Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Manitou

- - - - -

  • Please log in to reply
3554 replies to this topic

#421
kotomi007

kotomi007

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 557 posts

ja hogy ez rugos. azt hittem levegos tagrol beszelunk. akkor viszont kelleni fog egy uj [kemenyebb] rugo hozza. nem a vilag vege, olcsobb mintha az egesz tagot kellene cserelned.


Igen! Ezt el is felejtettem mondani,bocsi.
Most egy 450x3.0 rugó van benne. Esetleg tudsz valamit ajánlani? mennyivel kell nagyobb? Ja és arra figyelnem kell,hogy elférjen a rugó az alagútban,most éppen hogy elfér (oldalirányban van vagy 2mm szabad hely) :)
Egyébként ezt találtam róla:4 ADJUSTING SAG – Always adjust your SPV air pressure before adjusting the sag. Sag adjustments
will vary according to the rider’s weight, the bike leverage ratio, the type of bike, the type of riding and
personal preference. As a general rule, the Swinger SPV shock works best with slightly more sag than
conventional shocks. The recommended amount of sag is as follows:
Cross country: 25-30% Sag
Freeriding: 30-40% Sag
Downhill: 30-45% Sag

E szerint nem rossz,nekem is kb 40-45 % de azért mégis... :)
"Ne adj igazat.
Neked túl sokba kerül;
nekem meg épp van."

#422
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts
ja hogy ez rugos. azt hittem levegos tagrol beszelunk. akkor viszont kelleni fog egy uj [kemenyebb] rugo hozza. nem a vilag vege, olcsobb mintha az egesz tagot kellene cserelned.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#423
kotomi007

kotomi007

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 557 posts

gondolom tobb nyomas kell bele. tolts le egy user manualt a netrol es abban lesz ajanlott nyomasertek


Elõször is,köszi a választ!

Próbáltam több levegõnyomással,egészen a maximumig de az az igazság,hogy jobb nem lett.
Annyi,hogy nem mozdul be a kisebb úthibákra de a beülése annyi marad (legalább is én nem veszek észre nagy különbséget). Lehet,hogy tekerni kéne még a rugón,bár úgy tudom,hogy az elõfeszítésnek a rugót,teljesen laza állapotból max. 5 teljes fordulatig szoktak tekerni (ha jól tudom),és nekem kb annyira van.
Szerintem ideje lemondanom a szokásos Jánoshegyi rétesekrõl a kalóriák miatt :cry:
Vagy marad a túlórázás egy jobb rugóstagért :(
"Ne adj igazat.
Neked túl sokba kerül;
nekem meg épp van."

#424
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts

át lehet állítani a minute villát 100mm-es mozgásúra?

megkérdem a vareszt, aztán válaszolok.
én azt mondanám fejbõl, hogy igen.
pontosan milyen minute?

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#425
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts
gondolom tobb nyomas kell bele. tolts le egy user manualt a netrol es abban lesz ajanlott nyomasertek
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#426
kotomi007

kotomi007

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 557 posts

20-25%. max 30


Akkor ez azt jelenti,hogy nekem sok,kb.40%
Mit lehet tenni? Azon kívül,hogy lefogyok :D
Gondolom nem ártana valami profibb cucc,fox dhx 5,vagy hasonló kategória...de addig is?
"Ne adj igazat.
Neked túl sokba kerül;
nekem meg épp van."

#427
Zoomstag

Zoomstag

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,046 posts
nemtom mennyire segít:
http://spoke-n-word-...vice Manual.pdf

én nem tudtam ellenõrizni, hogy lehet-e állítani/"butítani", mert nagyon szaggatva/darabokban hozza be.:(

Izomtéridõninja-geológus!


#428
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10,714 posts

minute villát le lehet "butítani" 100 mm-re?

át lehet állítani a minute villát 100mm-es mozgásúra?

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#429
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts
20-25%. max 30
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#430
kotomi007

kotomi007

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 557 posts
Hali!

Lehet,hogy nagyon lámának fogtok nézni ezzel a kérdésemmel...

Van egy 222-es Manitou swinger 3 way SPV tagom,100 kilómhoz mennyi az ideális sag? Most kb 130 psi van benne. Jelenleg majdnem beül a feléig.

Köszi a választ!
"Ne adj igazat.
Neked túl sokba kerül;
nekem meg épp van."

#431
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10,714 posts

konás: van fix 100-as minute

hozott anyagból kellene dolgozni

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#432
kimy

kimy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 600 posts

Sziasztok, tanácsra lenne szükségem, mivel sehol nem találom a választ.
Van egy R7-em 100 mm-es rugóúttal.Hány bar nyomásra kell belõni a telót a kemény 65 kilómhoz?

Elõre is köszönöm a segitségeteket!



Elvileg a tomeg+30/40%, szoval kb. 85-90Psi, még régebben valahol olvastam, de kijavitanak ha nem igy van.:)

#433
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13,648 posts
szvsz arra gondolt hogy az ovet ossze lehet-e huzni 100-ra
ha jol emlekszem 130-as az urasage

#434
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts
nem titán nitrides
konás: van fix 100-as minute

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#435
kimy

kimy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 600 posts
100-120-140-re állítható. Az expon kiprobaltam az uj r7-t (persze nem olyan mint terepen) és nagyon bejott a mozgasa, nem tudnek kulonbseget tenni a Recon és az r7 kozott igy gurlugatas és nyomkodas utan. Nem az a tapados, mint a fekete becsuszosok. Már csak tartosságra leszek kivancsi, mert szerintem még az RS igenytelenebb, de ha tartja ezt a tendenciat a manitou, akkor egeszen biztos a kovetkezo villam r7 v. minute lesz. Egyik oldalon azt irtak az r7 superrol, hogy titan-nitrides becsuszoja van, ez mennyire igaz? Ha igy van az nagyon jo lenne...

#436
blueshark

blueshark

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,190 posts
Sziasztok, tanácsra lenne szükségem, mivel sehol nem találom a választ.
Van egy R7-em 100 mm-es rugóúttal.Hány bar nyomásra kell belõni a telót a kemény 65 kilómhoz?

Elõre is köszönöm a segitségeteket!

#437
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10,714 posts
minute villát le lehet "butítani" 100 mm-re?

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#438
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts

no elvittem a Minute-et egy gyors korre. rohadt jo. jo otlet volt lecserelni a RS-t. szebben mozog, konnyebb, erosebb, jobban nez ki :)

IT mukodik fajinul, kompresszio-lockout szinten, a legnyomassal el kellett jatszani kicsit mire belottem, de most mar az is jo [eloszor tul sok volt a sag] kimozog mindent de nem ul nagyon le a sulyom alatt.

szeretjuk


örülök, hogy jó lett :)

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#439
TREKs Atesz

TREKs Atesz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 789 posts
Üdv mindenkinek.

No végleg eldöntöttem hogy mindenképpen Manitou Slate Super/rugós/ telót :lick: veszek a gépembe valszeg még ebben a hónapban.:D

Errõl a telóról valakinek egyébb jó vagy rossz tapasztalata esetleg?

A válaszokat elõre is nagyon köszi mindenkinek.
TREK bike-on szebb az élet!!:cool2:

#440
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts
no elvittem a Minute-et egy gyors korre. rohadt jo. jo otlet volt lecserelni a RS-t. szebben mozog, konnyebb, erosebb, jobban nez ki :)

IT mukodik fajinul, kompresszio-lockout szinten, a legnyomassal el kellett jatszani kicsit mire belottem, de most mar az is jo [eloszor tul sok volt a sag] kimozog mindent de nem ul nagyon le a sulyom alatt.

szeretjuk
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F