Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Manitou

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
3554 hozzászólás a témában

#461
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

80-as meg 130-as kapható is több boltban.

mind bontott acélnyakas OEM csomagolás, és garancia nélkül.
mi csak azokra a manitou villákra vállalunk garanciát, amit tõlünk vettek. nálunk vezetve van minden eladott manitou száma (vállba van ütve hátul) az a kitöltött garanciafüzettel együtt joosít a garancia érvényesitésére. a többivel kérjük forduljon oda, ahol vette.


#462
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

olcsóbb minute.
fix 80-as fix 100-as, fix 130-as, mind elérhetõ sima vagy 20-as tengellyel.
fehérben és feketében. nem üreges váll, nem húzott falú becsúszók, szóval olcsósitott minute.
szerintem pár hét, és elérhetõ lesz itthon is.

80-as meg 130-as kapható is több boltban.

ha lényegesen olcsóbb lenne mint a recon még el is gondolkodnék rajta
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#463
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

rob!
tudnál pár szót írni az új Drake-rõl? Szemezgetek vele. Elég szegényes az info róla a neten. Elérhetõ belõle 100-as, hirdetésekben vagy 80-as vagy 130-as van. kb súly?
thx

olcsóbb minute.
fix 80-as fix 100-as, fix 130-as, mind elérhetõ sima vagy 20-as tengellyel.
fehérben és feketében. nem üreges váll, nem húzott falú becsúszók, szóval olcsósitott minute.
szerintem pár hét, és elérhetõ lesz itthon is.


#464
kiarob

kiarob

    vendég

  • fórumtag
  • 51 hozzászólás
rob!
tudnál pár szót írni az új Drake-rõl? Szemezgetek vele. Elég szegényes az info róla a neten. Elérhetõ belõle 100-as, hirdetésekben vagy 80-as vagy 130-as van. kb súly?
thx

#465
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás
õõõ...mintha ítam volna ide az elõbb...
Minute-ot ki lehet húzni +1 centit?

#466
nachos

nachos

    vendég

  • fórumtag
  • 21 hozzászólás
Igen, az a kék színû kis állító
Elõre is köszi!:)

#467
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

Bravo!:clap: Rég láttam ilyen szép barkácsmunkát!

Valaki tudna nekem szerezni visszaútcsillapítás állító csavart TPC rendszerhez?


alulra kéket?
dobj egy cimet ide: info kukac velobike pont hu meg hogy mit szeretnél.
ha van, holnap postázok egyet.
grátisz.


#468
ViktoRider

ViktoRider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 993 hozzászólás
Ez nekem is eszembe jutott anno, aztán apám lebeszélt róla hogy ugyse lehet...hát mégis, gratula, tényleg szép munka!

#469
vottokar

vottokar

    vendég

  • fórumtag
  • 52 hozzászólás

Bravo!:clap: Rég láttam ilyen szép barkácsmunkát


Köszi nektek. Sokkal jobb is lehetett volna, de alapanyag, idõhiány (munkahelyi :)), és lelkiállapot :( miatt most csak erre futotta. Remélhetõleg jól is fog szuperálni, mert még sajna nem lett megfuttatva a kicsike, úgyhogy éles eredményekkel nem szolgálhatok.

Amúgy tudom, hogy manapság már nem divat, de igyekszem általában precíz lenni.

#470
nachos

nachos

    vendég

  • fórumtag
  • 21 hozzászólás
Bravo!:clap: Rég láttam ilyen szép barkácsmunkát!

Valaki tudna nekem szerezni visszaútcsillapítás állító csavart TPC rendszerhez?

#471
Lacika

Lacika

    vendég

  • fórumtag
  • 229 hozzászólás
Ez iszonyatosan jó lett!! Minden elismerésem! A gyárinál lehet, hogy megbízhatóbb is.

