Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Manitou

- - - - -

  • Please log in to reply
3554 replies to this topic

#281
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,654 posts
A kamra aljában sok olaj van, így gondoltuk, hogy ott nem ereszt, hanem inkább fent lehet a hiba.
Marci

#282
Dózer

Dózer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,361 posts

A legfurcsább, hogy ha csak úgy áll a teló, tehát egy ideig nem mentem vele, nem is nagyon ereszt, inkább túrázás után csinálja, mikor sokat mozgott..

akkor viszont valószínûleg a légdugattyú engedi el a levegõt.Az a kék kis kupak szerûség.

#283
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,654 posts
Kaptam egy új szelepet és egy O gyûrût. Most várok a "csodára". Esetemben ez azt jelenti, hogy a levegõ bent marad a helyén. A legfurcsább, hogy ha csak úgy áll a teló, tehát egy ideig nem mentem vele, nem is nagyon ereszt, inkább túrázás után csinálja, mikor sokat mozgott.
Lelke van ezeknek....
Marci

#284
Dózer

Dózer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,361 posts

Adott egy 07' R-Seven Comp. Új korától kezdve szépen lassan ereszti a levegõt. Már kétszer be lett küldve a nagykerbe javításra.

a szelepet ha kitekered,alatta ott van a légdugattyú.Valószínû azt kell cserélni.Vagy a szelepházat tõmítõ O gyûrût.Nekem egy Skareb-ban kellett a kék dugót cserélni.

#285
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,654 posts
Adott egy 07' R-Seven Comp. Új korától kezdve szépen lassan ereszti a levegõt. Már kétszer be lett küldve a nagykerbe javításra. Elõször azt mondták, kis olaj kell a légkamrába, mert akkor jól tömít majd. Aha. Ez annyit ért kb., mint halottnak a napszemüveg. Öntöttem bele többször is - semmi hatás. Most megint bent volt, "állítólag" csináltak is vele valamit. Azért állítólag, mert most is ugyan úgy ereszt, szépen lassan de biztosan.
Józan paraszti eszemmel azt hinném, hogy ez valami banális tömítési probléma. Szóval, valami kis tömítés lehet a hibás, vagy a légkamra alján vagy a felfújó szelep. Én az alsó kis alu karikára gyanakszom, amin körbe kék színû gumi van.
Volna esetleg valakinek ötlete, mit lehetne itt tenni ? Lehet cserélni vajon azt a kis kék tömítést ? Simmering boltot kutassak ?
Vagy inkább valami bringaboltot keressek ? Biztosan nem olyan eget rengetõ a megoldás.
Ötlet ? Javaslat ?
Köszönöm mindenkinek.
Marci

#286
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13,648 posts
nem kell mindenhova beírni, Teleszkópok topikban linkeltem neked valami manual-t.....nézd meg hátha van benne valami

#287
next

next

    újonc

  • fórumtag
  • 2 posts
Sziasztok segitséget szeretnék kérni!!!
Szétszedtem egy Manitou Stance Static (100) teleszkópot és az összerakás nem sikerül
Ha valaki tudna ebbe segíteni aszt megköszönném.!!!
Szép napot mindenkinek !!


#288
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13,250 posts
  • LocationSvájc
nekem van egy készlet egy r-sevenbõl
érdekelhet?
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#289
bacsesz

bacsesz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 532 posts
hellló mindenkinek
Kérdésem lenne, hogy manitou skareb super 80 mm -es teleszkópra köthetõ-e kormányról vezérelhetõ lock out. ha igen hol lehet ilyet kapni?
válaszokat elõre is Köszi

#290
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13,250 posts
  • LocationSvájc
ébazz beirtam egy regényt

elveszett

hivj fel 2 perc alatt elmondom
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#291
dante05

dante05

    vendég

  • fórumtag
  • 16 posts
csak azt szeretném elérni hogy magamtól tudjam szervizelni a villát csak annyira hogy lehúzzam a lábat és kitakarítsam a szimeringeket és feltöltsem olajjal. ennyi volna a kérésem.

#292
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13,250 posts
  • LocationSvájc
fejbõl nyomom
kérdezz

vagy ha tutira akarsz menni felhivsz, nem tuti, h gépközelben leszek
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#293
dante05

dante05

    vendég

  • fórumtag
  • 16 posts
HI!
Tudna valaki abban segíteni, hogy hol találhatok Manitou Travis Triple 180mm TPC+ villához szervizkönyvet? vagy ahol le van rajzolva hogy áll össze?

#294
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,348 posts

Sziasztok!

Arra volnék kíváncsi,hogy a Manitou villám poplock-ját le tudom e cserélni olyan megoldásra,amit a vállon állítható pöcökkel tudok lockolni?
Nincs szükségem a kormányról vezérelhetõ zárásra,és így feleslegesnek érzem azt oda,csak a helyet foglalja.

Más:Volt egy kis baleset,tavaly nyáron cserélve lett az egész belsõ rugózó belsõ rendszer.Azóta a bal száron felül ereszti az olajat,mostanában jóval kevesebb szivárog azért mint pár hónapja,de lehet,hogy csak azért mert eddig hideg volt ahhoz,hogy nagyon eresszen.
Ezt a problémát meg lehet e oldani valamilyen úton?
Köszi a segítségeket.


Szia!

Skarebnél lehet cserélni, nekem is kormányról zárható volt, de vacak volt a konstrukció ezért ki lett cserélve vállon zárhatóra, a villát megvette egy barátom és mintha vissza rakta volna a kormányról zárhatós verziót, ha igen akkor van egy vállról zárhatós verzió.

#295
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13,648 posts
Whist: az olajfolyás valószínûleg szimmering-csere.....milyen villárol van szó?

#296
Whist

Whist

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 362 posts
Sziasztok!

