Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Manitou

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
3554 hozzászólás a témában

#401
Sagiandras

Sagiandras

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Sziasztok!

Elég új vagyok a témában! Vettem egy Merida Matts TFS XC 900 D típusú bringát, ami Manitou Drake Air 80-al van szerelve! Egyetlen gondom, hogy ha a teló visszaút csillapítását könnyûre állítom és ahogy elkezd a teló “kinyúlni” valami mindíg kattan benne! Ha a visszautat nehézre állítom, valamennyire megszûnik ez a jelenség, de így a villa nem annyira aktív! Terepen nagy sebességnél ez nagyon zavaró, kattog össze-vissza! Ez normális levegõs villáknál, vagy valami gyári hiba? Mi okozhatja ezt?

Köszi elõre is!

#402
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
lehet rosszul emlékszem de sala is mondta h nem teleszkópba való....õ meg nagy szaki ilyen témában


magnéziumot én sem hiszem h megeszi

#403
Dózer

Dózer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.361 hozzászólás

úgy tudom litiumos nem jó bele....manitounak van zsírja vegyél olyat, meg mondjuk motorex teleszpókolajat

Lítiumos miért nem jó bele?Valaki azt mondta,megeszi a magnéziumot,de ezt kétlem.

#404
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.250 hozzászólás
  • LocationSvájc

Sziasztok!

Milyen kenõanyag való egy Sliver teló csúszóperselyeire?
a frissmag szerint olaj és zsír keveréke kellene, de nem tudom hogy milyen tipusu kell belolük.
Zsírból jó a lítiumbázisú(LZS-2)?

Egyébként a TPC félig nyílt vagy zárt csillapításnak számít?:confused:

Válaszaitokat elõre is köszönöm!


tpc az félig nyilt, mivel levegõ van a patronban az olaj felett, Zárt patron manapság a foxokban van ahol egy gumi harang tágulása veszi fel az olaj mozgását hasonló képpen mint a tárcsafékkarban a membrán.
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#405
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
úgy tudom litiumos nem jó bele....manitounak van zsírja vegyél olyat, meg mondjuk motorex teleszpókolajat

#406
nachos

nachos

    vendég

  • fórumtag
  • 21 hozzászólás
Sziasztok!

Milyen kenõanyag való egy Sliver teló csúszóperselyeire?
a frissmag szerint olaj és zsír keveréke kellene, de nem tudom hogy milyen tipusu kell belolük.
Zsírból jó a lítiumbázisú(LZS-2)?

Egyébként a TPC félig nyílt vagy zárt csillapításnak számít?:confused:

Válaszaitokat elõre is köszönöm!

#407
copper

copper

    vendég

  • fórumtag
  • 184 hozzászólás

Hi! Én egy 2007-es R7 Super LockOut-ot használok. Igazából semmi baj nincs vele. Nagyon szépen mozog, van visszaút csillapítása, keményéget levegõ ráfújással állíthatod, valamint lockout a jobb száron. Merevségre semmi panaszom nem volt eddig, bár én csak 160-as tárcsát használok, de az nem tekergeti. Súlyra is igen szép, mert ha jól emlékszem, akkor vágatlan nyakkal 1540 gr, ami nem túl sok. Ha érdekel valami kérdezz bátran!


Köszi a választ, nekem is a súlya miatt tetszik, meg láttam hogy a Cube-osok is ilyet használnak, szal rossz nem lehet. Fejleszteném a bringámat és R7-t vagy Rebát szeretnék, bár ahogy néztem a 2009-es Rebák közt nincs V fékes verzió (ha jól tudom) tárcsát nem nagyon szeretnék, szóval inkább az R7...
Ha meghalsz egy emelkedõn, az azt jelenti, hogy mindent beleadtál...

#408
Dózer

Dózer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.361 hozzászólás

- Elképzelhetõ-e, hogy az olajszintet tudnám otthon ellenõrizni? (Relic Elite villáról van szó)

Elképzelhetõ,ha szétszeded.:)
Ha szétszeded,akkor szerintem cseréld is le az olajat.És a lábak aljába önts még külön kb 5-5 cm3 olajat,a kenéshez.Ha összeraktad,fordítsd fejre a telót pár percig,hogy a szivacsos evil genius tömítések felvegyék az olajat.

#409
mrc

mrc

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 295 hozzászólás
Sziasztok, két Kérdésem lenne:
- Tudnátok-e ajánlani Budapesten megbízható Manitou-szakértõ szervizt?
- Elképzelhetõ-e, hogy az olajszintet tudnám otthon ellenõrizni? (Relic Elite villáról van szó)

Köszi

#410
epyc

epyc

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.317 hozzászólás

Sziasztok!

Az R7-rõl érdeklõdöm, aki ilyet használ. Mik a tapasztalatok???
Jelenleg Rock Shox Tora-t használok.

