktam, felülrõl, jobb csavar le, csilliolaj kiönt, aztán vissza szoktam még zárni h ne csöpögjön mindenfele a maradék. Ezután alsó két csavar ki, kenõolaj kifolyat, teló széthúz.
Majd ezután a tisztítás jön..csillioldalból a maradék olaj ki, tisztítás, rugó felöli oldalt is szedd szét, kitisztítod, majd miután minden csillog villog:
összerakod a rugó felöli oldalt, rugóra mehet zsír. Csillirudat meg minden apróságot visszaraksz.
szimeringet mielõtt visszarakod, szivacsgyûrût olajba beáztatod, aztán mehet be. Szimering alá pici zsírt, majd becsúszó is mehet vissza de csak egy kicsit told bele. Döntsd meg az egészet ugy 45 fokkal, ekkor mehet bele alulról a kb 16-16ml kenõolaj.
Majd alul két csavar bele, végül pedig felülrõl a csilliolaj, ugy h töltés közben óvatosan megnyomkodod h apró bubik kijöjjenek. ne nyomd erõsen mert a plafonra lövöd az olajat:D

Hát ennél részletesebben nem tudtam.

#763
gakos

gakos

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 947 posts
az a helyzet, hogy en meg csak MCD-s rock shoxot szedtem szét, de kerdezd meg sala-t, õ még álmában is telót szerel. meg manitou buzi amugy is :D

----

FÁJVÓ

----


#764
CrazyShadow

CrazyShadow

    vendég

  • fórumtag
  • 97 posts
[quote name='gakos'][quote name='CrazyShadow']

legtobbszor egyfele surusegu (altalaban 5W) olajat hasznalnak kenesre es csillapitasra is. Csillapitoegysegbe toltik a csillapitast vegzo olajat, ez az egyik telo szárban található, a teleszkop lababa pedig a kenest vegzo olajat toltik. Ritkabb az olyan eset, amikor a kenest es a csillapitast ugyanaz az olaj vegzi.[/quote]

Köszi!Letudnád írni a folyamatot kicsit részletesebben?
Mondjuk veszek valami 5W olajat,kiszedem az kereket,kiengedem a régi olajat(egyik szárából,vagy mind kettõbõl?,a jobb felén alul van a rebound a visszaút állító...),és hogyan tovább?Menyi olaj megy bele?:wtf2:
Emlékeztetõ: Manitou Sherman 130-150mm rõl van szó

#765
gakos

gakos

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 947 posts
[quote name='CrazyShadow'][quote name='DéBé']a csillapitó olaj az mint a nevébe is benne van a csillapitást végzi(oda és visszaút) ezt elég ritkábban is és a kenõ olaj meglepõ módon a kenést végzi ezt kell gyakrabban cserélni. Félévente azér 1 vagy max 3/4ed évente 1 minimum nemártana

Aha most már logikus nem tudtam hogy csilli = csillapit
Itt akkor két fajta olajat össze kell keverni,és beletankolni az két lábba alúról?
Sorry az ilyen terhelõ kérdésektõl,de meg szeretném érteni,tanulni a system-et,mert nekem 65 eur-ért cserélték[/QUOTE]

legtobbszor egyfele surusegu (altalaban 5W) olajat hasznalnak kenesre es csillapitasra is. Csillapitoegysegbe toltik a csillapitast vegzo olajat, ez az egyik telo szárban található, a teleszkop lababa pedig a kenest vegzo olajat toltik. Ritkabb az olyan eset, amikor a kenest es a csillapitast ugyanaz az olaj vegzi.

----

FÁJVÓ

----


#766
CrazyShadow

CrazyShadow

    vendég

  • fórumtag
  • 97 posts
[quote name='DéBé']a csillapitó olaj az mint a nevébe is benne van a csillapitást végzi(oda és visszaút) ezt elég ritkábban is és a kenõ olaj meglepõ módon a kenést végzi ezt kell gyakrabban cserélni. Félévente azér 1 vagy max 3/4ed évente 1 minimum nemártana

Aha most már logikus nem tudtam hogy csilli = csillapit
Itt akkor két fajta olajat össze kell keverni,és beletankolni az két lábba alúról?
Sorry az ilyen terhelõ kérdésektõl,de meg szeretném érteni,tanulni a system-et,mert nekem 65 eur-ért cserélték

#767
DéBé

DéBé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,716 posts

jaja marzo nyilt fürdõs.


ja, h ezt takarja az hogy nyilt olajfürdõs...:D

#768
ViktoRider

ViktoRider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 993 posts
jaja marzo nyilt fürdõs.