#472
vottokar

vottokar

    vendég

  • fórumtag
  • 52 hozzászólás

nem lett ez rossz, mintha csak magamat látnám :D

Örülök, hogy nem okoztam csalódást. :) (hamár elbaromkodtam a dolgot az elején :()

#473
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.250 hozzászólás
  • LocationSvájc
nem lett ez rossz, mintha csak magamat látnám :D
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#474
vottokar

vottokar

    vendég

  • fórumtag
  • 52 hozzászólás

hogy vetted ki a bentört darabot és hogy rögzítetted az ujat?


A beletört darabot esztergán a körbehaladó peremezés mentén óvatosan leszúrtam, és így már ki tudtam venni a bennmaradt részt. Ezután a két darab mintájára készítettem egy módosított pótdarabot (vasból, mert a vékony falvastagsághoz nem rendelkeztem megfelelõ alu alapanyaggal). Ebben ugyanúgy benn van a belsõ O gyûrû horony, meg a peremezés elvégzéséhez szükséges horony is, csak azért zsúfoltabban, mint az eredetin, de ugye ott elvesztettem a leszúrás miatt jópár millimétert.
A peremezés nem olyan szép, mint a gyárin (egy kihegyezett laposvágóval barbárkodtam :() de plusz biztosító elemként és elfordulás ellen beleapplikáltam két M3-as hernyócsavart ami bele van rögzítve az új legyártott elembe is. Természetesen az egészet zsirtalanítás után kétkomponensú ragasztóval menetrögzítettem. csavarfejet levágtam, majd "síkba" köszörültem. Sajnos szintén anyaghiány miatt az imbusz hatszögkiképzését sem tudtam megvalósítani, ezért 3-as maróval készítettem 4 oldalirányú besüllyesztést, helyettesítendõ a hatszöget. csináltam hozzá pontos ellendarabot behajtószerszámnak és így be tudtam tekerni gond nélkül.

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

Természetesen tudom, hogy a gyári újra cserélni sokkal profibb lett volna. De ez csak munkámba került és mechanikus szilárdsága is van olyan mint a gyárinak. Az hogy nem olyan szép, valahogy nem igazán érdekel a telón belül. Meg a plusz néhány grammot is elcipelem.
És innen világ végérõl feljuttatni a telót a szakszervizbe sem egy egyszerûen kivitelezhetõ mutatvány sajnos.

#475
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.250 hozzászólás
  • LocationSvájc
hogy vetted ki a bentört darabot és hogy rögzítetted az ujat?
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#476
vottokar

vottokar

    vendég

  • fórumtag
  • 52 hozzászólás

Ha már tényleg nincs szükséged arra a csillapítófejre...

Azon a csillapítóegységen volt olyan kék színû visszaút-csill. állító?
Csak mert én azt hagytam el nemrég...
Ha tudsz, kérlek segíts
Elõre is köszönöm!


Hálistennek (meg saját magamnak), úgy néz ki nem tudok segíteni. Mégsem kerül kukasorba a csillapító.
Nem szoktam könnyen feladni dolgokat, és az ennek már úgyis mindegy alapon kiszedtem a csillapítóegység, letört darabját leméreteztem és legyártottam helyette egy másikat.Bár ez vasból van és nem aluból, ezzel a többletsúllyal együtt fogok tudni élni. Tegnapelõtt össze is raktam, és beépítettem a gépsárkányba. A teló rendesen mûködik, és mivel 7.5W-s olajat tettem bele, még határozottabban csillapít. Mivel az összes helyre beleöntöttem a szükséges olajat, ezért úgy néz ki, hogy szuperen fog mûködni. De a hosszútávú próbák még vissza vannak.

