Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Manitou

- - - - -

  • Please log in to reply
3554 replies to this topic

#601
hoy

hoy

    vendég

  • fórumtag
  • 71 posts
legalább pénz áll a házhoz :)

#602
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13,250 posts
  • LocationSvájc
aha persze..

utána meg a nagyrésze nálam köt ki zacskós kiszerelésben....
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#603
krisssz

krisssz

    vendég

  • fórumtag
  • 79 posts
én is szétszedtem, elõtte vettem hozzája olajakat. voltak érdekes pillanatok az összerakás folyamán, de csakcsak sikerült. a pdf értõ olvasása azért nem árt hozzá :)

és a lényeg, hogy ért valamit a dolog, könnyebben indul meg, szebben mozog.

szedje szét mindenki, mert az király :)

#604
zgobolos

zgobolos

    újonc

  • fórumtag
  • 4 posts
na tegnap este szetszedtem, ma meg megjavitottam az R7-t. legkozelebb mar teloval sem megyek szervizbe, ez van.

#605
zgobolos

zgobolos

    újonc

  • fórumtag
  • 4 posts
Sziasztok,

Nem olvastam vegig a topikot teljesen mert eleg hosszu, de amig eljutottam nem kaptam valaszt a problemamra, ugyhogy gondoltam leirom.

Adott egy 2008-as R7 Absolute feher 80mm-es, amit marciusban vettem gondolom bontott gepbol, ezert nem tudok ra hivatalosan garanciat ervenyesiteni, de ez most nem baj. Eleg franko villanak gondolom, hasznaltam rendesen, de kb egy honapja eszrevettem, hogy olajos az alja ott ahol a visszaut allito kis kek pocok van. Nem volt lovem szerelesre ezert probaltam nagyon kimelni ( pl felraktam a padkara, nem pedig felugrottam ra ). Aztan egy hete egyik reggel azt eszleltem, hogy valami nagyon nincs rendben. A telo kb felig becsuszott gyakorlatilag szinte a sajat sulya alatt es csak akkor kezdett mukodni a csillapitas. Probalgattam, es aztan kiderult, hogy neha teljesen jo vol, neha meg csak egy kicsit esett be es utana fogott, de volt olyan is, hogy majdnem teljesen ( kb 80% ) becsuszott zero terhelesre es csak azutan fogott. Nem tudtam halogatni a szervizelest ezert elvittem szervizbe. Ott csinaltak ezt-azt a bringaval, ami mas teruleteket erintett, a teloban meg csereltek olajat es szimmeringet. Az olaj most nem folyik, de ez a magatol becsuszik egy darabig dolog megmaradt.

MA reggel kiprobaltam, hogyha rajta vagyok es hirtelen megemelem az elejet es visszacsapom a foldre menet kozben egymas utan tobbszor mit fog csinalni ( gondolom ezzel nem kovetek el bunt, mert pl mentem mar 40 kilos hatizsakkal kotvany talajon ami sztem szarabb neki, de hat ez egy teleszkop nem egy kristalyvaza ). Na es az tortent, hogy olyan hangja volt mintha spiccelve beleraknam a labam egy csizma szárába es meglobalnam a labam. Ilyen oblos kluttyogo gumi hangjat adta. A csillapitasban - gondolom az extrem korulmenyek miatt nem vettem eszre semmi kulonoset.

Ha viszont egy 3-4 centis padkanak nekivezetem a telot, akkor szinten ilyen ures oblos kluttyogo hangot ad, es noha becsuszik par centit, de aztan ut egy kemenyet. Nem a telo aljan (szoval nem bottom-out), hanem mikor elkezdene csillapitani, de nem csillapit.

Szoval nagy gaz van, es szeretnem tudni ismeros-e ez a problema valakinek, illetve hova erdemes vinnem a telot hogy eredmenyesen meg tudjuk javitani.

Elore is koszonom a valaszokat,
Zoli

#606
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,854 posts

hello

adott egy Axel Super 100mm, bringástul vettem 2008 márciusban.

a bajom vele, hogy kezdettõl fogva elég keménynek érzem. egy nagyobb aszfalthiba csuklófájdítóan keménynek hat, terepen is elég rettenetes. a kis bukkanók gyors eltüntetésével van bajom, mert közben a 10 centit majdnem kimozogja, de ahhoz le kell ugrani 4-5 lépcsõfokot.

74 kg vagyok, tehát a medium ride kit rendben kéne, hogy legyen (már ha ez van benne gyárilag). a static sag legpuhább elõfeszítésnél olyan 22-23 mm, ami megint csak papír szerint való.

vártam én türelmesen a papírra írt "majd bekopik" pontra, de így 8 hónap és 4000 km környékén elfogyott a türelmem :)

végsõ szétszedés elõtt szétnéztem és olvastam olyant, hogy "microlube" nevû lik valahol, amin keresztül lehetne kenni... szerintetek van ezen olyan? hol kéne keresnem?

illetve egyéb tipp a leírt problémára?

köszi


Ha van microlube, akkor a láb hátulján. Szerintem jobban jársz, ha szétszeded és kiganézod, aztán megkened manitou zsírral, vagy olajjal kevert zsírral, a csillapító olajat is cseréld le motorexre. Ha ezek után is szarnak érzed, akkor ennyit tud a villa. :)

#607
krisssz

krisssz

    vendég

  • fórumtag
  • 79 posts
hello

adott egy Axel Super 100mm, bringástul vettem 2008 márciusban.

a bajom vele, hogy kezdettõl fogva elég keménynek érzem. egy nagyobb aszfalthiba csuklófájdítóan keménynek hat, terepen is elég rettenetes. a kis bukkanók gyors eltüntetésével van bajom, mert közben a 10 centit majdnem kimozogja, de ahhoz le kell ugrani 4-5 lépcsõfokot.