Arra volnék kíváncsi,hogy a Manitou villám poplock-ját le tudom e cserélni olyan megoldásra,amit a vállon állítható pöcökkel tudok lockolni?
Nincs szükségem a kormányról vezérelhetõ zárásra,és így feleslegesnek érzem azt oda,csak a helyet foglalja.

Más:Volt egy kis baleset,tavaly nyáron cserélve lett az egész belsõ rugózó belsõ rendszer.Azóta a bal száron felül ereszti az olajat,mostanában jóval kevesebb szivárog azért mint pár hónapja,de lehet,hogy csak azért mert eddig hideg volt ahhoz,hogy nagyon eresszen.
Ezt a problémát meg lehet e oldani valamilyen úton?
Köszi a segítségeket.

#297
Rimó

Rimó

    vendég

  • fórumtag
  • 65 posts
Köszönöm szépen:D

#298
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13,250 posts
  • LocationSvájc

Sziasztok, van egy 2006-os Manitou Skareb Super telóm, TPC csillapítással. Szeretném benne lecserélni az összes kenõanyagot, mert már elég régóta ezek vannak benne.
A csillapításba milyen viszkozítású olajat ajánlotok? 75 kiló vagyok, a gyári leírás 5w-set ír, de hátha valakinek más a tapasztalata.
A kenéshez mit használjak? Láttam, hogy létezik a Motorexnek spéci Semi Bath olaja (ilyen a teló kenési rendszere). Azt tegyem bele, vagy csak sima olajat, zsírt vagy valami keveréket?
A leírás azt írja, hogy minden mozgó alkatrészt be kell kenni Prep M zsírral. Jó más zsír is? Ha igen, milyen viszkozitású?
Elméletileg a levegõ patron tetejére kevés motorolajat kell önteni 40w vagy nagyobb viszkozitással. Ez így jó?

Nagyon szépen megköszönöm, ha valaki tapasztalt segít nekem.


akkor

tpc be 5wt
ha a láb alján tömitettek a csavarok akor mehet 10wt 15-15ml a lábba kenõanyagnak
zsrizáshoz jó mindenhová zöld motorex. szimmeringet is zsirozni, szebben fog mozogni.
dugattyú fölé 2-3ml bármilyen olaj jó, 5wt-15wt ig, a tul sürü lassan folyik le.

ha van kérdés hivj inkább , nincs netem

csekk aláirásom

Lefotóztam a szóban forgó alkatrészt, hátha valaki éles szemû és ért is hozzá, talán jól megmondja:

Picasa Web Albums - Bagi - Manitou Black...


nyomórúd csere, kb 12e., kitört a tekerenytû a közepébõl

semi bath, tpc oldal csillapito nyomorud végén lévõ menet felett van O gyürü akor ott nem tud kifojni az olaj, ha a rugó oldal alsó csavaron is találsz O gyürüt akkor biza semi bath
láb félig ráhuz 45 fokkal fejjel lefelé, olaj belenyom, láb koppig ráhuz csavar berak és meghuz, csillapito nyomorudon minden szétsedés után 9x2mm O gyürü csere szükséges!

nincs netem, ha kell valami info inkább hivj

csekk aláirás
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#299
MRoby

MRoby

    újonc

  • fórumtag
  • 1 posts
Szia!

Nem tudom, hogy válaszolt-e már valaki a feltett kérdéseidre, de én megpróbálok segíteni, amennyire tudok. Az általad vásárolt Black Comp villában FIX visszaút csillapítás van, szóval nem volt ott semmilyen tekerentyû. Ebbõl az is adódik, hogy a visszaút csillapítást csak az olaj viszkozitásának változtatásával tudod módosítani. Ha esetleg cserélni szeretnéd az egységet egy állíthatóra, itt megveheted:

Manitou Drake Rebound Damper - Adjustable 2009 | Buy Online | ChainReactionCycles.com (Ne ijedj meg, hogy ez egy Drake cucc, mert kompatibilisek! Ha meg nem, akkor csak a piros fejegységet kell átcserélni, és már mûködik is!)

A 2. és a 3. kérdésnél jól látod a helyzetet! Mindent úgy kell csinálni, ahogy leírtad! Igen, a lock elõtti fokozatok a befelé csillapítást tudod állítani.

Remélem, tudtam segíteni! Majd írsz, ha bármi kérdésed van!

Itt lehet többféle Black matricaszettet beszerezni: MTB Fork Decals | Buy Now at ChainReactionCycles.com

Sziasztok!

Valaki tudna abban segíteni, hogy 2006-os Manitou Blackhez honnan tudnék matricaszettet keríteni? Elõre is köszi:)


http://www.chainreac...?CategoryID=617

#300
Rimó

Rimó

    vendég

  • fórumtag
  • 65 posts
Sziasztok, van egy 2006-os Manitou Skareb Super telóm, TPC csillapítással. Szeretném benne lecserélni az összes kenõanyagot, mert már elég régóta ezek vannak benne.
A csillapításba milyen viszkozítású olajat ajánlotok? 75 kiló vagyok, a gyári leírás 5w-set ír, de hátha valakinek más a tapasztalata.
A kenéshez mit használjak? Láttam, hogy létezik a Motorexnek spéci Semi Bath olaja (ilyen a teló kenési rendszere). Azt tegyem bele, vagy csak sima olajat, zsírt vagy valami keveréket?
A leírás azt írja, hogy minden mozgó alkatrészt be kell kenni Prep M zsírral. Jó más zsír is? Ha igen, milyen viszkozitású?
Elméletileg a levegõ patron tetejére kevés motorolajat kell önteni 40w vagy nagyobb viszkozitással. Ez így jó?

Nagyon szépen megköszönöm, ha valaki tapasztalt segít nekem.