#769
DéBé

DéBé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,716 posts

5 év alatt 3 csere,ez kevés?:badair:
Nem értek nagyon hozzájuk,de én azt hidtem ez még sok is...
Mi az a csilliolaj,vagy mi a külömbség a kettõ között?


a csillapitó olaj az mint a nevébe is benne van a csillapitást végzi(oda és visszaút) ezt elég ritkábban is és a kenõ olaj meglepõ módon a kenést végzi ezt kell gyakrabban cserélni. Félévente azér 1 vagy max 3/4ed évente 1 minimum nemártana

Amúgy marzóba a csili és a kenõ olaj nincs elválasztva nem? mármint az egész felvan töltve és szevasz nem?

#770
CrazyShadow

CrazyShadow

    vendég

  • fórumtag
  • 97 posts

akkor 5 év alatt 4 olajcsere?:o
hátõõ, te tudod.
Normál használat mellett a stancemben évente csilliolajcsere, és 2-3 havonta kenõolajcsere..



5 év alatt 3 csere,ez kevés?:badair:
Nem értek nagyon hozzájuk,de én azt hidtem ez még sok is...
Mi az a csilliolaj,vagy mi a külömbség a kettõ között?

#771
Spoti

Spoti

    vendég

  • fórumtag
  • 201 posts

jelenleg a legolcsóbb a piacon (Absolute), nézd majd a bikemag telókörképet a most megjelenõ számban

Az mit takar az az Absolute Platform vagy mi?

#772
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13,250 posts
  • LocationSvájc
és ez még meg sem közelíti a gyári elõirást...
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#773
ViktoRider

ViktoRider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 993 posts

:no: Sorry 5 éves,mert 2002 model,de 2003 õszén lett beszerelve!
Hát igen nem olcsó mulatság volt,és azon gondolkodom legközelebb nem viszem szerviszbe,hanem megpróbálom én csak még utánna kell néznem,hogy milyen mûvelet is ez:chin:
Ha tud valaki valami leírást kérem segítsen,mert nem találtam még hozzá


akkor 5 év alatt 4 olajcsere?:o
hátõõ, te tudod.
Normál használat mellett a stancemben évente csilliolajcsere, és 2-3 havonta kenõolajcsere..

#774
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,125 posts

Van vkinek vmi tapasztalata az új Manitou R7-rõl?
Milyen? Megéri megvenni? Vagy ennyiért találok jobbat is?
:cheers:


jelenleg a legolcsóbb a piacon (Absolute), nézd majd a bikemag telókörképet a most megjelenõ számban

#775
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13,250 posts
  • LocationSvájc
nem fogsz csalódni benne
nagyon nagyon nagyon szép belseje van.
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#776
Spoti

Spoti

    vendég

  • fórumtag
  • 201 posts
Van vkinek vmi tapasztalata az új Manitou R7-rõl?
Milyen? Megéri megvenni? Vagy ennyiért találok jobbat is?
:cheers:

#777
CrazyShadow

CrazyShadow

    vendég

  • fórumtag
  • 97 posts

4 év alatt három olajcsere?
gratula hozzá.....


:no: Sorry 5 éves,mert 2002 model,de 2003 õszén lett beszerelve!
Hát igen nem olcsó mulatság volt,és azon gondolkodom legközelebb nem viszem szerviszbe,hanem megpróbálom én csak még utánna kell néznem,hogy milyen mûvelet is ez:chin:
Ha tud valaki valami leírást kérem segítsen,mert nem találtam még hozzá

#778
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13,250 posts
  • LocationSvájc
4 év alatt három olajcsere?
gratula hozzá.....
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#779
CrazyShadow

CrazyShadow

    vendég

  • fórumtag
  • 97 posts
Nekem is Manitou Sherman van 130-150mm,4 éve használom(napi 1-2 óra intenzív gyilkolás) freeride-ra,három olaj cserén esett át,semmi lötyögés kifogástalan állapotban van!Szintén 1,5 nyak Cannondale Chase-be használom,20mm átütös mint a többi Sherman

#780
lestal

lestal

    újonc

  • fórumtag
  • 3 posts
helló

van egy manitou splice super teleszkópom és kotyogot a becsúszószár a külsõ tokban vagy miben és vettem bele 4 gyõrût vagy mit, de most meg nem hogy kotyog hanem úgy szorul hogy valamikor meg se bírom mozdítani de ha csak egyszere egy becsúszó szárat rakok be akkor tökéletesen mûködik most nem tudom hogy a két becsúszó szár görbült volna el ahogy kotyogot és nem párhozamosak vagy nem tudom mért nem jó de ha valakinek lenne ötlete az szólhatna.

köszi