74 kg vagyok, tehát a medium ride kit rendben kéne, hogy legyen (már ha ez van benne gyárilag). a static sag legpuhább elõfeszítésnél olyan 22-23 mm, ami megint csak papír szerint való.

vártam én türelmesen a papírra írt "majd bekopik" pontra, de így 8 hónap és 4000 km környékén elfogyott a türelmem :)

végsõ szétszedés elõtt szétnéztem és olvastam olyant, hogy "microlube" nevû lik valahol, amin keresztül lehetne kenni... szerintetek van ezen olyan? hol kéne keresnem?

illetve egyéb tipp a leírt problémára?

köszi

#608
ViktoRider

ViktoRider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 993 posts

nekem az a tapasztalatom hogy stancetöl nemlehet mást várni:D


Ha karbantartod/tartják, ahogy illik, akkor nem hangulatteló...

#609
Invi_08

Invi_08

    vendég

  • fórumtag
  • 39 posts
nemsokára lesz rá pénzem és akkor szerintem körbenézek....igazábol az lenne a lényeg hogy ne álljon be a hidegben mert nem azért van :D köszi szépen minden infot!soakt segitettetek...

#610
szedrikbence

szedrikbence

    vendég

  • fórumtag
  • 17 posts

Helló srácok!
Szeretnék tanácsot kérni!Van egy Manitou stance static 2006-os villám, ami minden élethelyzetben másképp mozog....Van hogy szép puhán és van amikor egészen bekeményedik.A kérdés igazábol ez volna hogy mitõl lehet eza jelenség és mi rá a megoldás?(ja ez nem az idõjárástól függ).Esetleg egy olajcsere kéne neki?jah és a bal lábon néha kijön vmi fehér zsírszerû anyag...Ez normális?
plz adjatok pár jó tippet!
Üdv:Zoli



nekem az a tapasztalatom hogy stancetöl nemlehet mást várni:D hangulatteló mondjuk az enyém kivételesen szépen müködött, bár a baráti körbe amik még vannak igencsak ocsmányak:D amugy nekem 2,5es olaj volt a csillapitásban, és 20as hidraulika olaj a kenésbe:)
SEDERJEN A FARA !!! :lol1:

NYOMJAD RÓZSI !!! :matrix::matrix:

#611
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13,250 posts
  • LocationSvájc

öhh jah!és milyen olajat vegyek?és mennyit?nézegettem és olyat láttam h 5W, 10W, 15W...Melyiket érdemes??


ajajjj
de ugye nem motorolajat akarsz belerakni?
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#612
ViktoRider

ViktoRider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 993 posts

öhh jah!és milyen olajat vegyek?és mennyit?nézegettem és olyat láttam h 5W, 10W, 15W...Melyiket érdemes??


5w szokott lenni manitoukban gyárilag ha jól tom. Az tuti jó lesz. Csillapításnak, meg kenésnek is. Lehetõleg motorexet, lehet nem a legolcsóbb, de megéri.
Szimeringcsere évente ajánlott..de ez attól is függ h mennyit és hol használtad a bringát.

#613
boca

boca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,078 posts
Nagyon szépen köszönöm! Nagyon-nagyot segítettél! :)
" A Cube el van vetve! "

#614
Zoomstag

Zoomstag

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,046 posts
Én legutoljára a 2004-es katalógusban láttam...ettõl még lehet, hogy vannak újabbak is.
2006-osban szintén nem láttam, tehát legkésõbbi talán 2005-ös lehet.

De ez nagyon nem biztos, úgyhogy ennek utána nézek.

A 2004-es Six és Six Sport között meg annyi a különbség, hogy a Sixnek alu, a Six Sportnak pedig magnézium a külsõ szára.

Izomtéridõninja-geológus!


#615
boca

boca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,078 posts
Köszönöm az infót! még egy kérdés... KB milyen idõs egy ilyen villa? Azaz mikor volt ez kapható?
" A Cube el van vetve! "

#616
Zoomstag

Zoomstag

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,046 posts
Manitou Six...igen.
Egy eccerû Manitou villa, nincs visszaútcsillapítás, csak a rugó feszessége állítható.Nekem dereng vmi olyan is, hogy belülrõl állítható 80/100 mm között.:chin:
Annak idején akartam olyat az egyszerûsége miatt, de végülis nem lett olyanom a 28,6-os becsúszók miatt(100+ kg alá nem a legjobb:D)

Ha valamit kihagytam, nem jól írtam, javítsatok ki:)

Izomtéridõninja-geológus!


#617
boca

boca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,078 posts
Sziasztok! Tud valaki információt adni egy Manitou villáról? nem találtam semmi tipusjelzést, csak egy SIX, a becsúszószárnál gumiharang van. Ha kell róla kép tudok adni...
" A Cube el van vetve! "

#618
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,592 posts
Azt te döntöd el. Minél nagyobb viszkozitású az olaj, annál lassabb lesz a visszaútja.

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960

#619
Invi_08

Invi_08

    vendég

  • fórumtag
  • 39 posts
öhh jah!és milyen olajat vegyek?és mennyit?nézegettem és olyat láttam h 5W, 10W, 15W...Melyiket érdemes??

#620
Invi_08

Invi_08

    vendég

  • fórumtag
  • 39 posts
Akkor intézkedek :D Szimering csere sem ártana akkor igaz?