#477
AS_Pauly

AS_Pauly

    vendég

  • fórumtag
  • 110 hozzászólás
Egy ilyenrõl lenne szó: Rock Shox Recon 335 SL '07, sokat nem tok róla, csak hogy mozog százat, erõs, nem gagyikategória, lockolható, de ez már enyhe off, inkább folytatom roksokszéknál... :D
"No pain - No gain"

#478
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Hella! 04es Skarep Compom van, de nagydarab vagyok 110, és nincs elég nagy fékerõm elõl 160as tárcsával. Szeretnék apgrédelni 180, 185re, de nemtom, hogy a Skareb kibírná e ezt a traumát mondjuk 60kmh-s sebességnél vészfékezéskor. Elég vékonkának néz ki szegény :) Egy blacknek örülnék, régen az volt, de bedõltem a súlycsökkentés baromságnak, és bringaépítésnél ezt választottam. Szóval 2 fontos kérdésem van:

- ha fölrakom a 180as tárcsát, és küldöm neki, de a teló nem bírja, hogyan adja ezt tudtomra? Reped, lassan reped, hogy észre is vegyem és cseréljek, vagy 60nál reccs én meg szupersztár leszek a rotten.com-on? Vagy simán kibírja?

- gondolkozok egy tora 302-n, vagy egy százas reckonon, ti mit javasoltok? Az új manitukban vhogy nem bízok és drágák is, a blacket örökké bánni fogom. Nem zúzok, csak szeretek gyorsan menni, hegyen is és szeretek hirtelen fékezni nagyokat nagy nagy sebességekrõl, pl. Bánkútról lefelé eccer a 7es km kõ elõtti alattomos szupergyorsítóban fölment 69re,,. Na erre kéne bombabiztos cucc elõre, mert ha indul a szezon qrva keményen akarom nyomni, le kell fogyni, nincs több halogatás.

nem kéne a skarebet akkora tárcsával gyilkolni. plusz csavargatni fogja és nem lesz érezhetõ fékerõnövekedés. egyáltaálan a skareb nem ilyen rendes emberi :) súlyhoz való.

recont vegyél ha belefétr a keretbe mondjuk mcd-st (az a motion controll nevû csillapítás ). a második legjobban mozgó teló, megbizható, merev erõs. k
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#479
kiarob

kiarob

    vendég

  • fórumtag
  • 51 hozzászólás
én biztosan nem tennék rá nagyobb tárcsát, kb 20kg-val vagyok könnyebb mi Te, hasonló setuppal.
Jól tudom, hogy a ugyanazon tárcsafék is hatékonyabbak mûködik egy merevebb villában? Javítsatok ki ha nem jól gondolom.

#480
AS_Pauly

AS_Pauly

    vendég

  • fórumtag
  • 110 hozzászólás
Hella! 04es Skarep Compom van, de nagydarab vagyok 110, és nincs elég nagy fékerõm elõl 160as tárcsával. Szeretnék apgrédelni 180, 185re, de nemtom, hogy a Skareb kibírná e ezt a traumát mondjuk 60kmh-s sebességnél vészfékezéskor. Elég vékonkának néz ki szegény :) Egy blacknek örülnék, régen az volt, de bedõltem a súlycsökkentés baromságnak, és bringaépítésnél ezt választottam. Szóval 2 fontos kérdésem van:

- ha fölrakom a 180as tárcsát, és küldöm neki, de a teló nem bírja, hogyan adja ezt tudtomra? Reped, lassan reped, hogy észre is vegyem és cseréljek, vagy 60nál reccs én meg szupersztár leszek a rotten.com-on? Vagy simán kibírja?

- gondolkozok egy tora 302-n, vagy egy százas reckonon, ti mit javasoltok? Az új manitukban vhogy nem bízok és drágák is, a blacket örökké bánni fogom. Nem zúzok, csak szeretek gyorsan menni, hegyen is és szeretek hirtelen fékezni nagyokat nagy nagy sebességekrõl, pl. Bánkútról lefelé eccer a 7es km kõ elõtti alattomos szupergyorsítóban fölment 69re,,. Na erre kéne bombabiztos cucc elõre, mert ha indul a szezon qrva keményen akarom nyomni, le kell fogyni, nincs több halogatás.
"No pain - No gain"