Elõre is köszi!


Hi! Én egy 2007-es R7 Super LockOut-ot használok. Igazából semmi baj nincs vele. Nagyon szépen mozog, van visszaút csillapítása, keményéget levegõ ráfújással állíthatod, valamint lockout a jobb száron. Merevségre semmi panaszom nem volt eddig, bár én csak 160-as tárcsát használok, de az nem tekergeti. Súlyra is igen szép, mert ha jól emlékszem, akkor vágatlan nyakkal 1540 gr, ami nem túl sok. Ha érdekel valami kérdezz bátran!

"Télen nagyon hideg van, nyáron nagyon meleg van, soha sincs jó idõ, mindig esik az esõ!"


#411
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
szerintem 2007

#412
TREKs Atesz

TREKs Atesz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 789 hozzászólás
Üdv mindenkinek.

A telóm tipusára már sikerült rájönnöm már csak az a kérdés hogy milyen évjáratu lehet?

Lõttem róla egy fotót amit az alábi link tartalmaz hátha ez segít valamit?

http://picasaweb.goo...feat=directlink

Tényleg Sala-ról tud valaki valamit?
TREK bike-on szebb az élet!!:cool2:

#413
copper

copper

    vendég

  • fórumtag
  • 184 hozzászólás
Sziasztok!

Az R7-rõl érdeklõdöm, aki ilyet használ. Mik a tapasztalatok???
Jelenleg Rock Shox Tora-t használok.

Elõre is köszi!
Ha meghalsz egy emelkedõn, az azt jelenti, hogy mindent beleadtál...

#414
TREKs Atesz

TREKs Atesz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 789 hozzászólás
Üdv mindenkinek.

Látom nagyon kihalt ez a topik,olyan mintha magammal beszélgetnék.:D

Szóval megvan az új Manitou Axel ?? telóm :cool2: hát az RS Judy TT után ez egy isten királyság :lick: ,viszont még mindig nem sikerült rájönnöm hogy melyik Axel tipus lehet?:confused:

Holnap ha minden jól megy készitek róla néhány fotót segítség ként hátha a Manitou fanok kitalálják hogy melyik évjárat vagy tipus lehet.
TREK bike-on szebb az élet!!:cool2:

#415
TREKs Atesz

TREKs Atesz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 789 hozzászólás
Üdv mindenkinek.

Láttam ma Manitou Axel telót,de foggalmam sincs hogy ezen belül melyik tipus lehet mert azt nem láttam sehol ráírva.
Ismertetõ jelei:
-fekete szinü
-acélrugós
-csak tárcsa fékes
-gyorszáras tengely rögzités
-90 mm rugóút
-Lockout
-kromozott becsúszók 29,0 mm átm...
-szabályozható oda/vissza út
-rugó elõfeszités
és fehér helyett piros Axel felirat,az eladó azt mondta hogy elvileg 2009-es kiadás.

Sajna fotót nem tudtam lõni róla igy látattlanban kérdezném.
Tehát a nagy kérdés melyik Axel tipus lehet ez??

A válaszokat elõre is nagyon köszi mindenkinek.
TREK bike-on szebb az élet!!:cool2:

#416
epyc

epyc

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.317 hozzászólás
Nem tudja valaki, hogy Manitou R7 Super Lockout 80mm-es villa kihúzható/"át operálható" e 100mm-re?

"Télen nagyon hideg van, nyáron nagyon meleg van, soha sincs jó idõ, mindig esik az esõ!"


#417
SAdam

SAdam

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Hi all!
Nem volt valakinek travis triple-je vagy nem tudtok róla vmit , mert szeretnék ilyen villát venni .

ui.:igazából mindenrõl hallani mindent ,de mégis :D

#418
TREKs Atesz

TREKs Atesz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 789 hozzászólás
Üdv mindenkinek.

Egy olyan (lehet hogy hülye) kérdésem lenne hogy:
A Slate Elit és a Super között csak a Lockout a kölömbség?

Mert a Slate Super-re nem bizti hogy össze jön a lóvé,viszon telót meg mindenképpen akarok cserélni,meg lockout nélkül eddig is megvoltam valahogy.:wtf:

A válaszokat elõre is nagyon köszi mindenkinek.
TREK bike-on szebb az élet!!:cool2:

#419
kotomi007

kotomi007

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 557 hozzászólás

550-es jó lesz akkor szerintem.
spv nyomást 50 psi felett kicsivel hagyjad, ugy jobb lesz.


Hálás köszönet az infóért!!! :prosze:
"Ne adj igazat.
Neked túl sokba kerül;
nekem meg épp van."

#420
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
550-es jó lesz akkor szerintem.
spv nyomást 50 psi felett kicsivel hagyjad, ugy jobb lesz.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.