Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Manitou

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
3554 hozzászólás a témában

#261
bacsesz

bacsesz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 532 hozzászólás
éértem köszönöm, akkor nem rohanok szervízbe vele:)

#262
golya

golya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.347 hozzászólás
hasonlót én is észrevettem, emelés lerakásnál csak ritkán. amikor támasztom le a bringát hátsó keréknél egy halk koppot hallok. megijedtem h nemár h egy ilyen villa kotyogjon 50km után. Maggival megvizsgáltuk arra jutottunk h perselynél nem lóg mert elõre hátra mozgatva semmi. aztán azt néztem meg h az egyik kezem a szimeringen a másik kezemmel meg csak a kormány egyik oldalát nyomom, akkor enyhén érezhetõen mozdul a becsúszó befelé, jobb oldalt nyomva a jobb oldali, bal oldalt nyomva a bal oldali. meg sprintnél az elsõ kerék beleér a fékbe, úgy néz ki ennyi rugalmasság van a villába, mert nekem is szépen mûködik.

#263
bacsesz

bacsesz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 532 hozzászólás
van egy 1 hónapos, teljesen újan vásárolt 07"es R7 comp telóm 80 mm-es úttal, és olyat vettem észre, hogy mondhatjuk úgyis hogy kotyog, de nem elõre hátra, hanem ha fölemelem és lerakom az elejét, akármennyire óvatosan akkoris 1 nagyon picit bekotyog. menet közben semmit nemérzek hogy rossz lenne nagyon szépen mozog levegõt nem engedi, csak érdekelne hogy ez mitõl lehet és hogy nagy kárt tesz-e benne ha így használom?!

#264
golya

golya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.347 hozzászólás
nah nálam is elõjött az absolute-os kattogás...

#265
golya

golya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.347 hozzászólás
hát r7 super absolute csak 2009-ben volt 2008-ban csak elite volt meg mrd katalógus szerint. ezek szerint csak az alkatrészeket gyártották akkor.

#266
Dózer

Dózer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.361 hozzászólás

teló évjáratát honna lehet megtudni? gondolom az h a vállban 08és5db pötty és a fékhídban egy 08 és egy 05-van illetve a nyakra felvan vésve h 080503B

Nagy valószínûséggel úgy van,ahogy te is gondoltad a telo gyártási idejét.Egyébként minden évben változtatnak kicsit a telókon,ez is árulkodó jel.

#267
golya

golya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.347 hozzászólás
teló évjáratát honna lehet megtudni? gondolom az h a vállban 08és5db pötty és a fékhídban egy 08 és egy 05-van illetve a nyakra felvan vésve h 080503B akkor elég valószínû hogy 2008 májusi R7 Super Absoluttal állok szemben? vagy ettõl még lehet 2009-es?

60kg-omhoz kb szûk 5barra fújtam.

#268
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
igen az nagyjából jó....

#269
boti

boti

    vendég

  • fórumtag
  • 111 hozzászólás

Az sem mindegy, 80 v. 100 mm az útja. Kezd 90psi-vel, aztán meglátod, hogy mozog. Annak arányában növeled/csökkented a nyomást. Ha raksz egy gyorskötözõt a becsúszóra, látod, mennyit mozdult.


Köszi. Egy 80mm-s villáról van szó. A héten szerzek telópumpát most még a gyári beállítással van ami nem tudom hány psi. Így 13 mm a beülése ami sztem közel van az ideálishoz.

#270
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.654 hozzászólás
Az sem mindegy, 80 v. 100 mm az útja. Kezd 90psi-vel, aztán meglátod, hogy mozog. Annak arányában növeled/csökkented a nyomást. Ha raksz egy gyorskötözõt a becsúszóra, látod, mennyit mozdult.
Marci

#271
boti

boti

    vendég

  • fórumtag
  • 111 hozzászólás

a beülés alapján lehet belõni az egyéni ízléshez.Ha nem vagy absolute :-) teljesítmény centrikus,akkor kb 2 cm,ha keményebben nyomod,akkor 1 cm,vagy akár kevesebb.A beülést úgy tudod megmérni,hogy ráülsz óvatosan a biciklire,felveszed a normál poziciót,és megméred,mennyit ment össze a teló.Nekem 2006 (?)-os R7 superem van,szerintem a tiedhez is jó ez a szisztéma.


Köszi. Ezzel a szisztémával tisztában voltam csak kíváncsiságból kérdeztem egy nyomásértéket, hogy más mit mond erre.

#272
Dózer

Dózer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.361 hozzászólás

Egy 09-es R7 Super Absolute villát mennyire kéne fújni 70 kg-hoz?


a beülés alapján lehet belõni az egyéni ízléshez.Ha nem vagy absolute :-) teljesítmény centrikus,akkor kb 2 cm,ha keményebben nyomod,akkor 1 cm,vagy akár kevesebb.A beülést úgy tudod megmérni,hogy ráülsz óvatosan a biciklire,felveszed a normál poziciót,és megméred,mennyit ment össze a teló.Nekem 2006 (?)-os R7 superem van,szerintem a tiedhez is jó ez a szisztéma.

#273
boti

boti

    vendég

  • fórumtag
  • 111 hozzászólás
Egy 09-es R7 Super Absolute villát mennyire kéne fújni 70 kg-hoz?

#274
Dózer

Dózer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.361 hozzászólás
szerintem a levegõ sokkal könnyebben elillan,mint az olaj.Fõleg ha sûrû olajat tettél a légkamrába.Ha mozgás hatására megy el a levegõ,akkor szinte biztos hogy a légdugónál szökik.De végül is vagy a szelep,vagy a dugó.Kizárásos alapon,hamar rájössz.

#275
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.654 hozzászólás
Igen, a légkamrára gondolok. Azt gondoltuk, hogy ha az olaj bent marad a kamrában, akkor csak a felfújó szelep ereszthet. Vagy nem jól gondoljuk ?
Marci

#276
Dózer

Dózer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.361 hozzászólás

A kamra aljában sok olaj van, így gondoltuk, hogy ott nem ereszt, hanem inkább fent lehet a hiba.


a kamra aljában,ezen mit értesz?Hogy lent a lábban?Csak mert az val feltöltve olajjal,a kenéshez,de annak semmi köze a légkamrához.De ha a légkamra van feltöltve olajjal,akkor is elszaladhat belõle a levegõ.

#277
blueshark

blueshark

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.190 hozzászólás
köszi, majd megmutatom a szerelõ bácsinak hátha elég lesz neki :)
Team Heavy Pedal - Szeged

A tehetség az, amikor többet tudsz, mint amennyit tanultál.

#278
csaba8

csaba8

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 955 hozzászólás
Illetve ilyet R7 - rõl

http://www.flickr.co... &m=text#page=4

"just chillin killin"


#279
csaba8

csaba8

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 955 hozzászólás

R7 comp-hoz tudnátok linkelni egy robbantott ábrát sehol sem találok :(

csak minute-ot találtam
Google k

Feltöltött kép

"just chillin killin"


#280
blueshark

blueshark

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.190 hozzászólás
R7 comp-hoz tudnátok linkelni egy robbantott ábrát sehol sem találok :(
Team Heavy Pedal - Szeged

A tehetség az, amikor többet tudsz, mint amennyit tanultál.